Ekskluzywny Ciucholand

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Ekskluzywny Ciucholand

Postprzez nowa-firma Śr, 23 kwi 2014, 20:26

Witam wszystkich serdecznie

Chciałabym poznać opinię Rybniczan co myślą o otwarciu ekskluzywnego ciucholandu.
Zdaję sobie sprawę że Rybniku jest już otwarty w miarę nowy i duży ciucholand na piętrze, jednakże mój towar miałby być konkretnie wyselekcjonowany, czysty, zadbany i co ważne firmowy.

Dodatkowo funkcjonowałaby sprzedaż internetowa oraz możliwość negocjacji ceny - ogólnie ujmując aktywnie działający marketing ( to wydaje mi się ma ogromne znaczenie przy funkcjonowaniu jakiegokolwiek biznesu )

Będę bardzo wdzięczna za opinie, porady lub inne propozycje

Pozdrawiam
nowa-firma

Re: Ekskluzywny Ciucholand

Postprzez nowa-firma Śr, 23 kwi 2014, 21:03

Zależy mi na pozytywnej jak i negatywnej opinii.

Każde zdanie się liczy, sugestia czy inna propozycja również

Pozdrawiam
nowa-firma

Postprzez tatkov Śr, 23 kwi 2014, 22:26

Witaj
Kimkolwiek jesteś - TO JUŻ SIĘ NIE PRZYJĘŁO
Był taki ekskluzywny w Rybniku na ul. Powstańców SL 3
od sierpnia 2013 do stycznia 2014 jak widać podejście do ekskluzywnej używanej odzieży rybniczanie mają trefne
tatkov

Postprzez Abisall Cz, 24 kwi 2014, 10:02

@tatkov
Ten na Powstańców z ekskluzywnością miał tyle wspólnego że na szybie nakleili nazwy kilku/kilkunastu rozpoznawalnych marek odzieżowych, i to nawet nie ekskluzywnych bo ciężko za taką uznać np Pumę czy Nike, w środku zaś była bryndza totalna.
Wydaje mi się że sklep z odzieżą używaną o jakim pisze autorka tematu miałby sens i być może szanse powodzenia, gdyby w ofercie nie schodził niżej marek takich jak np ZARA, River Island etc Ceny zaś musiałyby być również rozsądnie kalkulowane bo jednak jak wystawi się buty używane od np Prady za 300zł to pomimo iż cena będzie atrakcyjna w porównaniu do nowych to chętnych może być na nie malutko...
Z tym jednak może być kłopot bo żeby taki towar zdobyć to trzeba być bardzo oblatanym w świecie hurtowni odzieży używanej a i koszta pozyskania takich ubrań są znacznie wyższe niż kupno jak leci 20 worów ze szmatami.
Abisall

Postprzez nowa-firma Cz, 24 kwi 2014, 14:21

Dziękuje za odpowiedzi, w formie wyjaśnień: ekskluzywny nie w dosłownym znaczeniu tego słowa.

Chodzi o to aby były same markowe rzeczy ale w większym stopniu nadające się do użycia, nie rozciągnięcie, nie wyblaknięte - konkretna selekcja
Marki jakie mnie interesują to ZARA, River Island, Lipsy, Asos, Lacoste, Mango, Mexx, KappAhl, Bershka, Prada, Diesel itp nawet niektóre modele Atmosphere lub New Look też są bardzo ładne. Główne założenie jest takie aby nie były to ciuchy z worków kupionych w hurtowniach tylko ręcznie wybrane :) Należy do młodych osób ale to nie znaczy że się nie znam na ciuchach dla osób starszych które również się pojawią ale bardziej szykowne niż "babcine"

Co wy na to ?

Pozdrawiam:)
nowa-firma

Postprzez Abisall Cz, 24 kwi 2014, 15:12

Hmm, na podobnej zasadzi chyba funkcjonuje "Humana People to People " na ul. Kościelnej- zerknij tam poobserwuj jak to wygląda będziesz miała ogląd pewien.
Musiałabyś mieć naprawdę świetny towar który byś często musiała wymieniać, sporo tego typu punktów padło właśnie przez kiepską wymianę towaru.
Przede wszystkim jednak sporą rezerwę finansową -sklep z używaną odzieżą już dawno przestał być biznesem który zwraca nakłady w szybkim czasie. Funkcjonowanie na zasadzie "sprzedam towar to kupię nowy" to droga do finansowej klapy
Jeżeli masz dojścia do większych ilości już wyselekcjonowanego towaru o jakim piszesz poza hurtowniami to może mieć to jakieś szanse, ale jeżeli myślisz o zaopatrywaniu się w ciuch na zasadzie "tu się trafi jedną szmatkę , tam się trafi drugą" to nie dasz rady "zatowarować" sklepu.
Rozważyć by również ew sprzedaż komisową bo wydaje mi się że akurat obrotnego komisu odzieżowego w Rybniku od dawien dawna nie było:)
Ps
Celowo piszę w taki raczej pesymistycznym stylu żeby skłonić cię do tysiąckrotnego przeanalizowania pomysłu - łatwo na fali entuzjazmu "popłynąć" z kasą :P
Abisall

Postprzez Rybciak Cz, 24 kwi 2014, 15:23

Myślę, że miałoby coś takiego rację bytu. Musiałyby być tam jednak oferowane rzeczywiście rozpoznawalne marki. Dobrze, aby sam lokal także trzymał poziom, czyli aby ubrania były ładnie porozwieszane, coś na kształt butiku, a nie porzucane gdzie po kątach.

Swoją drogą wbrew pozorom takie ciucholandy z markowymi ubraniami są dosyć popularne, np. w Niemczech, GB, czy USA, a zwłaszcza w tych ostatnich. Z tego co wiem, a mam rodzinę w Stanach, to klientami są tam także zamożni ludzi. Nie traktuje się po prostu kupowania w takich sklepach jako oznakę biedy, czy niskiego statutu społecznego.
Rybciak

Postprzez nowa-firma Cz, 24 kwi 2014, 21:10

Wizualnie widzę to w taki sposób że sklep (salon) byłby zadbany od początku do końca.
Towar byłby przejrzysty odpowiednio poukładany, powieszony w zależności od rodzaju.
Dla mnie duże znaczenie ma wygląd - wystrój, estetyka, wyposażenie dodatkowe.
Chciałabym aby pomieszczenie przyciągało, było ciepłe i przyjemne..jak w domu :)
Chce stworzyć wyjątkowy klimat-takiego którego jeszcze nie było !
nowa-firma

Postprzez nowa-firma Pt, 25 kwi 2014, 17:33

Właśnie dzisiaj odwiedziłam sklep "Humana People to People " - szczerze ? TRAGEDIA !
Ten sklep nie ma nic wspólnego z ekskluzywną markową odzieżą używaną, metki urwane, niektóre perfidnie wycięte, wiele nieznanych marek w cenach nowej odzieży.

Jedno jest pewne - ucieszyłam się że będę mogła zrobić to 100 razy lepiej i naprawdę więcej w to inwestując bo jeśli coś robić to porządnie a nie po to by było.

Pozdrawiam.
nowa-firma

Postprzez EdwardPe Pt, 2 maja 2014, 20:27

Takie marki jak ZARA, Bershka, Diesel, Atmosphere zawsze się dobrze sprzedają. Przy takiej odzieży większym problemem jest kupienie towaru w dobrej cenie.
EdwardPe

Postprzez nowa-firma Wt, 6 maja 2014, 09:47

Zdaję sobie z tego sprawę dlatego wiem że będzie mi ciężej na początku ale zależy mi na tym aby były te marki.

Przy okazji gdy ktoś słyszał coś o loku do wynajęcia w centrum Rybnika będę wdzięczna.

Jeśli macie jakieś uwagi, propozycję co do pomysłu-proszę piszcie. Wszystko się przyda

Pozdrawiam
nowa-firma

Postprzez Arthuro Wt, 6 maja 2014, 14:43

Hej, Napisz proszę jakim dysponujesz budżetem na start tego biznesu.

Tak na szybko:
Piszesz o salonie/sklepie zadbanym i unikalnym - fajnie, ale wystrój i jego utrzymanie na prawdę kosztuje. Będziesz po godzinach sama sprzątać, układać, metkować, czy może pracownik, rodzina ?
Wystrój wystrojem, ale dochodzi jeszcze wyposażenie - kasa, lustra, przymierzalnie, metkownice, jakiś system "anty-złodziejowy", itp.
Piszesz o miejscu w centrum - czynsz - potrafi zabić na początku...
Piszesz o zakupach internetowych (koszty obsługi takiego sklepu, reklama, serwery, obsługa zamówień, pakowanie i wysyłka towaru, rozliczenia pobrań, itp = pracownik...
(no chyba że Ty, w między czasie, kiedy będziesz latać za towarem i ewentualnie sprzątać, wieszać i metkować..)
Co z dostawami, transportem ? (Paliwo, amortyzacja pojazdu)
Działalność z założenia ma być legalna - Zus, podatki, wejdą ci od razu, musisz mieć pokrycie na parę miesięcy na dzień dobry.
Zatowarowanie na start - no ale to oczywiste
Reklama w Rybniku - ludzie jakoś muszą się dowiedzieć że zaczynasz działać, prawda ?

Na prawdę bardzo mnie to ciekawi - widać, że jesteś nieźle "zmotywowana" - to super, i powodzenia - tylko czy jest to realne ?

P.S.
Piszesz o markach "luksusowych" kiedy są one niestety, co najwyżej, ze średniej półki...
Ludzie je lubią - ok, i wydaje mi się że wiem w jaki "target" celujesz... tylko, że nazywanie ich "luksusowymi" jest pewnym nadużyciem, ale już się nie czepiam :D
Arthuro

Postprzez superelektro Śr, 7 maja 2014, 08:07

nowa firma, nie wyobrażasz sobie nawet jaki ciężki będzie początek. To co pisze Arthuro to są najważniejsze sprawy. Do tego dochodzi cała masa drobnych które trudno nawet przewidzieć. Moim zdaniem na poczatek należało by mieć towar i przynajmniej 50 k PLN na przetrwanie pierwszych miesięcy. Lokali wolnych jest do groma. Tyle że czynsze są z kosmosu. Może da Ci do myślenia że sklep spożywczy który od kilkunastu lat działał na Powstańców jest w likwidacji. Na samej Powstańców jest kilka lokali wolnych. Między innymi duży lokal w którym przez kilka miesięcy działał taki właśnie ciucholand ale czynsz ich wygonił i już ich nie ma. Musisz liczyć że będziesz płacić od 50 zł do 100 zł / 1 m2 powierzchni. Policz sobie ile trzeba sprzedać aby zarobić tylko na czynsz, a gdzie reszta ?

Ale życzę powodzenia.
superelektro

Postprzez Azja Śr, 7 maja 2014, 11:42

A ja myślę że to może mieć rację bytu, jeżeli masz skąd brać takie ciuchy w dobrej cenie... Mi osobiście brakuje takiego sklepu i chętnie bym została jego klientką, ale... Wg mnie musiałabyś poszukać ciuchów naprawdę ekskluzywnych i nie powtarzalnych, najlepiej marek które są mniej dostępne w Polsce, ale znane np Abercrombie, Boss albo jakieś marki Royal Colletion. Bo wg mnie Zara raczej nie należy do wyszukanych marek i jest dosyć łatwo dostępna na śląsku. Pomysł jest ok, tylko musisz się nad wykonaniem bardzo dokładnie zastanowić i wszystko dobrze przemyśleć, ustalić priorytety. I tak jak napisali poprzednicy na pewno nie będzie łatwo i raczej musisz dysponować dosyć sporym budżetem na start. Napisz jeszcze czy kiedykolwiek miałaś do czynienia z własnym interesem, jakie masz doświadczenie...
Azja

Postprzez nowa-firma Śr, 7 maja 2014, 12:13

Drogi Arthuro

Po pierwsze będzie to moja pierwsza działalność ale to może i dobrze ( większa motywacja i chęć działania ) mimo braku doświadczenia.

Wszystko o czym piszesz jest dla mnie zrozumiałe. Podejrzewam że większość po Twoim wpisie załamałaby się :) Nie ja !

Zdaję sobię sprawę z wszystkich rzeczy o których piszesz.

Nie licząc na to w zupełności ale jest jeszcze coś takiego jak dofinansowanie i nie piszę tutaj o Urzędzie Pracy czy Unii Europejskiej ale jest wiele źródeł o której ludzie nie wiedzą i nie mają pojęcia :)

Z tych właśnie pieniędzy spokojnie można zaopatrzyć się właśnie w lustra, przymierzalnie, sprzęt typu kasa, komputer, oryginalny system ( tzw"środki trwałe" ) w tym również reklama, wizytówki, billboardy itp.. tym zajmę się osobiście ;)

Z wizerunkiem jest jak z ubiorem - można mało zainwestować aby było efektowne i tym też charakteryzują się "ciucholandy" - zawsze znajdzie coś taniego a fajnego.

Jeśli ktoś kombinuje i robi o dobrze to też dobrze na tym wychodzi.

Firma oczywiście będzie zarejestrowana bo bez tego ani rusz, ZUS na początku jest w miarę przychylny przez pierwsze 2 lata dla osób 1 raz rozpoczynających działaność gospodarczą natomiast o wszystkich innych kosztach jestem świadoma.

Ważna informacją jest to że nie zamierzam na początku inwestować w sklep o powierzchni 300 m2 tylko na początek ok 80 m2, więc sprzątania i metkowania aż tak dużo nie będzie - poza tym mam rodzinę i przyjaciół którzy wiem że będą mnie wspierać nie tylko psychicznie ale również fizycznie ;)

Tak jestem zmotywowana bo jest to cel do którego dążę i nie chce się poddawać, nie wyjdzie mi ? trudno - ważne że spróbowałam !

Pozdrawiam :)

PS. Azja - Masz rację co do marek i też nad tym pomyślę, przydałyby się zarówno marki o których pisałam jak i również typu Boss, Abercrombie czy Royal Colection... dziękuje za radę ;)
nowa-firma

Następna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes