POMYSŁ NA BIZNES W RYBNIKU ?

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: POMYSŁ NA BIZNES W RYBNIKU ?

Postprzez TooSlow So, 14 kwi 2012, 16:38

Joseph swoimi pomysłami pokazałeś, że .. nie masz pomysłów na biznes :) Autorka tematu raczej nie ma pretensji do ludzi, a do tego, na co pozwolili mieszkańcy miasta. Czyli dwóch brył :wink: Może mało jeździłem i widziałem, ale nie kojarzę za granicą takich molochów w centrum. Bo to się po prostu kłóci ze sobą. Ale co tam, może kiedyś zmądrzejemy :) A autorce życzę powodzenia w biznesie, choć go nie wróżę - taki interes opiera się bardziej na klientach z ulicy, którzy idąc na zakupy wejdą na ciepłą czekoladę. A jak wiemy ludzie Ci siedzą w dwóch bryłach..
TooSlow

Postprzez adamb So, 14 kwi 2012, 17:46

Marta a gdzie się mieści ta Twoja Herbaciarnia ?
adamb

Postprzez Lateks So, 14 kwi 2012, 18:57

marta1997abc wszystko ładnie i pięknie napisane tylko brakuje mi jednego ale:
Ludzie nie mają pieniędzy bo co? przecież pracują,
Właśnie na tym polega potęga Niemiec że kupują Niemieckie produkty,
pieniądze które wydają zostają w kraju i albo te produkty mają dużo lepszą jakość albo po prostu dają szanse przeżycia sąsiadowi.
A w Polsce głupie tłumaczenie że ludzie są za biedni, a jacy mają być skoro jeździmy niemieckimi samochodami, kupujemy w portugalskich sklepach,
żarówki produkowane we Francji, w dodatku za prąd też płacimy Francuzom zwalniając ich z podatku od nieruchomości.
Ubieramy się w chińskie ciuchy, i jemy "zdrową europejską żywność" naszpikowaną chemią.
Ja osobiście unikam dupermarketów na każdym kroku. Ale niestety widzę że cała hołota zachwyca się jakością "Stonki" .
Jeżeli ja mam jeść wyborne roślinne z Holenderskiej firmy za 2,99 to wolę margarynę roślinną z Bielskiego Bielmaru kupowaną w małym sklepie za 3,10
Nie jeden mnie przekonywał że przepłacam ale nie stoję w korku 30min żeby dojechać do molocha tylko kupuję kiedy przejeżdżam przy sklepie albo jak idę na spacer z psem.
Co przy paliwie za 6zł/l wychodzi mnie dużo taniej. Tylko Polacy nie potrafią wielu rzeczy zrozumieć i policzyć!!!

Pozdrawiam i życzę optymizmu.
Lateks

Postprzez zbig67 So, 14 kwi 2012, 19:02

gdyby nie te "dwie duże bryły" w centrum, to w Rybniku dosłownie nie ma nic! pamiętam rybnik z lat 80-siątych , w niedziele to było wymarłe miasto, puste ulice. teraz przynajmniej po Focusie i Plazie mozna pospacerować
zbig67

Postprzez adamb So, 14 kwi 2012, 23:14

Ja nie nawidzę robienia zakupów w takich halach/galeriach więc podziwiam ludzi, którzy z własnej woli wybierają "spacery" w niedzielne popołudnie po focusie albo innej plazie :mrgreen:
To już lepiej pójść na herbatę do Marty albo na piwo do Celticu.

Piszecie tutaj, że ludzie nie mają pieniędzy i podajecie przykłady Niemiec... a tam to faktycznie wygląda trochę inaczej w myśl zasady "żyj i niech inni żyją".
Niemcowi gdy zepsuje się samochód to oddaje do mechanika, gdy ma problem z instalacją elektryczną to wzywa elektryka, do instalacji wodnej hydraulika itd. a jak jest u nas ? każdy sobie kombinuje, szuka w internecie rad i pomocy wywala pieniądze na niepotrzebne części byle tylko nie zawołać fachowca i na koniec cieszy się, że zaoszczędził (wg. swojego mniemania ofc).
Tak tworzy się luka w biznesowym "łańcuchu pokarmowym" co prędzej czy później wszystkim odbije się czkawką.
Elektryk przez brak zleceń nie przyjdzie do firmy, w której pracujesz (np. hyrt. elektryczna) i nic nie kupi, ty nie pójdziesz do dealera samochodów i nie kupisz nowego auta bo spadły ci dochody itd.
adamb

Postprzez kasia1997abc N, 15 kwi 2012, 10:20

Rybnik zwany miastem - jest tak naprawdę totalnym zadupiem (gospodarczym , rolniczym itp.). W Rybniku utrzymają się biznesy tak jak : burdel , dyskoteka , bar z fast-foodami , hodowle psów , kino , RTV-AGD ,sklepy zoologiczne. A miejsca takie jak : herbaciarnie , sklepy z ciuchami , eleganckie drogie z nie trującym jedzeniem restauracje nie mają szans.Rybnik to najbardziej rozpierdolone miasto pod każdym względem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kasia1997abc

Postprzez UPR N, 15 kwi 2012, 10:55

Miasto tworzą jego mieszkańcy. Fajne masz mniemanie o sobie. Widocznie rybniczanom do szczęścia nie są potrzebne herbaciarnie, ale burdel i banki. Wolny rynek nie znosi próżni
TRZY DRUŻYNY JEDEN KLUB, K.S. ROW AŻ PO GRÓB!
Cały ROW zawsze razem koszykarki, żużlowcy, piłkarze
UPR

Postprzez dr Becker N, 15 kwi 2012, 10:57

Najlepiej otworzyć bezsensowny i nieprzemyślany biznes a potem mieć pretensje do całego świata że nie wyszło.
dr Becker

Postprzez stfu1 N, 15 kwi 2012, 11:26

burdel tez poszedl w plajte
stfu1

Postprzez ewkadm N, 15 kwi 2012, 11:46

Zadna herbaciarnie nie da rady jeżeli ludzie w imię ideologii aferałów maja zarabiac 1500-2000, płacic ok.300-500 za czynsz, 200-300 prąd - pozostała reszta to inne opłaty i baaardzo droga żywnosc.. :( Nie wspominam o paliwie za 5,99 , gazie z" bratniej Rosji" i innych patentach aferałów...Na herbaciarnie i rozrywki mogą sobie pozwolic nieliczni - np. mainland z kieszonkowego od rodziców.. :D
ewkadm

Postprzez basia80 N, 15 kwi 2012, 17:11

Ludzie mają coraz mniej pieniędzy w portfelach. Koszty utrzymania zwiększyły się ostatnio bardzo,wszystko drożeje a pieniędzy mamy coraz mniej. Myślicie że w tych galeriach jest taki duży ruch to tylko pozory ludzi czasem jest sporo ale większość spaceruje lub tylko ogląda. Ludzie w dzisiejszych czasach zwracają bardziej uwagę na cenę liczą się z każdą złotówką. Wiem bo w porównaniu do ubiegłych lat obroty znacznie spadły.Jako społeczeństwo biedniejemy a bogacą się tylko nieliczni. Jak ktoś już wcześniej wspomniał to najgorsze jest to że nasze ciężko zarobione pieniądze są wyprowadzane z kraju przez duże sieci handlowe.
basia80

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes