zakup domu wypłaconego ze szkód górniczych

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

zakup domu wypłaconego ze szkód górniczych

Postprzez betty28 Wt, 8 kwi 2014, 16:28

Witam jestem tu nowa i nie wiem czy dobrze trafiłam z watkiem
Mamy w planach kupic dom w Jankowicach...dom jest w stanie idealnym (to znaczy tak mi sie wydaje) jest bardzo ładny i zadbany z zewnatrz i wyremontowany w środku...jest wymieniona ins.wod-kan...elektryczna nowe CO nowe okna drzwi...gładzie..panele ..kafelki na moje oko jest super w środku i na zewnatrz...jest podpiwniczony dach wymieniony w zeszlym roku...ale jest wypłacony ze szkód górniczych...działka natomiast nie jest wypłacona...i nie mam pojecia co o tym myśleć bo poprostu nie znam sie na tym..właściciel pokazywał nam dokumenty na których pisze że nie ma nakazu rozbiórki...czy może mi ktos doradzić czy warto wogóle myśleć o kupieniu takiego domu???
betty28

Re: zakup domu wypłaconego ze szkód górniczych

Postprzez jojo Wt, 8 kwi 2014, 17:08

Jeżeli dom jest wypłacony ze szkód to daruj sobie zakup a jeżeli się zdecydujesz na zakup to w razie uszkodzeń przez szkody górnicze cały remont ponosisz na własny koszt.Więc nie kupuj nawet z powodu działki!
jojo

Postprzez fotografrybnik Wt, 8 kwi 2014, 18:11

witam
z tego co się orientuję przy domach wypłaconych z kopalni co kilka lat przychodzi komisja i wydają orzeczenie czy dom nadaje się do zamieszkania.więc teraz moze być ok ale np za 3 lata okaże się nie nie wydadzą zgody na zamieszkanie-najlepiej dowiedziec się chyba na kopalni lub w jakimś urzędzie górniczym
fotografrybnik

Postprzez betty28 Wt, 8 kwi 2014, 18:57

dzieki wielkie za odpowiedz...czyli juz wiem ze lepiej nie inwestowac w taki dom..
betty28

Postprzez jojo Wt, 8 kwi 2014, 19:16

I to jest dobra decyzja.
jojo

Postprzez fotografrybnik Śr, 9 kwi 2014, 08:57

niekoniecznie od razu rezygnować - tylko nie podejmować pochopnych działań - pytac sprawdzać itp - takie domy wypłacone są tanie (z reguły wartość takiego domu to to co jest w wykończeniu -a mury są nic nie warte) no i przy takim domu wypłaconym może być problem z zastawem bankowym pod hipotekę - więc trzeba mieć inne zabezpieczenie gwarancyjne lub gotówka - pozdrowionka
ps i pytać pytać ale już osoby kompetentne - czyli u źródła - U.Gminy kopalnia nadzór budowlany - tylko tam bo nawet ewentualny pośrednik nieruchomości na tzw gębę to będzie mówił aby sprzedać - pozdrowionka
fotografrybnik

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes