Rewitalizacja Powstańców/Sobieskiego

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: Rewitalizacja Powstańców/Sobieskiego

Postprzez Arteks N, 22 lut 2015, 16:11

@piotrekdec - a co ty sobą reprezentujesz na tym portalu? Napisałeś chociaż jedną sensowną wypowiedź? Ja nie pamiętam. A tak odpowiedziałeś kiedyś przeciwnikowi politycznemu który się z tobą nie zgadzał: "kończ kończ i dotykaj się podczas oglądania filmików z byłym członkiem przybudówki polskiej zjednoczonej partii ROBOTNICZEJ". Takich prostackich tektsów wyprodukowałeś zresztą już wiele i niestety tylko z czymś takim się kojarzysz. Na jakieś racjonalne tematy z tobą pogadać się nie da. Przynajmniej ja nie kojarzę, a ze mną dużo ludzi chętnie podejmuje dyskusję i rzadko kiedy ją przegrywam. Po prostu interesuję się różnymi dziedzinami. :)

Mam za sobą dość dużo polemik z meinlandem i nawet on sam się nie obraża za to że nazywam go od niedawna hejterem który ostatnio tylko neguje wszystko co związane z SR. Jemu nic w Rybniku nie pasuje, a najbardziej to że nasze miasto w wielu dziedzinach wyróżnia się na plus.
Arteks

Postprzez piotrekdec N, 22 lut 2015, 17:47

człowieku z większością dziedzin na które się wypowiadasz masz związek radziecki, jesteś po prostu dyletantem,
tak samo jest z deptakiem, nie brałeś udziału w opracowaniu koncepcji, projektowaniu (nie jesteś np. architektem), wykonawstwie itd.
(i od razu napisze-wiem wiem: nie trzeba mieć raka aby pisać o nowotworze);
twój jedyny z nim związek to to, że możesz sobie po nim pochodzić i posłuchać od swoich kolegów "że fajny jest";
ekonomista meinland niszczy cię intelektualnie, ale zabawne jest to, że tego nie zauważasz, albo nie chcesz zauważyć,
i pozostaje ci rzucanie niedawno poznanym słowem "hejter";

gdy ludzie w różny sposób związani bezpośrednio z tym traktem przedstawiają ci fakty, iż żadna rewitalizacja się nie dokonała,
miał miejsce remont i to niestety miejscami nieudolny to udajesz, że tych zdań nie było,
albo szydzisz z ludzi, że to tylko słowa prostych (prostackich?) "sklepikarzy"

widzę, że dalej posługujesz się skrótami pochodzącymi od tablic rejestracyjnych (takie właśnie słomiane poczucie wyższości),
ale żyj sobie w swoim świadku "zainteresowań w wielu dziedzinach" gdzie "podejmujesz dyskusję i rzadko kiedy ją przegrywasz"
(swoją drogą dobry żart, taki suchar niedzielny)

ps. pod cytowaną wypowiedzią nt jkm podpisuje się obiema rękami
piotrekdec

Postprzez Arteks N, 22 lut 2015, 18:39

piotrekdec napisał(a):
ps. nie można też wierzyć w to, iż sam generalny remont tych traktów cudowanie przywróci na nie (a szczególnie na jeden z nich) handel, rozrywkę i kulturę; to takie myślenie życzeniowe oderwane od reszty zmian jakie zaszły w naszym mieście od czasu gdy "na powstańców były tłumy"

Ale czemu ty chcesz przywracać coś co tam istnieje? Przywracać to można coś co kiedyś było, a już tego nie ma, a handel i rozrywka nigdy nie zniknęły z głównego deptaka. Zastanawiam się czy na Powstańców z kilkanaście lat temu była jakakolwiek gastronomia? Ktoś tu napisał że był jakiś bar piwny, a pardon... była cukiernia Szytenhelm. Ale teraz chyba będzie najwięcej w historii lokali bo są już trzy cukiernie, jest jedna restauracja (wegetariańska, najbliższa taka w Katowicach), w lokalu po Cytrusku powstaje właśnie kawiarnia. Może ktoś z właścicieli kamienic wpadnie na to aby wykorzystać jakieś oficyny czy piwnice na jakieś puby. Trochę czasu musi upłynąć aby ulica ta stała się takim samym fajnym miejscem na spotkania jak Rynek czy Focus ale to się może dokonać w ciągu 1-2 lat. Dużo zależy od pomysłowości ludzi którzy operują tam nieruchomościami i tymi którzy chcieliby je wynajmować.

W zeszłym tygodniu było jakieś spotkanie w urzędzie na temat możliwości uruchomienia ogródków zewnętrznych na deptaku - widziałem na zdjęciu conajmniej kilkanaście osób zainteresowanych tematem. Jeśli na deptaku pojawią się jakieś imprezy - to będzie to też nowum bo nigdy tam nic takiego nie miało miejsca. Przynajmniej ja nie pamiętam - poza jakimś przemarszem czy procesją.

Odnośnie meinlanda to czasem napisze coś ciekawego ale w ostatnim roku częściej hejtuje. Natomiast jego dane bardzo często używam przeciwko niemu. Kiedyś np. pisał że Rybnik ma mało inwestycji i się z tego cieszył. Nie tak dawno na podstawie GUS wyszło, że za 2013 rok był na trzecim miejscu w województwie. Miałbym również inne przykłady ale nie chce mi się ich wspominać. Natomiast dyskusje z Meinlandem coś tam czasami dają, bo zmuszają do sprawdzenia czegoś czy poszukania. I niektóre miło wspominam. Natomiast od ciebie nic ciekawego nigdy nie można się dowiedzieć, a twoja ocena nawet rzeczywistej sytuacji jest marna. Przykład - pierwszy akapit mojego komentarza.

@anty.fudali - nie tylko że nie rozumiesz prostych rzeczy takich które nawet osoba bez wykształcenia jest w stanie dość szybko pojąć np. po co tworzone są strefy dla pieszych w centrach miast i jakie one mają znaczenie. Sugerowałeś aby Plaza czy Focus powstały poza centrum miasta czyli chciałeś aby ludzie ze Śródmieścia całkowicie wyparowali - gdyby postępować według takich niedorzecznych pomysłów, całe centrum miasta mogłoby po 18.00 wyglądać tak jak martwa ul. Staszica... I nie używaj słowa hejter jeśli nie znasz jego znaczenia. 90% moich wypowiedzi na tym forum ma charakter pozytywny, można ze mną pogadać na różne tematy, na nikogo się nie uwziąłem i nikogo nie hejtuję. To nie ja wymyśliłem określenie SRBowcy i nie stosuję go za często. Interesuje mnie życie tego miasta, a ciebie interesują prywatne interesy. Twój nick zdradza że cierpisz na fobie bo ktoby się chciał określać na jakimkolwiek portalu nickiem z przedrostkiem "anty". To jest właśnie przykład bardzo mocnego hejtingu nastawionego w twoim przypadku na poprzedniego prezydenta. Cokolwiek by on zrobił czy nie zrobił - byłoby źle. A popatrz mamy nowego prezydenta i zgodził się z tym, że deptak ma być pozbawiony samochodów. No trudno się dziwić skoro w czasie kampanii wyborczej spędzał wiele godzin na deptaku i nikt go nie ochlapał, przed nikim nie musiał schodzić, nikt na niego nie trąbił, auta nie przeszkadzały mu w rozmowach z ludźmi. Doświadczył samych dobrodziejstw jakie daje strefa dla pieszych.
Arteks

Postprzez piotrekdec N, 22 lut 2015, 19:03

Ale czemu ty chcesz przywracać coś co tam istnieje? Przywracać to można coś co kiedyś było, a już tego nie ma, a handel i rozrywka nigdy nie zniknęły z głównego deptaka.

o czym ty w ogóle do mnie mówisz? widzę nie łapiesz tego co się do ciebie pisze,
dlatego wykładam na to lachę bo szkoda mi czasu na pracę u podstaw

(...)a twoja ocena nawet rzeczywistej sytuacji jest marna.

jeśli już to: "oceniam w marny sposób", bo zapewne to chciałeś napisać,
a to w twoich ustach dla mnie komplement

napisze, że ogródki które mogą uratować powstańców to pomysł nienowy, a konkretnie w lokalu (następcy forum) na ulicy kościelnej
najemca chciał (i nawet zrobił) mini ogródek...efekt był taki, że pośrednio straż miejsca
(a więc UM za czasów twojego bożyszcze fudalego) nakazała ogródek zlikwidować bo babie mieszkającej naprzeciwko
przeszkadzał i tak się temat zakończył (ale o takich sprawach nawet nie masz pojęcia bo nie było o tym w gazecie rybnickiej) podobnie byłoby zapewne wtedy na powstańców
(jeśli nie kumasz: handel i ogólne życie "nocne" nie musiało być wypierane i znikać z ww. ulic gdyby klimat polityczny był bardziej przyjazny, co więcej, na podanym przykładzie widać, iż byli ludzie którzy chcieli rozwijać biznes
i nie potrzebowali do tego nowej kostki brukowej)

To nie ja wymyśliłem określenie SRBowcy(...)

o ja pier...le ; )) tylko cham może być dumny, że wymyślił
określenie proweniencji tablicy rejestracyjnej samochodu,
które ma w zamyśle obrażać "chamów ze wsi",
a jest używane przez "wielkomiejskiego" pana

[edit] przyznaje, że w powyższym cytacie
nie zauważyłem "nie" za co przepraszam
Ostatnio edytowano N, 22 lut 2015, 23:23 przez piotrekdec, łącznie edytowano 3 razy
piotrekdec

Postprzez Arteks N, 22 lut 2015, 19:27

Ale tu nie chodzi o chamstwo bo żarty z kierowców którzy nie bardzo potrafią parkować czy są trochę zawalidrogami w mieście to nie jest żadne chamstwo... Ktoś kto ma poczucie humoru na pewno się nie obrazi, a niejeden kierowca z blachami SRB przyzna rację że jego sąsiad zza miedzy naprawdę źle jeździ. Kiedyś byłem na szkoleniu i właśnie tam wszyscy się śmiali z trzyliterowców i każdy podawał jakieś przykłady ze swoich okolic. Np. kumpel z Częstochowy powiedział, że jak widzą pojazd SKŁ (powiat kłobucki) to mówią na nich "stłuczka-kolizja-laweta". Znajomy z okolic Wrocławia powiedział, że oni rejestrację DTR interpretują jako Dolnośląskie Tereny Rolne. W Raciborzu nawet dziennikarze Nowin Raciborskich udowodnili, że najgorzej zaparkowane auta w mieście to te z rejestracją OGL (zrobili fotoreportaż). Nazwa SRBowcy to w porównaniu do tych przykładów - komplement. Zauważyliście jak rzadko auta SRB parkują równolegle? Powodem tego jest to, że większość nie potrafi...

PS. Nie byłbym sobą gdybym tym znajomym nie powiedział że w Rybniku chichamy z kierowców SRB i SWD. ;) Ale to mnie w ogóle nie dowartościowuje. Stwierdzam jedynie fakt, a byli tacy na forum którzy o wiele ostrzej się wypowiadali o SRBowcach i to w różnym kontekście. Generalnie tablice trzyliterowe kojarzą się w większości miejsc jako gorsza liga kierowców.
Ostatnio edytowano N, 22 lut 2015, 19:46 przez Arteks, łącznie edytowano 1 raz
Arteks

Postprzez anty.fudali N, 22 lut 2015, 19:44

No i mamy kolejny przykład ignorowania faktów. Wszyscy twierdzą,że na sytuacja na deptaku nijak ma się do tego,co było kiedyś,ale Ty i tak będziesz twierdził,że jest ok. Znów jesteś mądrzejszy niż Ci,co na własne oczy widzieli wszystkie zmiany. A Ty co widziałeś? Przeszedłeś się kilka razy,pooglądałeś kilka szyldów,kilka wystaw i udajesz eksperta. I prezentujesz kolejny koncert życzeń typu: jakby zrobili to,jakby zrobili tamto,a to powinno być tak zrobione. I ciągle szukasz winnych tam,gdzie ich nie ma.
Hejtera w stosunku do Ciebie będę używał,bo w pełni na to określenie zasługujesz. Nie ma znaczenia,że rzadko krytykujesz to,co się dzieje w Rybniku,jesteś hejterem w stosunku do ludzi,którzy mają inne zdanie niż Ty. Każdemu jakąś szpilę wbijesz,jak tylko kończą Ci się argumenty. Jeden komentarz nawet moderator Ci usunął,może niesłusznie?
Wracając jednak do tematu - teraz twierdzisz,że gdyby Focus i Plaza były poza centrum,to deptak byłby martwy. Bzdura totalna,bowiem w tym wątku wiele osób wspominało,że przed galeriami rejon radził sobie świetnie,sklepy miały liczniejszą obsługę,klientów była masa. To właśnie galerie sprawiły,że rejon przygasł,to właśnie galerie wciąż sprawiają,że nie ma szans,by po 18.00 był tam ruch. Z banalnej przyczyny,nikomu nie opłaca się tam nawet próbować siedzieć dłużej. Nikt nie jest w stanie zrobić niczego,co mogłoby spowodować,że pojawił by się tam ruch w takich godzinach,by warto było mieć otwarte sklepy. Nie pomogą żadne sugerowane przez Ciebie promocje,odpicowane kamienice i wystawy,najlepszy towar w konkurencyjnych cenach czy artystyczne atrakcje. Większość o takich porach i tak wybierze galerie.
Co do ruchu ... mamy nowe przepisy i co? Ilość samochodów jakoś dramatycznie tam spadła? Bzdura,jest podobna. " nikt go nie ochlapał, przed nikim nie musiał schodzić, nikt na niego nie trąbił, auta nie przeszkadzały mu w rozmowach z ludźmi" - to kolejne Twoje pieprzenie,bo tego inaczej nie można nazwać. Do ochlapania konieczna jest kałuża,czyli coś co tam i tak praktycznie nie istniało. Konieczność schodzenia? Trąbienie? Dziwne,nigdy czegoś takiego tam nie doświadczyłem. Krótko mówiąc - tak jak i wcześniej to była strefa piesza i nowe przepisy bardziej pieszą ją nie zrobiły. Jedynie utrudniły życie handlowcom i to zaraz po koszmarze remontu.
anty.fudali

Postprzez piotrekdec N, 22 lut 2015, 19:48

"kumpel z Częstochowy powiedział, że jak widzą pojazd SKŁ (powiat kłobucki) to mówią na nich "stłuczka-kolizja-laweta""
...a w X jak rzucisz kamieniem to trafisz w ku..ę albo w złodzieja;
...i złodziej bo każdy pijak to złodziej...ręce opadają, koleś wybacz ale jesteś za ciężki dla mnie

ps. oczywiście tego co pisałem o np. ogródkach nie widziałeś; w poście było tylko o twoich autorskich srbowcach no nie?
z mojej strony koniec, bo jesteś niereformowalny-napiszesz bzdurę, wrzucisz emotikona i "wygrywasz dyskusje"
piotrekdec

Postprzez Abisall N, 22 lut 2015, 20:11

Postanowiłem sobie co niedzielę przejść się Sobieskiego/Powstańców i zobaczyć jak też będzie zmieniać się ilość spacerujących. Dziś ok 14 był tak
http://i.imgur.com/dL9qOVF.jpg i http://i.imgur.com/u6ty6IP.jpg
Do tego w "Piance" 2-3 osoby, w "bezach" 2 i nikogo w tej pomiędzy nimi
Abisall

Postprzez Arteks N, 22 lut 2015, 20:50

Abisall napisał(a):Postanowiłem sobie co niedzielę przejść się Sobieskiego/Powstańców i zobaczyć jak też będzie zmieniać się ilość spacerujących. Dziś ok 14 był tak
http://i.imgur.com/dL9qOVF.jpg i http://i.imgur.com/u6ty6IP.jpg
Do tego w "Piance" 2-3 osoby, w "bezach" 2 i nikogo w tej pomiędzy nimi

Jak na zimę i porę obiadową oraz zamknięte sklepy - wynik nie jest zły :) Nawet w Katowicach w niedzielę niektóre deptaki są puste o tej porze. Zobaczymy jak ulice będą pracować np. w maju czy czerwcu.
Arteks

Postprzez meinland N, 22 lut 2015, 20:53

Arteks napisał(a):No właśnie to jest przykład na przesadyzm bo z jednej strony pisałeś, że nie ma na co popatrzeć, a potem sam potwierdzasz, że bazylika jest ciekawa.

Co mi z tego, że bazylika jest ciekawa, skoro jej nie widać? O tym przecież pisałem. A inna sprawa to to, ile czasu można gapić się na bazylikę.

Poza tym czepiasz się że w okolicy są biedakamienice - a tak wysokich kamienic jak ta modernistyczna i neomodernistyczna przy placu czy te za parkiem na Kościuszki nie są obecne w okolicznych miastach.

Co ma do tego wysokość? Biedakamienica może (a wręcz ma, bo biedni ludzie w tamtych - i nie tylko tamtych - czasach zmuszeni byli mieszkać w wysokich kamienicach) mieć i 8 pięter, co nie zmieni faktu, że będzie biedakamienicą. Najwyższa kamienica w Warszawie przedwojennej była wręcz legendą ze względu na patologię ją zamieszkującą. Poza tym, neomodernizm - aż mi się śmiać z tego, jak bardzo nie wiesz, czym charakteryzuje się ten styl :D

Arteks napisał(a):@meinland - jeszcze jedno odnośnie sensu pl. Kościelnego. A jaki sens ma Mały Rynek w Krakowie? Ktoś kiedyś tak zaprojektował różne miasta i tak sobie mają. Ja bardzo lubię place, rynki w różnych miastach obojętnie czy duże czy małe, czy żywe czy takie spokojne. Chciałbyś postawić tam na środku kamienicę? Akurat tam jest przez większą część dnia cień latem, będzie sporo miejsc do siedzenia. Można sobie po prostu usiąść w cieniu z gazetą czy lodem albo spotkać się ze znajomymi tam, a nie np. w Focusie czy na przepełnionym Rynku czy hałaśliwym pl. Wolności.

Jest pomocniczy dla dużego (nowego) rynku, odbywał się na nim handel. Obecnie są tam co najmniej cztery kluby i niezliczona ilość restauracji. Co jest na Placu Kościelnym w Rybniku? Sklep z bielizną (nie uwłaczając sklepowi).

Arteks napisał(a):
anty.fudali napisał(a):Twoje wypociny tu na forum są krytykowane.

Przez dwóch sklepikarzy którzy nie dbają o estetykę czy klientów, dla których jest ważniejsze własne wygodnictwo oraz przez jednego hejtera ze Stanowic... Rzeczywiście mam się czym przejmować. :P

Wiesz Arteks, ja bym jednak zaufał trochę ludziom, którzy faktycznie mają na tym deptaku sklepu czy tam mieszkają, więc wiedzą, jak sprawa wygląda z pierwszej ręki. Tak sobie myślę, ile na tym deptaku (szczególnie na Powstańców) jest sklepów, które istnieją tam od dobrych paru lat? Pako Jeans, Fatima, coś jeszcze? Może to, że następuje tam nieustanna rotacja najemców połączona z wielomiesięcznymi okresami przerwy między nimi świadczy jednak o tym, że nie jest tak dobrze, jak próbujesz sobie wmówić i to nie jest wina sklepikarzy, że ludzi tam nie ma?

Arteks napisał(a):Kiedyś byłem na szkoleniu i właśnie tam wszyscy się śmiali z trzyliterowców i każdy podawał jakieś przykłady ze swoich okolic.

No nie ma to jak się pochwalić swoją małostkowością i małomiasteczkowością.
Ja z kolei ze swoich doświadczeń za kierownicą mogę powiedzieć, że SR nie potrafi zmieniać pasów na drogach wielopasowych. Jeśli jadę w Katowicach Murckowską i jakiś pajac przez kilometr jedzie z włączonym migaczem, ale pasa nie zmienia, to jest 90% szans, że to SR (ewentualnie KOS). Zaś SR na rondzie z więcej niż jednym pasem ruchu to już murowana katastrofa w ruchu drogowym ;)

PS. Zapraszam do Katowic w rejon ulicy Powstańców, Rybnickiej, Ligonia - jest tu taka modra Honda Civic na blachach SR, która parkować równolegle nie umie za grosz. Ale wiem, to pewnie zakamuflowane SRB :D

Zauważyliście jak rzadko auta SRB parkują równolegle? Powodem tego jest to, że większość nie potrafi...

Powodem tego jest chyba raczej to, że w Rybniku jest baaaardzo mało miejsc z parkowaniem równoległym. W przeciwieństwie do np. Czerwionki, gdzie parkowanie równoległe jest od samego początku motoryzacji (na ul. 3 Maja czy Hallera).
meinland

Postprzez moderator N, 22 lut 2015, 21:42

Witam,

Proszę o bardziej kulturalne wypowiedzi, wyzywanie, pośrednie czy też bezpośrednie będzie skutkowało "oczyszczeniem" wątku.

Pozdrawiam
Moderator
moderator

Postprzez Arteks N, 22 lut 2015, 21:49

@meinland - tylko że te przykłady jakie ja podałem odnośnie kierowców - to nie jest mój wymysł. Tak po prostu ludzie uważają. Natomiast nikt w Katowicach nie narzeka na kierowców z blachą SR. To tylko i wyłącznie jakiś twój wymysł który nie jest niczym poparty. A wpisz sobie w internet SKŁ albo OGL to ci potwierdzi powszechne opinie. Ja mam sporo znajomych w Katowicach, czasami po nich jeżdżę i nie spotkałem się nigdy z jakimiś opiniami negatywnymi. Natomiast kiedyś czytałem jakiś artykuł że w Katowicach nie lubi się zagłębiowskich rejestracji, szczególnie SO ale to nie z powodu stylu jazdy.

Czepiasz się bardzo odnośnie tego że nie ma na co popatrzeć skoro bazylika jest najwyższym gmachem na Śląsku i przy okazji jest naprawdę ładna (zresztą tak samo jak inne kościoły we Wrocławiu czy innych śląskich miastach które projektował ten rewelacyjny architekt). Nie wiem w czym masz problem bo ona jest widoczna z każdego miejsca tego placu. Nie chcesz patrzeć w górę, możesz patrzeć w bok na park, możesz na fontannę - szczerze meinland - akurat co do tego placu po prostu jesteś złośliwy bo to jeden z niewielu przykładów kiedy w jakimś śląskim mieście (a wiesz jaka ciemnota tu panuje odnośnie takich tematów jak zrównoważony transport) ze skrzyżowania kilku ulic zrobiono plac. Jeśli go się odpowiednio wyposaży - nie będzie to granitowa pustynia. Cała fajność tego deptaku właśnie polega na tym, że on gdzieś prowadzi i że na końcu jest coś co jest warte obejrzenia, a nawet zrobienia sobie zdjęcia. Co do kamienic i ja i ty wiemy że są na Śląsku gorsze i lepsze. A jak na polskie warunki to są miasta które nie mają ani jednej w stylu modernistycznym. Może ona teraz jest trochę zaniedbana jeśli chodzi o fasadę ale jeśli ją wyremontują będzie ok.

Co do tego jak długo lokale są - wiesz akurat tutaj obaj jesteśmy za wolnym rynkiem. Jeśli coś się komuś nie opłaci niestety ale musi się zlikwidować. Byłbym ci jednak mimo to w stanie wymienić trochę lokali które się przynajmniej od 15 lat pod tym samym adresem i w tym samym budynku np. Galeria Manekin, kilku jubilerów, Rossmann, Masala, Świerklaniec, sklep z militariami, kilka sklepów obuwniczych, sklep z tekstyliami (dawny Kietrz z paskudną reklamą) - może to niedużo ale jakbym się tam przeszedł teraz to by mi się przypomniało więcej.

Niestety ale te główne deptaki mają to do siebie że są droższe od innych i wielu najemców przenosi się w inne miejsce. Nawet 3 Maja w Katowicach jest tego przykładem - ile tam masz takich sklepów które istniały 15 lat temu i nadal istnieją? Też nie za dużo. W Krakowie odwiedzałem kiedyś multum świetnych antykwariatów na Wiślnej, Grodzkiej, Floriańskiej, Sławkowskiej, św. Tomasza i one już nie istnieją bo nie wytrzymały konkurencji cenowej i np. banku czy właściciela gastronomii który jest w stanie zapłacić więcej.
Ostatnio edytowano N, 22 lut 2015, 23:39 przez Arteks, łącznie edytowano 2 razy
Arteks

Postprzez Arteks N, 22 lut 2015, 22:26

A teraz takie pytanie dla osób które zastanawiają się nad swoim biznesem lub mają wolny lokal i nie wiedzą co w nim urządzić. Wiecie czego mi bardzo brakuje na całym tym nowym deptaku? Lodów włoskich - niestety wspaniała lodziarnia przy Łony/Powstańców się wyniosła w czasie remontu budynku z 2-3 lata temu i chyba nie otwarła w innym miejscu (chyba że ktoś wie gdzie?). Nie ma też czegoś pomysłowego do zjedzenia na szybko. Nie chodzi mi o jakiś kolejny fastfood ale idąc niedawno w Krakowie w takim małym przesmyku zauważyłem "plackarnię" gdzie można sobie zamówić placki ziemniaczane z dowolnym dodatkiem (cukier, keczup, sos grzybowy, sos tatarski, warzywa itd). Na całym deptaku od Rynku do bazyliki jest tylko pięć lokal w których można coś zjeść Gazdówka, Art-Cafe, pierogarnia, naleśnikarnia, Masala i na samym końcu Pekin - nieznany mi niestety) w tym ani jednego aby zjeść coś na szybko lub aby móc to wziąść do ręki.

A sam pamiętam jak tu niektórzy ciepło wspominali jakąś smażalnie placków która istniała kiedyś na pl. Wolności. Oczywiście placki i lody to tylko przykład ale lokalni biznesmeni pomyślcie o czymś bo to powinna być wręcz norma aby w takim miejscu oferta gastronomiczna była pełniejsza. Myślę że placki to byłby świetny pomysł - nie ma czegoś takiego obecnie w Rybniku.
Arteks

Postprzez Abisall N, 22 lut 2015, 22:36

No, Arteksie do dzieła zamknij usta malkontentom i własnym przykładem udowodnij że kwitnący biznes na deptaku to tylko kwestia odpowiedniej oferty i zaangażowania :)
Koszty otwarcia takiego ziemniaczanego biznesu są dość wysokie, ponieważ za samą patelnię, która wraz z obudową waży 300 kg, należy zapłacić 45 000 złotych. Do tego trzeba nabyć m.in. wielką maszynę do tarcia ziemniaków, która trze jak domowa, butle z gazem, wyposażenie, lodówkę itp. Przykładowo, żeby zwróciła się choćby jedna butla z gazem trzeba sprzedać 150 placków.

(za http://rudatoniekolor.com/plackarnia_arena/ )
Abisall

Postprzez Arteks N, 22 lut 2015, 22:49

Abisall napisał(a):No, Arteksie do dzieła zamknij usta malkontentom i własnym przykładem udowodnij że kwitnący biznes na deptaku to tylko kwestia odpowiedniej oferty i zaangażowania :)

Ale powiedz mi po co skoro ja mam pracę a są ludzie którzy jej nie mają? Bez przesady tym bardziej że nie widziałbym się za bardzo w gastronomii. Ja wyznaję prostą i fajną zasadę że najlepiej wykonywać taką pracę która sprawia satysfakcję - wtedy chętnie się idzie do pracy. To była tylko podpowiedź dla kogoś kto np. nie ma pracy, a lubi gastronomię. W PUP jest obecnie zarejestrowanych ok. 4 tys. osób bez pracy i możliwe że jest jakaś której takie zajęcie mogłoby sprawić satysfakcję i dać źródło utrzymania. Swoją drogą placki można też chyba piec na patelniach, a koszt pieca i całego wyposażenia raczej nie przekroczyłby kilku tysięcy. Poza tym teraz jest multum różnych programów finansujących działalność, kredyt można dostać, są dotacje unijne, można pożyczyć u rodziny i potem zwrócić jak się interes rozkręci. Steve Jobs też zaczynał bez gotówki - w garażu i to w czasach kiedy musiał w ogóle przekonywać że jego produkty mają w ogóle sens. W Rybniku znam gościa który zaczynał od handlu na łóżku na targowisku, dzisiaj ma hurtownię, sklep i wybudował piękny dom. Zaznaczę że gość był bardzo pracowity... No ale w Polsce wielu młodych ludzi chciałoby nic nie robić i od razu zarabiać kokosy. Trzeba trochę wyłożyć, być pracowitym i cierpliwie czekać na efekt. Zauważ że to byłby interes w który nie wejdą ani Turki ani Wietnamczyki bo oni placków z kartofli za bardzo nie znają - chyba że już zasmakowali polskiej kuchni. :)

Będę jeszcze tu parę razy przypominał, że na deptaku brakuje szybkiego punktu z jedzeniem np. z plackami, placki to tylko moje hasło. Ktoś może wymyśleć coś jeszcze ciekawszego, coś grilowanego? W czasie jarmarku świątecznego stoisko z grilowanymi serami dość często było oblegane. Może ktoś przeczyta i coś takiego otworzy w którymś z tych mniejszych lokali.
Ostatnio edytowano Pn, 23 lut 2015, 00:05 przez Arteks, łącznie edytowano 2 razy
Arteks

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes