Będzie dobrze, bezrobocie spadnie... ;)

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: Będzie dobrze, bezrobocie spadnie... ;)

Postprzez jojo Cz, 16 maja 2013, 19:56

Trochę do śmiechu, trochę do płaczu.
>
> 7 cudów Gierka :
>
> 1. Nie było bezrobocia
> 2. Mimo,że nie było bezrobocia, nikt nic nie robił
> 3. Mimo,że nic nikt nie robił, plany wykonywano w 150%
> 4. Mimo, że plany wykonywano w 150%, nigdzie niczego nie było
> 5. Mimo,że nigdzie niczego nie było, każdy wszystko miał
> 6. Mimo, że każdy wszystko miał, wszyscy wszystko kradli
> 7. Mimo, że wszyscy wszystko kradli, to co ukradli zawsze było.
>
> 7 cudów Tuska :
>
> 1. Jest bezrobocie
> 2. Mimo,że jest bezrobocie wszyscy pracują
> 3. Mimo,że wszyscy pracują, plan nie jest wykonywany nawet w 50%
> 4. Mimo, że plan nie jest wykonywany, wszędzie wszystko jest
> 5. Mimo,że wszędzie wszystko jest, nie wszyscy wszystko mają
> 6. Mimo,że nie wszyscy wszystko mają, kradną głównie ci co mają wszystko
> 7. Mimo, że kradną ci co mają wszystko, nie udaje się nikogo złapać i niczego odzyskać
jojo

Postprzez Afordancja Cz, 16 maja 2013, 20:10

@jojo

hehe, dobre, nawet dobre
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez superelektro Wt, 21 maja 2013, 14:58

Premier Donald Tusk obiecał 400 tysięcy nowych miejsc pracy. Minister pracy Wielkiej Brytanii zaprzecza tym informacjom...

I to jest cała prawda o spadku bezrobocia w najjaśniejszej.
superelektro

Postprzez meinland Wt, 21 maja 2013, 20:47

superelektro napisał(a):Premier Donald Tusk obiecał 400 tysięcy nowych miejsc pracy. Minister pracy Wielkiej Brytanii zaprzecza tym informacjom...

I to jest cała prawda o spadku bezrobocia w najjaśniejszej.

Żarcik zabawny, ale nie do końca prawdziwy. W ostatnich czterech latach w Polsce powstało ponad 890 tys. miejsc pracy.
meinland

Postprzez superelektro Śr, 22 maja 2013, 06:35

A ile zostało zlikwidowanych ? Jakie jest saldo i jeżeli jest tak dobrze to czemu jest tak źle, bo spadku liczby bezrobotnych jakoś nie słychać.
superelektro

Postprzez Afordancja Śr, 22 maja 2013, 09:07

superelektro napisał(a):A ile zostało zlikwidowanych ? Jakie jest saldo i jeżeli jest tak dobrze to czemu jest tak źle, bo spadku liczby bezrobotnych jakoś nie słychać.

Przecież m.in. o tym ten wątek był. Bo przez ostatnie parę lat, wchodził na rynek wyż demograficzny, a z rynku, odchodził(emeryci) może nie niż, ale daleko do wyżu.Spójrz na pierwszy post, ilu wchodziło, a ilu teoretycznie powinno iść na emeryturę.

Ostatecznie miejsc pracy przybywa więcej niż ubywa, ale za mało w związku z powyższym.
Afordancja

Postprzez tressilian Śr, 22 maja 2013, 09:19

Yyy, Afordancjo, chyba nie zrozumiałeś pytania. Jeśli powstało 900tys miejsc pracy (w tym np. 14tys w urzędach), to jak to wygląda z likwidowanymi (np. 1400 w fabryce fiata). Jeśli ktoś odchodzi na emeryturę, to miejsce pracy nie jest likwidowane - to raczej nie ma związku.
tressilian

Postprzez Afordancja Śr, 22 maja 2013, 09:32

tressilian napisał(a):Yyy, Afordancjo, chyba nie zrozumiałeś pytania. Jeśli powstało 900tys miejsc pracy (w tym np. 14tys w urzędach), to jak to wygląda z likwidowanymi (np. 1400 w fabryce fiata). Jeśli ktoś odchodzi na emeryturę, to miejsce pracy nie jest likwidowane - to raczej nie ma związku.

hm..gdzie się wyraziłem niezbyt jasno? Stawiam, że chciałeś się przyczepić, więc wybacz, ale chyba Ty nie zrozumiałeś odpowiedzi ;)

czyż nie napisałem

Afordancja napisał(a):Ostatecznie miejsc pracy przybywa więcej niż ubywa, ale za mało w związku z powyższym.

czyli łopatologicznie, jeżeli weźmiemy liczbę nowych miejsc pracy minus liczbę miejsc pracy których ubyło, to ostatecznie miejsc pracy przybywa.

Co do ostatniego Twojego zdania, oczywiście, że miejsca pracy nie ubywa,ale odchodzi ktoś z tego miejsca (teoretycznie przynajmniej) i nie jest on bezrobotnym, a na jego miejsce może wejść ktoś kto właśnie wchodzi na rynek, jednak tych wchodzących jest więcej niż wychodzących, i nawet jak miejsc pracy przybywa, to bezrobocie rośnie, czy tak trudno to zrozumieć? hm..

hm..już raz szukałem danych o tym, teraz mi się już mi się nie chce któryś raz tego szukać a wam leniuszki, się nie chce sprawdzić, ale swoje wiecie ;)

tak na szybko, komuś się chciało(mam nadzieje, że rzetelnie ): hm..i wygląda nawet, że pisze o tym o czym ja w tym wątku:

http://www.michalstopka.pl/rynek-pracy- ... awde-jest/
Afordancja

Postprzez tressilian Śr, 22 maja 2013, 10:00

Afordancja napisał(a):
hm..gdzie się wyraziłem niezbyt jasno? Stawiam, że chciałeś się przyczepić, więc wybacz, ale chyba Ty nie zrozumiałeś odpowiedzi ;)

czyż nie napisałem

Afordancja napisał(a):Ostatecznie miejsc pracy przybywa więcej niż ubywa, ale za mało w związku z powyższym.

Właśnie w tym miejscu wyraziłeś się niejasno. Przeczytaj to zdanie i powiedz "co autor miał na myśli". Z tego zdania wynika, że chcesz, aby pracy ubywało więcej. Ogólnie cała wypowiedziedź była nieskładna. I teraz zagadka - gdy w końcu będzie więcej pojawiało się emerytów niż nowych pracowników, to:
1) ilość miejsc pracy wzrośnie
2) ilość miejsc pracy zmaleje

Teraz już wiemy, że ilość miejsc pracy na razie wzrosła, więc fajnie. Jednakże rośnie wolniej niż powinna, bo jak już mówiłem wcześniej, nie ma czystej relacji między demografią a bezrobociem - co widać w Danii, gdzie dzietność jest duża, a bezrobocie nie rośnie. To samo zresztą było w boomie powojennym - dzieci rodziło się mnóstwo, mnóstwo wchodziło na rynek pracy, a Niemcy i Francja musieli i tak importować pracowników.
tressilian

Postprzez Afordancja Śr, 22 maja 2013, 10:16

tressilian napisał(a):
Afordancja napisał(a):

czyż nie napisałem

Właśnie w tym miejscu wyraziłeś się niejasno. Przeczytaj to zdanie i powiedz "co autor miał na myśli".

eeee hmm..., może źle czytam, więcej przybywa, niż ubywa, już napisałem łopatologicznie. Nie czuję problemu, ale ok, niech będzie, że mam słaby dzień.

tressilian napisał(a):Z tego zdania wynika, że chcesz, aby pracy ubywało więcej.

hm..kurcze, przeczytałem jeszcze raz, chodzi Ci o końcówkę? za mało przybywa przybywa, przecież znasz kontekst wypowiedzi... ale ok, mój słabszy dzień, mam nadzieję, że teraz już rozumiesz i jest jasne.

tressilian napisał(a):I teraz zagadka - gdy w końcu będzie więcej pojawiało się emerytów niż nowych pracowników, to:
1) ilość miejsc pracy wzrośnie
2) ilość miejsc pracy zmaleje

Nie ze mną te numery :P
Wróćmy do tego co napisał superelektro, bo zaczynasz inputować mi coś czego nie napisałem. Miał problem z tym, że skoro miejsc pracy przybywa, to dlaczego bezrobocie rośnie.
czyli mamy dwa elementy, ilość miejsc pracy, i bezrobocie.
innymi słowy możemy to rozbić (oczywiście dalej upraszczając wszystko) na:
A) ilość chętnych do pracy
B) ilość miejsc pracy
Różnica między nimi to bezrobocie.
i ci przechodzący na emeryturę wpływają na punkt A) nigdy nie mówiłem, że wpływają na punkt B)
Innymi słowy, nawet jak B rośnie, (dotychczas mieliśmy z tym doczynienia), a A rosnie jeszcze bardziej, to w związku z tym bezrobocie też rośnie, trudne?

tressilian napisał(a):Teraz już wiemy, że ilość miejsc pracy na razie wzrosła, więc fajnie. Jednakże rośnie wolniej niż powinna, bo jak już mówiłem wcześniej, nie ma czystej relacji między demografią a bezrobociem - co widać w Danii, gdzie dzietność jest duża, a bezrobocie nie rośnie. To samo zresztą było w boomie powojennym - dzieci rodziło się mnóstwo, mnóstwo wchodziło na rynek pracy, a Niemcy i Francja musieli i tak importować pracowników.

Oczywiście, sprawa nie jest tak prosta i bezpośrednia, wiadomo, że sprawa jest wielopłaszczyznowa i są jeszcze inne czynniki
PS.
Nie liczy się dzietność to po pierwsze, no i w Danii pominąłeś ilość miejsc pracy..
[edit]
(Ponadto) Spojrzałem na strukturę wiekową Dani, o ma ona miarę wyrównaną strukturę wiekową, to jest kluczem a nie dzietność
Afordancja

Postprzez superelektro Śr, 22 maja 2013, 13:07

Jak widać niektórzy lubią teoretyzować i szukać drugiego dna nawet tam gdzie go nie ma, a rzeczywistość aż skrzeczy. http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wsz ... olsce.html, nawet urzędowe dane dane są bezlitosne. Kwiecień 2013 do kwietnia 2012, wzrost bezrobocia o 1,1% i to tylko dla zarejeastrowanych a gdzie reszta ?
superelektro

Postprzez Afordancja Śr, 22 maja 2013, 13:10

superelektro napisał(a):Jak widać niektórzy lubią teoretyzować i szukać drugiego dna nawet tam gdzie go nie ma, a rzeczywistość aż skrzeczy. http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wsz ... olsce.html, nawet urzędowe dane dane są bezlitosne. Kwiecień 2013 do kwietnia 2012, wzrost bezrobocia o 1,1% i to tylko dla zarejeastrowanych a gdzie reszta ?

hm.. a Ty dalej swoje ;)
Pytałeś to Ci odpowiedziałem, może bezrobocie rosnąc i zarazem liczba miejsc pracy i naprawdę nie jest to trudne do pojęcia

Też przeczytaj sobie np. to:
http://www.michalstopka.pl/rynek-pracy- ... awde-jest/

Dosyć prosty i ciekawy blog.
Ostatnio edytowano Śr, 22 maja 2013, 13:11 przez Afordancja, łącznie edytowano 1 raz
Afordancja

Postprzez superelektro Śr, 22 maja 2013, 13:11

Gdzie więc stwierdzono spadek ? Chyba w GB.
superelektro

Postprzez Afordancja Śr, 22 maja 2013, 13:12

superelektro napisał(a):Gdzie więc stwierdzono spadek ? Chyba w GB.

Czy ty czytasz te posty? Kto mówił o jakimś spadku?
Afordancja

Postprzez superelektro Śr, 22 maja 2013, 13:17

Interesują mnie raczej oficjalne dane a nie to co ktoś sobie gryzmoli na swoim prywatnym poletku. Ja też tak jak każdy mogę napisać że jest super i w ogóle o jakim kryzysie my mówimy. Tylko czy to się przełoży na rzeczywistość ? Śmiem wątpić. Nasze najpobożniejsze nawet życzenia niestety nie mają mocy sprawczej.

A odniosłem się do tego co w tytule że będzie dobrze, bezrobocie spadnie itp, gdyż jak na razie to rośnie a nie spada.
superelektro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes