czarna lista pracodawcow w regionie

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: czarna lista pracodawcow w regionie

Postprzez annafru N, 28 lis 2010, 17:34

takie listy powonny byc tworzone przez jakies niezalezne organizacje. przeciez wiadomo ze pracownicy korzy zostali zwolnieni nigdy nie beda do konca wiarygodni
annafru

Postprzez mao Pn, 29 lis 2010, 17:39

pudło.
taka informacja powinna być jawna i tworzona przez samych pracownikow. wejdz na go work pl
moim zdaniem najlepszym zrodlem sa pracownicy, ci co sie zwolnili i tych ktorzy pracuja - opinie bywaja czasem skrajne, jednak dzieki temu bedziesz w stanie wiarygodnie ocenic sytuacje w danej firmie.

ja z doswiadczenia nie polecam Telekomunikacji Polskiej S.A. z siedzibą w Warszawie (CSB Rybnik), widze ze trwaja rekrutacje na pracuj.pl i tp.pl
mao

Postprzez thomas_k7 Pt, 17 gru 2010, 23:07

annafru napisał(a):takie listy powonny byc tworzone przez jakies niezalezne organizacje. przeciez wiadomo ze pracownicy korzy zostali zwolnieni nigdy nie beda do konca wiarygodni

Za to pracodawca jest wiarygodny... Zależy z jakiego powodu zwolnieni pracownicy! Dużo tu przesłanek na temat takiej wypowiedzi... Każdy kto został zwolniony - wiadomo, nigdy nie będzie polecał swego pracodawcy. Tylko nie zawsze pracownik zostaje zwolniony zgodnie z prawem! i jak tu mówić dobrze w takim wypadku o swoim szefie? Inna sprawa jeżeli chodzi o zwolnienie za porozumieniem stron, niby dlaczego pracownik nie miałby dobrze wypowiedzieć się o szefie? Temat zbyt ogólny, lepiej poznać to na własnej skórze - nie polecam takich doświadczeń...!
thomas_k7

Postprzez haniaho Śr, 29 gru 2010, 07:15

do rybnick
Do czarnej listy chciałabym dodać market Tesco /mały/ stosuje się tam zastraszanie pracownic i bezpodstawne zwolnienia.
U tego "pracodawcy" obowiązuje inne prawo:
- nie dostarcza odzieży roboczej /jedyną odzież jaką otrzymałam to tzw. polar/, a wręcz żąda od pracownic określonego stroju np. czarne spodnie, spódnica.
- nie wypłaca ekwiwalentu za używanie własnej odzieży
- nie wypłaca ekwiwalentu za pranie odzieży
- nie uznaje np. "urlopu na żądanie"
- zwalnia dyscyplinarnie za nieobecność w pracy /po nieuznaniu urlopu na żądanie/ wpisując ciężkie naruszenie obowiązków / to był tylko pretekst, by nie wypłacić odprawy przy rozwiązaniu umowy/
- nie wypłaca nadgodzin /moim zdaniem praca na pełny etat to 8h /np. od 14-22/, a nie od 14-22:30

W miejscach związanych z obsługą klienta nie dostarcza się zwykle odzieży roboczej w rozumieniu prawa jest to odzież służbowa, której pranie nie może zostać wrzucone w koszty przez firmę. Nota bene mogłaś wybrać inne stanowisko pracy, jeśli nie akceptujesz tego, że przy obsłudze Klienta należy wyglądać schludnie i obowiązuje pewien dress code, tak samo w bankach zwykle pracodawcy nie dają ubioru i trzeba sobie samemu zafundować. Co do ekwiwalentu za pranie to pisałam, że nie jest to odzież robocza.
Jeśli potrzebujesz dnia wolnego bez ustalenia w grafiku urlopów to idziesz po opiekę lub L4, przecież nie może być tak, że praktycznie żadne stanowisko pracy nie działa, bo wszyscy są na urlopach, L4 etc...
Praca 8 godzinna to praca kiedy jesteś zalogowana na kasie, bo to Twoje miejsce pracy, czyli dodajesz czas przygotowania do pracy i wychodzi te nieszczęsne kilkanaście minut. Cóż taka praca, taki świat, takie realia - zawsze możesz założyć własną działalność, bo jak nie akceptujesz większość kwestii, na które się skarżysz to będzie Ci ciężko.

P.S. Nie mam nic wspólnego z siecią Tesco.
haniaho

Postprzez Lateks Śr, 29 gru 2010, 11:06

haniaho bzdury piszesz, koszty prania odzieży zawsze są plusem i dla pracownika i dla pracodawcy -> bo nie trzeba od tego płacić podatku Zus-u itp.
Jedyny mankament to taki jeżeli rzeczywiście pracodawca pierze odzież pracownikom -> i tu druga sprawa jakiekolwiek by to nie było stanowisko to jeżeli pracodawca nie zapewnia odzieży to zawsze pracownik ma otrzymać ekwiwalent za używanie odzieży własnej...

Grafik urlopów -> super tylko ja jeszcze nigdy nie widziałem takiego na cały rok, poza tym każdy ma chyba prawo się dogadać że potrzebuje jeden czy dwa dni, nie mówiąc już o urlopie na żądanie który też nie musi być związany z imprezą dzień wcześniej

może nie jesteś związana z Tesco -> ja też nie, ale jeżeli jesteś gdzieś kierowniczką to uwierz mi że będąc człowiekiem dla pracowników, chociaż praca i płace będą marne będzie się miło pracowało...
Lateks

Postprzez lolol Pt, 29 kwi 2011, 11:47

..co wy pleciecie na temat tzw "UŻ" jest ustawa na to i koniec, 4x w roku mamy do niego prawo, jeśli pracodawcy tego nie przyjmują do wiadomości, zastraszając pracowników itp itd, to mają pecha, sami sobie szkodzicie nie korzystając z sądów pracy, czy PIP-u, sami sobie podlewacie takie niewolnictwo które kwitnie...
lolol

Postprzez adamb So, 30 kwi 2011, 14:17

haniaho napisał(a):Praca 8 godzinna to praca kiedy jesteś zalogowana na kasie, bo to Twoje miejsce pracy, czyli dodajesz czas przygotowania do pracy i wychodzi te nieszczęsne kilkanaście minut.

Chyba wg kodeksu pracy by Tesco !
Kodeks Pracy napisał(a):Art. 128. § 1. Czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji
pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy.
adamb

Postprzez kerim So, 14 maja 2011, 11:54

Prawo Pracy nie jest od określania ile pracowników ochrony ma znajdować się na ochranianym obiekcie. O tym decyduje szefostwo firmy ochroniarskiej.

Ja osobiście odradzam pracę na stoisku piekarni Rąbka w Realu. Przedstawiciel to idiota. Szef piekarni to złodziej i oszust. Nie ma umowy o pracę, umowa zlecenie jest ale można sobie nią podetrzeć tyłek. Zarobki gorzej niż żenujące, do tego celowe obcinanie godzin - byleby mniej zapłacić pracownikom. Ogólnie bardzo niesmaczna historia z firmą, która na szczęscie zakończyła się happy endem.
kerim

Postprzez altu Pn, 24 wrz 2012, 08:58

Na Śląsku jest taka firma, co kredyty bez zaświadczeń udziela i co się skarżą na nią pracownicy, nazwy nie podam bo mnie zjadą jej szefowie :) Ale [spam] podać mogę :)
altu

Postprzez bobofruit826 So, 7 mar 2015, 12:36

Witam do czarnej listy dodam firmę Tonik piekarnia - ciastkarnia Antoni Pieczka. Dostalam oferte pracy z PUP miala byc p raca na 3/4 etatu za ponad 1300 brutto czyli za minimalna płace zgłosilam sie do pracy chetnie po czym okazalo sie ze pani płaci 5 zł na godzine:/ Dodam ze oferuje umowe o prace nie jakies zlecenie czyli powinna zaplacic conajmniej to minimalne wynagrodzenie. Oczywiscie w PUP o tym powiedzialam ale chyba nic z tym nie zrobili. Tez mi urząd pracy
bobofruit826

Postprzez sasha 9522 Pt, 17 kwi 2015, 11:30

Ja do czarnej listy chcialabym dodac bar z kebabem w Niedobczycach za Kościołem. Czlowiek idzie cos sobie zjesc i dostaje jedzenie po terminie,na dodatek ciagle zmienia sie personel,nie wiem czy to kwestia zarobkow czy moze szefa ktory stoi nad pracownikami i na kazdym kroku patrzy im na rece nie mowiac juz jak sie do nich odnosi. Jezeli tak pracodawca podchodzi do swojego personelu to nie wroze mu dlugiej kariery. Szkoda mi tylko dziewczyn ktore musza tam pracowac,jezeli ja mialabym taka sytuacje w pracy od razu bym z tamtad odeszla. Zenada!!!
sasha 9522

Poprzednia strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes