Modernizacje, przebudowy, rozbudowy budynków...

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Modernizacje, przebudowy, rozbudowy budynków...

Postprzez Arteks Pn, 22 paź 2012, 23:23

Brakowało mi takiego wątku w którym można komentować co się remontuje lub co będzie remontowane czy też rozbudowywane. GR podaje że w przyszłym roku budynek policji czeka remont kapitalny łącznie z parkingiem przed budynkiem. Zapowiedział to nowy komendant rybnickiej policji.

Mimo, że skończył się program remontów elewacji kamienic związany z ograniczeniem podatku od nieruchomości to kilka kamienic właśnie teraz jest remontowanych:
Zamkowa (parter po d. Milky bar) - widziałem tam ekipę
Zamkowa (druga kamienica za d. Milky bar)
pl. Kościelny - kamienica w której jest fast-food
Arteks

Re: Modernizacje, przebudowy, rozbudowy budynków...

Postprzez elmo Wt, 23 paź 2012, 06:11

Hotel rondo przestał istnieć, tzn opuszczają budynek.
elmo

Postprzez grzesnick Wt, 23 paź 2012, 07:22

a w jednym z pustych lokali na Placu Wolności, gdzie kiedyś były maszyny do szycia w środku ekipa - będzie coś nowego
grzesnick

Postprzez Arteks Wt, 23 paź 2012, 09:22

elmo napisał(a):Hotel rondo przestał istnieć, tzn opuszczają budynek.

To może być skutkiem zmiany najmującego:

http://www.pkp-nieruchomosci.pl/article ... _show/8587

@grzesnick - dorabiasz krawiectwem że tak przeżywasz sprawę tego sklepu z maszynami do szycia? ;) A swoją drogą przenieśli go na Gliwicką za światłami gdybyś potrzebował ;) No i piałeś że tam pusty lokal jest a w tak dobrym miejscu pusty lokal się nie utrzyma. Na żółtej tablicy pisało, że inwestorem jest PZU czyli powstanie tam placówka tego ubezpieczyciela.
Arteks

Postprzez Arteks N, 11 lis 2012, 12:56

Od stycznia 2013 Meble-Roman z Raciborskiej przenoszą się do Johnny-Janosika k. szpitala. Budynek obok opustoszał podobnie jak kiosk który opustoszał już dawniej. Czy ten teren został przez kogoś kupiony? Bo z tego co wiem to należał on kiedyś do mec. Leszka Piotrowskiego który zmarł kilka lat temu?

Dość mocno rozbudowywany jest Hotel Pod Młynem na Młyńskiej. Widać to nawet jadąc Piłsudskiego w dół.
Arteks

Postprzez GBB N, 11 lis 2012, 21:38

Chyba wyburzają myjnie przy BP na Kotucza. Nie wiecie co tam będzie?
GBB

Postprzez Benq Pn, 12 lis 2012, 18:52

Pewnie nowa myjnia, wymieniają stary wysłużony sprzęt.
Benq

Postprzez GBB Wt, 13 lis 2012, 06:48

Nie wydaje mi się jak przejeżdżałem okna były wyrwane i kuli ściany.
GBB

Postprzez Arteks Pn, 7 sty 2013, 23:47

Wyburzają jeden z najbrzydszych budynków w śródmieściu miasta. "Czarną" kamienicę przy Rondzie Plaza w którym mieścił się do niedawna sklep z szafami i ziołami. Nie wiem czy to przygotowanie pod jakąś budowę czy tylko porządkowanie terenu ale ten budynek to był wstyd dla naszego miasta. Dobrze że już go wkrótce nie będzie :D
Arteks

Postprzez adamb So, 6 kwi 2013, 19:40

... a jak wiadomo modernizacja jest znacznie tańsza od budowy prawda ? :lol:
adamb

Postprzez mineralna Pn, 8 kwi 2013, 08:53

widocznie nie każdy to wie :P co zostało już z resztą zauważone w niejednym takim wypadku
mineralna

Postprzez Arteks Wt, 28 sty 2014, 23:27

Zauważyłem że biurowiec na 3 Maja został ogrodzony płotem (od strony Biedronki). Czyżby zaczynała się modernizacja? Jeśli tak to jest to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji w naszym mieście bo budynek ma dobre położenie, ma swój potencjał, a niestety swój ostatni remont przechodził chyba w latach 80... Cieszy mnie to :D
Arteks

Postprzez Arteks Pn, 24 lis 2014, 21:38

Poza przebudowami o których dość dużo pisano w mediach: (Policja czy K1 ex KBO) oraz wieloma kamienicami zauważyłem że modernizowany jest budynek Urzędu Pracy. Na stronie PKP PLK ukazało się zamówienie związane z remontem Dworca Paruszowiec. Sami oceńcie czy zakres prac jest poważny czy nie. Według mnie może to być zrobione z głową tylko boję się że tam nic nie jest wspomniane o monitoringu. Chyba że zapewni go miasto. Bez monitoringu remont tego zabytkowego unikatu jest bez sensu :/

Zakres rzeczowy remontu przejścia pod torami :
(remont portalu, holu oraz biegów schodowych do poziomu posadzki budynku p.o. Paruszowiec)
1. Wykonanie dokumentacji technicznej remontu zgodnie z wytycznymi Miejskiego Kon-serwatora Zabytków w Rybniku. (opracowanie programu prac dla plantowania skarp nasypu, przygotowanie programu i sposobu remontu ścian, stropów i schodów) jak w wytycznych ustalonych w notatce z dnia 22.08.2014r
2. Oczyszczenie skarp nasypów od strony przejścia dla pieszych z zieleni wysokiej i krzewów - 130 m2
3. Naprawa połaci dachowej nad holem do przejścia dla pieszych oraz zwieńczeniem portalu wraz z wymianą papy - 50m2 wykonaniem odwodnienia dachu, zabudową ry-nien - 14mb i rur spustowych – 6,0mb oraz wykonaniem obróbek blacharskich.
4. Naprawa portalu wejściowego, ścian zewnętrznych i wewnętrznych oraz stropów holu oraz przejścia dla pieszych wraz z iniekcją wszystkich pęknięć, reprofilacją ubytków oraz zabezpieczeniem antykorozyjnym - 200m2
5. Zabudowa nowej stolarki drzwi wejściowych do holu – 9,0m2 oraz naprawa prze-szkleń nad drzwiami wejściowymi – 9,5 m2
6. Wykonanie izolacji ścian zewnętrznych holu i biegów schodowych - 60m2
7. Oczyszczenie i rekonstrukcja glazury ścian wewnętrznych holu, ścian bocznych bie-gów schodowych i spoczników - 145 m2
8. Zabudowa nowych poręczy na ścianach bocznych biegów schodowych - 30 mb
9. Reprofilacja betonowych biegów schodowych - 70 m2
10. Wymiana posadzki w holu - 30 m2
11. Naprawa murów oporowych z obu stron portalu wejściowego z zabezpieczeniem an-tykorozyjnym – 20 m2
12. Wykonanie odprowadzenia wody opadowej ze skarp oraz wody z rur spustowych przy budynku holu – 24mb
13. Wycięcie krzewów na skarpie nasypu od strony portalu wejściowego -1500 m2
14. Rozbiórka toru nr 2 z wybraniem podsypki i odsłonięciem konstrukcji płyty nośnej przejścia –10mb
15. Wykonanie izolacji poziomej i pionowej odkrytych powierzchni betonowych - 80 m2
16. Ponowna zabudowa toru nr 2 na podsypce tłuczniowej – 10mb
17. Zabudowa nowej instalacji oświetlenia holu i biegów schodowych
Arteks

Postprzez Arteks Pt, 2 sty 2015, 11:13

Przetarg na Dworzec Paruszowiec niestety nie został rozstrzygnięty. Firmy się wystraszyły, że nie dadzą rady zrobić tego w takiej kwocie jaka została zaproponowana. A więc będzie ogłoszony nowy przetarg i pewnie będzie trzeba jeszcze poczekać pewnie do wiosny.

Z rozbudowywanych budynków nie wiem czy zauważyliście że powstaje nowy budynek koło Poczty jako przedłużenie kamienicy (w której jest apteka).

Bardzo ładnie wyremontowano elewację PUP. Budynek nadal mi się nie podoba bo to taka kostka ale kolorystyka fajna.

Na Gliwickiej w rejonie salonu Hiundaya ma powstać nowy biurowiec.
Arteks

Postprzez Arteks Wt, 7 kwi 2015, 21:21

Właśnie dzisiaj zauważyłem, że zniknęła ta brzydka kamienica koło PCK na Chrobrego. Jednego upiora w centrum miasta mniej. :)
Arteks

Następna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes