Sklep z odzieżą dla kobiet w ciąży

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Sklep z odzieżą dla kobiet w ciąży

Postprzez misia20 N, 27 mar 2011, 23:22

Witam, mam zamiar otworzyć sklep z odzieżą dla kobiet w ciąży, przykładowe ceny to 35zł za spodnie eleganckie ciążowe, 32zł za spódnice itp. Więc według mnie ceny konkurencyjne. Tylko mam prośbę o opinie jak uważacie czy taki sklep jest potrzebny i gdzie najlepiej jakby był zlokalizowany biorę pod uwagę Nowiny oraz centrum.
Z góry dziękuję za opinie :)
misia20

Re: Sklep z odzieżą dla kobiet w ciąży

Postprzez Przemek22 N, 27 mar 2011, 23:28

znajomy prowadzi "biznes ciązowy" i z dnia na dzien pod większą kreska jest:/ niestety biznes w Rybniku marny za mało narodzin więc i klientek mało. Ale jak sie udałoby Tobie to powodzenia zycze :)
Przemek22

Postprzez GBB Pn, 28 mar 2011, 20:39

Moim zdaniem doskonały pomysł - ale ciuchy muszą być piękne. Kobiety w ciąży też chcą wyglądać. W Rybniku, poza niweną w Plazie, pozostałe sklepy to szmaciarnie z paskudnymi tunikami. Powodzenia. Ja polecam lokalizację w Galerii Śląskiej - albo aby był otwarty do 19.
GBB

Postprzez weredka Pt, 15 kwi 2011, 10:00

Jeśli ceny będą konkurencyjne, to na pewno się opłaca. Ja sama w ciąży szukam eleganckiej sukienki (nawet używanej) w przystępnej cenie i znaleźć nie mogę. Jestem "niewymiarowa" i nawet na allegro trudno coś kupić, nie ryzykując.
weredka

Postprzez agusia_x Cz, 8 wrz 2011, 12:56

Uważam, że to świetny pomysł. Pod warunkiem, że ceny będą na takim poziomie jaki podałaś. Sama jestem w 9 miesiącu więc temat kupowania ubrań ciążowych nie jest mi obcy. I powiem Ci, że sama wiele razy wolałam pójść do "normalnego" sklepu i kupić np. bluzkę w większym rozmiarze niż wejść do sklepu z odzieżą ciążową i tam zrobić zakupy. A wszystko przez to, że każdy ciuch, który ma w nazwie "ciążowa/y" jest 3 razy droższy niż normalny. Płaci się za rodzaj ubrania. Tym bardziej, że po kilku miesiącach będzie to nieużyteczne.
agusia_x

Postprzez dzialka1 Cz, 24 lis 2011, 13:16

pomysł dobry!! Jeśli chodzi o ubrania dla kobiet w ciąży to albo ceny są powalające, albo to takie szmaty że nawet po domu wstyd chodzić a gdzie dopiero by gdzieś wyjść, trzymam kciuki za Twój biznes i życzę powodzenia!!
dzialka1

Postprzez madzia6684 Pt, 20 sty 2012, 14:50

witam :) czy moglabym prosić o adresy sklepów z odzieżą używaną dla kobiet w ciąży.
potrzebuje kilka rzeczy a nowe są strasznie drogie, więc jeśli wiecie coś o takim sklepie w naszym okręgu to proszę o adresy. Dzieki
madzia6684

Postprzez smr Pt, 20 sty 2012, 17:38

W plazie w H&M są czasami spodnie w cenie 50 zł dla kobiet w ciąży.
smr

Postprzez adamb Śr, 23 sty 2013, 21:27

Płacą ci za reklamę tego portalu ?
adamb

Postprzez sebmroz Śr, 2 paź 2013, 10:37

Pomysł fajny, trzeba tylko mieć dobrą lokalizację i ciekawe ubrania w przystępnych cenach. Też kiedyś miałem pomysł na małą firmę, jednak zbadałem lokalny rynek i wydaje mi się, żebym nie osiągnął sukcesu. Możesz sobie poczytać tutaj: http://praca.gratka.pl/poradnik/art/zak ... 11573.html Może też popytaj jakie są koszty, trudności związane z pracą w tej konkretnej branży. Z tego co widzę podobnych sklepów jest bardzo dużo, ale jeżeli masz dobry pomysł na swój to życzę Ci powodzenia.
sebmroz

nie jeden by nie zaczynał

Postprzez superelektro Śr, 2 paź 2013, 16:01

gdyby mógł przewidzieć finał. W moim przypadku gdyby mi ktoś w odpowiednim czasie powiedział że kiedy będę chciął zakończyć działalność to trzeba będzie w zębach zanieść do US prawie 300k PLN to do tej pory udawał bym że pracuję, a mój były już pracodawca udawał by że mi płaci. Więc przed wypisaniem papierka zgłoszenia działalności gospodarczej, proponuję się dobrze zastanowić.
superelektro

Postprzez sebmroz Cz, 3 paź 2013, 07:14

superelektro - dokładnie tak jak piszesz. Zdobyć dotację, założyć firmę i mieć jakieś tam zlecenia/biznes to jedno. Gorzej jak trzeba opłacać ZUS w wysokości 1000zł, przychodzi kryzys w branży masz coraz mniej zleceń, więc decydujesz się rozwiązać firmę. Wówczas informują Cię, że jeżeli chcesz sprzedać sprzęt i inne pozostałość po firmie musisz zapłacić słony podatek od tego. Lądujesz więc praktycznie z niczym pamiętając swoje niegdysiejsze marzenia i złudzenia o biznesie.
sebmroz

Postprzez Afordancja Cz, 3 paź 2013, 07:27

sebmroz napisał(a):superelektro - dokładnie tak jak piszesz. Zdobyć dotację, założyć firmę i mieć jakieś tam zlecenia/biznes to jedno. Gorzej jak trzeba opłacać ZUS w wysokości 1000zł, przychodzi kryzys w branży masz coraz mniej zleceń, więc decydujesz się rozwiązać firmę. Wówczas informują Cię, że jeżeli chcesz sprzedać sprzęt i inne pozostałość po firmie musisz zapłacić słony podatek od tego. Lądujesz więc praktycznie z niczym pamiętając swoje niegdysiejsze marzenia i złudzenia o biznesie.

1. Ktoś kto zarabia np. średnią krajową płaci więcej ZUSu, więc ten 1000 zł to nie jest jakieś nie wiadomo co.
2. Zakładając działalność, wiesz ile będziesz płacił ZUSu itd. więc w czym problem, działalność z definicji jest ryzykowna, dlatego, nikt chyba kto spodziewa się zysków poniżej 1000 zł jej nie będzie zakładał(przynajmniej nie powinien). Pomijam kwestię tego czy wysokość tego ZUSu nie powinna być uzależniona od dochodów, to inny temat, jak wspomniałem, wiesz czego możesz się spodziewać.
3.Co do sprzedaży sprzętu..to hm..logiczne, że skoro jak go kupowałeś to był Twoim kosztem, to teraz skoro go sprzedajesz to jest Twoim przychodem, przez założeniem firmy powinieneś być tego świadomym, nieprawdaż?
4. Nie ma co robić niepotrzebnego offtopicu. (chociaż (główny) temat już raczej dawno umarł).
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez superelektro Cz, 3 paź 2013, 08:12

Szanowny oponencie.
Nie bardzo chyba masz pojęcie o prowadzeniu działalności. Ktoś kto pracuje na etacie bardzo często nie jest nawet świadomy że poza tym co dostaje do ręki, pracodawca płaci coś jeszcze. No może świadomość potrącania podatku jest jeszcze jaka taka. Natomiast o zusie nawet 5% etatowców nie ma pojęcia więc ten argument upada. No i oczywiście ten wspomniany przez Ciebie 1000 trzeba mieć,czyli zarobić. Tak jak trzeba mieć na wszystkie pozostałe opłaty, np. na " gęściejszy " prąd, gdyż energia elektryczna w działalności jest droższa nie wiedzieć czemu. Chyba po to aby " ułatwić " jej prowadzenie. Potrafisz sobie wyobrazić ile trzeba się naprzekładać np. ciuszków po 2 - 3 zł aby zarobić na tym ten 1000 jeżeli pozostaniemy już przy temacie odzieży używanej ? Sprawa druga. Jeżeli kiedyś się odliczało to teraz przy sprzedaży trzeba to zapłacić. Sam zauważyłeś że kończy się działalność wtedy kiedy przestaje się opłacać więc szanse na sprzedanie tego co zostało są bliskie zeru. Poza tym US nie interesuje czy to sprzedaż czy zupę na tym ugotujesz czy wyrzucisz. Masz zapłacić podatek od wartości tego co Ci zostało i masz 3 lata na sprzedanie tego. Jeżeli nie sprzedaż to Twój problem. Dodatkowo zapłacisz za utylizację.

I tak naprawdę to o tym ( oraz o wielu innych rzeczach ) się nie mówi przyszłym przedsiębiorcom i stąd tytuł poprzedniego posta.
superelektro

Postprzez Afordancja Cz, 3 paź 2013, 09:09

superelektro napisał(a):Szanowny oponencie.

hm..dlaczego od razu oponencie? ;)

superelektro napisał(a): Nie bardzo chyba masz pojęcie o prowadzeniu działalności. Ktoś kto pracuje na etacie bardzo często nie jest nawet świadomy że poza tym co dostaje do ręki, pracodawca płaci coś jeszcze.

Ja jestem świadomy, i co w związku z tym? Ktoś to negował? Ah jak lubię od razu domysły i atak personalny .. Otóż jedynym faktem jest, że to Ty nie masz zielonego pojęcia o czym ja mam pojęcie i na tym poprzestańmy ok? 8)

superelektro napisał(a): No może świadomość potrącania podatku jest jeszcze jaka taka. Natomiast o zusie nawet 5% etatowców nie ma pojęcia więc ten argument upada.

Nie znam statystyk nie będę rzucał liczbami "bo mi się wydaje", to po pierwsze, ale jaki argument upada?

superelektro napisał(a):No i oczywiście ten wspomniany przez Ciebie 1000 trzeba mieć,czyli zarobić.
Tak jak trzeba mieć na wszystkie pozostałe opłaty, np. na " gęściejszy " prąd, gdyż energia elektryczna w działalności jest droższa nie wiedzieć czemu.

Chyba oczywiste, nie? Ktoś twierdzi inaczej?

superelektro napisał(a): Potrafisz sobie wyobrazić ile trzeba się naprzekładać np. ciuszków po 2 - 3 zł aby zarobić na tym ten 1000 jeżeli pozostaniemy już przy temacie odzieży używanej ?

Wyobraź sobie, że potrafię to sobie wyobrazić, ale co z tego ;) . Nie wiem dlaczego mówisz o ciuszkach za 2-3 zł, nawiązujesz do "ciucholandów"? Jakoś funkcjonują.

superelektro napisał(a): Sprawa druga. Jeżeli kiedyś się odliczało to teraz przy sprzedaży trzeba to zapłacić. Sam zauważyłeś że kończy się działalność wtedy kiedy przestaje się opłacać więc szanse na sprzedanie tego co zostało są bliskie zeru.

Wszystko kwestia ceny ;) . Na allegro widać, że "wszystko" schodzi.

superelektro napisał(a):I tak naprawdę to o tym ( oraz o wielu innych rzeczach ) się nie mówi przyszłym przedsiębiorcom i stąd tytuł poprzedniego posta.

Nie mówi się(kto ma mówić?), bo wszystko jest opisane, nic nie jest ukryte, jak się poszuka to wszystko jest ładnie opisane. Jeżeli jesteś profesjonalistą to się dowiesz albo dasz prowadzić nazwijmy to ogólnie księgowość, specjalistom, proste.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Następna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes