Rybnickie Markety

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: Rybnickie Markety

Postprzez adamb Śr, 18 mar 2015, 16:33

Szkoda, że nie doszła możliwość swobodnego wyjazdu z tego przybytku !
Ja bojkotuję ten sklep od ponad 4 lat, bo nie mam czasu w godzinach szczytu czy świat na wyjazd z parkingu trwający 25 minut.

Te sklepy (Media, Tesco, Praktiker) podobno już miały pozwolenie na budowę nowego wyjazdu (od strony Prostej) i co ? i nic !
Przestawić sygnalizację na tym skrzyżowaniu w taki sposób by wyjazd od Tesco miał zielone światło raz na 20 minut - wtedy klienci "oleją" ten sklep i albo go zamkną, albo jednak wybudują nowy wyjazd, a jest tam więcej podmiotów niż tylko w/w więc niech się zrzucą na tę inwestycję.
adamb

Postprzez qwerty Śr, 18 mar 2015, 20:37

Pisałem o tym juz od dawna. to jedyny pomysl na rozwiazanie problemu, ktory zafundowal nam miernota Fudali - postawil 3 markety, z kiepskim wyjazdem i zrobil "waskie gardlo" na wylocie z Centrum w kierunkui Zor.
Jak za Makosza zbudowali Real, to UM narzucil takie wymogi, ze po prawie 20 latach od otwarcia marketu, po tym jak w Polsce przybylo kilka milionow aut, nie ma problemu ani z wielkoscia parkingu pod Realem, ani z ZADNYMI korkami spowodowanymi wyjazdami z marketu.
Ale niestety Rybnik bedzie przez lata zalowal 16 lat miernoty Fudalego, bo w czasach najwiekszego rozwoju gospodarczego Polski w ostatnich 3-4 wiekach jedyne, co mamy to wysyp marketow i ciagly spadek sredniej pensji w miescie.
q.
qwerty

Postprzez hermiona Śr, 8 kwi 2015, 07:30

zgadzam się z tym co napisał the_economist, Rybnik nigdy nie był miastem z branży IT, tutaj to dominuje Wrocław.
hermiona

Postprzez Arteks Śr, 8 kwi 2015, 09:27

hermiona napisał(a):zgadzam się z tym co napisał the_economist, Rybnik nigdy nie był miastem z branży IT, tutaj to dominuje Wrocław.

Pytanie czy może być? Jeśli qwerty uważa, że wszystko zależy od władz miasta to ja rozumiem, że po kilku latach rządzenia miastem przez Kuczerę doczekamy się przynajmniej kilku nowych firm w branży IT podobnych do już istniejących np. OS3, Leon, Alan-Systems, 44 Group, Hostersi. Jeśli faktycznie wszystko zależy od władz miasta to czekam na wysyp takich firm w Rybniku. :D

A przy okazji to nie lepiej zakładać swoje firmy zamiast marnować swój czas, zapał i najbardziej twórcze lata na pracę w korporacjach?
Arteks

Postprzez Afordancja Śr, 8 kwi 2015, 14:28

Arteks napisał(a):Jeśli qwerty uważa, że wszystko zależy od władz miasta to ja rozumiem, że po kilku latach rządzenia miastem przez Kuczerę doczekamy się przynajmniej kilku nowych firm w branży IT

Arteks proszę...i po kiego.. piszesz takie głupawe prowokacje... na siłę szukasz adwersarza? To wątek o rybnickich marketach.

Arteks napisał(a):A przy okazji to nie lepiej zakładać swoje firmy zamiast marnować swój czas, zapał i najbardziej twórcze lata na pracę w korporacjach?

Zakładaj, nikt nie broni.Nie dla każdego jest wszystko. To z kategorii zdań "po co wy wszyscy pracujecie dla kogoś jak możecie być wszyscy szefami"(przejaskrawiłem).
Tak samo, dla niektórych lepiej być freelancerem, zarobki, blisko 3x większe (no zależy z kim porównywać, przynajmniej w moje branży), ale ryzyko większe i trzeba samemu dbać o załapanie się na projekty, nie dla każdego jest wszystko.
Znam takich którzy z etatu przeszli na freelancerstwo i są zadowoleni, i takich którzy przeszli dokładnie odwrotnie, na etat, i są teraz szczęśliwi, cenią spokój i nic nie martwienie się i swój czas.

Tak samo jest z firmami, inne stresy inne problemy, inne ryzyka, (nie mówię tu tylko o IT, ale ogólnie). I praca w korporacjach też nie jest taka zła (dla niektórych), zarobki są na tyle dobre, że "nikomu" nie chce się bawić we własne działalności, bo jest im zwyczajnie dobrze. Oczywiście niektórzy się źle z tym czują i idą w tę stronę.
Mam nadzieję, że teraz Arteks rozumiesz, i nie trzeba już zaśmiecać tego wątku.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez Arteks Śr, 8 kwi 2015, 17:52

@afordancja - ale ty jesteś nadwrażliwy w moją stronę... Przecież to była konkretna odpowiedź na poprzednie dwa wpisy. To nie jest prowokacja. A z tobą się mogę zgodzić, że prowadzić firmę w Polsce może nie jest najłatwiej ale jest z tego mega większa satysfakcja niż praca w jakieś wielkiej korporacji w której jest się pionkiem i zarabia czasami kilka razy mniej niż na własnym wikcie. Przy czym u siebie samemu można sobie robić dowolny rozwój firmy, w korporacji musi być tak jak chce zarząd czy kadra menadżerska. Znam osoby które pracowały w korporacjach i rzuciły to dla swoich pomysłów i wygrały na tym.
Arteks

Postprzez Afordancja Śr, 8 kwi 2015, 20:37

Arteks napisał(a):@afordancja - ale ty jesteś nadwrażliwy w moją stronę... Przecież to była konkretna odpowiedź na poprzednie dwa wpisy.

Nadwrażliwy..ee nie, tylko jestem "nadwrażliwy" na parę cech u ludzi. Ani to konkretne ani mądre, bezsensowna i niepotrzebna zaczepka i tyle, ale ok, nie drążmy tego, każdy widzi jak jest.

Arteks napisał(a):A z tobą się mogę zgodzić, że prowadzić firmę w Polsce może nie jest najłatwiej ale jest z tego mega większa satysfakcja niż praca w jakieś wielkiej korporacji

Jednych cieszy to innych "tamto". I tyle w temacie. Czasem kilka razy mniej, czasem więcej(czasem dla niektórych tysiąc "zusu" miesięcznie to nie lada wyzwanie). I nie mówiłem, tylko, że nie jest najłatwiej, tylko nie każdemu wszystko musi odpowiadać i być najlepsze co akurat dla Ciebie wydaje się najlepsze.

Ps.
Oczywiście dobrze, jeżeli coraz więcej osób spróbuje własnych sił, ale to oczywistość
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Poprzednia strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes