Co się buduje nowego?(W Rybniku)

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Co się buduje nowego?(W Rybniku)

Postprzez Arteks Pt, 9 lip 2010, 09:47

Zakładam nowy wątek bo mod w swoim szaleństwie zlikwidował NOWOŚCI W RYBNIKU :/

Czy ktoś z was co to za obiekt wybudowany przy obwodnicy niedaleko Ronda Chwałowickiego a także co to za hala budowana przy obwodnicy za ul. Krzyżową w pobliżu stacji BP?
Arteks

Re: Co się buduje nowego?

Postprzez zapo Pt, 9 lip 2010, 10:24

I jeszcze na Św. Jana 3 w Rybniku - nowa kamienica.
zapo

Postprzez ziupo Pt, 9 lip 2010, 21:49

Z nowości, to ostatnio pojawił się sprzęt i ogrodzenie terenu przy ulicy Zebrzydowickiej, obok dawnej hurtowni papierosów.
Kiedyś było tam mnóstwo śmieci, a teraz coś się dzieje.

35m^2 w Focusie do wynajęcia: http://www.galeriehandlowe.pl/go.live.php/PL-H882/ogloszenia/SMTk0/lokal-do-wynajecia-w-focus-mall-rybnik.html?title=Lokal%20do%20wynaj%C4%99cia%20w%20Focus%20Mall%20Rybnik
Obrazek
ziupo

Postprzez dr Becker So, 10 lip 2010, 11:03

Ciekawe co tam za butik nie wytrzymal, w Plazie od daaaawna jest wolne miejsce po North Fishu - ktorego mi zreszta szkoda bo mozna bylo tam cos zjesc w rozsadnej cenie.
dr Becker

Postprzez Mr.P So, 10 lip 2010, 11:15

dr Becker napisał(a):Ciekawe co tam za butik nie wytrzymal, w Plazie od daaaawna jest wolne miejsce po North Fishu - ktorego mi zreszta szkoda bo mozna bylo tam cos zjesc w rozsadnej cenie.

To chyba ten lokaj po Oxide...
Mr.P

Postprzez yakuz605 So, 10 lip 2010, 15:56

Ciekawe co tam za butik nie wytrzymal, w Plazie od daaaawna jest wolne miejsce po North Fishu - ktorego mi zreszta szkoda bo mozna bylo tam cos zjesc w rozsadnej cenie.

Taak North Fish to był fajny lokal. Niestety nie miałem osobiście przyjemności czegoś w nim zjeść, ale słyszałem rekomendacje.
A ten napis "WKRÓTCE NOWE OTWARCIE" już mnie irytuje...

A swoją drogą: ostatnio także widziałem taki napis w Plazie, tyle że na parterze. Kolejny butik zamknięty??
yakuz605

Postprzez elmo So, 10 lip 2010, 19:52

podobno w związku z budową drogi z wylotem na budowanym obecnie rondzie Sybiraków hurtownia eurocash ma sie gdzies przeprowadzać - wiadomo coś w tym temacie ?
elmo

Postprzez Arteks N, 11 lip 2010, 10:20

ziupo napisał(a):Z nowości, to ostatnio pojawił się sprzęt i ogrodzenie terenu przy ulicy Zebrzydowickiej, obok dawnej hurtowni papierosów.
Kiedyś było tam mnóstwo śmieci, a teraz coś się dzieje.

W którym to jest miejscu bo nie kojarzę żadnej hurtowni papierosów?
Arteks

Postprzez ziupo N, 11 lip 2010, 11:07

Naprzeciwko firmy Vacat.
Obrazek
ziupo

Postprzez Arteks N, 11 lip 2010, 12:38

ziupo napisał(a):Naprzeciwko firmy Vacat.

Ale mi to dużo dało wiesz ;P Skąd mam wiedzieć gdzie jest firma Vacat???
Arteks

Postprzez ziupo N, 11 lip 2010, 14:27

Mówiłem, ul Zebrzydowicka. A dokładniej nie wytłumaczę, bo tam nie ma w pobliżu nic specjalnego. No chyba, że zaliczysz do tego Medium II bodajże albo PRB, ale teren o którym mówię znajduje się bliżej wjazdu na osiedle Chabrowa z ul.Zebrzydowickiej.
Obrazek
ziupo

Postprzez tommi Pn, 12 lip 2010, 10:28

Arteks co do Obwiedniej Południowej pomiędzy BP stacją a ul Krzyżowa buduje sie Hydrotex, co do Obwiedniej przy rondzie Chwałowickim myslę (pewny nie jestem) że to będzie firma opisywana na tym portalu jako firma informatyczna, dysponująca salami wykładowymi do wynajęcia, ale nazwy nie przypominam sobie.cos mi brzi Maxcom
Zastanawiam się co się wydarzy na "glinioku" pomiędzy Kotucza i Cegielnianą?
tommi

Postprzez stopa Pn, 12 lip 2010, 10:37

Były już rozmowy na temat toru gokartowego w Rybniku. Tak więc zauważyłem tor z opon (w trakcie budowy) na terenie zamkniętej hurtowni Budozbyt na skrzyżowaniu Mikołowskiej i Wielopolskiej. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam.
stopa

Postprzez qwerty Pn, 12 lip 2010, 12:39

Jesli ta hurtownia jest juz zamknieta, to UM juz powinien stac w kolejce u wlasciciela posesji, zeby wykupic jej czesc lub calosc i zrobic tam miejsce dla powiekszenia tego skrzyzowania. Pas do prawoskretu i "rozpedowy" w strone Gliwickiej bardzo by sie tam przydal. Ale Fudali teraz zajety jest rozkrecaniem kampanii i nie zalezy mu na ulatwienu nam zycia.
q.
qwerty

Postprzez ziupo Pn, 12 lip 2010, 14:19

Zamknięta nie znaczy, że nic tam się nie dzieje, wręcz przeciwnie. Nie wiadomo, czy to ten sam przedsiębiorca, czy inny/nowy buduje tam tor kartingowy.
A miasto jeśli już będzie prowadziło jakieś rozmowy z właścicielem tamtego terenu, to jedynie z powodu kontynuacji budowy obwodnicy centrum, ponieważ wtedy trzeba będzie gruntownie przebudować wspomniane skrzyżowanie.

Notabene ciekawe co byś powiedział, gdyby miasto miało już ten kawałek terenu na własność i właśnie szykowało przetarg na przebudowę skrzyżowania. Zapewne znowu byłaby to gadka nawiązująca do wyborów i lament z powodu przebudowy skrzyżowania.
Obrazek
ziupo

Następna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes