Rewitalizacja Powstańców/Sobieskiego

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: Rewitalizacja Powstańców/Sobieskiego

Postprzez elmo Pt, 29 sie 2014, 10:25

A dzisiaj panowie na wysokości Cowboy Inn i Metro ( stara gazdówka/empik) rozbierają już ułożone kostki brukowe bo im....popękały....
elmo

Postprzez Abisall Pt, 29 sie 2014, 10:57

@elmo, serio to jest przyczyną że tam dalej jest klepisko? Jeżeli tak to rozumieć zaczynam to niezwykłe zaparcie się p.Fudalego o niedopuszczeniu wjazdu samochodom nawet w porannych godzinach
Abisall

Postprzez Arteks N, 15 lut 2015, 11:36

Od jakiegoś czasu wisi info w kamienicy na pl. Kościelnym, że tam powstaje najlepsza kawiarnia w mieście. Jakoś nie możemy niestety się o tym przekonać bo kawiarni jak nie było tak nie ma.

Coś mi się obiło o uszy, że w lokalu po Cytrusku na Powstańców też ma powstać jakiś lokal gastronomiczny.

@Shonya - i jak sprawdziłaś dokładnie ile jest wolnych a ile zajętych lokali na Sobieskiego/Powstańców czy po prostu nie chce ci się tego robić bo nie mieszkasz w Rybniku i częściej bywasz tu wirtualnie lub też nie chcesz mi przyznać racji, że puste lokale przy tym deptaku to rzadkość? Czy można na podstawie jakichś nielicznych wyjątków wysnuwać jakieś wnioski? Wydaje mi się że nie, a ty tak niestety robisz...
Arteks

Postprzez shonya Pn, 16 lut 2015, 13:51

Arteks napisał(a):@Shonya - i jak sprawdziłaś dokładnie ile jest wolnych a ile zajętych lokali na Sobieskiego/Powstańców czy po prostu nie chce ci się tego robić bo nie mieszkasz w Rybniku i częściej bywasz tu wirtualnie lub też nie chcesz mi przyznać racji, że puste lokale przy tym deptaku to rzadkość? Czy można na podstawie jakichś nielicznych wyjątków wysnuwać jakieś wnioski? Wydaje mi się że nie, a ty tak niestety robisz...

@Arteks - i jak? sprawdzałeś, czy Twoja teza odnośnie Powstańców, że:
Arteks napisał(a): Na Powstańców też 95% ma najemców - więc o co kommon???
jest prawdziwa?
Wybacz, ale jeżeli chcesz komuś coś przedstawić, to raczej sam to udowodnij.
Jeszcze mieszkam w Rybniku i rację Ci chętnie przyznam, pod warunkiem, że udowodnisz, że ją masz ;)

Łatwo jest postawić tezę, której nie można udowodnić i żądać od rozmówcy, żeby to on zajął się udowadnianiem. Idź, policz, napisz - wezmę na klatę jeśli się mylę mówiąc, że pustych lokali na Powstańców jest więcej niż 5% :)
shonya

Postprzez Arteks Pn, 16 lut 2015, 14:15

@shonya - ale przecież mogłaś to sprawdzić gdybyś rzeczywiście uważała że nie mam racji i chciała mi coś udowodnić? Ja byłem dwa razy na naszym deptaku w ostatnim miesiącu i z zaciekawieniem obserwuję zmiany jakie na nim zachodzą i to, że puste lokale to zdecydowana mniejszość, gdyby nie lokal po Cepelii który jest dość duży to nawet byłoby to niezauważalne. Nie wiem jakie masz motywacje w negowaniu samej inwestycji i tego jak wygląda obecna sytuacja ale zapewniam, że faktycznie jest dużo lepiej niż kilka lat temu kiedy w mediach często pojawiał się wątek potrzeby zmian na naszym deptaku i zainwestowaniem w niego.

Jeśli się pomyliłem to w dół bo możliwe że te wolne lokale stanowią mniej niż 5%. W conajmniej dwóch obecnie jest remont więc mogę przypuszczać że pod jakiegoś klienta bo zazwyczaj remonty robi sobie nowy najemca odliczając to potem z czynszu lub właściciel pod kogoś konkretnego z kim ma już umowę najmu.

Dyskusja z tobą pokazuje, że czepiasz się a tak naprawdę nie masz za bardzo argumentów tak samo jak wcześniej podawałaś miasta które nie było dobrymi przykładami bo nie miały tego rodzaju deptaku. Czyż to nie jest takie trochę niemerytoryczne walenie na oślep aby dołożyć SR lub podroczyć się z kimś? :?
Arteks

Postprzez shonya Pn, 16 lut 2015, 20:44

:mrgreen:

ja na szczęście nie muszę nikomu niczego udowadniać ;)
podałam w wątpliwość Twoją tezę i tyle, a uczepiłeś się mnie, bo nikt inny już nie ma ochoty z Tobą dyskutować.
kto chce sam się przejdzie deptakiem i oceni jak jest naprawdę, ale jakoś nie widzę, żeby ktokolwiek był tym faktycznie zainteresowany. superelektro od czasu do czasu coś napisze w temacie i tyle. ja już nie mam nic wspólnego z deptakiem i nie mam zamiaru nikomu niczego udowadniać - ciekawi przejdą się sami :)
nie mam żadnych powodów, aby "dokładać" SR. ot, zwykłe miasto ;)
shonya

Postprzez Don Tytus Wt, 17 lut 2015, 12:07

Wczoraj miałem trochę wolnego czasu i odwiedziłem ten deptak. Przeszedłem dwukrotnie w jedną i drugą stronę, potem dłużej zatrzymałem się na Powstańców. Zauważyłem kilkanaście osób, które tylko przechodziły. Nikt nie wstępował do sklepów lub punktów usługowych. Po prostu szli tym deptakiem, aby dotrzeć gdzieś dalej. I chyba głównie w tym celu ten deptak służy. Najkrótsza droga i tyle.
Don Tytus

Postprzez superelektro Śr, 18 lut 2015, 08:56

A już myślałem że tylko ja nie widzę tych " tłumów " na deptaku które widzą inni.Szkoda że to wszystko musi trwać tak długo. Przypadek z dnia dzisiejszego. Opowiada dostawca do jednego ze sklepów, zatrzymałem się przed wjazdem i zgodnie z informacją czekam na wyświetlenie sygnału zielonego . Po odczekaniu ponad 2 minut kiedy nic się zmieniło zdecydowałem się wjechać.
Chwała że zdemontowali te blokady ale teraz należało by jeszcze zmienić informację na tablicy.
superelektro

Postprzez Abisall Śr, 18 lut 2015, 11:25

MI rzucił się w oczy pewien absurd na Placu Kościelnym - kto wymyślił żeby tak tam ustawić kosze na śmieci? Stoją 4 kosze w rządku jeden obok drugiego, jak słupki blokujące wjazd, od strony Curie-Skłodowskiej a prócz tego na całym placu nie ma ani jednego- dopiero na Sobieskiego jest kolejny...
Abisall

Postprzez anty.fudali Śr, 18 lut 2015, 11:49

Dołączam do tych,którzy nie widzą żadnych tłumów na deptaku. Już dawno mówiłem,że nie widzę powodu,by takowe miały się pojawić i tak właśnie jest. Chyba tylko jedna osoba stąd ma inną opinię - nasz czołowy rybnicki chwalipięta ;-)
Kwestia koszy - pełna racja. Nie wiem,kto je tak dziwnie porozkładał. Ale w sumie - nie pierwsza fuszerka i nie ostatnia.
anty.fudali

Postprzez Arteks Śr, 18 lut 2015, 12:08

@superelektro @anty.fudali - jacy wy musicie być nierealni i nastawieni jakoś anty-konsumencko skoro nie potraficie połączyć estetyki miejsca w którym macie swoje biznesy/kamienice z marketingiem i przyciąganiem klientów. Przecież już 100 lat temu kupcy zdawali sobie sprawę, że nie tylko sam towar ma znaczenie ale miejsce gdzie się go sprzedaje czy też jak się go eksponuje. Naprawdę chcielibyście aby tego remontu nie było? Trochę zachowujecie się jak jakieś tłuki które nie chcą pojąć zasad tabliczki mnożenia i się z jej wynikami nie zgadzają. ;)

Gdziekolwiek jestem w Polsce czy Europie - zawsze lubię przejść się w jakimś mieście głównym deptakiem (jeśli taki jest) a jeśli nie ma to główną ulicą, zobaczyć rynek (jeśli taki jest) i z dwa jakieś najbardziej spektakularne obiekty. Prawie zawsze na takim deptaku lubię odpocząć, czasami pogadać z miejscowymi, coś zjeść, czegoś się napić. Czasami coś kupię lokalnego na pamiątkę. Może to wynika że czuję się Europejczykiem, globtroterem, estetą, konsumentem... Wcale nie mówię, że wszyscy tacy muszą być ale jeśli należycie do jakieś bezgustownej mniejszości która nie rozumie takich zachowań - nie musicie takim zaściankowym myśleniem epatować na portalu. Zostawcie sobie dla siebie te wasze mamrotanie. Z takimi ciapami nie dałoby się zrobić czegokolwiek...

Myślę że dobrze byłoby aby ustawić jakąś kamerę, która śledziłaby życie naszego deptaku. Wtedy każdy mógłby sobie sprawdzić o każdej porze dnia i nocy, że bredzicie bo ruch pieszych jest już tam całkiem spory i wierzę, że wielu biznesmenów potrafi to wykorzystać, a ci którzy nie potrafić, mogą spróbować np. hodowli psów albo sprzedaży odręcznej. ;)

@don Tytus - niesamowicie odkrywczy tekst napisałeś. Długo nad tym dedukowałeś? Deptak służy do chodzenia. :idea: Brawo!
Arteks

Postprzez anty.fudali Śr, 18 lut 2015, 12:40

Oj,Arteks,Arteks, kolejne bzdety produkujesz. Nikt tu nie jest nastawiony antykonsumencko - po prostu stwierdzamy fakty oczywiste dla wszystkich,tylko nie dla Ciebie. Twoje wywody na temat zasad prowadzenie biznesu do niczego nie prowadzą - ewidentnie pokazujesz wciąż,że nie masz żadnego pojęcia,jak tam rzeczywiście wygląda sytuacja. Pomysł z kamerą dobry - wybierz sobie jakikolwiek sklep z deptaka,taki który uznasz,że dobrze towar eksponuje ( są w ogóle takie według Ciebie?) i zobacz jaki jest do niego ruch. Przedstaw konkretne dane,bo jak na razie ,to opowiadasz tylko i jedynie niczym nie poparte bajeczki.
anty.fudali

Postprzez Arteks Śr, 18 lut 2015, 12:58

anty.fudali napisał(a):kolejne bzdety produkujesz. Nikt tu nie jest nastawiony antykonsumencko - po prostu stwierdzamy fakty oczywiste dla wszystkich,tylko nie dla Ciebie.

Ale nie stwierdzacie żadnych faktów tylko w kółko bredzicie jak stare jakieś zepsute radia dając do zrozumienia, że remont ulic jest niepotrzebny, galerie w centrum są niepotrzebne, deptaki dla pieszych są niepotrzebne. To są według was oczywiste fakty czy raczej pierdoły wygadywane przy kielichu? Pogadaj z jakimś urbanistą i przedstaw mu swoje racje, a weźmie cię za jakiegoś rolnika od pługa z Biłgoraja... a nie biznesmena z miasta. Wstyd za takich ludzi. Dosłownie taką masz wiedzę o kształtowaniu miasta i mimo braku wiedzy, ciągle produkujesz swoje zupełnie bezwartościowe wpisy.

A co do danych, to jakie chcesz dane? Takie, że w ciągu ostatnich 10 lat nie tylko nie ubyło ale przybyło sklepów w całym Rybniku i obecnie mamy naprawdę imponującą liczbę sklepów z różnych dziedzin w promieniu 40 km. Może dla ciebie to nie ma znaczenia ale na forach urbanistycznych ilość sklepów podawana jest jako przykład dobrze funkcjonującego miasta, czym więcej tym lepiej dla jakiegoś ośrodka. Zazwyczaj mało sklepów dominuje w miastach sypialniach lub miastach biednych. Rybnik jest w czołówce województwa co jest powiązane z dobrymi dochodami miasta i jego mieszkańców ale także funkcjami jakie nasze spełnia w ROW. Widać że wielu pomysłowych ludzi świetnie to wykorzystuje.

Przeszedłem się niedawno deptakiem i naliczyłem kilka pustych sklepów co jest normą jeśli chodzi o wolny rynek nieruchomości, za to co można stwierdzić ponad 90% jest zajętych. W co najmniej dwóch dalszych odbywa się remont. Nawet w centrach handlowych następuje rotacja i czasami są też wolne lokale. Mamy kapitalistyczną gospodarkę i popyt nakręca podaż. Jeśli komuś kamienica nie przynosi dochodu bo chce za dużo za wynajem - to będzie miał figę z makiem albo splajtuje czy sprzeda ją w końcu jakieś bardziej ambitnej osobie.
Arteks

Postprzez Abisall Śr, 18 lut 2015, 13:14

Z ocenami trzeba się wstrzymać jeszcze, bo jednak pora roku ma wpływ na spacery po deptaku :) Z rozmów jakie przeprowadziłem to handlujący z ulicy Powstańców mówią że jak na razie można mówić co najwyżej o zrównaniu obrotów z tym co było przed tzw. rewitalizacją.
A i policzyłem wolne lokale na samej ulicy Powstańców od świateł do placu przed bazyliką - 5 na parterze + chyba 2 na piętrach m.in po Shonyowym MegaBit ( swoją drogą ciekawe czemu się zwinęli bo całkiem solidni byli i raczej nie z powodu własnej nieudolności padli )
Abisall

Postprzez anty.fudali Śr, 18 lut 2015, 13:23

No i znów wszystko przekręcasz.
Zepsute radio to akurat Twoja domena - tyle że masz radio propagandowe. Wciąż nadajesz jak to niby jest dobrze,choć wcale tak nie jest.
Nikt nie twierdzi,że remont ulic jest niepotrzebny.Nikt nie twierdzi,że deptaki dla pieszych są niepotrzebne. To co jest krytykowane to fakt,jak zostało to zrobione w przypadku deptaka i jaki przyniosło skutek. Wiele miesięcy,i to tych najlepszych dla handlu wyglądało tam strasznie,to co zrobiono to brzydka fuszerka,ludzi z powodu remontu nie przybyło wcale - ile razy mam to powtarzać jeszcze? Sorry,ale deptak rybnicki to nie Krupówki,zrozum to wreszcie.
Galerie w centrum faktycznie są niepotrzebne - centrum nie powinno być miejscem,do którego pakujesz się samochodem. Jeśli jednak masz zamiar upierać się,że ich pojawienie nie miało takiego negatywnego wpływu na drobny handel,to wyjaśnij mi w końcu,dlaczego w tym przypadku ignorujesz opinie osób,które dokładnie widziały ten wpływ (prowadzący wtedy działalność,pracujący tam itp.)?
Jakich chcę danych? Skoro twierdzisz,że na deptaku jest jakiś dobry ruch,to przedstaw mi dane na temat tego ruchu właśnie. I skoro piszemy o deptaku,to ogranicz się do niego i najbliższych okolic,a nie promienia 40 km. Na tematy urbanistyczne wypowiadać się nie będę - nie moja działka. Może weźmiesz przykład i przestaniesz wypowiadać się na tematy dotyczące prowadzenia biznesu na deptaku,skoro to nie Twoja działka?
anty.fudali

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes