Rybnickie Markety

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: Rybnickie Markety

Postprzez truman20 Śr, 22 wrz 2010, 21:35

Ceny w malych sklepach sa jakies 30-40% wyzsze niz w marketach, to tak srednio, bo czasem jest mniej a czasem duzo wiecej.

To Cię zaskoczę, bo mam mnóstwo towarów tańszych niż w marketach, ale co z tego, skoro zaślepieni ludzie kupując w markecie są święcie przekonani, że kupują najtaniej. Też chodzę po marketach, bo muszę, bo pewnych rzeczy nie da się już kupić "na mieście", nawet po głupią żarówkę musiałem do marketu jechać, bo w centrum kupić coś z elektryki to graniczy z cudem. Widzę ceny rzeczy w marketach, które są też u mnie i włosy mi dęba stają jak widzę te ceny i przestań głupoty pisać, że w marketach jest super ekstra tanio - jedna rzecz tańsza o 10gr a 10 kolejnych droższe o 50gr - ale i tak klient będzie się chwalił, że w markecie kupił pierwszą rzecz duuuużo taniej, ale już nie powie, że za 10 kolejnych przepłacił. tropiciel_debili po prostu przeraża mnie Twoja krótkowzroczność. Co do pierwszej części Twojej wypowiedzi, to jeśli masz jakieś nieprzyjemne wspomnienia z tych czasów, to zachowaj je dla siebie, jest już 20 lat później.
truman20

Postprzez tropiciel_debili Śr, 22 wrz 2010, 22:07

I znow piszesz same ogolniki bez konkretow. Powiedz mi jakie to towary masz tansze niz w markecie, chetnie sie dowiem i moze zaczne u ciebie kupowac. Ale podaj wreszcie jakies konkrety, ceny bo inaczej to do niczego nie dojdziemy. Zrozum wreszcie ze mamy mozliwosc co i gdzie chcemy kupowac. Ja duze zakupy robie wylacznie w marketach, bo jest sporo taniej i nie wmowisz mi ze tak nie jest. A jesli byloby tak ze naprawde masz taniej niz w marketach a jednoczesnie brakuje ci klientow to tym gorzej o tobie swiadczy, bo to znaczy ze ludzie maja pieniadze ale wola je wydawac gdzie indziej pomimo wyzszych cen. I prosze cie nie mow mi co mam zachowywac dla siebie a co nie, bo ty prezentujesz wlasnie taka postawe jakby ciagle byla komuna i tobie sie nalezalo z urzedu ze ludzie MUSZA u ciebie kupowac a jesli kupuja gdzie indziej to wina jest wszystkich tylko nie twoja. Obudz sie wreszcie skoncz narzekac i wez sie do roboty zamiast winic caly swiat.
tropiciel_debili

Postprzez truman20 Śr, 22 wrz 2010, 22:26

To idź dalej nabijaj kieszenie zagranicznym koncernom a oni się cieszą, zacierają ręce i jednocześnie śmieją z Ciebie. Oby jak najmniej takich ludzi, bo za chwilę bez marketu nie będzie się można nawet wysikać. Nadejdzie czas, że ludzie przyjdą po rozum do głowy, to wspomnisz moje słowa... jeśli do tego czasu ktoś nas samych nie sprzeda za granicę.
truman20

Postprzez seb_glo Cz, 23 wrz 2010, 09:55

truman 20 jak nie wiesz gdzie są sklepy w centrum gdzie można kupić żarówkę , to nie nasza wina że tobie centrum kończy się na pl. Wolności lub rynku . Poszedłbyś w stronę Cech rzemiosł Różnych i być kupił żarówkę w SCALAKU i na pewno nie jest to daleko, a co marketów to masz rację że część towarów jest droższa niż zwykle ale na tym polega handel .
seb_glo

Postprzez tropiciel_debili Cz, 23 wrz 2010, 10:16

Nie no jasne, lepiej by bylo gdybym tobie nabijal kabze placac za towar o polowe wiecej niz w markecie, wtedy byloby "sprawiedliwie" :lol: Widze ze jednak nieboszczka komuna duze spustoszenie poczynila w twojej glowie.
tropiciel_debili

Postprzez truman20 Cz, 23 wrz 2010, 10:34

W Scalaku nie ma zwykłych żarówek - szukaj dalej...

tropiciel_debili ... brak słów. Dalej człowieku nie wiesz o czym piszesz... przestań już o tej komunie, bo zacznę myśleć, że Tobie się ona udzieliła zbyt mocno...
truman20

Postprzez tropiciel_debili Cz, 23 wrz 2010, 11:06

No wlasnie tobie komuna sie udzielila. Masz drogo a jednoczesnie pretensje do calego swiata ze ludzie u ciebie nie kupuja. Nic dziwnego. Podwyzsz jakosc obslugi, obniz ceny to klineci sie znajda. Ale nie, tobie sie nalezy i juz. Swieta krowa ktorej nie dotycza prawa ekonomii i zdrowego rozsadku.
tropiciel_debili

Postprzez truman20 Cz, 23 wrz 2010, 11:26

Potrafisz człowieku czytać? Nigdzie nie napisałem, że mam drogo, Ty ciągle próbujesz mi to wmówić przez swoje nieumiejętne czytanie. Napisałem, że mam mnóstwo towarów o wiele tańszych niż w marketach... tropisz chyba sam siebie.
truman20

Postprzez tropiciel_debili Cz, 23 wrz 2010, 11:41

Wiec powiedz jakie to "mnostwo towarow" masz o wiele taniej taniej niz w marketach.
tropiciel_debili

Postprzez truman20 Cz, 23 wrz 2010, 11:53

No właśnie... bo skąd masz wiedzieć, skoro ślepo ubóstwiasz markety. Byś pochodził po sklepach, byś wiedział, ja nie będę krypto-reklamy robił. Dobra - koniec gadki, Ty wiesz swoje, ja wiem swoje. Czas to i tak zweryfikuje - jeśli wyjdzie na Twoje, to stawiam Ci piwo, jeśli na moje, to widzę piwo od Ciebie. Basta!
truman20

Postprzez qwerty Cz, 23 wrz 2010, 12:00

Wasza gadka znakomicie pokazuje (na przykladzie tropiciela) jak zmasowana propaganda marketow robi ludziom wode z mozgow. Tropiciel twierdzi, ze w marketach jest tanio. A tak wcale nie jest.
Podam Wam przyklad.
Media Markt - nie dla idiotow. Weekendowa promocja "zakupy bez vatu". Przed promocja cena monitora Samsung 22' z tunerem TV 888PLN. Podczas promocji 999. Oczywiscie ten towar akurat nie byl objety promocja "bez vatu", ale Media gra na to, ze ludzie sciagnieci do marketu promocja "bez VAT" kupia jakis towar drozej niz normalna cena, "bo wszystko jest i tak tanio".
To samo mozna zobaczyc w innych marketach na przykladzie innych towarow.
q.
qwerty

Postprzez tropiciel_debili Cz, 23 wrz 2010, 12:03

Chlopie ja tu mowie o produktach spozywczych a nie telewizorach. A te sa tansze i to sporo wlasnie w marketach.
tropiciel_debili

Postprzez tropiciel_debili Cz, 23 wrz 2010, 12:08

A ta zmasowana propaganda marketow o ktorej piszesz polega chyba na tym ze ja wiem ile place za zakupy i ile musialbym zaplacic gdybym to wszystko chcial kupic w malym sklepie. W marketach jest ewidentnie taniej nie ma nawet o czym gadac. Powtarzam jeszcze raz ze mowie o produktach spozywczych a nie zestawach kina domowego za 8000zl.
tropiciel_debili

Postprzez hehehe Cz, 23 wrz 2010, 12:16

... pracuję w jednym z Rybnickich marketów, i powiem krótko.

Marża jaka jest narzucana na towary, czasem mnie powala na kolana - przykład:

Kuchenka Mikrofalowa pewnej firmy kosztuje w standartowej cenie 338 zł, po obniżce ceny - promocja - kosztowała 279,00 (produkt wyprodukowany w chinach) - wszytsko ok. Cały rok handlowaliśmy tym badziewiem za 338 zł, aż tu nagle przyjeżdza - produkt - none name typu. HOLDEN (identyczny, ten sam producent, takie same parametry - oczywiście wyprodukowany w chinach) - tylko cena - 179 zł !!! Cały zapas magazynowy się skończył - to kupiec z warszawy podpijął ten produkt za 338 zł - pod cenę wyprzedanego czyli 179 zł - :)))) a najlepsze że dalej na tym zarabia sklep.

Pozdrawiam ....
hehehe

Postprzez qwerty Cz, 23 wrz 2010, 12:59

sorry, ale nie za bardzo rozumiem koncowke historii.
Wysprzedaliscie te po promocyjnej cenie (338 -> 279), a nastepnie te nowe, ktore przyszly po 179 sprzedawaliscie po 338?
q.
qwerty

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes