Rewitalizacja Powstańców/Sobieskiego

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Rewitalizacja Powstańców/Sobieskiego

Postprzez shonya Cz, 8 lis 2012, 18:55

Dziś w UM odbyło się spotkanie w sprawie pomysłów na deptak Sobieskiego/Powstańców.
Pewnie jutro albo na początku przyszłego tygodnia pojawią się prezentacje i ogólne informacje na ten temat, więc nie będę wszystkiego przytaczać.

W każdym razie pod artykułem dot. deptaka Arteks zastanawiał się, czemu plany zakładają inwestycje na 2014 a nie na 2013.
Ktoś odpowiedział, że w 2014 mamy rok wyborczy i, co pewnie nikogo nie zdziwi, o to chodzi :roll:
Na rok 2013 na rewitalizację zabezpieczonych w budżecie miasta mamy 10mln zł, na rok 2014 - 7mln.

Miły Pan, który prezentował plany, powiedział: planujemy, zgodnie z sugestią, aby inwestycja zakończyła się przed wyborami.
Mina pana prezydenta w tym momencie - bezcenna :roll:

To, co przekazano na spotkaniu, to tylko plany, nic pewnego, ale wydają się konkretne - obawiam się tylko, że przy natłoku wszystkich rzeczy, jakie wedle tychże planów są do zrobienia, najzwyczajniej w świecie zabraknie kasy - dowiemy się wtedy w kampanii wyborczej, że obecny prezydent musi pozostać na stanowisku, bo skoro już zaczął projekt, to musi go skończyć :| Chciałabym się mylić..

Gdyby nie pojawiły się żadne informacje ze spotkania, postaram się przysiąść i opisać w skrócie, to zostało zaprezentowane :)
shonya

Re: Rewitalizacja Powstańców/Sobieskiego

Postprzez justdoit Cz, 8 lis 2012, 20:55

A to ile będzie kosztowała przebudowa tej ulicy? Myślisz, że 13 mln nie wystarczy????????
justdoit

Postprzez justdoit Cz, 8 lis 2012, 20:56

17
justdoit

Postprzez adamb Cz, 8 lis 2012, 21:16

:shock: ile ? ...tam mają być złote bruki ? :lol:
adamb

Postprzez Arteks Cz, 8 lis 2012, 21:27

justdoit napisał(a):A to ile będzie kosztowała przebudowa tej ulicy? Myślisz, że 13 mln nie wystarczy????????

Byłem na tej prezentacji o której wspomina Shonya i tam ktoś z uczestników dyskusji powiedział, że za 13 mil nie da się tego wszystkiego zrobić co zamyślili sobie autorzy. Ja się na kosztach nie znam. Mi się wydaje to dość dużą sumą. Natomiast cieszy mnie to, że nie będzie to zwykły remont i że temat wzbudza duże zainteresowanie. Na prezentacji było ponad 100 osób. A to przecież dopiero pierwsze konsultacje.

Natomiast nie włączajcie za bardzo polityki do tego bo jakiekolwiek ktoś ma poglądy to zgodzi się że ten deptak musi być zrewitalizowany i to w jakiś niekonwencjonalny sposób - skoro czekaliśmy na to tyle lat.
Arteks

Postprzez adamb Cz, 8 lis 2012, 21:34

Mnie od dawna szokują kwoty jakie wydaje się na inwestycje...np. wymiana sygnalizacji świetlnej 2 miliony :shock: za co ?
adamb

Postprzez shonya Cz, 8 lis 2012, 22:24

Ja to zrozumiałam tak, że cała pula, która jest już na to przeznaczona to nie tylko remont ulic Sobieskiego i Powstańców, ale i inwestycje "poboczne", m.in. wielopoziomowy parking na Kościuszki w miejscu obecnych wertepów naprzeciwko "Górnika", wyburzenie budynku w którym znajduje się bank PKO przy ul. Białych i powiększenie w ten sposób parku, wybudowanie fontanny przed bazyliką, zmiana organizacji ruchu na ul. BWP.
Skoro Arteks byłeś, to ewentualnie mnie popraw, bo może źle zrozumiałam :)
shonya

Postprzez Arteks Cz, 8 lis 2012, 23:09

shonya napisał(a):Ja to zrozumiałam tak, że cała pula, która jest już na to przeznaczona to nie tylko remont ulic Sobieskiego i Powstańców, ale i inwestycje "poboczne", m.in. wielopoziomowy parking na Kościuszki w miejscu obecnych wertepów naprzeciwko "Górnika", wyburzenie budynku w którym znajduje się bank PKO przy ul. Białych i powiększenie w ten sposób parku, wybudowanie fontanny przed bazyliką, zmiana organizacji ruchu na ul. BWP.
Skoro Arteks byłeś, to ewentualnie mnie popraw, bo może źle zrozumiałam :)

Oni mówili że to ma być podzielone na etapy. Pewnie na samą rewitalizację te 13 czy 17 milionów starczy (pojawiały się chyba obydwie kwoty) ale nie na wykupienie terenu z bankiem i na parking wielopoziomowy. Zasugerowano, że najchętniej pozyskanoby na to inwestora prywatnego który na dole prowadził by usługi. A może tak porozumieć się z bankiem PKO i namówić kierownictwo do wspólnej inwestycji - oni na obiekcie od miasta na Kościuszki wybudują sobie nową siedzibę wraz z parkingiem wielopoziomowym na którym będą zarabiać, a z drugiej strony swój dawny obiekt drogą wymiany przekazaliby miastu i tam możnaby rozwinąć ideę powiększenia skweru. Chyba wszyscy się zgodzą że budynek tego banku do urodziwych nie należy. I nie jest też zbyt funkcjonalny bo nie był budowany w zamierzeniu na bank. Wspomniano, że kierownictwo banku liczy się z opcją wyburzenia tego obiektu.
Arteks

Postprzez Lateks Pt, 9 lis 2012, 00:04

Te całe projekty to jak z transseksualistą wszystko pięknie ładnie a tu ch.j
cóż mi z tego że miasto wyda 17 mln zł -> mogą sobie takie światła zrobić jak te na powstańców-sobieskiego
i tak to nie ożywi tego miejsca, prezydent liczy na to że prywatny cudotwórca wybuduje parking wielopoziomowy i darmowy dobre sobie...
Miasto nie ma pieniędzy żeby odpuścić pobieranie opłaty parkingowej na klepiskach, a chce aby centrum tętniło życiem?
Niestety albo jedno albo drugie, chcemy ożywić centrum to dajmy możliwość swobodnego spędzania czasu,
Nie chcemy aby ludzie przebywali w centrum to podnieśmy opłaty, podatki itp.
Lateks

Postprzez superelektro Pt, 9 lis 2012, 09:12

To wszystko co piszecie w projektach wygląda bardzo fajnie, jednak do rozpoczęcia realizacji upłynie jeszcze dużo wody w Rudzie a przez ten czas ilość wolnych lokali na Powstańców zwiększy się z obecnych 12 do 24 albo i więcej.

No i nadal nie widzę w projektach nic co skłoniło by mieszkańców aby zamiast do galerii szli na Sobieskiego czy powstańców.
superelektro

Postprzez freedom Pt, 9 lis 2012, 10:31

Można podyskutować i śledzić ten temat na facebooku
https://www.facebook.com/pages/Deptak-r ... 91?fref=ts
freedom

Postprzez Arteks Pt, 9 lis 2012, 10:58

superelektro napisał(a):To wszystko co piszecie w projektach wygląda bardzo fajnie, jednak do rozpoczęcia realizacji upłynie jeszcze dużo wody w Rudzie a przez ten czas ilość wolnych lokali na Powstańców zwiększy się z obecnych 12 do 24 albo i więcej.

No i nadal nie widzę w projektach nic co skłoniło by mieszkańców aby zamiast do galerii szli na Sobieskiego czy powstańców.

Po pierwsze to skąd ci się bierze liczba 12 wolnych lokali na Powstańców? No chyba że wliczasz w to mieszkania ;) Jeśli chodzi o wolne lokale sklepowe to ja naliczyłem na Powstańców 4 w tym jeden w kamienicy która chyba jest przeznaczona do rozbiórki. Możesz tego nie wiedzieć ale rok temu naliczyłem tam 10 wolnych lokali, a więc połowa z nich zyskała nowych najemców w ostatnim czasie.

Po drugie - no właśnie te elementy dodatkowe czyli ogródki piwne, organizowanie kiermaszów, jakieś ciekawostki technologiczne, ciekawy plac z fontanną i skwerem wypoczynkowym, nowe miejsca do siedzenia, miejsca na eventy mogą się przyczynić do ożywienia ulicy. Dodatkowo zmiany komunikacyjne. Z drugiej strony Powstańców jest naprawdę zaniedbaną ulicą. W tej chwili prawie w ogóle nie pełni funkcji spacerowych. Ja osobiście lubię deptaki i one nawet w małych czy większych miastach, turystycznych lub nie - zawsze przyczyniają się do ożywienia miasta. Chciałbym też zwrócić uwagę że Kościelnej, Zamkowej, Placu Wolności, Rynku, Raciborskiej, Rynkowej - nie trzeba "ożywiać" bo tam się przemieszczają tłumy. Problem jest właśnie konkretnie z tymi ulicami na których jest mniejszy ruch pieszych niż kiedyś.
Arteks

Postprzez justdoit Pt, 9 lis 2012, 12:59

Tu można zgłaszać swoje uwagi !!!!!

partycypacja@topproject.pl
justdoit

Postprzez superelektro Wt, 13 lis 2012, 18:43

Arteks, czy my piszemy o tej samej ulicy ? Po przeczytaniu tego co napisałeś wyszedłem ze sklepu i przemierzyłem ją od skrzyżowania z Łony do bazyliki. Po prawej stronie są 4 lokale puste z tego 2 faktycznie w tej rozlatujacej się ruderze na samym początku ulicy, a po lewej ( idąc do góry ) 7. Więc łącznie 11, a skąd inąd wiem że ma być następny wolny, ale jeszcze nie jest więc zostaję prz tych 11. Oczywiście liczyłem wyłącznie lokale na parterze. To w końcu z jakiego okresu pochodzą Twoje dane o 4 lokalach do wynajecia ? Chyba z czasów przedkryzysowych. <br><br>

" człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru "

podzespoły elektroniczne : http://www.battery-shop.com.pl
superelektro

Postprzez hmersky Wt, 13 lis 2012, 18:50

hmersky

Następna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes