Podsumowanie sezonu na Rudzie

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Podsumowanie sezonu na Rudzie

Postprzez fukas1 Pt, 12 wrz 2014, 08:28

Jako że sezon się zakończył piszcie co by szło zmienić na Rudzie , co się wam podoba a co jest do poprawy . Tu daje moją opinie .Z tą podgrzewaną woda to porażka (ściema ) , byłem w czerwcu z córką około 10 rano , był wtedy upalny dzień , wchodzę do wody a woda zimna - dziecko się trzęsie , mata natomiast parzyła tak że bez klapek nie szło iść , wiec cała energia idzie na podgrzewaną plaż czytaj gumę a na wodę tylko troszkę(chwalili się ile to kilometrów rur w ziemi) , około 12 woda już była cieplejsza - więc jak to ma nagrzać wodę we wrześniu - jeśli woda by była ciepła to nawet dzisiaj ludzie się kąpią .Na zródłach termalnych jakoś idzie się kąpać cały rok ale woda jest ciepła a nie plaża .Oczywiście są też plusy jak jakość wykonania niecki basenowej ,szatnie i szafki (oprócz kluczy ).Ogólnie inwestycja na wysokim poziomie ale pewne rzeczy jak ta mata i podgrzewana woda nie przemyślane .Brakuje więcej zjeżdalni , bufet porażka -prezydent w radio 90 powiedział że chciał dać zrobić najemcy bo duży czynsz płaci , ale kosztem ludzi czekających w kolejkach .
fukas1

Re: Podsumowanie sezonu na Rudzie

Postprzez fukas1 Pt, 12 wrz 2014, 08:49

''Basen rekreacyjny jest największym basenem wykonanym ze stali nierdzewnej w Polsce. Pod plażą wokół basenów zamontowano 220 km rurek wchodzących w skład systemu solarnego. – Instalacja może podnieść temperaturę wody w basenie o 5 stopni – informuje Marek Wrzał, prezes firmy wykonującej niecki basenowe '' . Znalazłem jeszcze wywiad gdzie przedstawiciel firmy mówi że pracują nad mentalnością Polaków ze jak będzie 18 -19 stopni to na basenie będzie 25 stopni i ludzie powinni iśc na basen .A jak było naprawdę ile ta woda miała stopni :?:
fukas1

Postprzez thomas_k7 Pt, 12 wrz 2014, 08:50

Ceny - OK.

Zaplecze gastronomiczne - nie byłem. Głównie odstraszyły mnie kolejki.

Ochrona - tragedia. Szczególnie kontakt z panią D. J.-H. Bardzo nieuprzejma.

Woda - jak to na basenach otwartych - w sezonie mętna. Większość przez kremy do opalania. Czy zimna? Dla mnie była OK.

WC - część ubikacji pozamykana. Również część pryszniców wewnątrz zamknięta.

Basen rekreacyjny - po godzinie 16:00 czasem przestały działać niektóre atrakcje dla dzieci. Ogólnie basen mógłby być większy - terenu jest wystarczająco dużo.

Basen sportowy - TRAGEDIA. Sama nazwa wskazuje - sportowy. Przy mojej pierwszej wizycie podczas pływania na głowę skoczył mi jakiś rozwydrzony dzieciak. Oczywiście ratownik nie zareagował, wzruszył ramionami i odpowiedział, że basen jest ogólnodostępny. Wielu ludzi (głównie chodzi mi o osoby pływające/trenujące pływanie) korzystających z basenu sportowego zrezygnowała (w tym ja) z korzystania z Rudy właśnie przez podobne zachowania gówniarzy i ratowników. Na basenie sportowym się pływa, a nie wrzuca się wzajemnie do wody, wygłupia, skacze nie patrząc przed siebie.
W późniejszym czasie zauważyć można było stojaki z informacją o zakazie skoków. Jednak czasem nawet to nie pomagało.
Nawet w lato wolę krytą pływalnię z wyznaczonymi torami. Tutaj brak ludziom kultury (nawet dorosłym). O reszcie nie wspomnę, ponieważ szkoda mi słów.
thomas_k7

Postprzez Don Tytus Pt, 12 wrz 2014, 11:05

Pewnie niewiele osób pamięta, jak wyglądała "Ruda" 50 lat temu. Wtedy był to jeden duży staw z piaszczystą plażą, po którym można było pływać też kajakiem. Jeśli ktoś posiada fotki z tamtych czasów, to chętnie obejrzę.
Don Tytus

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes