Sklep z odzieżą dla kobiet w ciąży

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: Sklep z odzieżą dla kobiet w ciąży

Postprzez adamb Cz, 3 paź 2013, 18:21

Afordancja napisał(a):Nie mówi się(kto ma mówić?), bo wszystko jest opisane, nic nie jest ukryte, jak się poszuka to wszystko jest ładnie opisane. Jeżeli jesteś profesjonalistą to się dowiesz albo dasz prowadzić nazwijmy to ogólnie księgowość, specjalistom, proste.

...to akurat nie jest tak proste jakby się mogło wydawać :wink: księgowość może ci prowadzić i sam Rostowski, Balcerowicz czy inny Orłowski ale gdy "specjalista" popełni błąd to nie on jest "ścigany" lecz podatnik - ten oczywiście może dochodzić swoich roszczeń, ale na drodze cywilnej.
Z tą przejrzystością i ładnym opisem też bym za bardzo "nie szalał"... jak uczy życie różne US potrafią wydać różne wykładnie tego samego przepisu :roll:
Ja kiedyś zabrałem się za czytanie ustawy o VAT i poddałem się po dwóch stronach, bo już straciłem wątek :mrgreen: np. art 1 ust. 1 pkt 1 mówi, że możesz "to i to", pod warunkiem, że spełniasz wymagania art.165 ust. 7 pkt 4... jak można się domyślić takich odniesień do odniesień jest tyle, że przestajesz rozumieć o co chodzi.

Zdaniem wielu fachowców min. cenionego przeze mnie dr. Roberta Gwiazdowskiego z Centrum Adama Smitha - przepisy podatkowe (i wiele innych) należałoby napisać od nowa.
adamb

Postprzez sebmroz Cz, 3 paź 2013, 20:49

Afordancja - zapominasz o młodych, niedoświadczonych ludziach, dostających dotację. Mają z początku mniejszy ZUS i nawet jeżeli wiedzą co ich czeka później mają zwyczajną, ludzką nadzieję, że uda im się rozwinąć firmę.
Co do podatku od sprzętu NAPRAWDĘ nie widzisz absurdu, że zwijając biznes (bo cię nie stać na jego prowadzenie) musisz zapłacić niemały podatek od sprzętu?Naturalnie, że to temat już z innej beczki, podatki w Polsce etc. Przecież to oczywiste, że zamykając firmę to raczej nie robisz z powodu, że ci się dobrze wiedzie. To są absurdy życia w Polsce.
sebmroz

Postprzez Afordancja Cz, 3 paź 2013, 20:51

adamb napisał(a):Zdaniem wielu fachowców min. cenionego przeze mnie dr. Roberta Gwiazdowskiego z Centrum Adama Smitha - przepisy podatkowe (i wiele innych) należałoby napisać od nowa.

Oczywiście i zgadzam się, tu nie ma żadnych wątpliwości.
My tu rozmawiamy o banałach, o których jeżeli ktoś prowadzi działalność powinien wiedzieć. Tak samo większość standardowych działalności gospodarczych, nie dotykają (nazwijmy to) głupawe niuanse. Zazwyczaj to zwykła książka przychodów i rozchodów, jak się jest podatnikiem VATu też nie ma większej filozofii, dziesiątki działalności jakoś daje radę i często nawet sami się rozliczają.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez Afordancja Cz, 3 paź 2013, 20:59

sebmroz napisał(a):Afordancja - zapominasz o młodych, niedoświadczonych ludziach, dostających dotację. Mają z początku mniejszy ZUS i nawet jeżeli wiedzą co ich czeka później mają zwyczajną, ludzką nadzieję, że uda im się rozwinąć firmę.

Ok, niech im się udaje i niech się rozwijają oby jak najbardziej. Tylko nie bardzo czuję co chciałeś przekazać.

sebmroz napisał(a):Co do podatku od sprzętu NAPRAWDĘ nie widzisz absurdu, że zwijając biznes (bo cię nie stać na jego prowadzenie) musisz zapłacić niemały podatek od sprzętu?Naturalnie, że to temat już z innej beczki, podatki w Polsce etc. Przecież to oczywiste, że zamykając firmę to raczej nie robisz z powodu, że ci się dobrze wiedzie. To są absurdy życia w Polsce.

Pomyśl dlaczego jest taki przepis i co by robili ludzie gdyby go nie było.
Jak pisałem skoro był Twoim kosztem, to teraz sprzedajesz go i jest Twoim przychodem. Dla mnie proste.Jest wiele bardziej "dziwnych" przepisów, które też często wynikają z tego, że ludzie kombinują to ustawodawcy tworzą "łatki".
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez ryniu91 Cz, 17 paź 2013, 13:03

Jezu to jakieś zrzadzenie losu ?? Niedawno dowiedziałem się, że moja dziewczyna jest w ciąży, a teraz trafiam na taki wątek na forum :D Jak dla mnie pomysł z galerią śląską jest ciekawy :)
ryniu91

Postprzez Bocian123 Pt, 8 lis 2013, 09:38

Uważam, że taki biznes wypali ;) Ceny proponowane przez Ciebie są stosunkowo niskie ;) co na pewno zachęci bardzo dużo osób do zakupu. Jednak na pewno kokosów z interesu nie będzie. Nagle wszyscy na pewno nie zajdą w ciąże ;)
Bocian123

Poprzednia strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes