Rewitalizacja Powstańców/Sobieskiego

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: Rewitalizacja Powstańców/Sobieskiego

Postprzez anty.fudali Pn, 18 maja 2015, 14:09

No właśnie,dalej pomieszanie z poplątaniem.
Jakbyś nie zauważył,ten wątek dotyczy tematu rewitalizacji,która była robiona rok temu. Sytuacja sprzed 5 lat więc tematu nie dotyczy. Patrząc na sytuację sprzed rozpoczęcia tego koszmarnego remontu,liczba pustych lokali jak najbardziej się zwiększyła i wciąż się zwiększa. Gdyby rotacja lokali dotyczyła przypadków sporadycznych,zgodziłbym się,że to wolny rynek. Gdy występuje notorycznie,to sytuacja jest zła. Kiedy większość lokali będzie już pustych,to zwyczajnie będzie już za późno,by cokolwiek z tym robić. Choć i tak wątpię,żeby nawet coś takiego Ciebie przekonało.
Superelektro pisze o 4 zamykanych sklepach na odcinku 300 metrów. Czym go kontrujesz? Cafe Marina? - znaczy się ten ogródek,co i tak zniknie jesienią? Młynek? - Dziwne,myślałem że on jest na Św Jana. Plastik? - a przypadkiem nie przenosi się na Sobieskiego? No to jaki jest bilans Powstańców?
anty.fudali

Postprzez Arteks Pn, 18 maja 2015, 17:14

anty.fudali napisał(a):No właśnie,dalej pomieszanie z poplątaniem. Jakbyś nie zauważył,ten wątek dotyczy tematu rewitalizacji,która była robiona rok temu. Sytuacja sprzed 5 lat więc tematu nie dotyczy.

Dotyczy, dotyczy... Bo 5 lat temu sytuacja była rzeczywiście bardzo negatywna, bo 11-12 wolnych lokali na jednej ulicy to nie to samo co 3 czy 4. Poza tym olejcie już te lokale bo dużo zależy od koniunktury, potrzeb klientów, pomysłowości handlowców, wystaw sklepowych, a czasami cierpliwości handlowców itd. Lepiej cieszyć się z tego, że ludzie lubią tam chodzić, a nawet w sobotni czy niedzielny wieczór można zarówno na samym deptaku jak i na nowym placu i w odrestaurowanym parku spotkać sporo spacerujących. :)))

Sesnem rewitalizacji nie było tylko poprawienie sytuacji kupców ale co chyba ważniejsze, estetyzacja tych miejsc i przywrócenie dawnemu traktowi funkcji spacerowych oraz stworzenie nowego placu który sam w sobie miał przyciągać ludzi i przyciąga - kiedykolwiek jestem na JPII zawsze są tam ludzie, czasami dużo ludzi. Dwa lata temu było tam uciążliwe i hałaśliwe skrzyżowanie!
Arteks

Postprzez anty.fudali Pn, 18 maja 2015, 20:32

Tak tak,a w 5 wieku nie było żadnych pustych lokali,bo rosła sobie tam śliczna puszcza.
Superelektro naliczył 8-10 lokali zagrożonych pustką,Ty oczywiście uznajesz tylko 3 lub 4. Co jednak wynika z Twoich porównań? 5 lat temu sytuacja była fatalna,zaczęło się poprawiać,ale zrobiono remont,który cały postęp spierniczył,bo znów mamy prawie to samo. Remont spowodował ponowny odpływ klientów,ale oczywiście tego faktu wcale nie dostrzegasz,bo łatwiej się zasłaniać koniunkturą,potrzebami klientów i oczekiwać nie wiadomo czego od handlowców,którym później i tak całą robotę spieprzy jakiś urzędas. Ale jasne ... cieszmy się,że ktoś tam lubi spacerować.
W każdym razie jeśli takie Twoje słowa znaczą,że skończysz się wymądrzać w temacie biznesowym,na którym totalnie się nie znasz,to ok,przyjmuję.

Życzę miłego ekscytowania się estetyzacją w postaci rynsztoka,ławek jak z dworca,ale za to podświetlanych i wiatrem hasającym po niedokończonych,pustych (no chyba,że akurat ktoś ogródek tam postawił i pół drogi tarasuje) krzywych i ponurych powierzchniach. Ale jak to mówią,o gustach się nie dyskutuje.
anty.fudali

Postprzez Arteks Pn, 18 maja 2015, 21:36

anty.fudali napisał(a):Ale jasne ... cieszmy się,że ktoś tam lubi spacerować. W każdym razie jeśli takie Twoje słowa znaczą,że skończysz się wymądrzać w temacie biznesowym,na którym totalnie się nie znasz,to ok,przyjmuję. Życzę miłego ekscytowania się estetyzacją w postaci rynsztoka,ławek jak z dworca,ale za to podświetlanych i wiatrem hasającym po niedokończonych,pustych (no chyba,że akurat ktoś ogródek tam postawił i pół drogi tarasuje) krzywych i ponurych powierzchniach. Ale jak to mówią,o gustach się nie dyskutuje.

To opinia skrajnego defetysty i nic na to nie poradzimy, że wszystko ci nie pasuje lub że się lubisz czepiać... Ważniejsze dla mnie jest to że 6 przypadkowo spotkanych osób przez dziennikarkę DZ lubi przychodzić na deptak. :) To naprawdę cieszy, zresztą tak jak wspomniałem wtedy kiedy zrobiłem te zdjęcia na pl. JPII było kilkadziesiąt osób, na Rynku kilkaset - a więc rybnickie śródmieście po prostu przyciąga i to w godzinach kiedy większość handlu nie pracowało. Czyli ludzie lubią przychodzić do śródmieścia jak mają wolny czas i jest sprzyjająca pogoda, a to świadczy o tym, że miasto jest normalne i zdrowe. :) A superelektro tak dba o klientów że podobał mu się stary asfalt w nawierzchni i nie potrafi porządnej wystawy zrobić która zwracałaby uwagę - i to ma być autorytet w sprawach biznesowych i "deptakowych" ;|
Arteks

Postprzez anty.fudali Pn, 18 maja 2015, 21:52

A kto ma być autorytetem w sprawach biznesowych? Porównajmy:
Superelektro - wieloletnie doświadczenie w handlu,dobre kontakty z innymi handlowcami,a więc i dokładniejsze informacje na temat ich sytuacji,związany z ulicą,z bliska obserwował,co się tam dzieje od lat.
Arteks - zapytał jakiegoś sprzedawcę butów jak mu idzie. Znając tendencję do naginania faktów,nie można być nawet zaskoczonym,gdy okaże się,że sprzedawca był spoza deptaka.
Jak dla mnie wybór jest prosty - dopóki nie otworzysz na deptaku własnego sklepu i nie będziesz "zachwycał wystawą",Twoje słowa znaczą dla mnie tyle,co opowieści daltonisty o kolorach.
anty.fudali

Postprzez Arteks Pn, 18 maja 2015, 22:23

anty.fudali napisał(a):Jak dla mnie wybór jest prosty - dopóki nie otworzysz na deptaku własnego sklepu i nie będziesz "zachwycał wystawą",Twoje słowa znaczą dla mnie tyle,co opowieści daltonisty o kolorach.

Ale po co te wycieczki? Równie dobrze można napisać że gdyby każdy robił to co sprawia mu satysfakcję to byłoby mniej takich smutnych ludzi jak ty... Ty nie robisz tego co sprawia ci radość w życiu zawodowym, stąd ciągłe twoje różnorakie frustracje i dąsy i nalatywanie na innych, którzy ci "ucierają nosa" w dyskusjach. To się wyczuwa. ;) Nie jest wykluczone że jakiś biznes otworzę przy deptaku. Ja w życiu nigdy nie mówię "nigdy". Natomiast tobie polecam wyjazd z miasta gdzieś na wieś i np. zajęcie się kurami. ;)
Arteks

Postprzez anty.fudali Wt, 19 maja 2015, 06:07

Na przedsiębiorce się nie nadajesz,to próbujesz zostać psychologiem? Sorry,ale do tego także nie masz żadnych kompetencji. Szczególnie,że to ja Tobie ucieram nosa,nigdy na odwrót.
anty.fudali

Postprzez superelektro Wt, 19 maja 2015, 07:07

Arteks, cytuję :

" Ps. Budynek w którym ty wynajmujesz nie pasuje do tej ulicy i powinien być wyburzony. To pozostałość po byle jakiej pierwotnej zabudowie tej ulicy ".

Powiedz to miejskiemu architektowi. Po pamiętnym gradobiciu z powodu znacznych uszkodzeń pokrycia dachowego miał być gruntownie przebudowany. Niestety miejski budowlaniec ma inną wizję i trzeba było dać sobie luz. Nawet tych starych rozlatujących się drzwi nie pozwala wymienić na nowocześniejsze. Można wymienić ale muszą być identyczne jak zabudowane obecnie. Ciekawe jak to robią gdzie indziej ?
superelektro

Postprzez piotrekdec Wt, 19 maja 2015, 07:46

czytam co tu piszecie no i właściwe co z tego wszystkiego wynika?
oprócz ciekawych informacji nt geomarketingu podanych przez abisalla
to już od dłuższego czasu wałkowanie tego samego - chyba najlepiej ujął to kilka postów wyżej afordancja

superelektro: lepiej już daj sobie spokój z przekonywaniem tego osobnika - teoretyka wszechrzeczy,
od znającego prowadzenie działalności gosp. od podszewki, przez jak widzę niedzielny psychologizm po architekturę,
który to uważa, że domus "jest (właśnie) ciekawy architektonicznie"
piotrekdec

Postprzez Abisall Wt, 19 maja 2015, 07:55

dopóki nie otworzysz na deptaku własnego sklepu i nie będziesz "zachwycał wystawą"

I to jest prawda bo mocno bije z wypowiedzi Arteksa ze pojęcie o prowadzeniu własnego interesu ma tylko teoretyczne a już o prowadzeniu placówki handlowej która musi konkurować na nierównych zasadach to już zupełnie mierne... Rewitalizacja jako tak dla biznesu na tych ulicach nic nie poprawiła a sam okres tworzenia deptaku wygenerował kolosalne kłopoty i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. Głoszenie ekonomicznego sukcesu rewitalizacji na podstawie tego że się pojawiają świeżo powstałe punkty to właśnie przykład na znikomej wiedzy z tematu prowadzenia interesu. Otwarcie jak mówiłem nie jest aż tak trudne i ma swoje ułatwienia w postaci choćby "małego zusu" - kibicujmy mocno żeby się nowym udało ale bardziej ważkie i zarazem niepokojące jest własnie zamykanie się placówek które już działają kilka a niektóre kilkanaście lat
Abisall

Postprzez Arteks Wt, 19 maja 2015, 10:15

Abisall napisał(a):
dopóki nie otworzysz na deptaku własnego sklepu i nie będziesz "zachwycał wystawą"

Rewitalizacja jako tak dla biznesu na tych ulicach nic nie poprawiła a sam okres tworzenia deptaku wygenerował kolosalne kłopoty i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. Głoszenie ekonomicznego sukcesu rewitalizacji na podstawie tego że się pojawiają świeżo powstałe punkty to właśnie przykład na znikomej wiedzy z tematu prowadzenia interesu.

A co byś proponował innego w takim razie? Przecież jak pamiętam mniej więcej od 2009 ciągłe dyskusje na forum, artykuły prasowe, artykuły na rybnik.com.pl w których zarówno opozycja, jak i właściciele kamienic czy też sami mieszkańcy domagali się remontu deptaka - możesz sobie poszperać na forum co pisali na ten temat różni ludzie i znajdziesz moje wypowiedzi w których również sugerowałem, że rewitalizacja ulicy jest konieczna. Jak zrobić remont bez wygenerowania kolosalnych kłopotów? Masz jakiś pomysł? Jeśli uważasz, że miasto mogłoby jakoś pomóc handlowcom to czemu nowe władze miasta tego nie robią? A może to nie jest w gestii władz miasta, a większej elastyczności właścicieli nieruchomości i sklepów? W ostatnich latach da się zauważyć poprawę elewacji niektórych kamienic, ich podświetlenia, ciekawszych bannerów świetlnych, wystaw ale tylko wśród niektórych. Są tacy którzy widzą w tym sens i z pewnością poprawiają wizerunek swojej firmy/budynku. Na pewno ma to jakiś pozytywny wpływ na zainteresowanie przechodniów tym biznesem. Ale są też tacy którzy myślą że sklep można prowadzić tak jak 25 lat temu i im wszystko zwisa, a to się nie uda...

Natomiast nadal nie potraficie mi wyjaśnić dlaczego wyjątkami próbujecie wykazać, że prowadzenie działalności przy tej ulicy jest nieopłacalne? ;)

@piotrekdec - nikt nikomu nie broni wypowiadania się na różne tematy. Ty wolisz wszystkich i wszystko objeżdżać i negować... A co do Domusu to Śląsk ma niskie poczucie wartości architektury z czasów PRL i przeważnie się je niszczy czy lekceważy (tak jak dworzec w Katowicach czy Hotel Diament w Jastrzębiu) a to były całkiem dobre architektonicznie obiekty. Natomiast to nie ich bryła powodowała, że ludziom stawały się obojętne ale ich zaniedbanie. Oczywiście nie chodzi o każdy budynek bo w czasach PRL powstawały też różnego rodzaju pokraki i straszydła (i zawsze będą powstawać bo przecież obecnie też niektóre nowe budynki mogą straszyć). Zresztą to samo jest z obiektami przedwojennymi. Jeśli coś się doprowadza prawie do ruiny to potem jest ulga jak to zniknie całkowicie wśród wszystkich, a jeśliby obiekt był w miarę dobrym stanie, łatwiej byłoby go zachować i podziwiać jego różne ciekawe detale czy bryłę.

@anty.fudali - nie trzeba być psychologiem żeby nie tylko po twoich wypowiedziach ale i po twoim nicku stwierdzić, że jesteś bombą nienawiści, negacji i defetyzmu połączoną z zacietrzewieniem i ciemnogrodem... Kto normalny podpisywałby się takim nickiem?
Arteks

Postprzez anty.fudali Wt, 19 maja 2015, 11:29

Z mojej strony pas. Zdecydowanie nie mam ochoty po raz kolejny pisać tego samego do osoby,która tradycyjnie ignoruje to,co nie pasuje do jej wizji.
anty.fudali

Postprzez anty.fudali Śr, 20 maja 2015, 11:32

Widzę,że zamiast tematu powstała wielka dyskusja na temat relacji Arteks-inni forumowicze. W ten temat wdawać mi się specjalnie nie chce,choć mi także się"oberwało",bo i tak każdy zainteresowany wie,że zwykle jest odwrotnie w stosunku do tego,co Arteks twierdzi np. to co zarzuca innym,dotyczy jego samego.

Wracając jednak do tematu:
"A co byś proponował innego w takim razie? Przecież jak pamiętam mniej więcej od 2009 ciągłe dyskusje na forum, artykuły prasowe, artykuły na rybnik.com.pl w których zarówno opozycja, jak i właściciele kamienic czy też sami mieszkańcy domagali się remontu deptaka - możesz sobie poszperać na forum co pisali na ten temat różni ludzie i znajdziesz moje wypowiedzi w których również sugerowałem, że rewitalizacja ulicy jest konieczna. " - totalnie nie widzę sensu poruszać tego tematu. Obecnie można najwyżej rozważać,na ile dobrze remont został zrobiony,jakie są jego skutki,ale że został zrobiony to fakt,którego nic już nie zmieni.
"Jak zrobić remont bez wygenerowania kolosalnych kłopotów? Masz jakiś pomysł? " - w pytaniu jest odpowiedź.Jeśli nie chcesz generować kolosalnych kłopotów,to starasz się jak najmniej takowych generować. Rozrycie na raz wszystkiego na pewno nie było mało kłopotliwe.
"Jeśli uważasz, że miasto mogłoby jakoś pomóc handlowcom to czemu nowe władze miasta tego nie robią?" - o ile mi wiadomo,ani władze Rybnika,ani nawet ich przedstawiciele na forum się nie udzielają. Nikt za nich odpowiadać nie może. Czemu nie skierujesz pytania do właściwych osób?
"A może to nie jest w gestii władz miasta, a większej elastyczności właścicieli nieruchomości i sklepów? " - Idealny przykład na zerową wiedzę na temat sytuacji przedsiębiorców,ich możliwości itp. Nie ma sensu dalej komentować.
"W ostatnich latach da się zauważyć poprawę elewacji niektórych kamienic, ich podświetlenia, ciekawszych bannerów świetlnych, wystaw ale tylko wśród niektórych. Są tacy którzy widzą w tym sens i z pewnością poprawiają wizerunek swojej firmy/budynku. Na pewno ma to jakiś pozytywny wpływ na zainteresowanie przechodniów tym biznesem. Ale są też tacy którzy myślą że sklep można prowadzić tak jak 25 lat temu i im wszystko zwisa, a to się nie uda..." - No właśnie,dopiero co Superelektro napisał,że nawet drzwi wymienić nie może,bo nie zgadza się miejski architekt,ale nie ma to jak udzielać dobrych rad z zewnątrz.

"Natomiast nadal nie potraficie mi wyjaśnić dlaczego wyjątkami próbujecie wykazać, że prowadzenie działalności przy tej ulicy jest nieopłacalne? ;)" -
1. To w co wierzysz,nie ma totalnie żadnego znaczenia. To i tak nic nie zmieni,od Ciebie nic,co dzieje się na tej ulicy,nie zależy.
2. Jest dokładnie odwrotnie,ja już dawno zapraszałem Cię do otwarcia biznesu na deptaku i pokazania,jak to się robi. To kiedy otwierasz?
anty.fudali

Postprzez moderator Śr, 20 maja 2015, 14:27

Witam,

Dyskusje poboczne przeniesione tutaj

Pozdrawiam
Moderator
moderator

Postprzez Arteks Pn, 1 cze 2015, 21:33

Ciekawy przykład z Katowic. Tam władze miasta chcą przeznaczyć kilka lokali dla ludzi z pomysłami na działalność kulturalną za symboliczną kwotę. A może tak w Rybniku władze miasta nie patrzyłyby tylko na wpływy ale także na to jak mogłyby oddziaływać takie miejsca na okolicę? Ostatnio jestem co raz bardziej pod wrażeniem pomysłowości władz Katowic w różnych dziedzinach. :) Nasze nowe na razie nie mają jakichś ciekawych czy zaskakujących pomysłów. :/

http://wiadomosci.onet.pl/slask/katowic ... ure/h5qbt9
Arteks

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes