Hotel na Placu Wolnosci

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Hotel na Placu Wolnosci

Postprzez predkront So, 20 wrz 2014, 06:25

Co z nim? Miasto sprzedalo dzialke i mial byc budowany hotel plus jakies biura czy lokale uslugowe. Na portalu pojawiaja sie informacje ze cos jest z tym nie tak i miasto nie zgodzilo sie na budowe. O co w tym chodzi? Moze redakcja zainteresuje sie sprawa?
predkront

Re: Hotel na Placu Wolnosci

Postprzez superelektro So, 20 wrz 2014, 07:38

Może doszli do wniosku że sprzedali zbyt tanio i chcą dopłaty ? Serio. Jakieś 10 lat temu był taki przypadek w Markach pod Warszawą. Działka została sprzedana i inwestor rozpoczął prace. W między czasie zmieniła sie ekipa w gminie, anulowali poprzednią decyzję i zażądali dopłaty. Z tego co jest mi wiadome to aby nie włóczyć się latami po sądach inwestor dopłacił, ale czy udało mu się te pieniądze odzyskać niestety już nie wiem. Bardzo fajny sposób na dodatkowe pieniądze dla gminy. Ciekawe ile lat wstecz można bezkarnie anulować decyzję o sprzedaży. Czy np. dwa lata po sprzedaży auta mogę zażądać od tego kto je kupił aby mi dopłacił gdyż doszedłem do wniosku że sprzedałem je za tanio ? Mogło by to być ciekawe.
superelektro

Postprzez piotrekdec N, 21 wrz 2014, 11:32

super...a może g... wiesz w temacie i snujesz swoje ludowe opowieści
piotrekdec

Postprzez zielony_koczkodan N, 21 wrz 2014, 12:28

Najwidoczniej jesteś w temacie jeszcze bardziej zielony niż poprzednicy gdyż jak zwykle twoja odpowiedź jest bardzo merytoryczna. Tak trzymaj.
zielony_koczkodan

Postprzez superelektro N, 21 wrz 2014, 13:20

zielony, odpuść sobie. Ten model tak ma, więc nie warto kopać się z koniem. On zawsze jest lepiej poinformowany i wie lepiej. Wszystko. Ja już dawno przestałem zwracać na typa uwagę. Niech się więc dowartościuje jeżeli ma mu to polepszyć samopoczucie.
superelektro

Postprzez piotrekdec N, 21 wrz 2014, 17:02

; ))
to sobie panowie podyskutowali, schizofrenia się pogłębia? ; )
piotrekdec

Postprzez piotrekdec N, 21 wrz 2014, 17:05

do twórcy wątku: ten hotel powstaje ale
(niestety-mając na myśli, to, że nie powstanie w centrum, a nie to, że remontują generalnie kbo) w dawnym kbo
piotrekdec

Postprzez dr Becker N, 21 wrz 2014, 22:44

Hotel miał podobno powstać pod kątem wynajmu dla personelu który miał rozbudowywać ER - rozbudowa upadła i hotel też.
dr Becker

Postprzez green electricity Pn, 22 wrz 2014, 07:43

@piotrekdec
Inwestor hotelu K1 w KBO a Inwestorka hotelu na pl. W to zupełnie inne osoby. Kryzys w branży węglowej nieco oddalił realizację planów. Nota bene hotel K1 też nie wiadomo czy powstanie, na razie pewne są tylko biura.
green electricity

Postprzez Arteks Pn, 22 wrz 2014, 09:39

green electricity napisał(a):@piotrekdec
Inwestor hotelu K1 w KBO a Inwestorka hotelu na pl. W to zupełnie inne osoby. Kryzys w branży węglowej nieco oddalił realizację planów. Nota bene hotel K1 też nie wiadomo czy powstanie, na razie pewne są tylko biura.

A te całe SPA i basen to powstaje dla pracowników biur??? ;) Na pewno tam będzie hotel bo niby z jakiego powodu teraz kiedy wszystko jest zaprojektowane inwestor miałby się wycofać?

Niech powstają dobre hotele w Rybniku bo rzadko jest mi za Rybnik wstyd, ale w tym temacie jest. Jak w tym roku organizowałem pewne spotkanie biznesowe potrzebowałem 8 miejsc hotelowych w centrum miasta to jedyną ofertą był Zajazd przy Młynie i to z trudem udało się zarezerwować (na szczęście ktoś inny zrezygnował z rezerwacji i zwolnił się jeszcze dodatkowy pokój). Rybnik bardzo potrzebuje miejsc hotelowych w centrum miasta i potwierdzi wam to każdy kto zajmuje się w tym mieście biznesem, sportem czy kulturą.

A ci z pl. Wolności mieli jakieś problemy z przełożeniem mediów czy coś w tym stylu dlatego nie ruszali z inwestycją. Kryzys w branży węglowej? Kryzys to jest raczej tylko w strukturach górniczych. Handlarze węglem robią interesy jak szejkowie...
Arteks

Postprzez mploszaj Pn, 22 wrz 2014, 16:05

Arteks napisał(a): Rybnik bardzo potrzebuje miejsc hotelowych w centrum miasta i potwierdzi wam to każdy kto zajmuje się w tym mieście biznesem, sportem czy kulturą.

Potwierdzi :-)

Szczególnie potrzebny jest hotel dla starszych zagranicznych turystów, którzy chcą mieszkać w środku miasta, ale nie chcą tachać waliz na II piętro.
mploszaj

Postprzez Arteks Pn, 22 wrz 2014, 17:33

@mploszaj to Rynkowy nie ma windy? To byłby straszny wstyd dla jego właściciela ale nawet nie chce mi się w to wierzyć. Hotel bez windy to jak dom bez łazienki. ;)
Arteks

Postprzez mploszaj Pn, 22 wrz 2014, 17:45

Nie, nie ma windy. Dla starszych gości to problem. Ale za to ma miłą obsługę i upusty, co jest jednak jakimś tam plusem :wink:
mploszaj

Postprzez green electricity Śr, 24 wrz 2014, 15:01

@arteks basen i SPA w K1 stworzyła wyobraźnia redaktorów lokalnych portali czy gazet. Jedyne co jest pewne to opakowanie budynku w ładną elewację. Może to przyciągnie chętnego do prowadzenia hotelu?
green electricity

Postprzez Arteks Śr, 24 wrz 2014, 20:34

green electricity napisał(a):@arteks basen i SPA w K1 stworzyła wyobraźnia redaktorów lokalnych portali czy gazet. Jedyne co jest pewne to opakowanie budynku w ładną elewację. Może to przyciągnie chętnego do prowadzenia hotelu?

Jest druga pewna rzecz - jego rozbudowa o dodatkowy segment z parkingiem podziemnym i częścią kongresową, ta część jest w trakcie budowy.
Arteks

Następna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes