Rybnickie Markety

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: Rybnickie Markety

Postprzez shonya Śr, 5 gru 2012, 14:52

Z papryką to był tylko przykład, bo akurat szukałam ;)
shonya

Postprzez dr Becker Cz, 6 gru 2012, 15:33

drozdaxxx napisał(a):@up
W makro też są często przecenione produkty RTV/AGD :) Do makro można chodzić wieczorem podczas ostatniej godziny otwarcia jest najmniejszy ruch. Ceny w biedronce znacznie wzrosły, obserwuję to na przykładzie małego chleba. Kiedyś kosztował 99gr, a teraz 1,59zł, niby to tylko 60gr, ale towar podrożał o ponad 60%, podobnie jest z tymi ciastkami z czekoladą i orzechami, cena jest ta sama, ale w środku dwa razy mniej ciastek niż kiedyś, więc de facto ciastka podrożały o 100%.

I tak nie ma żadnego porównania. Do Makro trzeba mieć kartę aby wejść a do Biedronki nie.
dr Becker

Postprzez drozdaxxx Cz, 6 gru 2012, 20:06

@up
No trzeba, ale na pewno ktoś ze znajomych/rodziny spełnia jeden z 3 kryteriów i może założyć kartę makro.

Żeby można było założyć kartę makro trzeba:

1. prowadzić działalność gospodarczą
albo/i
2. być przedstawicielem urzędu państwowego
albo/i
3. być reprezentantem instytucji użyteczności publicznej (np. szkoły, szpitala, kościoła).

A biedronki nie porównywałem do makro, tylko chciałem pokazać, że biedronka bardzo podrożała a jakość produktów spadła. Przykładem jest ten chleb, który podrożał o ponad 60% i jest gorszy w smaku niż kilka lat temu.
drozdaxxx

Postprzez Benq Cz, 6 gru 2012, 22:23

Pewnie dlatego jest gorszy, bo Biedronka ma teraz pieczywo od innego piekarza niż kilka lat temu
Benq

Postprzez adamb So, 15 gru 2012, 00:50

...ale co Wy tutaj porównujecie ? markety ? czy centra zaoptrzenia sklepów czyl np. Makro...
Makro Cash to nie market podobnie jak np. Selgros (a tam mają całkiem fajnie ceny- lepsze niż w Makro).
Co do Biedronki zgadzam się z opinią o obniżeniu jakości produktów i wzroście cen.
Natomiast ktoś wcześniej powiedział, że Alma to kosmos cenowy... pozwolę się nie zgodzić - owszem są produkty z górnej półki w dosyć wysokich cenach ale są też produkty w cenach normalnych - a do tego można robić zakupy przez net co pozwala spokojnie się zastanowić, posortować np. wg cen, zamówić dostawę (bezpłatną) i cieszyć się wolnym czasem zamiast użeraniem z wózkiem, innymi klientami, kolejkami do kasy, brakiem miejsca na parkingu, problemem z wyjazdem z tego parkingu (większość pewnie wiem o jaki market chodzi - podziwiam tych, którzy tam jeżdżą mimo traktowania klientów jak bydło ze strony marketu) korkami na drodze itp.
adamb

Postprzez superelektro So, 15 gru 2012, 13:37

Makro to jest takie ni pies ni wydra, ni zegar ni klepsydra. Jak na zaopatrzenie sklepów, to ceny z kosmosu, a z kolei za niskie i niszczące klasyczne sklepy detaliczne na detal. Rozumiał bym gdyby były zróżnicowane. Dla działalności niższe o ileś procent od detalicznych. Ale tak nie jest więc jaki jest sens kupować w Makro towar dla sklepu jeżeli klient może go sobie tam kupić dokładnie w takiej samej cenie ? Poza tym powszechne rozdawnictwo kart wstępu doprowadziło do tego że dziś nie ma jej tylko ten kto nie chce mieć. A pierwotnie miały to być właśnie centra zaopatrzenia handlu, tylko jak zwykle coś się komuś pop....ło i wyszło tak jak wyszło.

" człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru "

podzespoły elektroniczne : www.battery-shop.com.pl
superelektro

Postprzez Benq So, 15 gru 2012, 14:15

A w dupie mam te Makro, chodzę do Lidla i Biedrony, ceny przyzwoite,a jakoś OK
Benq

Postprzez Benq Pt, 25 sty 2013, 12:46

Jak to wychodzi cenowo on-line?
Benq

Postprzez ziupo Pn, 28 sty 2013, 16:44

veryAnka napisał(a):No Biedrona i Lidl są ok. Ale ja ostatnio kupuję online tutaj http://trudo.pl/Delikatesy,73973

Nie no proszę Cię, skończ z tą reklamą, ktorą wklejasz w każdym swoim poście.
Obrazek
ziupo

Postprzez arcy82 Śr, 13 mar 2013, 18:09

W miejscu gdzie ma powstać auchan byli widoczni geodeci wytyczajacy działke.Może wreszcie coś w tym temacie ruszy? wie ktoś coś nowego na ten temat?
arcy82

Postprzez UPR Śr, 13 mar 2013, 20:49

Zwykły podział niewielkiej działki. PKP chciało się pozbyć jej części. Ostatnio to zresztą modny trend w PKP. Podobnie było przy Ujejskiego gdzie pozbyło się części działki i może dzięki temu miastu uda się wyremontować tą drogę.
TRZY DRUŻYNY JEDEN KLUB, K.S. ROW AŻ PO GRÓB!
Cały ROW zawsze razem koszykarki, żużlowcy, piłkarze
UPR

Postprzez arcy82 Śr, 13 mar 2013, 21:16

tylko ze to nie była działka od pkp
arcy82

Postprzez UPR Śr, 13 mar 2013, 21:19

Ja to robiłem więc wiem czyja to działka była...

No chyba, że mówisz o jeszcze innej...
TRZY DRUŻYNY JEDEN KLUB, K.S. ROW AŻ PO GRÓB!
Cały ROW zawsze razem koszykarki, żużlowcy, piłkarze
UPR

Postprzez walek Cz, 14 mar 2013, 20:25

Nie będzie niedomówień, jeśli dowiemy się o jaką konkretnie działkę chodzi. :D
walek

Postprzez arcy82 Cz, 14 mar 2013, 21:40

ja gadam o działce od nacyny w kierunku salona peugota "były osadnik kopalni rymer" to nigdy na 100% nie bylo od kolei
arcy82

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes