KOSZE NA ŚMIECI

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: KOSZE NA ŚMIECI

Postprzez Don Tytus Pt, 15 mar 2013, 12:36

Segregacja to wielka ściema. Dziś rano byłem świadkiem, gdy opróżniano na jednym z osiedli specjalne pojemniki służące do segregacji. Stoją sobie takie 3 pojemniki - plastik, papier i szkło. Mieszkańcy potulnie tam wrzucają posegregowane odpady. Przyjeżdża samochód z odpowiedniej firmy, podnosi do góry pojemnik z odpadami plastikowymi i wysypuje to na pakę. Następnie podnosi pojemnik z odpadami ze szkła i wysypuje je na odpady plastikowe. To samo robi z odpadami papierowymi. Ludzie segregują, a oni to znów mieszają w jedno. Następnym razem nakręcę to.
Don Tytus

Postprzez adiqq Pt, 15 mar 2013, 12:47

nic nowego...na osiedlach od zawsze tak jest...no ale fakt, nagraj, wartałoby to nagłośnić...
adiqq

Postprzez jojo Śr, 5 cze 2013, 14:22

Czy ktoś może napisać jakie firmy wygrały przetarg na wywóz nieczystości w Rybniku?
jojo

Postprzez adiqq Śr, 5 cze 2013, 14:26

z tego co gdzieś czytałem, to konsorcjum Eko-Transgór
adiqq

Postprzez jojo Cz, 20 cze 2013, 13:45

Czy ktoś może napisać jak w końcu jest z tymi śmieciami?Dzwoniłem-łam dziś do UM,że nie będę segregował śmieci i będę wnosić wyższą opłatę to jedna z pań powiedziała,że tak nie mogę,ponieważ SM może być u mnie dwa razy w miesiącu i za każdym razem poniosę karę 500pln za nie segregowanie gdyż w deklaracji podjąłem się segregacji i nie pomogło stwierdzenie,że innej nie chcieli przyjąć.
jojo

Postprzez adiqq Cz, 20 cze 2013, 14:05

faktycznie taki zapis jest w regulaminie....

aż się dziwię, że jeszcze nikt takich zapisów nigdzie nie zaskarżył....(że nie ma możliwości wyboru)

ale z tą SM to chyba tylko taki straszak, z "infolinii" śmieciowej dowiedziałem sie, że jak nie bedę sortować, to pracownicy firm odbierający ode mnie śmieci, zgłoszą mnie gdzie trzeba i później będę już mieć naliczaną wyższą stawkę.
Wg mnie regulamin w takiej a nie innej postaci, to próba przymuszenia mieszkańców do sortowania (bo musimy spełnić progi narzucone przez UE itd.) - pisałem o tym już wcześniej...inna rzecz, to legalność takiego zarządzenia....
adiqq

Postprzez mineralna Cz, 2 sty 2014, 10:33

Nie tylko w rybniku jest taki bałagan. Cała Polska to odczuwa.
mineralna

Postprzez adamb Cz, 2 sty 2014, 20:37

Rzuciłem okiem na nowy harmonogram i zastanawia mnie co mam robić z tzw. gabarytami przez ponad pół roku ?
Gdzie mam to trzymać ?
Moim skromnym zdaniem powinno to być realizowane raz na kwartał lub na telefon - inaczej nadal będziemy potykać się o stare materace, kanapy, meble w lasach :( lub co gorsza będziemy tym "oddychać" !

Poza tym dla mojego rejonu po raz kolejny wydłużono sobie okres wywozu odpadów zmieszanych do prawie 4 tygodni (w ten sposób uniknięto jednego wywozu) - od zakończenia starego harmonogramu do nowego... pewno chcą więcej zarobić na dzierżawie kubłów :roll:
adamb

Poprzednia strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes