Lokalny rynek pracy

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: Lokalny rynek pracy

Postprzez qwerty Śr, 17 kwi 2013, 10:53

A tam bredzisz - lepsze sa Biedronki ;)
q.
qwerty

Postprzez Arteks Śr, 17 kwi 2013, 19:59

MqG napisał(a):"Biorac pod uwage Twoje podejscie i zawisc do wszsytkie co inne niz rybnickie, jakby w Zorach postawili fabryke silnikow do samolotow" qwerty to je dobre :).

Żory budzą moje politowanie, a nie zawiść, tym bardziej kiedy widzę że chcesz przyłączać do Żor firmę z Warszowic. No ale w waszym przypadku każda nowa firma jest na wagę złota, nawet jeśli leży kawałek za Żorami bo macie poważnych firm tyle co kot na ogonie stracił ;)
Arteks

Postprzez adamb So, 20 kwi 2013, 15:33

Castorama zmienia podobno zasady zatrudniania (na mniej korzystne ofc)... dotyczy to nowych marketów w tym rybnickiego.
adamb

Postprzez qwerty Pn, 22 kwi 2013, 19:30

To, co piszesz jest zbezne z tym, co ja slyszalem od ludzi, ktorzy brali pod uwage przejscie tam z innych marketow. Mowiac krotko = nie oplacalo im sie.
Kiedys Casto placila nieco wiecej niz inne markety. Teraz widocznie juz tak nie jest.
q.
qwerty

Postprzez qwerty Cz, 9 maja 2013, 12:50

Oj to Areczek popusci w stringi jak sie dowie.
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,138 ... bote_.html
"Fabryka Fiata w Tychach będzie pracować w sobotę. Tyle ma zamówień"
i dalej ...
"W pierwszym kwartale tego roku Fiat zwolnił w Tychach 1450 osób, a fabryka rozpoczęła pracę w systemie dwuzmianowym zamiast trzech zmian. Krótko potem zakład otrzymał zwiększone zamówienia z zagranicznych rynków. Aby im sprostać, w kwietniu fabryka przyjęła z powrotem 150 zwolnionych wcześniej pracowników - na razie na dwa miesiące."

Pisalem wielokrotnie, ze klopot Fiata to sytuacja przejsciowa. Aby uspokoic sytuacje polityczna we Wloszech, zmniejszono zatrudnienie w Fiacie. Ale taka fabryka, majaca taka wydajnosc i tak wysoka jakosc nie zostanie zmarnowana. Kazdy szef koncernu marzy o takiej fabryce i jak jeszcze przez jakis czas sprawa przyschnie, do Tychow powroca moce wytworcze.

Nawiasem mowiac spotkalem ostatnio osobe pracujaca w Fiacie i mowila mi, ze rzeczywiscie - obawiala sie ona zwolnienia. Ale okazalo sie, iz chetnych do odbioru odpraw (w wysokosci po 50 kola i wiecej) bylo tylu, ze bez problemow zapelnili nimi liste osob do zwolnienia i osob, ktore chcialy pracowac, ale musialy zostac zwolnione wcale nie bylo tak wiele.

q.
qwerty

Postprzez qwerty Cz, 16 maja 2013, 21:29

http://biznes.onet.pl/praca/polska-euro ... news-detal

"W środę w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych zaprezentowano badania dotyczące perspektyw rozwoju sektora usług technologii informatycznych. Dziś wartość przychodu całego sektora jest wyceniana na 31,3 mld złotych (dane za rok 2011) i, jak mówił Sławomir Majman prezes PAIiZ, stanowi to niecałe 5 proc. wartości dochodu narodowego brutto. W latach 2008-2010 wartość sektora wzrosła o 30 proc., a zatrudnienie o 10 proc."

A u nas? Markety i cos, co Fudali nazwal "technologicznym" inkubatorem, a nie ma to nawet jednej cechy dobrego inkubatora przedsiebiorczosci, bylo zrobione tylko po to, zeby wyciagnac kase z UE i zrobic zwykle powierzchnie biurowe.
q.
qwerty

Postprzez Arteks Śr, 22 maja 2013, 10:26

qwerty napisał(a):A u nas? Markety i cos, co Fudali nazwal "technologicznym" inkubatorem, a nie ma to nawet jednej cechy dobrego inkubatora przedsiebiorczosci, bylo zrobione tylko po to, zeby wyciagnac kase z UE i zrobic zwykle powierzchnie biurowe.
q.

Nie qwertol znowu bo właściciele takich firm jak: Leon, Hostersi, Sare, Alan-Systems czy Rybnet nigdy nie trwonili czasu na forum na narzekanie jak to jest źle ale ciężko pracowali i budowali marki które dzisiaj cieszą się renomą. Każda z tych firm zatrudnia po kilkadziesiąt osób i z pewnością daje satysfakcję właścicielom. A ty wolisz narzekać, zagryzając kanapkę przygotowaną przez mamusię. Niestety qwerty ale mięczaki takie jak ty niczego nie osiągną i nie pomogą spazmy i żale na forach. Marnujesz swoje życie... ;P

A tu taki ciekawy news o socjalu w Biedronce:

http://praca.wp.pl/title,Najlepszy-paki ... omosc.html

To teraz już wiem dlaczego w mojej osiedlowej Biedronce od lat widzę te same twarze wśród sprzedawczyń :) Widocznie cenią sobie tę pracę i takiego pracodawcę.
Arteks

Postprzez amk Śr, 22 maja 2013, 13:57

Skandal w Urzędzie Pracy

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

"Nie masz pracy? To wal jak w dym do urzędu pracy w Rybniku. Tam przez telefon dają z miejsca staż za 900 zł. A kto zgłosi się u Teresy Bierzy (60 l.) dyrektorki urzędu osobiście, dostanie lepsze zajęcie. Wiek - bez znaczenia. Doświadczenie - niewymagane. Trzeba tylko użyć specjalnego hasła: „chrześnica ministra”. "

Całość:
http://www.fakt.pl/Praca-dla-ministra-P ... 214,1.html

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
amk

Postprzez adamb Śr, 22 maja 2013, 20:09

Mam nadzieję, że ta pani do czasu "gospodarskiej wizyty" będzie mogła się tytułować była Dyrektor PUP Rybnik !!! :evil:
adamb

Postprzez meinland Śr, 22 maja 2013, 20:39

Według mnie to takie trochę polowanie na czarownice. Sama to rozmowa jakaś dziwna i ja osobiście nie odniosłem wrażenia, że pani dyrektor zrobiła coś złego. Jest kasa z unii na takie rzeczy, to można korzystać.
meinland

Postprzez kurier Śr, 22 maja 2013, 22:38

Kolego Meinland, to zależy czy mają staże dla wszystkich chętnych czy tylko dla wybranych. A jeśli ta dyrektor ma 60 lat to wkrótce na emryturkę idzie więc już się nie musi specjalnie przejmować i bać.
kurier

Postprzez meinland Cz, 23 maja 2013, 08:23

kurier napisał(a):Kolego Meinland, to zależy czy mają staże dla wszystkich chętnych czy tylko dla wybranych. A jeśli ta dyrektor ma 60 lat to wkrótce na emryturkę idzie więc już się nie musi specjalnie przejmować i bać.

Ja odniosłem wrażenie, że staże są dla wszystkich chętnych z odpowiednim wykształceniem. W tej rozmowie dziennikarka wspominała coś o wykształceniu kierunkowym rzekomej krewnej ministra, a dyrektorka urzędu nie potwierdziła całkowicie, że ją przyjmie, tylko poinformowała, że jest taka oferta i ta krewna się nadaje. Dlatego według mnie to takie trochę rozdmuchanie sprawy - "coś" byłoby np. gdyby krewna ministra była fryzjerką, a zaproponowano by jej staż w dziale finansów.
meinland

Postprzez werkk Cz, 23 maja 2013, 11:27

:wink:
werkk

Postprzez adamb Cz, 23 maja 2013, 14:46

Fakt - nie obiecała stażu na 100%, ale takie zdanie:
ale skupimy się na tej osobie i na pewno jej coś znajdziemy
to już nie zbyt dobrze brzmi prawda ?
Dlaczego podwładni tej pani nie skupiają się jednakowo na wszystkich swoich "podopiecznych" ? wiadomo... ileż w końcu minister może mieć chrześnic i chrześniaków... :mrgreen:
adamb

Postprzez amk Cz, 23 maja 2013, 16:42

"Ja bym czekała, albo ta osoba do mnie przyjdzie i powoła się na pana ministra..."

Gdyby staże były dla wszystkich i gdyby wszystkie osoby poszukujące pracy były traktowane równo, to po co ta dziewczyna ma się powoływać na ministra ? :oops:
amk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes