Co się buduje nowego?(W Rybniku)

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: Co się buduje nowego?

Postprzez adiqq Pt, 13 gru 2013, 16:48

ktoś wie, co się buduje przy ulicy raciborskiej?
codziennie widzę tam koparke jak równa(!?) teren...
adiqq

Postprzez jojo Pt, 13 gru 2013, 17:18

Jak równają teren tzn.,że będą siali trawę. :D
jojo

Postprzez amk Pt, 13 gru 2013, 22:00

adiqq napisał(a):ktoś wie, co się buduje przy ulicy raciborskiej?

Raciborska ma kilka kilometrów. Napisz dokładnie o które miejsce Ci chodzi.
amk

Postprzez adiqq So, 14 gru 2013, 09:47

jadąc w stronę centrum pomiędzy skrzyżowaniem z ul. wyboistą a wiaduktem - po prawej stronie
jak dla mnie to mogło wyglądać jak przyygotowania do jakichś prac budowlanych - stąd pytanie....
adiqq

Postprzez Arteks Śr, 1 sty 2014, 22:20

Zaczęła się jakaś budowa na Budowlanych między Shellem a Rondem Zebrzydowickim. Wygląda to na jakieś byle co czyli kolejny przykład na marnowanie potencjału tej ulicy :/ A w czasach PRL planowano tam rzędy bloków. Dzisiaj również byłyby to ciekawe tereny dla developerów, byłyby jesliby w tym mieście ktoś myślał o jakimś porządku urbanistycznym :/
Arteks

Postprzez ravhousen Cz, 2 sty 2014, 07:46

Jakiś czas temu facebookowy profil dzielnicy Maroko-Nowiny informował, że przy Shellu powstanie stacja kontroli pojazdów.
ravhousen

Postprzez gracka Wt, 7 sty 2014, 15:03

Rybnik ul. Raciborska (kierunek na Rydułtowy) przed byłym Citroenem- nowy budynek. Wie ktoś coś?
gracka

Postprzez tomi32 Wt, 14 sty 2014, 21:06

Rybnik Zamysłów ul.Niedobczycka nabite kołki przez geodetów wzdłuż drogi na odcinku od ul Plebiscytowej do ul Pod Lasem.Wygląda to na trasę prowadzenia wykopów.Nie dawno były robione wykopy wzdłuż ul.Plebiscytowej przez firme "Lubelskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych S.A." gdzie w wykopie układano rury pod kable,światłowody .Ktoś coś wie dla kogo ta firma prowadzi te prace ?
tomi32

Postprzez dariat Śr, 23 kwi 2014, 17:07

Szanowni Internauci
Chciałabym prosić Was o pomoc w sprawie wypełnienia ankiety, którą potrzebuję do pracy dyplomowej. Ankieta dotyczy inwestycji realizowanych w Rybniku.
Ankieta jest całkowicie anonimowa i zajmuje zaledwie 5 min.
Oto link do niej: http://moje-ankiety.pl/respond-62595/sec-scZ89aDK.html

Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuje:)
dariat

Postprzez rzyt Pn, 5 maja 2014, 13:38

Niech już ktoś w końcu kupi to "ostatnie bezczynszowe mieszkanie na Janiego".... Ta reklama już mnie "straszy" po nocach...
rzyt

Postprzez elmo Pn, 5 maja 2014, 19:27

Na I pietrze w Miszteli zrobili a,la figloraj ale chyba jeszcze jest nieczynne.
elmo

Postprzez Arteks N, 15 cze 2014, 19:26

Nowe budynki mieszkalne powstają na Poprzecznej. Poza tym chyba jakiś nowy salon samochodowy jest budowany na Gliwickiej. Naprzeciw Rojka rozbudowywany jest kompleks handlowy który ciągnie się od ul. Prostej (koło salonu VW). Rozpoczęła się chyba jakaś nowa inwestycja koło Ronda Plaza, tam gdzie kiedyś stała ta jedna z najszpetniejszych kamienic w mieście.
Arteks

Inwestycje,wskaźniki itp. w Rybniku

Postprzez zbig67 Śr, 17 wrz 2014, 13:08

ostatnio Makłowicz pokazywał jak się zmienił Kuala Lumpur przez ostatnie 20 lat. zaraz pomyślałem jak się zmienił Rybnik przez te 20 lat. chodzi o to że się niewiele zmienił. więc pytanie: co się buduje nowego i dlaczego nic się nie buduje a jak się już buduje to czemu tak wolno?
zbig67

Postprzez Afordancja Śr, 17 wrz 2014, 13:58

zbig67 napisał(a):ostatnio Makłowicz pokazywał jak się zmienił Kuala Lumpur przez ostatnie 20 lat. zaraz pomyślałem jak się zmienił Rybnik przez te 20 lat. chodzi o to że się niewiele zmienił. więc pytanie: co się buduje nowego i dlaczego nic się nie buduje a jak się już buduje to czemu tak wolno?

No chyba, nie oczekujesz, że 150 tysięczne "miasteczko" zmieni się przez 20 lat podobnie jak ponad 1,5 milionowa stolica kraju?
Czego byś oczekiwał, że co np. w centrum miało by powstać? Kto by to miał wybudować? Wybudowałeś coś?

Jak by patrzeć 20 lat wstecz to jak dla mnie dużo się zmieniło dużo na lepsze. Nacyna był syf, nie ma syfu, drogi z tego co pamiętam (nie mówię, że wszędzie) były b. kiepskie, w porównaniu z tamtymi teraz jest luksus. Centrum też chyba jak by trochę bardziej czystsze. No i wybudowano mnóstwo hipermarketów ;) .

Naprawdę nie wiem czego byś spektakularnego oczekiwał? Wieżowców?
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez piotrekdec Śr, 17 wrz 2014, 15:29

Naprawdę nie wiem czego byś spektakularnego oczekiwał? Wieżowców?

dodając-odnośnie tych "wieżowców" ; ); gdy, ktoś już chce wejść z pieniędzmi i wybudować dajmy na to
nowoczesny hotel w centrum miasta to jest niezgodne z planem zagospodarowania przestrzennego (patrz. hotel który miał powstać
w miejscu byłej kwiaciarni firmy rojek)
mam tu na myśli, to iż kłody rzuca się nawet tym, którzy mogliby inwestować w naszym mieście
piotrekdec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes