POMYSŁ NA BIZNES W RYBNIKU ?

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: POMYSŁ NA BIZNES W RYBNIKU ?

Postprzez ziupo Śr, 9 lut 2011, 21:01

No dobra, do lokalnej prasy też nie mam zastrzeżeń.
Obrazek
ziupo

Postprzez zbig67 Wt, 19 lip 2011, 21:30

sklepów już było mnogo i upadły, wszędzie dookoła są banki. wszędzie chcą ci dać kredyt. mnie się marzy jedna rzecz w rybniku. mianowicie taka nietypowa restauracja typu szwedzki stół. wchodzisz i płacisz przy wejściu np. 40 zł. i możesz jeść do woli co chcesz. takie rzeczy są na zachodzie. u nas nie. ostatnio mi to znajomy zachwalał.
zbig67

Postprzez dr Becker Śr, 20 lip 2011, 06:26

zbig67 napisał(a):mnie się marzy jedna rzecz w rybniku. mianowicie taka nietypowa restauracja typu szwedzki stół. wchodzisz i płacisz przy wejściu np. 40 zł. i możesz jeść do woli co chcesz. takie rzeczy są na zachodzie. u nas nie. ostatnio mi to znajomy zachwalał.

Pomysł bardzo dobry, tylko stawka IMO za wysoka.
Ja wciąż czekam na sklep w którym będą normalne jeansy w normalnej cenie, kupienie w Rybniku normalnie wyglądających i wygodnych spodni to dramat. Może w okolicznych miastach jest jakiś sklep? (Żory, Wodzisław Śl. Jastrzębie Zdr. Knurów, Racibórz) ktoś coś wie?
Przydałaby się tez jakaś kawiarnia albo bistro z cenami na które byłoby mnie stać bez bólu, jakiś czas temu odwiedziłem kawiarnię na ulicy św Jana (tą na piętrze) za dużą kawę zapłaciłem 11zł... Doprawdy jestem lekko skołowany - czy tylko mi się to wydaje bardzo drogo? Może jestem zbyt skąpy albo zbyt ubogi?
dr Becker

Postprzez tressilian Cz, 21 lip 2011, 11:31

Hmm, w toerii zarabiasz 2300zł (bo chyba taka jest średnia na łapę w Rybniku). Za granicą, na "zachodzie" zarabiają na łapę 2x więcej (powiedzmy, bo w Portugalii mniej, w Niemczech więcej). Za kawę małą płacą około 2€, za dużą około 3.5€ (o ile dobrze kojarzę ceny). Cóż - przeciętny rybniczanin powinien siedzieć w domu albo pić małą kawę :)

Ogólnie cena wydaje sie być rynkowa i najniższa, aby opłacało się prowadzić interes.
tressilian

Postprzez Afordancja Cz, 21 lip 2011, 11:54

Co do kawy to najpierw uscislijcie co rozumiecie przez kawa ;)
Bo kawa to filizanka "tradycyjnej" kawy, a i "kawa" to fikusna kawa (wiem wiem dla niektorych to nie kawa) ze słomką.
A i filiżankowa kawa kawie nie równa.
No ale jeżeli kawa nazwijmy to tradycyjna, miała by kosztować 11 zł, to nie wiem jak musiałby być duży ten kubek, żebym kupił ;)
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez majunia Cz, 21 lip 2011, 12:22

A mnie się marzy taki coffie house jak w "Przyjaciołach".
Gdzie można ze znajomymi wejść, usiąść na wygodnym fotelu, albo sofie i napić się najzwyklejszej kawy z ogromnego kubasa, zjeść sernika i to nie za cenę małego obiadu w Sphinx'ie...
No i najważniejsze- nie może to być sieciówka...
majunia

Postprzez UPR Cz, 21 lip 2011, 12:54

No to marzenie się powinno spełnić ;)
TRZY DRUŻYNY JEDEN KLUB, K.S. ROW AŻ PO GRÓB!
Cały ROW zawsze razem koszykarki, żużlowcy, piłkarze
UPR

Postprzez dr Becker Cz, 21 lip 2011, 15:22

majunia napisał(a):A mnie się marzy taki coffie house jak w "Przyjaciołach".
Gdzie można ze znajomymi wejść, usiąść na wygodnym fotelu, albo sofie i napić się najzwyklejszej kawy z ogromnego kubasa, zjeść sernika i to nie za cenę małego obiadu w Sphinx'ie...
No i najważniejsze- nie może to być sieciówka...

No właśnie - duża kawa! Ja lubię się kawy napić te wszystkie naparstki są o kant dupy.
Gdybym był Włochem pewnie bym wolał taką espresso o mocy porównywalnej ze ścieżka koksu - ale wole dużą która mi wystarczy na przejrzenie całej gazety, i w takiej cenie żeby było mnie stać chlapnąć następna "na drugą nogę".
Niestety w kawiarni o której pisałem dwie duże kawy kosztują tyle co pół kraty piwa - przelicznik dla mnie absolutnie niedopuszczalny.
dr Becker

Postprzez majunia Cz, 21 lip 2011, 17:13

Dokładnie. Wszystko fajnie, tylko w Plazie albo Focusie czuję się jak na wystawie. Jakoś tam mało kameralnie.
Pod Tubą może i klimat, ale ceny powalają i kilka razy trafiłam tam już na "zonka" z kawą (co tu dużo kryć- nie dość, że mała to jeszcze lura).
Bosco (chyba się nie mylę z pisownią) za dwie kawy i dwie "marlenki" zapłaciliśmy tyle co za dobrą kolację w Sioux'ie.
Nie da się ukryć, że najlepiej w domu, na balkonie siedzieć, gazetę z kiosku kupić, samemu sobie zrobić kawy i upiec sernik.
Tylko, że nie każdy balkon ma :P
majunia

Postprzez dr Becker Cz, 21 lip 2011, 17:21

majunia napisał(a):Tylko, że nie każdy balkon ma :P

No właśnie ja nie mam, m.in. dlatego korzystam z McDonalda, nie muszę kupować dzienników bo są na miejscu, jest hotspot, tylko że wciąż jest to cholerny McDonald z papierowymi kubkami - raczej się tam z nikim nie umówię bo to nie miejsce na towarzyskie pogaduchy.
dr Becker

Postprzez zbig67 N, 24 lip 2011, 17:58

przydał by się taki Fashion House w Rybniku, taki jak w Sosnowcu. wielki sklep z ciuchami. jak widać wielki biznes nie chce do nas przyjść.
zbig67

Postprzez sybin Pt, 29 lip 2011, 20:50

Tak sobie czytam wpisy i się zastanawiam. Sam z chęcią widział bym w centrum coś w stylu Starbucks czy CoffeeHeaven ale nie wiem czy Rybnik jest na to gotowy. Nie jestem pewien czy ludzi na to stać ale nie finansowo lecz mentalnie. Wydaje mi się, że u nas nie ma wykształconej kultury typu coffee to go czy choćby porannej kawy przed pracą na mieście. Trzeba również zwrócić uwagę na odpowiednią lokalizację o którą bardzo ciężko bo centrum miasta zaśmiecają sklepy które zatrzymały się w latach 90 (naprawdę nie wiem jak one zarabiają na te ekstremalnie wysokie czynsze). Z drugiej jednak strony istnieje Cafe Bosco, które znajduje się na uboczu, a ciężko tam znaleźć wolny stolik. Trzebaby zrobić badania marketingowe czy faktycznie biznes tego typu byłby opłacalny w Rybniku.

A co do samej kawy to jestem przekonany, że większość ludzi nie byłaby w stanie odróżnić kawy z McDonalds (ekspres automatyczny) od kawy np. z CofeeHeaven gdzie przygotowuje się kawę w miare tradycyjnie. Ludzie wolą kawę z CH dlatego, że każda kawa jest robiona indywidualnie, widzimy cały proces jej przygotowania od mielenia aż do podania. Co więcej jeśli faktycznie chcemy użyć dobrej kawy to trzeba mieć do tego dobre ziarna co kosztuje nie mało. Jeśli będziemy przygotowywać espresso z kawy po 150zł/kg to za zwykłą latte i tak zapłacimy pewnie powyżej 9zł. Chyba, że liczmy na niewiedzę klientów i będziemy korzystać z kawy o połowę tańszej.
sybin

Postprzez betta So, 30 lip 2011, 13:28

Rozumiem ktos zainwestuje czasem nie małe pieniądze to pragnie szybkiego zysku i odzyskania włozonej kasy
Ceny wywindowane w kosmos mają to zagwarantować
Tylko czy tędy droga ? Przykład.Obok starego kościoła powstał fajny zakład fryzjerski dla maluchów.Nie powiem wypasiony
Szmery bajery dla maluszków ; ) Zapytałam o cene zwykłego cięcia - 30 zł
Za podcięcie grzywki i 2 cm z tyłu.Ja dla siebie płacę 12-15 zł za cięcie damskie
Gdyby koszt w/w cięcia dziecięcego był taki sam jak w innych salonach fryzj.to założę się ze nie jedna mamuska dla samej frajdy posiedzenia w kolorowym autku zaprowadziła by własnie tam dziecko
Ale nie za tę cenę....
Jak tam przechodzę a przechodzę czesto zawsze świecą tam pustki
Ciekawe jak długo 'pociągną' ?
betta

Postprzez meinland So, 30 lip 2011, 13:38

sybin
Co do Twojego pomysłu. Ja też chętnie bym coś takiego widział, ale tak jak mówisz - u nas nie ma gotowości mentalnej na coś takiego. Starbucksy położone są zazwyczaj w dzielnicach wielkiego przepływu ludzi, szczególnie tam, gdzie jest dużo biurowców, w miastach, gdzie ludzie żyją bardzo szybko. W Rybniku tego nie ma, a co więcej - w większości miast Polski tego nie ma. Nawet w Katowicach trzeba by się poważnie zastanowić nad lokalizacją Starbucksa. S to taki trochę McDonald's, ale ukierunkowany na kawę. A jak wiadomo, kawa nie ma takiego przebicia jak fast-foody, bo dzieci kawy nie piją, a dorośli piją ją tylko w określonych porach.

Dlatego ja w Rybniku widziałbym coś innego. Ale ten pomysł zachowam dla siebie :D
meinland

Postprzez sybin So, 30 lip 2011, 14:52

meinland napisał(a):Dlatego ja w Rybniku widziałbym coś innego. Ale ten pomysł zachowam dla siebie :D

Ja ciągle szukam pomysłu, ale co mi przyjdzie do głowy i sobie to przeliczę to mam wrażenie, że jest to nierentowne. Zobaczę co przyniesie przszłość ;)
sybin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes