Rewitalizacja Powstańców/Sobieskiego

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: Rewitalizacja Powstańców/Sobieskiego

Postprzez Afordancja Pt, 20 lut 2015, 21:33

Nie no bez przesady ( z każdej strony).
1. Nie jest tak źle jak niektórzy piszą.
2. Nie ma tylu malkontentów którzy piszą, że jest tak źle, po prostu z pewnych rzeczy są niezadowoleni.
3. Nie jest tak dobrze jak niektórzy piszą.
4. Zależy z kim się równać, pisanie o saunach i basenach pokazuje, że porównujemy się z małymi miastami(pojęcie fajnej pracy też jest dosyć subiektywne), porównywanie się z Wrocławiem, Krakowem też jest bez sensu, jesteśmy "140" tysięcznym miastem, czyli nie małe ale olbrzym też nie, chyba coś 24-25 (nie pamiętam dokładnie) pod względem "wielkości".

Oczywiście lepiej równać do lepszych, proste.
Ps.
Co do prezydentów to nigdy wszyscy nie będą zadowoleni, z resztą, nie wiem jakich cudów oczekują od nich, miasto "budują" mieszkańcy, ich przedsiębiorczość, zaradność itd., np. czekanie na sprowadzenie inwestora który "da" pracę to postawa godna pożałowania, ale to inny temat.

A temat jest na temat deptaka, a nie o tym czy Rybnik jest fajny czy nie, tak chciałbym przypomnieć. A jest fajny, tylko wspomniane zanieczyszczenie, co mnie "odstrasza" i już praktycznie wiem, że się stąd ewakuuję, tylko teraz kwestia zdecydowania się, gdzie chciałbym mieszkać.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez anty.fudali Pt, 20 lut 2015, 22:07

jojo - Arteks to typ niereformowalny,będzie pisał choćby nie wiem co. Poza tym ... czemu mam sobie odbierać przyjemność z drażnienia go?
kurier,opeltest - jest mi miło słyszeć,że podoba Wam się Rybnik. Też go lubię. I właśnie dlatego będę narzekał na wszystko,co mi się nie podoba,co można było zrobić lepiej. Osobiście wychodzę z założenia,że skoro prezydent i reszta ferajny zgarniają tak miłe pensyjki,to chyba wypada,żeby na nie zapracowali. A z tym niestety jest marnie. Owszem,krytykowałem Fudalego i Kuczerę też zamierzam krytykować. I proszę mi tu bez takich cytatów jak "kto wybrał tego prezydenta", bo prawda jest taka,że u nas wybory to bardziej konkurs popularności i poparcia niż kompetencji.
Wracając jednak do tematu - temat dotyczy rewitalizacji,więc także proszę o trzymanie się tego. Skoro Wam nowa forma deptaka się podoba - ok,o gustach się nie dyskutuje. Jak dla mnie jest gorzej niż było w kwestii estetycznej. Jak do tego doliczę koszmar remontu i niespełnienie założeń,które mu przyświecały,to krytyka jest wręcz moim obowiązkiem. Nie toleruję fuszerki i tyle.
anty.fudali

Postprzez superelektro So, 21 lut 2015, 10:10

O samej rewitalizacji można powiedzieć tylko tyle. Dno i metr mułu. Zamiana dziurawego asfaltu na równie dziurawą kostkę z rynsztokiem co bardziej przypomina średniowiecze a nie wiek 21. Wyrzucone pieniądze. Sorry, zapomniałem o publicznym szalecie. To jest autentyczny plus. Jako że mam swoje lata to tym bardziej to doceniam. Szkoda że tylko jeden. Ogólnie nie jest dobrze a będzie jeszcze gorzej. Zaczynają pojawiać się pierwsze uszkodzenia i nikogo to nie obchodzi. Zamiast naprawiać, bo to można małym kosztem naprawić, chyba czekają aż będzie więcej i większych. Wtedy kolejny " włatca" zarządzi ponowną rewitalizację. O tym czy było to potrzebne i czy coś się zmieniło najlepiej wiedzą ci którzy tu mieszkają lub prowadzą działalność. Moim zdaniem nie zmieniło się nic poza tym że pół roku z życia zostało " wyjęte". Arteks, to nie były ani nie są " moje Rydułtowy ", ja mieszkam na wsi, tam tylko przez 26 lat prowadziłem działalność. Kurier, Ty faktycznie jeździsz czy tylko wybrałeś sobie taka ksywkę ? Bo ja do 45 roku życia praktycznie mieszkałem w samochodach i nie tylko w samochodach czego najlepszym świadectwem jest fakt że wykręciłem ponad 5 mln kilometrów o czym tu na forum pisałem jakieś 2 lata temu. Obecnie każdego dnia robię co najmniej 30 km do pracy i 30 z powrotem więc rocznie jakieś 30 tys tylko na dojazd. Poza tym są wyjazdy w sprawach biznesowych więc 40 tysięcy nie będzie żadną przesadą. Europę mam przejechaną wzdłuż wszerz i na skos więc co nieco widziałem. Widziałem na wsiach sklepy przy których najgorsza nora udajaca sklep w Rybniku mogła by robić za Harrodsa ale widziałem też na totalnym zadupiu gdzie diabeł mówi dobranoc, perełki o naprawdę imponujacym standardzie którego nie powstydziło by się centrum żadnego miasta więc nie jest regułą że na północy czy południu nie ma nic a na śląsku jest coś jeszcze poza smogiem i kopalniami.
superelektro

Postprzez piotrekdec So, 21 lut 2015, 11:49

Poza tym są wyjazdy w sprawach biznesowych więc 40 tysięcy nie będzie żadną przesadą. Europę mam przejechaną wzdłuż wszerz i na skos więc co nieco widziałem.

nie bluźnij, tutaj jest tylko jeden obyty w trendach architektonicznych i ogólnej modzie panującej
w europie, to ten gość co to uwaga uwaga....za odrą bywał i jak mu jego koledzy mówili, deptak fajny jest

a prawda niestety jest taka, że nie zrealizowano nawet założeń projektanta (oczywiście sama sławna rynna była) i dlatego
można było zaobserwować dość wyrazistą próbę odcinania się toprojektu od końcowego efektu;

i ja nie piszę tego z satysfakcją, poszło poważnie na to dużo pieniędzy i mogło wyjść coś naprawdę fajnego co więcej: do momentu podbudowy (nie licząc obsuwy w terminach-ale tu dupy dał głównie jastrzębski PEC) sprawa nie wyglądała źle,
niestety sama kostka, jej ułożenie (wzór jak i jakość ułożenia, ta nieszczęsna rynna i ławki, które
chyba są są ponurym żartem dobiły ogólne wrażenie tej renowacji)

ps. nie można też wierzyć w to, iż sam generalny remont tych traktów cudowanie przywróci na nie (a szczególnie na jeden z nich)
handel, rozrywkę i kulturę; to takie myślenie życzeniowe oderwane od reszty zmian jakie zaszły w naszym mieście od czasu gdy
"na powstańców były tłumy"
Ostatnio edytowano So, 21 lut 2015, 14:49 przez piotrekdec, łącznie edytowano 2 razy
piotrekdec

Postprzez meinland So, 21 lut 2015, 13:21

Z mojej perspektywy wygląda to tak, że remont tego deptaka był od początku chybiony. Przede wszystkim słowo "rewitalizacja" nie oznacza tego, co remont i w przypadku Sobieskiego/Powstańców zdecydowanie możemy mówić o tym drugim tylko. Rewitalizacja to jest znacznie szerszy proces i remont infrastruktury jest tylko jej częścią. Rewitalizacja musi być poprzedzona poważnymi badaniami nad danym miejscem: trzeba określić, co źle działa, jakie są tego przyczyny i na ile możemy na nie wpływać, co chcemy osiągnąć po jej zakończeniu, kogo trzeba w to zaangażować i tak dalej. Które z tych etapów (a to nie są wszystkie) przeprowadzono w Rybniku? Ja mam wrażenie, że cały ten remont miał tylko jeden cel: pochwalenie się czymś przed wyborami. Stąd też to wielkie otwarcie w sytuacji, kiedy praktycznie 1/4 prac była jeszcze niezakończona...

Natomiast co do samego remontu to jest on megasłaby. Pominę już kwestię rynsztoka na samym środku deptaka - to jest kuriozum, nad którym nie warto się nawet pochylać. Weźmy sam sposób ułożenia płytek. Mam wrażenie, że świetnie wyglądało to na planie, w widoku z lotu ptaka, ale idąc deptakiem już tak nie jest. Ten deptak ma dość spory spad terenu i według mnie powinno się to uwzględnić. Można w tym względzie iść w dwa kierunki: albo podkreślić ten spad, albo go próbować ukryć. Pierwszy kierunek dodałby mu malowniczości i prostym sposobem byłoby stworzenie pasów koloru prostopadle do osi ulic; wadą jest to, że niektórzy ludzie mogą ulec temu optycznemu wrażeniu i zrezygnować z przechadzki, bo wydawać im się będzie trudna. Drugi kierunek to równoległe do osi pasy (lub ich brak), którego zaletą jest optyczne spłaszczenie deptaka, a wadą - optyczne jego wydłużenie. Obecnie natomiast mamy jakiś kuriozalny wzór, którego idei nie umiem zrozumieć, za to na pewno nie wygląda to ładnie (choćby dlatego, że ludzie lubią symetrię i jej szukają nieświadomie, a tu jej brak).

Kolejna rzecz wynika z tego, że stworzono z deptaka płaską patelnię (ale płaską nie w tym sensie, że nie widać spadu). Ludzie w naszej części świata są przyzwyczajeni do tego, że ulica - nawet jeśli jest deptakiem - ma wydzielone i wybite do góry położone po bokach chodniki. Idealnym przykładem jest ulica Floriańska w Krakowie czy 3 Maja w Katowicach. We Wrocławiu na Świdnickiej nie ma tego wybicia do góry i krawężników, ale tam przynajmniej jest inny kolor po bokach. To wynika oczywiście też z tego poszukiwania symetrii - na takiej ulicy można sobie wyznaczyć oś symetrii. Jest też taki efekt psychologiczny - ludzie w Europie są przywiązani mentalnie do tego, że środkiem ulicy zawsze może coś jechać: rowerzysta, furmanka, dorożka, samochód, autobus czy tramwaj. Nawet jeśli ulica jest zamknięta dla ruchu, zawsze może tamtędy jechać karetka czy radiowóz. Wtedy ten wydzielony chodnik staje się bezpieczną strefą - wiadomo, gdzie stanąć. Na rybnickim deptaku tego nie ma - jest płasko.

Trzecia rzecz to kiepska mała architektura i jej rozmieszczenie. Deptak jest teraz patelnią, nic tam nie ma prócz granitu. Najgorzej wygląda ten plac przed nowym kościołem - to jest betonowa pustynia. Przypomina mi plac żołnierza polskiego w Katowicach, który opanowali deskorolkarze i rolkarze (przynajmniej taki z niego użytek, ale tam jest dobra lokalizacja blisko osiedli i terenów zielonych, a tutaj sam nie wiem, kto miałby na niego przyjść i skąd). Odpowiedzmy sobie szczerze, kiedy jest przyjemnie przyjść na ten plac? Jak jest zimno nie bardzo, bo to wygwizdów. Jak jest ciepło to też nie, bo pewnie jest tam jeszcze z 10 stopni więcej niż na pobliskim skwerze i ulicach. Posiedzieć i pooglądać architekturę też średnio, bo z jednej strony są biedakamienice, z drugiej bloki i podwórka bloków, z trzeciej skwer, a z czwartej koszmarny pomnik papieża przysłaniający bazylikę (której też widać tylko wieżę). Na samym zaś deptaku brakuje fajnych ławek, drzew, stylizowanych latarni, generalnie wszystkiego. Są tylko rabatki ze śmierdziuchami - jak w 1998 przed urzędem miasta.

Generalnie remont tego miejsca przyniósł tylko jeden przyjemny element i paradoksalnie nie jest to w ogóle związane z samym deptakiem - chodzi mi o skwer przy bazylice.
meinland

Postprzez piotrekdec So, 21 lut 2015, 13:33

Przede wszystkim słowo "rewitalizacja" nie oznacza tego, co remont

właśnie dlatego zupełnie świadomie używałem słowa renowacja; rewitalizacja prawdopodobnie pozostała w sferze życzeniowej
(choćby po przez pominięcie badań poważnych socjologów miasta, których nie brakuje na WNS UŚ-ale jak się myśli, że tylko inż. to
prawdziwy zawód, a reszta się bawi w pracę to taki jest efekt)
PD
piotrekdec

Postprzez Arteks So, 21 lut 2015, 19:42

@meinland - czy przestaniesz kiedyś używać swoich przesadyzmów i swojego uporczywego hejtingu w kierunku Rybnika? Kiedyś np. zarzuciłeś, że niektóre ulice są wyłożone kostką Bauma która była bardzo modna w czasach prezydenta Makosza, i używana też w innych miastach Śląska. Akurat w Katowicach czy Chorzowie ci nie przeszkadzała, ale w Rybniku już tak... Nie pisz też, że nie ma na co patrzeć z deptaku czy placu bo bazylika jest przykładem bardzo pięknej architektury - w dodatku teraz została znacznie lepiej oświetlona. Jeśli uważasz, że to takie istotne aby było na co popatrzeć - to ja rozumiem, że nigdy nie wybierzesz się na rynek katowicki bo tam to już w ogóle nie ma na co popatrzeć... (chyba że na ciucholand w zdetronizowanym Zenicie). ;)

Przestrzeń wokół placu jest fajna i już sam ten przeformowany park może powodować to, że ludzie będą chcieli tam spędzać czas. Fontanna będzie latem fajnie schładzać ludzi. Deptak został oddany późną jesienią, a dało się już na tym skwerze spotkać panie czytające książki... Nawet w DZ było takie ładne zdjęcie jak osoby w kocu leżały na tych ławkach w formie leżaków. Owszem, może te ławki na deptaku z wyglądu nie są zbyt urodziwe i praktyczne ale już to co znalazło się w parku jest dość dizajnerskie - ale zawsze ludzie twojego pokroju wolą widzieć tylko negatywy.

Porównanie z 3 Maja w Katowicach czy Floriańską w Krakowie są nie na miejscu - bo tamtejsze deptaki są przede wszystkim dużo szersze, to są dawne główne ulice. Natomiast tu strefa ruchu została wyznaczona. Poza tym zwracanie uwagi na pustą przestrzeń też jest bez sensu bo przecież władze miasta zwracały uwagę że wiosną będzie dokończenie prac - ma pojawić się uzupełniająca mała architektura, mają pojawić się ogródki, mają pojawić się dywany kwiatowe itd.

Nie zależy mi czy ktoś nazywa to rewitalizacją, renowacją czy remontem. Najważniejsze, że został on przeprowadzony bo ulica w poprzedniej wersji po prostu urągała już jakimś współczesnym normom estetycznym. Natomiast nie znam jakiegoś przykładu ze Śląska rewitalizacji która byłaby poprzedzona ankietami i analizami i zakończyła się sukcesem. A ty znasz taki przykład? Podaj jeśli znasz bo ja zawsze uważam, że dobre przykłady należy naśladować. Może przyda się przy kolejnym etapie przebudowy naszego Śródmieścia. Coś mi się obiło o uszy, że planowany jest remont Raciborskiej i Kościelnej.

Już obecnie wieczorami czy w weekendy o wiele więcej osób spaceruje niż przed remontem. Osoby spoza Rybnika takie jak tego nie stwierdzą. Ja tak i to naocznie. Gdyby było tak strasznie źle i nie fajnie - ludzie dalej wybieraliby tylko rynek. :)

Hejter zawsze się czegoś doczepi - nie dziwię się że teraz nie pasuje ci deptak. Kilka lat temu hejtowałeś zaniedbaną ul. Sobieskiego i Powstańców. ;) Co do ożywienia - już obecnie wolnych lokali jest znacząco mniej niż kilka lat temu. Zobaczymy jak w sezonie wiosenno-letnim deptak zacznie żyć. Tym bardziej jeśli będą odbywać się tam zapowiadane imprezy. Zobaczymy też jaka będzie pomysłowość jeśli chodzi o doposażenie deptaku.

Natomiast nie da się obronić rynna która nikomu chyba się nie podoba - coś czytałem w wywiadzie Studenta, że nie wyklucza jakieś przebudowy tego. Dobrze by było, hejterzy mieliby znowu o jeden argument mniej. Natomiast nie da się nie zauważyć, że pochyłość między pl. JPII a Rynkiem jest bardzo duża i jakoś woda w czasie dużych ulew musi być odprowadzana. Z pewnością na płaskich deptakach takiego problemu nie ma.

@anty.fudali - jeśli ty uważasz, że mnie drażnisz to się mylisz. Twoje wpisy są trochę na poziomie jakieś "omy ze wsi" i nie powodują żadnych moich emocji. Ty w ogóle nie rozumiesz jakichkolwiek spraw urbanistycznych i zatrzymałeś się tak naprawdę gdzieś na początku lat 90. Nawet nie potrafisz zrozumieć co to są strefy pieszych, a co dopiero jakichś poważniejszych rzeczy. Twoję smęty są pożałowania godne, a piszę z tobą (podobnie jak z różnymi hejterami) tylko aby pożytek mieli inni.
Arteks

Postprzez meinland So, 21 lut 2015, 20:38

Wskaż mi proszę jeden przesadyzm w mojej poprzedniej wypowiedzi. Z placu przed bazyliką nie ma na co patrzeć, bo faktycznie nie ma tam na co patrzeć. Niewątpliwie bazylika jest najciekawszym budynkiem w Rybniku, ale siedząc na ławeczkach na tym placu za bardzo jej nie widać, bo one są mniej więcej w tym miejscu, a jak widać nawet samochód Google (który ma kamerę szerokokątną i to cztery metry nad ziemią, a nie na wysokości głowy siedzącego człowieka) widzi tylko czubki wież. I dobrze rozumiesz, ja się nie wybieram nigdy na rynek w Katowicach, bo tam nic nie ma, poza przystankami tramwajowymi i teatrem jeśli kogoś to interesuje. Aha, no i jeszcze jest "dom urzędnika", ale to też raczej nie jest obiekt, do którego chodzi się codziennie.

Jak wspomniałem, ów parczek mi się podoba. Natomiast sam plac - ani trochę. To jest kolejny z popularnych ostatnio w Polsce placów spod znaku "łunia daje piniondze to wybrukujemy wszystko granitem" i dodamy fontannę (która swoją drogą, też jest żenująca - przy tej z placu wolności stanąć sobie nie może). Natomiast sensu w tym żadnego raczej nie ma. Estetycznie i funkcjonalnie przypomina mi to inny kompletnie chybiony pomysł w okolicy, czyli plac na osiedlu familoków w Czerwionce. W obu miejscach jest ten sam zestaw: granit, żebrowane ławki bez oparć i inne elementy małej architektury kupione w Castoramie. Nie ma natomiast nikogo, kto potrafiłby odpowiedzieć, po co to tam jest. Bo rynek, plac wolności - te miejsca mają swój sens. Jaki sens ma plac kościelny?

Wiesz Arteks, kreujesz się na takiego znawcę, a nawet nie wiesz, że Sobieskiego/Powstańców to też były główne ulice w Rybniku. Przesadnie wąskie to one nie też są, szczególnie na odcinku od rynku do Świerklańca. Z tego co widzę na geoportalu Sobieskiego ma tam 12 metrów (na pozostałym odcinku 9-10), czyli dokładnie tyle, ile Floriańska w Krakowie. Poza tym, choćby miały i 6 metrów to nie widzę za bardzo powodu, dla którego to, o czym wspomniałem, nie mogłoby tam być spełnione. A dywany kwiatowe to będzie pewnie taka sama porażka jak ogrody wertykalne w Katowicach.

Piszesz, że widzisz, że więcej osób spaceruje. Super. 3 Maja w Katowicach też więcej osób spaceruje niż wcześniej, a nie zmienia to faktu, że ogólnie rzecz biorąc był to nieudany remont (choć i tak lepszy niż remont o którym tu mówimy). Być może ciebie zadowala to, że miasto wydało ciężkie pieniądze na wymianę nawierzchni, ale ja bym jednak wolał coś lepszego. Tym bardziej, że to lepsze można było uzyskać takim samym jeśli nie mniejszym kosztem. No i argument o wolnych lokalach jest nie do końca trafiony, bo kilka lat temu pełno wolnych lokali było nawet w Focusie i Plazie, a przyczyną było oczywiście spowolnienie gospodarcze. Z tego co kojarzę, ani Focus ani Plaza nie przeprowadziły bardzo kosztownego remontu, a wolnych lokali im ubyło.
meinland

Postprzez anty.fudali So, 21 lut 2015, 23:04

No tak,Arteks w formie. Wybacz mistrzu,ale cała Twoja wypowiedź skierowana do mnie pozbawiona jest jakiejkolwiek wartości merytorycznej. Jak widać zwyczajnie nie masz argumentów i jedynie możesz próbować obrażać. Niestety mnie to totalnie nie rusza.
Popatrzmy merytorycznie:
- "może te ławki na deptaku z wyglądu nie są zbyt urodziwe i praktyczne" - czy mnie pamięć nie myli,że kiedyś pisałeś,że tych podświetlanych ławek mają nam zazdrościć?
- " Poza tym zwracanie uwagi na pustą przestrzeń też jest bez sensu bo przecież władze miasta zwracały uwagę że wiosną będzie dokończenie prac" - kiedyś twierdziłeś,że handlowcy już zapomnieli o koszmarze remontu,a teraz słyszę,że on wciąż trwa?
- "ulica w poprzedniej wersji po prostu urągała już jakimś współczesnym normom estetycznym" - twierdzenie totalnie wyssane z palca,gdy sam twierdzisz,że obecna forma jest daleka od doskonałości
- "Co do ożywienia - już obecnie wolnych lokali jest znacząco mniej niż kilka lat temu" - kilka lat temu? Skoro porównujesz z takim okresem,to wyjaśnij co to ma wspólnego z tematem "rewitalizacji"? Widzę tu klasyczny Twój problem,próbujesz uzasadniać swoje tezy biorąc dane nie wiadomo skąd
- "Natomiast nie da się obronić rynna która nikomu chyba się nie podoba - coś czytałem w wywiadzie Studenta, że nie wyklucza jakieś przebudowy tego." - Innymi słowy robota została skopana. I potencjalnie będziemy mieli kolejne atrakcje remontowe. Rewelacje,już widzę te tłumy chętnych,by zobaczyć nowy remont. Hmm,jakoś wcześniej bez rynsztoka centrum nie tonęło - czyżby nie był tak niezbędny?
Cóż mogę rzec - Twoja wiedza urbanistyczna mnie wprost oślepia. :P
anty.fudali

Postprzez Arteks N, 22 lut 2015, 13:28

meinland napisał(a):Wskaż mi proszę jeden przesadyzm w mojej poprzedniej wypowiedzi. Z placu przed bazyliką nie ma na co patrzeć, bo faktycznie nie ma tam na co patrzeć. Niewątpliwie bazylika jest najciekawszym budynkiem w Rybniku, ale siedząc na ławeczkach na tym placu za bardzo jej nie widać

No właśnie to jest przykład na przesadyzm bo z jednej strony pisałeś, że nie ma na co popatrzeć, a potem sam potwierdzasz, że bazylika jest ciekawa. Poza tym czepiasz się że w okolicy są biedakamienice - a tak wysokich kamienic jak ta modernistyczna i neomodernistyczna przy placu czy te za parkiem na Kościuszki nie są obecne w okolicznych miastach. Takiej bazyliki nie ma też np. w Katowicach więc teoretycznie jeśli ktoś będzie w Rybniku z okolicy czy nawet z Katowic - to będzie miał na co popatrzeć. Natomiast generalnie twoje wypowiedzi zawsze charakteryzują skrajności i przesadyzmy. Chyba sam jesteś tego świadomy, a na pewno ci którzy z tobą na różnych forach dyskutują. :)

@antyfudali - dopuść swoją babcię do neta, możliwe że dyskusja z nią byłaby dla mnie atrakcyjniejsza. ;) Ty reprezentujesz ciemnogród. Dobrze, że ludzi twojego pokroju nikt nie słucha w tym mieście.
Arteks

Postprzez Arteks N, 22 lut 2015, 14:15

@meinland - jeszcze jedno odnośnie sensu pl. Kościelnego. A jaki sens ma Mały Rynek w Krakowie? Ktoś kiedyś tak zaprojektował różne miasta i tak sobie mają. Ja bardzo lubię place, rynki w różnych miastach obojętnie czy duże czy małe, czy żywe czy takie spokojne. Chciałbyś postawić tam na środku kamienicę? Akurat tam jest przez większą część dnia cień latem, będzie sporo miejsc do siedzenia. Można sobie po prostu usiąść w cieniu z gazetą czy lodem albo spotkać się ze znajomymi tam, a nie np. w Focusie czy na przepełnionym Rynku czy hałaśliwym pl. Wolności.
Arteks

Postprzez anty.fudali N, 22 lut 2015, 15:04

Jak już wspominałem "zwyczajnie nie masz argumentów i jedynie możesz próbować obrażać". W kwestii niesłuchania,to może zacznij liczyć minusy pod swoimi komentarzami,jak i fakt,że to Twoje wypociny tu na forum są krytykowane. Więc .. zdradź mi sekret,kto niby Cię słucha?
anty.fudali

Postprzez Arteks N, 22 lut 2015, 15:13

anty.fudali napisał(a):Twoje wypociny tu na forum są krytykowane.

Przez dwóch sklepikarzy którzy nie dbają o estetykę czy klientów, dla których jest ważniejsze własne wygodnictwo oraz przez jednego hejtera ze Stanowic... Rzeczywiście mam się czym przejmować. :P
Arteks

Postprzez piotrekdec N, 22 lut 2015, 15:39

Przez dwóch sklepikarzy którzy nie dbają o estetykę czy klientów, dla których jest ważniejsze własne wygodnictwo oraz przez jednego hejtera ze Stanowic... Rzeczywiście mam się czym przejmować. :P

znów chłopcze myślisz, że wstawienie emotikona sprawia, że twoja wypowiedź ma stać się zabawna;
niestety wygląda raczej na uśmiech niepełnosprawnego intelektualnie po tym jak powiedział coś co wydaje mu się zabawne
ps. ponownie prostaku prezentujesz wielkomiejsko-słomiane myślenie wytykając komuś to, że mieszka w stanowicach
piotrekdec

Postprzez anty.fudali N, 22 lut 2015, 16:10

"Przez dwóch sklepikarzy którzy nie dbają o estetykę czy klientów, dla których jest ważniejsze własne wygodnictwo oraz przez jednego hejtera ze Stanowic" - A Ty niby kogo reprezentujesz? Dbasz o estetykę jakiegokolwiek sklepu? O dobro klienta? Niby czym? Wygodnictwo? No i znów piszesz o sobie,bo przecież bo to dla Ciebie tak ważne jest,żeby pić piwo w ogródku na rynku bez oglądania samochodu,a że jakiś pracownik musi targać towary z parkingu przy różnych pogodach to pryszcz. Hejter ze Stanowic? - powiedział hejter z Nowin.
Naprawdę,odpuść sobie i nie pogrążaj się dalej.
anty.fudali

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes