Rewitalizacja Powstańców/Sobieskiego

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: Rewitalizacja Powstańców/Sobieskiego

Postprzez Arteks Pt, 23 wrz 2016, 09:10

Z takich nowości deptakowych: w ceglanej kamienicy na rogu koło świateł ma powstać Bar Bistro (o ile znajdą kucharzy z czym bardzo ciężko w Rybniku), na Powstańców tam gdzie jest Masala trwa remont całej kamienicy łącznie z dziedzińcem. Z kolei sklep naszego drogiego komentatora przeniósł się na zaplecze. Zawsze był przeciwnikiem remontu deptaka. Chyba przewidywał, że nie utrzyma się przy głównej ulicy po jej remoncie i większym zainteresowaniu najmem.
Arteks

Postprzez superelektro N, 25 wrz 2016, 11:27

Zgadza się. Miałem do wyboru, albo inaczej zostałem zmuszony przenieść się " do placu " albo zlikwidować. Ale ponieważ mam jeszcze towar który muszę sprzedać aby zmniejszyć stan likwidacji, wybrałem pierwsze rozwiązanie. Nie wygląda to ciekawie. Na pewno braknie tzw. przypadkowych klientów ale " damy radę " i w placu. Za to w lokalu w którym byłem dotychczas będzie piękna ( zaklejona ) wystawa na czym tak Arteksowi zależało. Z chwilówkami nie miałem szans. Od października będziemy mieli 6 punktów udzielania chwilówek na odcinku od świateł do bazyliki. Nic tylko brać i wydawać.
superelektro

Postprzez Arteks N, 25 wrz 2016, 15:53

superelektro napisał(a):Zgadza się. Miałem do wyboru, albo inaczej zostałem zmuszony przenieść się " do placu " albo zlikwidować. Ale ponieważ mam jeszcze towar który muszę sprzedać aby zmniejszyć stan likwidacji, wybrałem pierwsze rozwiązanie. Nie wygląda to ciekawie. Na pewno braknie tzw. przypadkowych klientów ale " damy radę " i w placu. Za to w lokalu w którym byłem dotychczas będzie piękna ( zaklejona ) wystawa na czym tak Arteksowi zależało.

Chwilówki padają jak muchy i długo się nie utrzymają w takim miejscu. Ludzie nie są już na tyle głupi i zdesperowani aby iść po pieniądze do takich lichwiarzy. Teraz jest 500+. ;) Na głównym deptaku będą dominować dobre sklepy, gastronomia, biura nieruchomości, salony piękności, banki, apteki i ci których stać oraz którzy są chętnie odwiedzani. Pamiętasz jeszcze Open Finance w tej pięknej kamienicy przy "światłach", jakiś czas temu się wynieśli, a teraz tam powstaje gastronomia. A z kolei lokal przy JPII co roku regularnie powiększa "ogródki" latem bo ma co raz więcej klientów. Natomiast twój sklep ma swoją rację bytu i życzę ci jak najlepiej ale... oficyna jest dobrym rozwiązaniem dla kogoś komu nie zależało na wyglądzie wystawy i estetycznej reklamie. Przez wiele lat byłeś przeciwny remontowi deptaka właśnie z tego powodu - bałeś się, że po jego ucywilizowaniu, wymiotą cię z lokalu. I tak się niestety stało co zarówno ty jak i ja przewidzieliśmy. Wierz mi jednak, że życzę ci jak najlepiej. Wiele razy jeżdżąc na rowerze widziałem twój sklep czynny w piątek, świątek czy niedzielę. Jesteś pracowitą osobą i zasługujesz na to aby dalej twój biznes ci egzystował.
Arteks

Postprzez superelektro N, 12 mar 2017, 18:59

by Arteks 23.09.2016r.

Z takich nowości deptakowych: w ceglanej kamienicy na rogu koło świateł ma powstać Bar Bistro (o ile znajdą kucharzy z czym bardzo ciężko w Rybniku), na Powstańców tam gdzie jest Masala trwa remont całej kamienicy łącznie z dziedzińcem. Z kolei sklep naszego drogiego komentatora przeniósł się na zaplecze. Zawsze był przeciwnikiem remontu deptaka. Chyba przewidywał, że nie utrzyma się przy głównej ulicy po jej remoncie i większym zainteresowaniu najmem.

Jak Ci się widzi to co się nadal dzieje na Powstańców ? StylMen, sklep który był na tej ulicy od niepamietnych czasów, właśnie się likwiduje. Najpierw w nadziei na wieksze obroty przenieśli się do większego lokalu a ponieważ jest jak jest i ruch jeszcze się zmniejszył nawet w stosunku do tego jaki był przed rewitalizacją są zmuszeni do likwidacji. Co teraz napiszesz ? Beznadziejna wystawa ? Wcześniej dwa inne sklepy po próbie przetrwania również zostały zlikwidowane. Po Sierra Store mamy teraz sklep papierniczy w którym mało kiedy widać jakiegoś klienta, ale to dopiero rozruch więc zbyt wcześnie oceniać. Po innym trochę niżej, z damskimi czy dziecinnymi ciuchami został utworzony dla odmiany z ciuchami męskimi. Ciekawe na jak długo starczy im kasy aby dokładać do interesu gdyż też mało kiedy widać tam nawet " Apacza ". Najprawdopodobniej następny w kolejce do likwidacji jest PAKO. Czyli zaczyna się karuzela.
Tu gdzie aktualnie jestem, drzwi obok, od sierpnia działał sklep komputerowy, też w likwidacji.

Nawet instytucje finansowe już uciekają gdyż pies z kulawą nogą tu nie zagląda. BIZ bank, dawniej FM bank, po bodaj że 10 latach w tym miejscu przeniósł się do centrum. O czym to świadczy ?

Wszystkie imprezy są organizowane w rynku a podobno miało być naprzemiennie. Moim zdaniem, pomimo upływu ponad 2 lat od zakończenia remontu, obecnie jest gorzej niż było przed remontem.
superelektro

Postprzez Abisall Cz, 16 mar 2017, 09:12

Sporo dobrych obserwacji superelektro
Chyba żaden "handlowy" biznes który ulokował się po rewitalizacji na deptaku nie przetrwał. Niektórzy ratują się przenosinami w inny pkt na deptaku - tak chyba robi Sierra bo mam wrażenie że przenoszą się na Sobieskiego nad oprawę obrazów co tylko potwierdza stare wnioski - im dalej od "złotego szlaku" tym szybciej utopisz swoje pieniądze w nieudanym biznesie. Kulinarka jakoś się trzyma na deptaku ale dla handlowców to szczególnie Powstańców jest czarną dziurą
Abisall

Poprzednia strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes