Tańszy prąd?

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Tańszy prąd?

Postprzez walek Śr, 28 maja 2014, 15:07

Kilka minut temu była u mnie agentka z Centrum Energetycznego i proponowała mi podpisanie umowy na 3 lata na zmianę dostawcy kilowatów do mojego gospodarstwa domowego.
Adres strony http://www.ec.net.pl
Za mało mam czasu, aby przeanalizować proponowane korzyści i na razie poczytam opinie innych na ten temat. :)
walek

Re: Tańszy prąd?

Postprzez Zoltan Cz, 29 maja 2014, 14:48

Uważajcie na nich! Głośno było swego czasu o CE. Oferują niby tańszą energię ale wciakają dodatkowe produkty "w pakiecie" i w efekcie płacisz dużo więcej. Kiedy przyszli do mnie od razu koles podsunął mi gotową kilkustronicową umowę do podpisania, kiedy powiedziałem zeby ja zostawili do przeczytania odpowiedział, ze "nie zostawiaja umów" :) i mam sie zapoznać z ofeta na ich stronie www. Obiecał, że zjawi się za tydzień ale oczywiście nigdy nie wrócił.
Zoltan

Postprzez superelektro Cz, 29 maja 2014, 15:23

Proponuję wziąć na wstrzymanie. Ja dałem się nabrać Duonowi. Będzie tańsza ebnergia, nie będzie opłaty za przesył ( i tym mnie złapał ) i inne podobne bzdury. W efekcie okazało się że zamiast jednej faktury będę miał dwie gdyż za przesył nadal będę się rozliczał z Turonem o czym koleś już nie wspomniał, a energia będzie dokładnie w tej samej cenie. No i oczywiście zero mozliwości zrezygnowania. Jakoś to przeżyję, nie mam wyjścia. Od tej pory gonię wszelkich akwizytorów oferujacych cokolwiek tańszego zaraz od drzwi.
superelektro

Postprzez polk Cz, 29 maja 2014, 19:00

No i oczywiście zero mozliwości zrezygnowania.

Masz 10 dni na rezygnację z umowy bez podania przyczyny zawartej poza siedzibą firmy.
Zobacz sobie to http://www.infor.pl/prawo/umowy/kupno-sprzedaz/297167,Umowa-zawarta-poza-lokalem-przedsiebiorstwa.html#, lub poczytaj o swoich prawach na http://www.federacja-konsumentow.org.pl/
polk

Postprzez superelektro Pt, 30 maja 2014, 08:41

Ale ja to wszystko wiem. Tylko że umowy były podpisywane z rocznym wyprzedzeniem więc dopiero po roku miałem okazję przekonać się jak to ma wyglądać kiedy otrzymałem dwie faktury. Oczywiście w Duonie stwierdzono że nic takiego jak obiecanie że nie będzie kosztów przesyłu nie mogło mieć miejsca a to był ten haczyk. Przedstawiciel Duonu stwierdził że oni nie kasują za przesył, ( i to miał być mój zysk ) co jest zgodne z prawdą. " Zapomniał " tylko powiedzieć że za przesył będę musiał zapłacić właścicielowi sieci przesyłowej. Więc po roku od zawarcia umowy było by cokolwiek trudno zerwać umowę bez kary. Jak pisałem, przeżyję.
superelektro

Postprzez polk So, 31 maja 2014, 01:03

Dlatego też powtarzam każdemu: Jeśli oferta jest dobra to klient sam po nią przyjdzie, jeśli ktoś przychodzi do mnie z "super ofertą", znaczy, że trzeba na nią uważać.
polk

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes