w jaki biznes warto zainwestować w Rybniku?

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

w jaki biznes warto zainwestować w Rybniku?

Postprzez gonia So, 29 cze 2013, 09:31

od dłuższego czasu zastanawiam się co warto otworzyć w Rybniku jakiś sklep, usługi ale w sumie tyle już tego jest...
może macie jakieś sugestie co by się przydało, czego Wam brakuje, z czego chętnie byście skorzystali.
chętnie poznam Wasze opinie;-)
zapraszam do dzielenia się pomysłami
gonia

Re: w jaki biznes warto zainwestować w Rybniku?

Postprzez piter_1 So, 29 cze 2013, 16:11

Jakiś porządny aqua park, choć dla inwestora prywatnego może być to trudnym zadaniem
piter_1

Postprzez superelektro N, 30 cze 2013, 08:50

gonia, myślisz że ktoś podpowie Ci na czym robić kapuchę ? Gdybym ja posiadał taką wiedzę to natychmiast uruchamiam działalność. Niestety musisz samodzielnie zrobić badania albo przyłączyć się do kogoś kto ma tę wizję i już działa. Co dwie ( lub więcej ) głowy, to nie jedna, chociaż z drugiej strony, spółki to podobno nawet diabeł nie chciał.
superelektro

Postprzez jola_sd N, 30 cze 2013, 09:04

witam. Też cały czas się nad tym zastanawiam. Ja uważam, ze przydołby się jakieś miejsce dla kobiet - gdzie byłby fitnes, kawiarnia i miejsce dla dzieci. Na to trzeba jednak ogrom kasy. A sklep - w Rybniku wszystko jest - chociaż ceny dają wiele do myślenia - jakby jakiś sklepik z ciuchami dobrej jakosci i w rozsądnych cenach, to może akurat.
jola_sd

Postprzez superelektro N, 30 cze 2013, 09:40

Było takie miejsce o którym piszesz na Kościuszki, ale z tego co słyszałem już go nie ma. Niestety koszty stałe, np. czynsz, są przeogromne a gdzie reszta ? Nie można liczyć że po roku biznes zacznie generować dochód. Dodatkowo jeżeli zamierza się " jechać " na niskich marżach to tym bardziej tak na dzień dobry trzeba mieć kilkadziesiąt k PLN aby ten rok przewegetować. Ja np.po 2 latach od czasu jak przeniosłem się do Rybnika jeszcze nie osiągnąłem poziomu obrotu jaki miałem w poprzednim miejscu, a koszty nie czekają i licznik bije, tak jak licznik Balcerowicza w Warszawie.
superelektro

Postprzez rybaks Pn, 1 lip 2013, 09:49

Wszystko zależy od tego, jakim kapitałem dysponujesz. W bazie jartomu wiszą magazyny z wycenami na poziomie o wiele niższym, niż wynosi wartość rynkowa, w naszej okolicy, ale to... kilka milionów. W skrócie - to nieruchomości dają teraz najlepiej zarobić. Trzeba po prostu tego typu okazje w 100% wykorzystać...
rybaks

Postprzez mineralna Pn, 28 paź 2013, 09:05

Też mi się wydaje, że trzeba zbadać kilka czynników. Kapitał i jego wielkość też oczywiście nie jest bez znaczenia. W takich sprawach dobrze jest skonsultować się z firmą, która jest doradcą biznesowym. Z tego co mi się wydaje to na pewno ludzie z [spam] mogliby Ci pomóc. Samemu chyba nie ma sensu podejmować tak trudnych decyzji, bo w końcu tutaj chodzi o duże pieniądze i lepiej byłoby ich nie stracić tylko jeszcze na tym zarobić.
mineralna

Postprzez teflonowa Pt, 14 lut 2014, 23:20

Tez od dłuższego czasu kombinuje, gdzie w okolicach można w coś ciekawego i niepochłaniającego dużego kapitału, zainwestować... Coraz częściej widać sklepiki, które ze względu na źle dobrany asortyment, albo zupełnie niewłaściwą lokalizację po kilku miesiącach znikają...ale znam też osoby, które na zupełnie maleńkich powierzchniach zwykłych sklepików (a co za tym idzie, minimalne koszty utrzymania) trzepią niezłą kapuche (jak na branże, miejscowość, zainwestowane pieniądze) a w tych czasach i przy takiej konkurencji, to można zbyt pochopnie coś otworzyć i równie szybko zamknąć. W Rybniku na rynku jakiś czas temu kilka miejsc do wynajęcia w samym centrum, w Wodzisławiu to co drugi sklep pada, w Rydułtowach to samo- nic tylko wynajmować...tylko co dalej..

Ja bym szedł bardziej w stronę sprzedaży przez internet. Wtedy nie potrzeba kapitału na czynsz/remont lokalu it

To prawda, tylko musisz mieć rzeczywiście coś atrakcyjnego, ze względu na olbrzymią konkurencję..
teflonowa

Postprzez knurow Śr, 19 lut 2014, 21:43

Ja myślałem (kiedyś) o sklepie internetowym z dodatkami (paski, okulary i takie tam), jednak przerosła mnie trochę technika. Może wrócę do tego pomyslu bo z tego co widać dziś zrobienie sklepu (czy zlecenie komuś tego) to nie problem. Ceny też nie przyprawiają o zawał[wycięto niepotrzebny link]
knurow

Postprzez GBB Śr, 19 lut 2014, 22:03

Widzę, że Subway ma plany w naszym mieście: http://www.pracuj.pl/praca/partner-fran ... ta,3270318
GBB

Postprzez qwerty Śr, 19 lut 2014, 22:49

sceptycznie bym sie odnosil do tego akurat pomyslu, mimo, iz kanapki z SUBWAYa b. lubie i jem praktycznie codziennie ...
q.
qwerty

Postprzez GBB Cz, 20 lut 2014, 11:24

qwerty, trzymasz styl :) Ty jesteś sceptyczny, a ja uważam, że to dobry pomysł. Jednak trzeba bardzo, bardzo rozważnie dobrać lokalizację (koniecznie z łatwym dojazdem i parkingiem)
GBB

Postprzez Arteks Cz, 20 lut 2014, 11:28

GBB napisał(a):Widzę, że Subway ma plany w naszym mieście: http://www.pracuj.pl/praca/partner-fran ... ta,3270318

GBB napisał(a):qwerty, trzymasz styl :) Ty jesteś sceptyczny, a ja uważam, że to dobry pomysł. Jednak trzeba bardzo, bardzo rozważnie dobrać lokalizację (koniecznie z łatwym dojazdem i parkingiem)

qwerty to stary nudziarz... GBB - stawiasz na parking i dojazd? A mi się zawsze Subway kojarzył jako "bary" zlokalizowane w samych centrach miast, na dworcach, na lotniskach czyli tam gdzie jest duży przepływ ludzi. To nie jest ten sam typ co Mcdrive... Ja bym im sugerował dwa miejsca na lokalizację: przy naszym rewitalizowanym deptaku który bardzo zmieni się po inwestycji jaka jest planowana w tym roku. Ściągaliby tam dodatkowo ludzi. Innym bardzo dobrym punktem byłby pl. Wolności przez który przewija się bardzo dużo ludzi.
Arteks

Postprzez Eustachy Śr, 9 kwi 2014, 11:40

Zależy jaka kwota na inwestycje? Sieć szybkich dań z dostawą, tylko Turka trzeba za ladę i kebab, to nasze danie narodowe, niemalże :wink:
Eustachy

Postprzez Rybciak N, 20 kwi 2014, 19:12

Załóż jakieś gospodarstwo agroturystyczne na obrzeżach miasta. Od jakiegoś czasu sam o tym myślę, ale nie mam jeszcze na tyle kapitału, aby coś kupić. Piszę oczywiście jak najbardziej poważnie, bo zainteresowanie ekologicznym trybem życia, w tym także wypoczynkiem, rośnie i będzie rosło, co jest konsekwencją systematycznego wzrostu zamożności społeczeństwa. Niedaleko Rybnika jest naprawdę wiele dobrych terenów pod tego typu działalność.
Rybciak

Następna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes