Rewitalizacja Powstańców/Sobieskiego

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: Rewitalizacja Powstańców/Sobieskiego

Postprzez unlimited N, 17 maja 2015, 10:55

Poświęciłem chwilkę, żeby przeczytać artykuł, na który się powołujesz. Takie są komentarze osób wymienionych w artykule:

1.
Bardzo lubię przesiadywać na ławeczkach wraz ze znajomymi. Lubię spędzać czas przy fontannie pod Bazyliką ale tylko nocą ponieważ za dnia nie ma takiego pięknego efektu.

2.
Na ogół to mało mam wolnego czasu ale gdy już go znajdę to uwielbiam spędzać czas siedząc przy fontannie. Sądzę, że to wpaniałe miejsce do rozmyśleń i wyciszenia się.

3.
wielbiam to miejsce, lubię chodzić tu z wnuczkami spędzając z nimi czas na placu zabaw

4.
według mnie deptak jest przepiękny i mile można na nim spędzić czas czytając książkę. Uważam jednak, że stworzenie parku obok Bazyliki i fontanny nie jest za dobrym pomysłem, ponieważ znajduje się zbyt blisko kościoła i w wieczornych godzinach młodzież zakłóca panującą tam cisze.

5.
Uważam, że to miejsce jest wspaniałe. Lubię chodzić na lody, do jednej z cukierni znajdującej się obok fontanny pod Bazyliką. Miło spędzam czas wraz ze swoją dziewczyną leżąc na leżakach, które znajdują się w parku.

Pierwsza, druga i piąta należą do uczniów. Trzecia to starsza Pani sprawująca opiekę nad wnuczkami. Jakie ja mogę z tego wysnuć wnioski? Pierwsza osoba chodzi wieczorami pod fontannę. Czwartej osobie się to nie podoba, bowiem dochodzi do zakłócania panującej tam ciszy. Stąd wieczorami osoby starsze nie chodzą do parku i pod fontannę (co zresztą wie każdy, kto wieczorem robi sobie spacer do czarnej owcy). Ponadto osoba ta prawdopodobnie ma dużo wolnego czasu w środku dnia, skoro może sobie pozwolić na czytanie książki w parku. Dla trzeciej osoby liczy się tylko miejsce do zabawy dla dzieci.
unlimited

Postprzez Afordancja N, 17 maja 2015, 11:15

Panowie o co Wy tu się "wykłócacie się".
Faktem jest, że przez remont ruch/klienci spadł.
Faktem jest, że teraz lepie wygląda niż wcześniej.
Faktem jest, że teraz jest lepszy potencjał niż wcześniej.
Ale także faktem jest, że z FOCUS + PLAZA, "zwykłe" sklepy nie mają szans (Tzn. mają małe).

Jednak "gastronomiczne"(tak to ogólnie nazwijmy) FOCUS i PLAZA d..nie urywają, więc z czasem będzie lepiej, więc pewnie w tę stronę to wszystko pójdzie, tylko trzeba trochę czasu, przy fontannie, może częściej będzie grywać muzyczka (może cały czas gra, a ja mam pecha), z czasem te "resauracyjki" zaczną przyciągać do siebie więcej ludzi, ludzie będą częściej chodzić(w ramach krótkiego spaceru), nie będzie źle.

Jak dla mnie ciągle mam wrażenie jak by czegoś brakowało, nie wiem jeszcze czego.. ale tego CZEGOŚ.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez Arteks N, 17 maja 2015, 14:23

Afordancja napisał(a):Panowie o co Wy tu się "wykłócacie się".

A kto się tu o coś wykłóca? To normalna wymiana poglądów.
Arteks

Postprzez Afordancja N, 17 maja 2015, 19:53

Arteks napisał(a):
Afordancja napisał(a):Panowie o co Wy tu się "wykłócacie się".

A kto się tu o coś wykłóca? To normalna wymiana poglądów.

Czasem mam wrażenie, że Ty po prostu musisz coś napisać...widziałeś te znaczki -> " "?
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez superelektro Pn, 18 maja 2015, 08:14

Właśnie sęk w tym że nie bardzo powstają. Lokal po Schleckerze pusty od ponad 2 lat, po Fatimie która przeniosła się na drugą stronę ulicy od ponad roku, po Cytrusku od ponad roku, po Kąciku weselnym od października 2014. Do tego wkrótce dojdą 4 następne. W sumie na odcinku 300, powiedzmy 400m będzie 8 pustych lokali. Gdyby doliczyć 2 przy samej bazylice to było by 10, ale one już są na Mkołowskiej.Powoli zbliżamy się do takiej samej ilości pustych lokali jak na tej ulicy była w roku 2011, czyli 14. I to tylko lokale na parterze a wtedy były jeszcze powynajmowane na piętrze które też już są puste od jakiegoś czasu. W budynki w którym sam wynajmuję były wynajęte 4 lokale na piętrze, dziś są 2. Dwa są puste od ponad 2 lat pomimo że czynsz nie jest wysoki. Słowem widzę to czarno i coraz czarniej.
superelektro

Postprzez anty.fudali Pn, 18 maja 2015, 09:08

Bo wygląda to coraz czarniej. Sklepy zamykające się w maju,przed teoretycznym sezonem? Jak dla mnie ewidentny sygnał,że z biznesem jest źle. Opowiadanie,że w jakimś sklepie z butami sprzedawca powiedział,że obroty są ok, nic nie znaczy. Sorry,ale nikt obcej osobie nie będzie się przyznawał do rzeczywistej kondycji firmy. Ale cóż ... jak ktoś nie chce zobaczyć rzeczywistości,to i tak będzie ignorował wszelkie niewygodne fakty. W końcu zawsze da się znaleźć jakieś opinie potwierdzające wybraną tezę,a że w rzeczywistości są one mało warte,to ... kto by się martwił?
anty.fudali

Postprzez Arteks Pn, 18 maja 2015, 09:09

superelektro napisał(a):Właśnie sęk w tym że nie bardzo powstają. Lokal po Schleckerze pusty od ponad 2 lat, po Fatimie która przeniosła się na drugą stronę ulicy od ponad roku, po Cytrusku od ponad roku, po Kąciku weselnym od października 2014.

Ale nie powtarzaj się człowieku bo to już nudne się robi... Kto ci wynajmie zdewastowany lokal w zdewastowanej kamienicy (Fatima)? Lokal po Schlekerze jest bardzo obszerny i byłby drogi w utrzymaniu. Z kolei pojawiają się nowe punkty których nie było - Cafe Marina, Młynek, Plastik... To jest samo życie, jednym się nie opłaca to co opłaca się innym. Negatywnym zjawiskiem byłoby gdyby połowa lub większość lokali była pustych ale 3-5 na kilkadziesiąt pełnych nie stanowi żadnego problemu. To normalny wolny rynek. W Katowicach i innych miastach jest tak samo. Ps. Budynek w którym ty wynajmujesz nie pasuje do tej ulicy i powinien być wyburzony. To pozostałość po byle jakiej pierwotnej zabudowie tej ulicy. Tobie nie zależy na estetyce czy wizerunku firmy ale osoby które zwracają na takie rzeczy uwagę - nie wynajmą lokalu w takim budynku, tak samo jak w kamienicy po Fatimie.
Arteks

Postprzez Arteks Pn, 18 maja 2015, 09:15

anty.fudali napisał(a):Bo wygląda to coraz czarniej. Sklepy zamykające się w maju,przed teoretycznym sezonem? Jak dla mnie ewidentny sygnał,że z biznesem jest źle. Opowiadanie,że w jakimś sklepie z butami sprzedawca powiedział,że obroty są ok, nic nie znaczy. Sorry,ale nikt obcej osobie nie będzie się przyznawał do rzeczywistej kondycji firmy.

Nie, ale ludzie w Polsce lubią narzekać, także ci którzy prowadzą biznesy. Jeśli ktoś tego nie robi to oznacza, że faktycznie musi być ok i nie mam żadnych powodów aby im nie wierzyć. :) W sumie tylko superelektro i ty narzekacie na forum że na deptaku jest źle. Innych głosów skrajnie negatywnych nie ma. Przy czym superelektro narzeka ale biznes cały czas prowadzi. Zerknij na moje fotografie, jak chętnie odwiedzanym miejscem jest pl. JPII. W parku naprzeciw też pełno ludzi. Przypadkowi mieszkańcy zapytani przez dziennikarzy DZ też polubili deptak... Tylko gderacze ciągle niezadowolone. ;)
Arteks

Postprzez anty.fudali Pn, 18 maja 2015, 09:50

Tak jasne ... przypadkowi ludzie z ulicy mają największe pojęcie na temat kondycji biznesów. A co niby mają udowadniać te zdjęcia? Jacyś przechodnie,dzieciaki ganiające po fontannie mają marne przełożenie na obroty. Tym bardziej,że to wcale żadne tłumy. Jedyny przypadek na plus dotyczący deptaka,to ogródek koło fontanny,tam faktycznie widziałem trochę więcej ludzi,reszta to tylko pobożne życzenia.
anty.fudali

Postprzez Abisall Pn, 18 maja 2015, 10:46

Ale w sumie Arteks dobrze zauważył że deptaka nie należy rozpatrywać tylko i wyłącznie pod względem biznesu. Fontanna i plac zabaw przy bazylice to wydaje się mocnym punktem jako miejsce "rozrywkowe"
Abisall

Postprzez anty.fudali Pn, 18 maja 2015, 10:55

Ja skupiam się głównie na ocenie z punktu widzenia biznesu,bo ta perspektywa jest tu rzadsza.
Z punktu widzenia "rozrywkowego" jednak,to owszem,plac koło Bazyliki zyskał,delikatny plus za brak dawnych bezsensownych świateł w poprzek Sobieskiego i Powstańców i .... to by było na tyle.
anty.fudali

Postprzez Arteks Pn, 18 maja 2015, 11:03

anty.fudali napisał(a):Tak jasne ... przypadkowi ludzie z ulicy mają największe pojęcie na temat kondycji biznesów.

Oni nie wypowiadają się na temat kondycji biznesów (umiesz czytać ze zrozumieniem?) - oni dają wyraz temu, że lubią przychodzić na deptak, jak większość mieszkańców naszego miasta czy regionu. :)

A co do tej kondycji biznesów to czy czasem nie jest to już jakieś twoje natręctwo? Bo nic nie świadczy o tym aby było źle... Owszem, pamiętam dość defetystyczne wypowiedzi handlowców w czasie remontu deptaku ale już nikt nie wypowiada się negatywnie. Nie słyszę aby Kuczera podejmował jakieś środki związane z deptakiem bo... zdaje się że nie ma takiej potrzeby. A zdjęcia są tylko jakimś wycinkiem z życia miasta, wycinkiem jednak pozytywnym bo ja nie oczekiwałem że w lutym albo w marcu będzie tam dużo ludzi. Przyszedł maj i ludzie się pojawili i jak wynika z wypowiedzi - polubili to miejsce. :)
Arteks

Postprzez Arteks Pn, 18 maja 2015, 11:05

Abisall napisał(a):Ale w sumie Arteks dobrze zauważył że deptaka nie należy rozpatrywać tylko i wyłącznie pod względem biznesu. Fontanna i plac zabaw przy bazylice to wydaje się mocnym punktem jako miejsce "rozrywkowe"

Dzięki że to zauważyłeś bo o to mi chodziło. Jest tam spokojniej i ciszej niż na Rynku, a miejsce zaczyna przyciągać całe rodziny. Chętnie zatrzymują się tam też rowerzyści którzy nie wiem czy przypadkowo tam przejeżdżają czy też jest to dla nich cel sam w sobie.
Arteks

Postprzez anty.fudali Pn, 18 maja 2015, 11:59

Kurcze,naprawdę załamać się można. Sam zaczynasz dyskusję z Superelektro,który zdecydowanie patrzy na sprawę z punktu widzenia biznesu,jemu przedstawiasz opinie jakiś zwykłych ludzi,ale gdy zwracam Ci na to uwagę,to mi zarzucasz nieczytanie ze zrozumieniem.
Liczba pustych lokali się zwiększa,kolejne sklepy się zamykają,choć ponoć mamy sezon,ale oczywiście dla Ciebie to jest "nic nie świadczy o tym aby było źle". No jasne,dobra koniunktura powoduje zamykanie się sklepów. Co do negatywnych wypowiedzi handlowców - sorry,ale z Twoim wybiórczym odbieraniem faktów,to nie usłyszałbyś nawet,gdybyś dostał nimi prosto w głowę. Kuczera nic nie robi i to o czymś świadczy? Bez jaj,on nie nie ma praktycznie żadnego interesu w tym,by przedsiębiorcom z deptaka działo się dobrze. Zresztą z tego co słyszałem,udowodnił już,że w kwestiach biznesu jest totalnym dyletantem na przykład podczas wywiadu w radiu w którym stwierdził,że siedzenie po godzinach tylko po to,by sprzedać jedną choinkę za 100zł to przykład dobrego prowadzenia biznesu.
Wybacz,Arteks,ale naprawdę nie widzę sensu z Tobą dyskutować. Dla mnie Twoje wypowiedzi to jedynie pomieszanie z poplątaniem faktów i myślenie życzeniowe zamiast trzeźwego spojrzenia na rzeczywistość. Zrób mi tę przyjemność i ignoruj moje komentarze.
anty.fudali

Postprzez Arteks Pn, 18 maja 2015, 13:32

anty.fudali napisał(a):Liczba pustych lokali się zwiększa,kolejne sklepy się zamykają,choć ponoć mamy sezon,ale oczywiście dla Ciebie to jest "nic nie świadczy o tym aby było źle".

Ale w tym rzecz że od conajmniej 5 lat liczba wolnych lokali na deptaku się nie zwiększa, a likwidacja biznesów czy zamiana na inne jest normalnym procesem jeśli chodzi o wolny rynek. Nie da się procentowym wyjątkiem udowodnić jakieś tezy w sytuacji kiedy cały czas zdecydowana większość lokali jest zajętych, niektóre biznesy w jednym miejscu istnieją już od lat. Superelektro wymienił te które się zamknęły ostatnio, ja wymieniłem te które się otwarły (zapomniałem o nowym sklepie z pieczywem...).

A co do Kuczery to PO i on sam bardzo mędrkowali odnośnie deptaku w czasie kiedy byli w opozycji. Teraz jako prezydent może wiele, a nie potrafi nawet uzupełnić deptaka o jakąś małą architekturę, ozdobniki, wykończenia placów, tablice informacyjne, mapy, rzeźby itd... :/

Nie pouczaj mnie kiedy mam się wypowiedzieć, a kiedy nie bo i tak zrobię po swojemu. :twisted:
Arteks

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes