Rybnickie Markety

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: Rybnickie Markety

Postprzez mwozniak Śr, 18 maja 2011, 11:04

shonya napisał(a):Orientuje się ktoś, czy w Realu zakończyła się już przebudowa? :)

Jeszcze się nie skończyła.
mwozniak

Postprzez shonya Śr, 18 maja 2011, 12:50

Dzięki za info!
Jakby ktoś wiedział kiedy się skończy, to niech da znać :)
shonya

Postprzez Przemek22 Śr, 18 maja 2011, 12:56

MIał byc zrobiony dodatkowy pasaz ale niestety było brak chetnych więc wykonują tylko lifting wnętrza :( miałem nadzieje ze remont bedzie bardziej kapitalny i zajmą sie także elewacja :/ przez zimowe zrzucanie sniegu sciany są mega poniszczone a druga sprawa zasrane przez gołębie które sie przeniosły w okolice oczka :/ niestety przebudowa regałów jeszcze troche im zajmie nie wiem nawet czy maja chociaż połowe skonczona.
Przemek22

Postprzez kerim85 Śr, 18 maja 2011, 15:56

W środę 25 maja jest wielke reotwarcie Reala.
kerim85

Postprzez truman20 Wt, 13 mar 2012, 08:52

Trochę odgrzeję kotlety:
http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,1133 ... lepow.html

Ciekawe jakie wytłumaczenie znowu wymyślą pożal się Boże zwolennicy marketów. Możecie to jakoś wyjaśnić? Gdzie są ci, co się ze mną kłócili w tym wątku? Co ciekawego powiecie?
truman20

Postprzez adamb Wt, 13 mar 2012, 12:52

Nie jestem jakmś wielkim zwolennikiem marketów, ale nie widzę powodu aby cokolwiek tłumaczyć.
To moja sprawa gdzie robię zakupy, to także moja sprawa że nie lubię płacić za to samo znacznie drożej w małym sklepiku.
Inaczej mówiąc nie będę płacił za czekoladę kosztującą w markecie (żeby było śmieszniej - w niemieckim markecie) w przeliczeniu 2,40zł , a pan sklepikarz proponuje mi ją za 3,50 już przecenioną !

To jest rynek i jego niewidzialna ręka konkurencji, więc niech pan sklepikarz się obudzi, bo inaczej skończy w PUP.
adamb

Postprzez shonya Wt, 13 mar 2012, 13:44

otóż to.
poza tym do małego, 'zaprzyjaźnionego' sklepiku musi się człowiekowi chcieć iść - ja np. od kilku lat nie kupuję absolutne niczego w najbliższym mi 'sklepiku', poniekąd ze względu na prawie dwukrotnie (!!!) wyższe ceny, ale głównie dlatego, że panie stojące za ladą się do tego nie nadają - za ladą stoją razem z nimi ich mężowie, sklep czynny teoretycznie do 19:00, a o 18:40 kasa już zamknięta i nie ma zmiłuj, niczego się nie kupi.
shonya

Postprzez Benq Cz, 15 mar 2012, 12:32

No, ale prawda też jest taka, że w małym osiedlowym sklepiku nie ma połowy tego co jest czasami potrzebne. A jak już jadę do hipermarketu po potrzebne mi produkty to od razu kupuję też resztę, bo i po co mam iść znowu do tego sklepiku jak mogę kupić wszystko w jednym miejscu i o połowę taniej ;)
Benq

Postprzez GBB N, 7 paź 2012, 22:32

Winiarium wróciło do Rybnika. Ja się cieszę.
GBB

Postprzez Lateks Pn, 8 paź 2012, 05:52

Benq napisał(a):No, ale prawda też jest taka, że w małym osiedlowym sklepiku nie ma połowy tego co jest czasami potrzebne. A jak już jadę do hipermarketu po potrzebne mi produkty to od razu kupuję też resztę, bo i po co mam iść znowu do tego sklepiku jak mogę kupić wszystko w jednym miejscu i o połowę taniej ;)

Hmm ciekawe co kupujesz w tym markecie że masz o połowę taniej?
Owszem znajdziesz rzeczy tańsze -> ale nie takie same, jakość kosztuje.
Dobry przykład kiełbasa jeżeli zawiera 25% mięsa to może kosztować połowę mniej, pytanie jak smakuje....

shonya napisał(a):otóż to.
poza tym do małego, 'zaprzyjaźnionego' sklepiku musi się człowiekowi chcieć iść - ja np. od kilku lat nie kupuję absolutne niczego w najbliższym mi 'sklepiku', poniekąd ze względu na prawie dwukrotnie (!!!) wyższe ceny, ale głównie dlatego, że panie stojące za ladą się do tego nie nadają - za ladą stoją razem z nimi ich mężowie, sklep czynny teoretycznie do 19:00, a o 18:40 kasa już zamknięta i nie ma zmiłuj, niczego się nie kupi.

No to dziwne masz te sklepy, ale na pocieszenie ci powiem że paliwo kosztuje 5,7 nawet jeśli na zakupach zaoszczędzisz kilka groszy to i tak będziesz w plecy...
Lateks

Postprzez Afordancja Pn, 8 paź 2012, 07:48

Lateks napisał(a):No to dziwne masz te sklepy, ale na pocieszenie ci powiem że paliwo kosztuje 5,7 nawet jeśli na zakupach zaoszczędzisz kilka groszy to i tak będziesz w plecy...

Nie chcę stawać po żadnej ze stron, bo z mojego punktu widzenia to inny rodzaj zakupów(markety vs sklepiki) i wszystko się przydaje, ale oprócz benzyny jest taki parametr jak mój czas i jest on bardzo cenny , nie ma takiego sklepiku gdzie mógłbym zrobić moje całe zakupy (staram się je robić jak najrzadziej) (z resztą jest ich tyle, że samochód staje się nieodzowny).
Najchętniej to bym zlecił dostawę wszystkich zakupów do domu(w rozsądnej cenie).

Swoją drogą w hipermarketach też jest kiełbasa składająca się z mięsa ;) ,więc to nie argument jakoby tylko w sklepikach taka była.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez Benq Pn, 8 paź 2012, 13:20

W osiedlowym sklepiku kupuję tylko piwo, bo mają zajebiście schłodzone :)
Benq

Postprzez adamb Cz, 11 paź 2012, 20:06

Lateks napisał(a):Dobry przykład kiełbasa jeżeli zawiera 25% mięsa to może kosztować połowę mniej, pytanie jak smakuje....

...natomiast w tym sklepiku masz absolutną pewność, że kiełbasa składa się w 100% z mięsa ? :lol:
Wiem, że w małych sklepikach wędliny są "rasowane" znacznie częściej niż w marketach.

shonya napisał(a):(...) nie kupuję absolutne niczego w najbliższym mi 'sklepiku', poniekąd ze względu na prawie dwukrotnie (!!!) wyższe ceny, ale głównie dlatego, że panie stojące za ladą się do tego nie nadają - za ladą stoją razem z nimi ich mężowie, sklep czynny teoretycznie do 19:00, a o 18:40 kasa już zamknięta i nie ma zmiłuj, niczego się nie kupi.

Co racja to racja shonya - mali sklepikarze dziwią się, że klientów mniej nie zauważając przy tym jak mało konkurencyjni są dla klienta... przebitka na czekoladzie (fioletowej firmy) 1,5zł to lekkie przegięcie - i nie sądzę aby tej czekolady w czekoladzie było więcej :wink:
Z obsługą nie jest najlepiej w większości sklepów... dzień dobry, proszę, dziękuję, dowidzenia takich zwrotów się nie używa w większości sklepów :evil:
adamb

Postprzez Lateks Cz, 11 paź 2012, 20:16

adamb napisał(a):...natomiast w tym sklepiku masz absolutną pewność, że kiełbasa składa się w 100% z mięsa ? :lol:
Wiem, że w małych sklepikach wędliny są "rasowane" znacznie częściej niż w marketach.

Wiesz ja kiełbasę kupuję u masorza w tzw. sklepie firmowym

Co do dzień dobry, proszę, dziękuję to szlag mnie trafia jak kiedyś byłem w Biedronce i każdemu człowiekowi kasjerka mówiła sztuczne "dziękuję i zapraszam ponownie" nie wiem może się to zmieniło.
Ale ludzie od "marketingu" mają nawalone w głowie. Tak samo na stacji paliw za każdym razem słyszę "polecam hot-doga" to jest paskudne -> jakby tam stał robot a nie człowiek za ladą....
Lateks

Postprzez adamb Cz, 11 paź 2012, 20:30

Też jeszcze niedawno kupowałem kiełbasę u masorza... ale gdy wędliny i kiełbasy w lodówce zaczęły się "psuć" szybciej niż marketowe to dałem sobie spokój... zresztą wędliny u tych wszystkich Procków i innych Stani to ta sama "sieka" co w markecie - to bez smaku i to bez smaku... więc po co przepłacać ?
adamb

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes