POMYSŁ NA BIZNES W RYBNIKU ?

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: POMYSŁ NA BIZNES W RYBNIKU ?

Postprzez rybaks Śr, 16 sty 2013, 12:47

Ładowanie się teraz w tradycyjny biznes moim zdaniem nie ma sensu. Czeka na nas recesja - sprzedaż będzie malała. Jedyne co ma sens, to lokowanie środków w nieruchomości, szczególnie nieruchomości magazynowe. Oferty takie jak ta - [spam]Magazyny dadzą zysk, ale musisz mieć najpierw duży kapitał. W bazach jartomu pojawia się coraz więcej nieruchomości magazynowych z dobrymi wycenami. Trzeba mieć tylko środki na ich przejęcie.
rybaks

Postprzez Arteks Śr, 16 sty 2013, 13:05

rybaks napisał(a):Ładowanie się teraz w tradycyjny biznes moim zdaniem nie ma sensu. Czeka na nas recesja - sprzedaż będzie malała.

Tak, najlepiej założyć ręce rybaks i nic nie robić bo... jest kryzys. Co za jałowe myślenie... :/
Arteks

Postprzez gagarinka90 Śr, 16 sty 2013, 14:04

Ja już o tym kryzysie słyszę od ponad 10 lat..i nowe działalności powstają i całkiem dobrze się mają;)
gagarinka90

Postprzez rybaks Cz, 31 sty 2013, 12:59

Nie twierdzę, że najlepiej usiąść i nic nie robić - po prostu ładowanie się w inwestycje, które nie dają pewnego zwrotu z nich, nie ma raczej większego sensu.
Podałem ci przykład nieruchomości Jartomu jako pewniak. Nawet jeśli działka traci na wartości to i tak odbuduje swoją cenę. Podobnie zresztą jak magazyny i inne nieruchomości inwestycyjne.
rybaks

Postprzez mirkaa Wt, 25 sie 2015, 07:47

A mnie wciąż brakuje sklepów "z duszą".
Zobaczcie - biznes można zrobić nawet na książkach o ile właściciel robi to z autentyczną pasją. Myślę, że warto zastanowić się w czym jesteśmy dobrzy, niekoniecznie musi to być spójne z naszym wykształceniem. Mnie brakuje małych cukierni, piekarni, sklepów z warzywami gdzie znajdę poza towarem człowieka. W dobie wszechobecnej masowości, wirtualności takie kontakty "face to face" są bezcenne. Oczywiście to wszystko musi mieć ręce i nogi tzn. lokalizacja lokalu, styl lokalu też są bardzo ważne.
mirkaa

Postprzez ania84 Wt, 25 sie 2015, 21:56

Brakuje Ci sklepu z duszą? to zerknij sobie na Kościelną obok baru sushi. Znajdziesz tam właśnie taki sklep z duszą, nawet fajnie się nazywa "ŁAŁ rękodzieło i kwiaty"
ania84

Postprzez Abisall Śr, 26 sie 2015, 08:01

Czyżby jednak przenosiny z Reymonta nie dały spodziewanego efektu i trzeba posiłkować się mało subtelnymi metodami aby zareklamować geszeft - żenujące.
Abisall

Postprzez Arteks Śr, 26 sie 2015, 10:58

Abisall napisał(a):Czyżby jednak przenosiny z Reymonta nie dały spodziewanego efektu i trzeba posiłkować się mało subtelnymi metodami aby zareklamować geszeft - żenujące.

Czy to jest żenujące? Bądźmy bardziej wyrozumiali wobec osób którzy chcą przedstawić jakieś niszowe biznesy. Co innego reklama jakichś sieciówek albo korporacji czy jakichś instytucji finansowych. Ale jakiś sklepik z rękodziełem... Ja nie mam nic przeciwko. Nawet podziwiam ludzi którzy w dzisiejszych czasach chcą iść w takim trudnym kierunku jak rękodzieło.
Arteks

Postprzez Abisall Śr, 26 sie 2015, 15:09

No to niech otwarcie napisze " słuchajcie jesteśmy właścicielami sklepiku takiego a takiego , zapraszamy etc" a nie "Ojej sklepik z duszą taki fajny jest tu i tu i ślicznie się nazywa"
Abisall

Postprzez ania84 Śr, 26 sie 2015, 17:42

Taki sklep był na Reymonta? Jak widzę jesteś bardziej zorientowany niż ja, bo ja trafiłam na nich przypadkowo idąc na suchi. Mniemam, że to Ty jesteś właścicielem i robisz reklamę rozdmuchując krótką notkę. Ach! (Dla informacji więcej odpowiedzi z mojej strony nie będzie).
ania84

Postprzez Abisall Śr, 26 sie 2015, 18:01

Ach jak "szprytnie" - ot szłam na sushi i zobaczyłam i mimo że konto mam od 7 lat i nigdy słowa nie napisałam to akurat teraz musiałam wskazać palcem sklepik z duszą... Litości
Abisall

Poprzednia strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes