Rybnickie Markety

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: AUCHAN a RYFAMA

Postprzez tropiciel_debili Cz, 12 sie 2010, 12:14

to gdzie indziej to małe osiedlowe sklepiki, lub markety niesieciowe.

Jaja sobie sobie? Przeciez male sklepiki maja ceny wyzsze nawet o kilkadziesiat procent w stosunku do marketow, a nie o kilka procent. Tu chodzi ogolnie o markety a nie o jedna Biedronke. Zaden niesieciowy market nie bedzie w stanie zaoferowac takich cen jak market sieciowy. Czyli twoim zdaniem co, gdyby nie bylo marketow to ludzie majac tyle samo kasy co teraz gdy markety sa, kupowaliby tyle samo towarow tak? Cudowne rozmnozenie pieniedzy by nastepowalo. Cos z niczego. :lol:

Tropiciel, kiedyś nie było Biedronek i ludzie też funkcjonowali

Haha to jest super argument! :lol: A kiedys to bylo wszystko na kartki i tez ludzie z glodu nie umierali. Czyli co, nalezy wprowadzic ponownie system kartkowy? :lol:
tropiciel_debili

Postprzez qwerty Cz, 12 sie 2010, 12:22

ARTEKS:
NIE PROBUJ MI WMAWIAC ZE JESTEM PRZECIWNIKIEM MARKETOW.
Ja szydze z Fudalego, ktory szczyci sie, ze likwiduje bezrobocie przez "sprowadzanie" do Rybnika marketow bo:
1. Sprowadzenie do Rybnika marketu czy galerii nie wiaze sie nawet z ruszeniem tylka z fotela, bo takie firmy pchaja sie do miasta same.
2. Miasto Rybnik nie otrzymuje od wchodzacych marketow wystarczajacyh bonusow (Rybnik otrzymal kilka milionow od galerii a Gliwice kilkadziesiat).
3. Miejsca pracy w marketach niestety sa slabiej oplacane niz w przemysle - kiedys Ci to udowadnialem, jesli nadal tepo sie przy tym upierasz, to podam Ci ostatnie badania Sedlak&Sedlak.
4. Usytulowanie marketow i galerii w Rybniku powoduje problemy komunikacyjne - Tesco/Media oraz problemy z parkingami - wiecznie zapchane parkingi w Focusie i Plazie, przez co klienci odwiedzajacy te miejsca zajmuja i tak juz ciasne rybnickie parkingi.

Wiem, ze jestes zafascynowany swoim szefem i jego kolegami z PISu i chcialbys aspirowac na lokalnego spin doktora, ale nie wmawiaj mi czegos co nie jest prawda, zwlaszcza jesli dotyczy to mnie.

Ja jestem przyciwnikiem marketow i galerii sciaganych do miasta w sposob jaki robi to Fudali ! Koniec kropka.

I nie wmawiaj mi w kolko jak skonczony burak, ze mam cokolwiek wspolnego z PO, bo nie mam !!
q.
qwerty

Postprzez tropiciel_debili Cz, 12 sie 2010, 12:27

Jak szacujesz tą duzą część, ile ludzi może być w takiej sytuacji, że kwestia kilku, góra kilkunastu procent róznicy w cenie decyduje czy zjedzą więcej czy mniej?

Polacy wydaja na zywnosc srednio 30% swoich dochodow. Na czynszu nie zaoszczedzisz, na mediach tez nie za bardzo, to na czym mozesz zaoszczedzic? Na zywnosci, ew. rozrywce.
tropiciel_debili

Postprzez grzesnick Cz, 12 sie 2010, 12:30

Tropiciel -byłem ciekaw jaki masz pojęcie o tym co piszesz. Żywność - 30 %, nie wmówisz mi że pozostąłe wydatki są sztywne.Od Polsatu na fajach sończywszy. Kwestia skrajnej biedy, czyli sytuacji w której cena produktu żywności powoduje ogrniaczeni spożycia dotyczy realnie w Rybniku coś około 10% społeczeństwa. Głównie emerytów, rencistów i rodzin wielodzietnych. A ci pierwsi nie są targetem dla Biedronki bo wybierają targowisko. Co do Biedronek - dowaliłeś jak dzik w sosnę. Podstawa funkcjonowania tego społeczeństwa to Biedronka... Rynek nie znosi próżni, nawet jak ich nie będzie nie pomrzemy z głodu. Ja mam za rogiem sklepik osiedlowy w którym niektów produkty są tanśze niż w Biedronce. W sumie w koszyku róznica w cenie będzie kilkuprocentowa. Ale z matematyką i ekonomią to nasz lud jest ciągle na bakier..Gdyby system ograniczał sklepy wielkopowierzchniowe (czemu jestem przeciwny. Powtarzam bo czytanie ze zrozumieniem nie zawsze na forum jest praktykowane) male sklepyy sprzedawałyby znacznie więcej - przy wiekszych obrtotach miałyby taniej.
ps. Biedronki rulez... jakie jeszcze mamy inne ostoje funkcjonowania społeczeństwa?
grzesnick

Postprzez tropiciel_debili Cz, 12 sie 2010, 12:39

Tropiciel -byłem ciekaw jaki masz pojęcie o tym co piszesz. Żywność - 30 %, nie wmówisz mi że pozostąłe wydatki są sztywne.Od Polsatu na fajach sończywszy.

Nie ma zadnego znaczenia czy beda to fajki czy cyfrowa telewizja. W marketach nie sprzedaje sie tylko zywnosci, a 30% dochodow przeznaczanych na zywnosc to bardzo duzo. Konsumpcja to konsumpcja i niezaprzeczalnym faktem jest to ze male sklepy maja wyzsze ceny niz duze. I to juz jest wystarczajacy powod do tego zeby nie blokowac budowy marketow.

Co do Biedronek - dowaliłeś jak dzik w sosnę. Podstawa funkcjonowania tego społeczeństwa to Biedronka... Rynek nie znosi próżni, nawet jak ich nie będzie nie pomrzemy z głodu.

To ty masz chyba problemy z czytaniem, bo przeciez tu nie chodzi o sama Biedronke a o markety ogolnie.

Ja mam za rogiem sklepik osiedlowy w którym niektów produkty są tanśze niż w Biedronce.

Mozesz wymienic kilka? Tylko blagam nie marki Aro zakupione w Makro :lol:

Powtarzam bo czytanie ze zrozumieniem nie zawsze na forum jest praktykowane) male sklepyy sprzedawałyby znacznie więcej - przy wiekszych obrtotach miałyby taniej.

Albo drozej bo nie czulyby konkurencji ze strony marketow. :lol:
tropiciel_debili

Postprzez grzesnick Cz, 12 sie 2010, 12:54

a jednak fakt, że nie mam nic przeciwko marketom uszedł Twojej uwadze tropiciela.. Specyficzne postrzeganie. Bawimy się tu w pustą teorię bez pokrycia, która odsuwa się od tematu. Co do koszyka zakupów - można robić przesunięcia. Ludzie najmniej zamożniu zwykle wydają kasę najmniej sensownie. Mój kolega proacuje z bezdomnymi - normą jest, że za pierwsze zarobione pieniądze ci ludzie kupują komórkę, lub komputer. Nie leki, nie ubrania itd. Jest chłopie co przesuwać. Co do argumentu dotyczącego cen w przypadku zniknięcia marketów -ciekawe, ale moim zdaniem mało prawdopodobne. Dlatego, że Polacy wydają w marektach miliardy, taki strumień pieniądza wymusza konkurencję. Ja pisałem w wątku zatrudnienia ludzi w Biedronkach i Biedronki jako najpopularniejszego marketu. Powtarzam raz jeszcze - może dotrze - nie jestem przeciwnikiem marketów...I to na tyle w tym wątku dla mnie. Zdanie na temat lokalizacji marketów wyraziłem w pierwszym moim poście w tym wątku.
grzesnick

Postprzez tropiciel_debili Cz, 12 sie 2010, 13:01

Okej grzesnick nie jestes przeciwnikiem marketow. Ja tez nie jestem.

Co do koszyka zakupów - można robić przesunięcia. Ludzie najmniej zamożniu zwykle wydają kasę najmniej sensownie. Mój kolega proacuje z bezdomnymi - normą jest, że za pierwsze zarobione pieniądze ci ludzie kupują komórkę, lub komputer. Nie leki, nie ubrania itd. Jest chłopie co przesuwać.

W porzadku i tacy idioci ktorzy pierwsze pieniadze wydaja na drogi telefon tez sie zdarzaja. Mi chodzi jednak o wieksza grupe spoleczenstwa. Im biedniejsza rodzina tym procentowo wiecej pieniedzy bedzie wydawala na zywnosc. Oczywicie tez do jakiegos minimalnego poziomu.

Co do argumentu dotyczącego cen w przypadku zniknięcia marketów -ciekawe, ale moim zdaniem mało prawdopodobne. Dlatego, że Polacy wydają w marektach miliardy, taki strumień pieniądza wymusza konkurencję.

Nie ma takiej opcji zeby w sytuacji gdy w Polsce nie ma ani jednego marketu i wszyscy ludzie kupuja w malych sklepikach, ceny sa takie same jak teraz. Wiekszy zawsze wynegocjuje lepsza cene od dostawcy.
tropiciel_debili

Postprzez qwerty Cz, 12 sie 2010, 16:02

No
Megamalkontent chcialby:
1. Zeby Rybnik mial cos z tego, ze wpuszcza duze firmy handlowe na swoj rynek, aby robily mega kase,
2. Zeby w Rybniku byla ilosc miejsc parkingowych wystarczajaca do obsluzenia ruchu w centrum
3. Zeby w Rybniku nie bylo korkow spowodowanych bezmyslnym ustawieniem marketow (Tesco),
4. Zeby w Rybniku byly miejsca pracy nie tylko w slabo oplacanym handlu.

Dla Ciebie Arteks to nei robi roznicy, bo zakochany jestes w Fudalim i nie widzisz tych bledow. Albo widzisz, ale nie masz na tyle odwagi przyznac, ze to sa karygodne bledy.

Wracajac do Auchana.
Cieszy mnie, ze powstanie, bo tak jak ktos tu wsspomnial - czesc ludzi z SWD bedzie tam robic zakupy a nie bedzie dojezdzac do Rybnika do tesco, Reala czy Carrefoura. Zakladam, ze dojazd do tego marketu BEDZIE BEZKOLIZYJNY i zakladam, ze juz teraz Adas wydebi cos od Auchana, zeby Rybnik w koncu zaczal korzystac z tego, ze pozwala firmom krecic lody na swoim terenie.
Ale na to wszystko juz za pozno. Wszystkie te rzeczy mialy miec miejsce jak wpuszczlaismy Carrefoura, Tesco, Media, Obi, Praktikera, Focusa i Plaze.
Nie dostalismy nic. Auchan jest zapewne ostatnim duzym graczem wchodzacym na ten rynek. Stracilismy wiele pieniedzy, szans.
Wiec nie przekrecaj tego co pisze i nie mow, ze ja narzekam na wszystko.
Narzekam na wszystko co jest spektakularnie sp....one w tym miescie. A te s..one rzeczy swoja twarza firmuje Twoj ulubieniec.
qwerty

Postprzez Arteks Cz, 12 sie 2010, 16:18

qwerty napisał(a):Ale na to wszystko juz za pozno. Wszystkie te rzeczy mialy miec miejsce jak wpuszczlaismy Carrefoura, Tesco, Media, Obi, Praktikera, Focusa i Plaze.
Nie dostalismy nic.

Nie dostaliśmy nic? A kto wybudował rondo koło Plazy, kto wyremontował Plac Wolności, kto zagospadorował tereny dawnych zapuszczonych terenów mięsnych po których nocą hasały szczury, a w dzień wstyd było patrzeć czy to z pociągów czy to z Żorskiej? Władze Rybnika w 2005 zyskały tyle lub więcej niż w innych miastach. Jeśli jednak uważasz inaczej to podaj proszę przykłady czy poważni inwestorzy w stylu gliwickiego Forum, mikołowskiego Auchana, zabrzańskiego Platana, katowickiej Silesii wyremontowały jakiemuś miastu plac w centrum?! A jeśli nie to przynajmniej uczciwie nie napisz, że w innych miastach było podobnie w tych dziedzinach lub nawet gorzej w przypadku negocjacji z inwestorami.

Kiedy Makosz w latach 90. sprowadził tu Makosza to wszyscy się cieszyli z tego, że Real zamontował światła i ufundował nowe wiaty na przystanku autobusowym.

To, że teraz władze Gliwic tak dużo ukartowały z inwestorem Auchana to świadczy o tym, że po prostu zmieniły się czasy i samorządy próbują więcej ugrać niż kiedyś.

To jest kolejne twoje dziwactwo, że ty przekładasz to co miało miejsce 5 czy 10 lat temu do czasów dzisiejszych i próbujesz z tego zrobić jakiś dogmat.

Jedynie w przypadku Carrefura faktycznie Fudali z ekipą dali się wysiudać. Kiedyś z Ravhousenem stwierdziliśmy, że może kiedyś powstanie w Rybniku jakieś większe i nowoczesne centrum handlowe od zupełnie nieudanej inwestycji żabojadów, którzy nie wywiązali się ze swoich obietnic i ludzie oleją ten ich mały i beznadziejny blaszak. Auchan jest tutaj jakimś zwiastunem tej naszej wizji sprzed kilku lat ;)
Arteks

Postprzez qwerty Cz, 12 sie 2010, 16:53

Chlopie obudz sie.
Wladze Gliwic nie ugraly od Auchana tyle bo nagle zaczely ugrywac.
Nie widziales innych inwestycji w Gliwicach? Bezkolizyjnych skrzyzowan?

Rondo przy Plazie i Plac Wolnosci zostaly przebudowane, BO INWESTORZY MUSIELI miec dojazd do swoich galerii. Bez tego do Plazy wjezdzalbys jednokierunkowa, a na Pl. Wolnosci nie mogloby byc wjazdu do Focusa.
Wiec przestan KLAMAC i wmawiac ludziom, ze galerie byly takie dobre i zrobily cos dla nas. MUSIALY TO ZROBIC koniec kropka.
Dlaczego Tesco nie zbudowalo bezkolizyjnego skrzyzowania, skoro w Gliwiach takowe powstaly/powstaja ?
Bo Fudali sprzedal sie tak tania ladacznica i spowodowal korki przy wyjezdzie z miasta.

Jesli mowisz, ze Fudali dal ciala z Carrefourem a nie dal ciala z Tesco - to chyba musisz isc na Gliwicka.
Nie mowiac juz o tym jak dal ciala z galeriami, bo NIE DOSTALISMY ZA NIE NIC EKSTRA, a tylko musimy oddawac wczesniej istniejace miejsca parkingowe do obslugi ruchu generowanego przez galerie. Jesli tego tez nie zauwazasz to proponuje sciagnac rozowe okulary.

Co do inkubatora - gdzie jest te 5 firm, ktore chcialem, zebys podal jako przyklad, ze INKUBATOR INNOWACYJNY naprawde spelnia swoja role czyli:
1. wspiera powstawanie NOWYCH firm (a nie firm, ktore sa spolkami zakladanymi przez inne duze firmy po to, zeby miec "nowa" firme i korzystac z przywilejow typu srodki unijne itd),
2. Jest innowacyjna - czyli wprowadza nowoczesne technologie
Ktos tu podal kiedys pare nazw, a ja bez problemu zbilem jego argumenty, bo firmy, ktore podawal nijak nie mialy sie do tych dwoch punktow. Potem ten ktos juz nie probowal podac kolejnych nazw.

Ciekawi mnie co Rybnik zyska na tym Auchan. Teraz juz nie ulega watpliwosci, ze zyskac mozna wiele. Teren jest interesujacy, bo na granicy dwoch miast, z duza iloscia BOGATYCH (kopalnie itd) ludzi w odleglosci 30-40 minut drogi. Ciekawe czy Fudali tym razem sprzeda sie tanio, czy wyciagnie lekcje z tego co spieprzyl wczesniej i z teog co sie dzieje wokol Rybnika w podobnych sprawach.
q.
qwerty

Postprzez Arteks N, 15 sie 2010, 12:20

qwerty napisał(a):Chlopie obudz sie. Wladze Gliwic nie ugraly od Auchana tyle bo nagle zaczely ugrywac.
Nie widziales innych inwestycji w Gliwicach? Bezkolizyjnych skrzyzowan?

Jedna i ta sama mantra bez przykładów... Widziałeś jakieś bekolizyjne skrzyżowanie przy gliwickim Forum - największej gliwickiej inwestycji, większej od Focusa w Rybniku albo przy zabrzańskim Platanie? Nie? Bo ja też nie widziałem. Nikt tam jednak nie wysnuwa tak głupich argumentów jak ty.
Arteks

Postprzez Arteks N, 15 sie 2010, 12:39

qwerty napisał(a):Co do inkubatora - gdzie jest te 5 firm, ktore chcialem, zebys podal jako przyklad, ze INKUBATOR INNOWACYJNY naprawde spelnia swoja role czyli:
1. wspiera powstawanie NOWYCH firm (a nie firm, ktore sa spolkami zakladanymi przez inne duze firmy po to, zeby miec "nowa" firme i korzystac z przywilejow typu srodki unijne itd),
2. Jest innowacyjna - czyli wprowadza nowoczesne technologie
Ktos tu podal kiedys pare nazw, a ja bez problemu zbilem jego argumenty, bo firmy, ktore podawal nijak nie mialy sie do tych dwoch punktow. Potem ten ktos juz nie probowal podac kolejnych nazw.

Ale co to kogo obchodzi POpuliosto lepperowski czy jakaś firma zakłada oddział czy nie. Czy w gospodarce rynkowej to coś złego? No to w skali kraju uważasz, że minister Grad popełnia błędy sprzedając przedsiębiorstwa innym firmom, które w tym celu tworzą spółki-córki?! Może nie jestem ekonomistą ale jakieś prawidła rynku znam i to co ty zarzucasz w przypadku inkubatora to jakieś szaleństwo!!! Miasto wspólnie z państwową agencją doprowadziło do całkowitej przebudowy dużego biurowca, umożliwiło wielu firmom z branży usługowej, projektowej, inżynieryjnej, ubezpieczeniowej itd instalację się w Rybniku, stworzyła nowe miejsce pracy, a dla Ciebie to powód aby krytykować tylko z powodu tego, że ten sukces można przypisać Fudalemu i jego świetnej współpracy z rządowymi instytucjami.

Dla większości rozsądnych ludzi nie jest najważniejsze jakie firmy lokują się w mieście. Ważne jest każde nowe miejsce pracy.

Dla głównego rybnickiego propagandysty PO - Qwerty ważne jest pokrytykować wszystko, zgnoić wszystko i podumać jak to dobrze mają w Gliwicach czy Tychach gdzie za sprawą polityczną i przy lobbingu posłów ściągnięto duże fabryki.
Ale tego ile pomógł poseł Krząkała pozyskać nowych inwestycji i nowych miejsc pracy dla Rybnika - tego to już nie powie. I słusznie bo nie ma o czym mówić bo Krząkała sprawami gospodarczymi się nie interesuje.
Arteks

Postprzez Arteks N, 15 sie 2010, 12:48

qwerty napisał(a):Ja jestem przyciwnikiem marketow i galerii sciaganych do miasta w sposob jaki robi to Fudali ! Koniec kropka.I nie wmawiaj mi w kolko jak skonczony burak, ze mam cokolwiek wspolnego z PO, bo nie mam !!

A może jesteś zwolennikiem takiego ściągania marketów jak do Wodzisławia w czasach Kiecy któremu w ciągu minionych 4 lat nie udało się ściągnąć żadnego mimo, że w poprzedniej kampanii zapowiadał kilka takich inwestycji. Mimo to dostał poparcie ze strony PO. Ale śląska PO jest naprawdę niezwykle dziwna...

Te twoje forumowe ględzenie jest dla wielu znakiem ostrzegawczym aby nie powierzać rybnickim POpulistom swoich głosów. Chyba, że ktoś jest malkontentem takim jak ty ale takich ludzi mimo wszystko nie jest za wiele i to jest nadzieja :) Ludzie twojego pokroju nadają się na oddział psychiatryczny gdzie leczą ludzi mających depresje, a nie do doradzania czy rządzenia... Moją opinię potwierdzi każda osoba, która w ciągu ostatnich 3 lat miała okazję dyskutować z tobą maniaku.
Arteks

Re: Rybnickie Markety

Postprzez qwerty N, 15 sie 2010, 13:11

Arteks napisał(a):Dla większości rozsądnych ludzi nie jest najważniejsze jakie firmy lokują się w mieście. Ważne jest każde nowe miejsce pracy.

Forumowy manipulancie - inkubator tworzy sie po to, zeby wspierac POWSTAWANIE NOWYCH firm a nie po to, zeby byl wykorzystywany do wyrywania pieniedzy przez duze firmy zakladajace spolki-corki.

Cytat ze strony Twoejgo ulubienca Adama:
http://www.rybnik.pl/index.php?id=451
"To wyodrębniona organizacyjnie, budżetowo i lokalowo jednostka, która zapewnia początkującym przedsiębiorcom z ektora MSP pomoc w uruchomieniu i prowadzeniu firmy oferującej produkt lub usługę powstałą w wyniku wdrożenia nowej technologii."

Wiec nie wypisuj glupot. Inkubator ma swoje zadanie. Niestety poki co nie powstalo w nim zbyt wiele firm, dla ktorych zostal stworzony. Kolejny dobry pomysl, duza szansa, ktora zostala zmarnowana przez Fudalego, tak jak Kampus. Bo jak sie w Rybniku promuje powstawanie jedynie marketow, to gdzie ma sie sprzedawac ta "nowoczesna technologia", ktora potencjalnie mozna bylo tworzyc dzieki inkubatorowi. W kampusie nie ma zbyt duzo chetnych do studiowania. bo kto po studiach chcialby rozkladac towar na polkach w markecie ?

q.
qwerty

Re: Rybnickie Markety

Postprzez Arteks So, 11 wrz 2010, 19:02

qwerty napisał(a):
Arteks napisał(a):Dla większości rozsądnych ludzi nie jest najważniejsze jakie firmy lokują się w mieście. Ważne jest każde nowe miejsce pracy.
Inkubator ma swoje zadanie. Niestety poki co nie powstalo w nim zbyt wiele firm, dla ktorych zostal stworzony. Kolejny dobry pomysl, duza szansa, ktora zostala zmarnowana przez Fudalego, tak jak Kampus. W kampusie nie ma zbyt duzo chetnych do studiowania. bo kto po studiach chcialby rozkladac towar na polkach w markecie ?

q.

Przez swoją niekompetencję (bądź zbytnie zadufanie w swoją wiedzę) strzeliłeś sobie kolejnego samobója. Bo chociaż ten twój pogląd o zmarnowanych pomysłach typu kampus i inkubator są absurdalne i jesteś jedyną lub jedną z dwóch osób, która takie idiotyzmy wypisuje na tym forum to musisz wiedzieć kto zarządza inkubatorem. A zarządza nim GAPP, państwowa agencja, której szefuje znany polityk śląskiej PO - Eugeniusz Wycisło. Ciekawy jestem co on by powiedział na wypisywane przez rybnickich dyletantów związanych z PO tego rodzaju głupot?! Na pewno by się zarumienił albo zawstydził...

I nie powtarzaj w kółko, że zmniejszona ilość studentów w kampusie jest spowodowana brakiem miejsc pracy w mieście bo dobrze wiesz, że po kierunkach humanistycznych problemy z pracą są w zasadzie w całej Polsce. Z tego powodu wróciła matura z matematyki i co raz więcej zachęt dla młodych ludzi aby wybierali kierunki techniczne. Z kolei jak mówiła w wywiadzie dyrektor rybnickiego PUP - w Rybniku w ogóle nie ma problemu z pracą dla inżynierów. Tylko zgredziki z PO wymyślają takie idiotyczne argumenty - nie mając żadnych logicznych i prawdziwych Mniejsza liczba studentów wynika z niżu demograficznego jaki dotarł do wieku maturalnego. Wszystkie uczelnie (może poza medycznymi) w Polsce mają problemy z naborem. Ale lepiej zauważać to tylko w kontekście naszego kampusu co? Panie Krząkała czy naprawdę rybnicka PO nie widzi, że tego rodzaju retoryka ze strony waszych przedstawicieli szkodzi waszemu wizerunkowi i potwierdza, że tak naprawdę rybnicka PO robi wrażenie jakby tego miasta nie lubiała!
Arteks

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes