Rybnickie Markety

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: Rybnickie Markety

Postprzez martt9 Cz, 11 paź 2012, 21:49

akurat niektóre wędliny w biedronce są dość dobrej jakości... np. biała kiełbasa za 6 zł - mi tam smakuje, a mięsa ma jakoś ponad 80% ;)
martt9

Postprzez walek Pt, 12 paź 2012, 21:15

Ciekawi mnie co to za kiełbasa po 6 złoty?
6 złoty powinna kosztować robota kilograma kiełbasy, a gdzie surowiec?
Jeśli już mowa o surowcu to o jakiej klasyfikacji mięsa mówimy? Mięsa bez miesa? z tym bym się zgodził, a dokładnie o wypełniaczach i przyprawach.
Kilogram kiełbasianego mięsa kosztuje około 16 zł. + przyprawy, osłonka, robocizna i taka kiełbasę można dopiero nazwać kiełbasą, ale powinna kosztować ponad 20 zł.
Z kaszy, mąki kukurydzianej, sojowej i z tego co się pozamiata + konserwanty, słynne EE + sztuczne aromaty i wypałniacze - też można zrobić, ale ona nie powinna nazywać się kiełbasą. :twisted:
Ostatnio edytowano So, 13 paź 2012, 19:53 przez walek, łącznie edytowano 1 raz
walek

Postprzez martt9 So, 13 paź 2012, 09:19

źle się wyraziłem... chodzi o opakowanie (3 szt.)
martt9

Postprzez amk Pt, 30 lis 2012, 16:48

amk

Postprzez igoola Pt, 30 lis 2012, 18:57

pewnie znowu wina Fudalego... nowy market...
igoola

Postprzez adamb Pt, 30 lis 2012, 20:05

@igoola - a co ma piernik do wiatraka ? ...błyskotliwy koment
adamb

Postprzez LEMUR Pt, 30 lis 2012, 21:35

Jeszcze Czerwonej Torebki brakuje. Może koło Domusu?
LEMUR

Postprzez maximax So, 1 gru 2012, 13:26

maximax

Postprzez drozdaxxx N, 2 gru 2012, 15:16

Chyba ostatnim normalnym marketem jest lidl. W biedronce masa produktów podrożała i straciła na jakości. W tych dużych marketach czyli w realu, tesco i carreforurze spędza się zbyt dużo czasu, więc jedzie się tam jak jest jakaś fajna promocja. Alma mimo, że cholernie droga, to niektóre produkty są dobre. Zostało Makro. Tam jakość jest znakomita, choć ceny nie zawsze niskie. Teraz ma się otworzyć Aldi, do którego będę mieć bardzo blisko, więc może moje preferencje się zmienią. Póki co na większe zakupy warto pojechać do makro, a żeby zrobić mniejsze zakupy do lidla albo do almy.

A i jeszcze ma być ten auchan, to jest najtańszy sklep w Polsce według większości rankingów. Może on sporo namieszać w naszym mieście.

Co do rzeźników, trzeba kupować to co jest wypróbowane ;)
drozdaxxx

Postprzez dr Becker N, 2 gru 2012, 18:36

drozdaxxx napisał(a):Chyba ostatnim normalnym marketem jest lidl. W biedronce masa produktów podrożała i straciła na jakości. W tych dużych marketach czyli w realu, tesco i carreforurze spędza się zbyt dużo czasu, więc jedzie się tam jak jest jakaś fajna promocja. Alma mimo, że cholernie droga, to niektóre produkty są dobre. Zostało Makro. Tam jakość jest znakomita, choć ceny nie zawsze niskie. Teraz ma się otworzyć Aldi, do którego będę mieć bardzo blisko, więc może moje preferencje się zmienią. Póki co na większe zakupy warto pojechać do makro, a żeby zrobić mniejsze zakupy do lidla albo do almy.

A i jeszcze ma być ten auchan, to jest najtańszy sklep w Polsce według większości rankingów. Może on sporo namieszać w naszym mieście.

Co do rzeźników, trzeba kupować to co jest wypróbowane ;)

Do Makro trzeba mieć kartę, więc odpada. Lidl ma fajną ofertę a w dużych marketach trzeba strasznie długo czekać w kolejce do kasy co w moich oczach je całkowicie dyskwalifikuje.
dr Becker

Postprzez shonya Pn, 3 gru 2012, 08:19

oj, do makro nie ma sensu jeździć po produkty, które nie są objęte gazetkową promocją, bo niestety, ale większość cen poszła mocno do góry mimo że w super- i hipermarketach nie.

"Nasze" rybnickie markety są też niestety drogie (co z resztą potwierdza koszyk cenowy na dlahandlu.pl) - moim zdaniem, lepszą opcją jest żorski Auchan, jeżeli ktoś ma duże zakupy do zrobienia - wychodzi o wiele taniej (sprawdziłam kiedyś z ciekawości, ile płacę za comiesięczne zakupy w realu, tesco i auchanie - nawet doliczając dojazd do Żor, rachunek jest sporo niższy), a i kolejek nie ma, nawet w gorących okresach.

Biedronka faktycznie zaniżyła jakość niektórych produktów, ceny też nie są powalające.
shonya

Postprzez Arteks Śr, 5 gru 2012, 00:30

shonya napisał(a):oj, do makro nie ma sensu jeździć po produkty, które nie są objęte gazetkową promocją, bo niestety, ale większość cen poszła mocno do góry mimo że w super- i hipermarketach nie.

"Nasze" rybnickie markety są też niestety drogie (co z resztą potwierdza koszyk cenowy na dlahandlu.pl) - moim zdaniem, lepszą opcją jest żorski Auchan, jeżeli ktoś ma duże zakupy do zrobienia - wychodzi o wiele taniej (sprawdziłam kiedyś z ciekawości, ile płacę za comiesięczne zakupy w realu, tesco i auchanie - nawet doliczając dojazd do Żor, rachunek jest sporo niższy), a i kolejek nie ma, nawet w gorących okresach.

Biedronka faktycznie zaniżyła jakość niektórych produktów, ceny też nie są powalające.

Dziwne to co piszesz bo dla mnie Biedronka kilka lat temu to było kompletne tandeciarstwo, a większość produktów niejadalna (poza stoiskiem z warzywami i owocami i niektórymi dobrymi, znanymi markami jak np. Wedel). Jeśli oni obecnie zaniżyli jakość niektórych produktów to słusznie robię że omijam Biedronki szerokim łukiem.

Co do gazetki to obojętnie czy to Auchan, Tesco, Real, Lidl czy Carrefur - towary promocyjne są zawsze w atrakcyjnych cenach. Natomiast nie zgadzam się z wami odnośnie Makro. Wprawdzie tam faktycznie nie wszystko jest najtańsze ale bardzo rzadko się można na czymś "spalić" pod kątem jakości. Mają dobry, świeży, wypróbowany towar, bardzo duży wybór, sporo artykułów jakich nie można kupić w innych marketach i nie dziwi mnie to, że właśnie Makro wybierają na zakupy szanujące się restauracje, hotele, domy przyjęć itd... No i w Makro nigdy nie ma tłoku, rodzinnych wycieczek, walki o jakiś towar (jak np. w Realu), nie ma też takiego trochę prostactwa zakupowego z jakim się spotkałem np. w żorskim Auchanie - nie wiem czy to byli górnicy z Jastrzębia czy też taka ludność mieszka w Żorach ale ludzie prawie pobili się o jakieś tańsze mandarynki, w środku nikt nie powie przepraszam jak uderzy wózkiem, a na parkingu omal nie zostałem potrącony przez chamskiego kierowcę... U nas jest chyba jednak trochę wyższa kultura kupowania (chociaż w Realu też różnie bywało do czasu jak wybudowano markety w Jastrzębiu i Żorach) bo rzadko się z takimi przypadkami spotykam, a w marketach kupuję często ;)
Arteks

Postprzez GBB Śr, 5 gru 2012, 06:55

Ja również zauważyłem obniżenie jakości w Biedronce. Myślę, że nabudowali tyle sklepów, że aby je utrzymać trzeba więcej zarabiać. Poza tym asortyment jest tam tak mały. Ile można jeść w kółko to samo. Jak się chce kupić coś konkretnego np.: jakiś płyn, wiaderko czy takie tam to i tak trzeba iść gdzie indziej.
GBB

Postprzez shonya Śr, 5 gru 2012, 08:15

Arteks - Biedronka wcześniej mogła uchodzić dla Ciebie za tandeciarstwo, ale taka nie była. Produkty spożywcze w wielu przypadkach produkowane są przez znane polskie marki, ale tego pewnie nie trzeba Ci tłumaczyć ;) Po prostu jakość produktów "wyprodukowano dla B. przez XXX" mocno spadła, a cena pozostała niezmieniona.

Gazetki promocyjne hipermarketów są OK, ale ja w swoim poście skupiałam się raczej na zakupach, które człowiek robić musi co tydzień/miesiąc - przy podstawowych produktach te markety, które mamy w Rybniku, mogą się schować i za Auchanem i za Kauflandem.
Swoją drogą w niedzielę miałam okazję być i w Auchanie i w Makro:
- po pierwsze, większość rejestracji na auchanowskim parkingu to SR i SPS (nie wiem więc po co starasz się znowu obrazić mieszkańców Żor i jastrzębskich górników - co oni Ci kurde zrobili? :lol: ) i nie był to pierwszy raz, kiedy to zauważyłam
- po drugie, znaczyłoby to, że to Rybnik i Pszczyna przywożą "wiochę" do żorskiego Auchana, skoro widziałeś tam walki o towar itp :> ;) To tylko zaczepka do Twojego "wyższej kultury kupowania w Rybniku", bo nie zauważyłam, żeby było tam gorzej ;) a jeśli jest, to dzięki Rybniczanom :lol:
- po trzecie - zapraszam do Makro w weekend :D wycieczek rodzinnych co nie miara (głównie przez weekendową prorodzinną politykę Makro, no ale..) - wtedy zobaczysz, co to są kulturalne zakupy, szczególnie na świątecznym stoisku zaraz za wejściem :lol: :lol: :lol:
I te wszystkie wózki zostawione na przejściach, bo ludziom nie chce się wjeżdżać wózkiem w alejkę ... :roll:

Co do dużego wyboru w makro to się nie zgodzę - większa różnorodność jeśli chodzi o produkty spożywcze (za wyjątkiem owoców i ryb) panuje w supermarketach i nie wciskaj mi kitu, że jest inaczej (znajdź w Makro grillowaną paprykę w oleju więcej niż jednej fimy! a to przykład pierwszy z brzegu...)
W Makro opłaca się kupować alkohol, wody (soki i napoje gazowane tylko objęte promocją, normalne ceny są wyższe niż w marketach), warzywa (owoce drogie, ale jest o wiele większy wybór) i nabiał kupowany hurtem.

A co do jakości - warzywa i ryby są świeże TYLKO w dniu dostawy, później można przez kilka dni oglądać zwiędnięte sałaty i nie pierwszej świeżości ryby, najpierw w całości, potem "tuszki", na koniec filety ;) Ubolewam nad tym, bo pamiętam że Makro też kiedyś słynęło głównie ze świeżości produktów :(

Odkąd coraz więcej ludzi takich jak np. ja, robi tam tylko zakupy dla siebie i rodziny, odtąd ceny poszły w górę i nie ma sensu temu zaprzeczać.
Trudno się też dziwić hotelom i domom przyjęć, że zaopatrują się w Makro, bo kolejna duża hurtownia jest dopiero bodajże w Gliwicach
shonya

Postprzez drozdaxxx Śr, 5 gru 2012, 14:35

@up
W makro też są często przecenione produkty RTV/AGD :) Do makro można chodzić wieczorem podczas ostatniej godziny otwarcia jest najmniejszy ruch. Ceny w biedronce znacznie wzrosły, obserwuję to na przykładzie małego chleba. Kiedyś kosztował 99gr, a teraz 1,59zł, niby to tylko 60gr, ale towar podrożał o ponad 60%, podobnie jest z tymi ciastkami z czekoladą i orzechami, cena jest ta sama, ale w środku dwa razy mniej ciastek niż kiedyś, więc de facto ciastka podrożały o 100%.
Grilowana papryka w oleju :shock: takich rzeczy to ja nie jem. Po takie wysublimowane smaki idzie się do Almy.
drozdaxxx

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes