POMYSŁ NA BIZNES W RYBNIKU ?

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Re: POMYSŁ NA BIZNES W RYBNIKU ?

Postprzez marcin210 Wt, 8 sty 2013, 12:18

Dziekuje za odpowiedzi.
Afordancja strone internetowa napewno bym mial. Plus jest taki, ze sam potrafie ja zrobic wiec pare groszy w kieszeni. Co do ulotek to moze masz racje, robie tak samo jak Ty.
Biernat wiadomo, ze roboty troszke jest, ale dam sobie z tym rade. " Ludzie i tak kupią w OBI" fakt, czesto tak bywa, ze ludzie kupuja w marketach -niska cena. Problem moze byc potem taki, ze drzewko nie chce sie przyjac poniewaz bylo hodowane w Holandi czy bog wie gdzie jeszcze i zwyczajnie naszej zimy nie przetrwa.. a jeszcze gorzej jak jakas chorobe zlapie. Oczywiscie dla ludzi liczy sie cena wiec ciezko bedzie przekonac tych co licza kazdy grosz.
"Nie wspominając o legalności całej akcji" nie rozumie o co Ci dokladnie chodzi?
Afordancja "Jeśli chodzi o reklamę internetową to szedł bym na większa skale" masz moze jakis pomysl? dumam i poza rybnikiem ciezko mi cos wymyslic.. troche boli koszt reklamy na glownej stronie rybnik.com.pl (najtansza oferta to 500zl za dwa dni) wiec raczej w gre wchodzi ogloszenie za free(dzial ogloszen) Chyba zeby oglosic sie w lokalnych gazetach. Poszperam jeszcze jak tam z cenami takich reklam. Jesli ktos chce dorzucic swoje zdanie za lub przeciw to zapraszam
marcin210

Postprzez Biernat Wt, 8 sty 2013, 13:17

marcin210, miałem na myśli działalność gospodarczą, ZUS, podatek itd. Chyba że już prowadzisz jakąś działalność to wtedy odpada problem. Widzę, że już chyba i tak postanowiłeś, ale zrób kalkulację taką najmniej optymistyczną i przelicz wszystko raz jeszcze. Nie wiem ile takie sadzonki kosztują ale pewnie grosze, to w najgorszym wypadku popłyniesz na te parę groszy i własną robotę. Powodzenia.
Biernat

Postprzez marcin210 Wt, 8 sty 2013, 18:06

Dzialalnosc gospodarcza mam zalozona(we wczesniejszym poscie juz pisalem) tak wiec zus tak czy siak place. Sadzonki faktycznie kosztuja grosze(maksymalnie 1zl) Kalkulacje zrobilem, ale przy tak malej ilosci nie licze na jakis ogromny zysk.. zeby cos konkretnego zarobic to bym musial kupic duzo wiecej tych sadzonek i poczekac z 3lata i caly czas dosadzac zeby miec co roku zbior. Jedyne czym sie martwie to to, czy w miesiac, ewentualnie 1,5 dam rade to sprzedac... boje sie, ze nikt mi tego nie kupi. Nie wiem jak sie zabrac za rozreklamowanie tego. No nic jakby ktos mogl sluzyc rada to chetnie poczytam. Dzieki za odzew
marcin210

Postprzez sybin Wt, 8 sty 2013, 21:29

Po pierwsze trzeba pochwalić samodzielną inicjatywę. Na każdym biznesie da się zarobić jednak trzeba to robić z głową i poświęcić na to trochę kasy i czasu.

Jeśli chodzi o reklamę to wspominasz o darmowych ogłoszeniach na portalu i reklamie w gazetach. Zastanów się czy to rozsądne. Kto zagląda na ogłoszenia? Kiedy Ty ostatnio to robiłeś, i czego tam szukałeś? Z taką reklamą może się okazać, że włożysz w ten mikrobiznes troche kasy na sadzonki i je stracisz bo nikt się o tym nie dowie. Przy reklamie trzeba wyjść poza granice standardowego myślenia, albo zatrudnić kogoś kto się na tym zna ;)

Już dużo lepszym pomysłem jest płatna reklama na stronie głównej rybnik.com.pl, ale wiadomo, że jeśli nie planujesz dużej produkcji to jest to bezsensowne bo zje ci to dużą część zysków.

Z punktu widzenia marketingu twój produkt możnaby określić produktem nieposzukiwanym, więc jego wypromowanie nie jest łatwe, ale nie niemożliwe, może warto zastanowić się nad większa produkcją i sprzedażą do centrów ogrodniczych itp w celu dalszej odsprzedaży, będziesz miał dużo niższy koszt promocji bo nawiążesz osobiste kontakty z pośrednikami i będziesz miał pewny zbyt.
sybin

Postprzez Afordancja Wt, 8 sty 2013, 21:55

To ja dodam coś od siebie..

1. Niektórzy szukają takich "gadżetów" do swoich ogródków działkowych (czy jak to się poprawnie nazywa), nie wiem czy dokładnie takich jak chcesz sprzedawać bo temat działek itp. jest mi obcy i nie wiem czy to takie jak sprzedajesz, ale spotkałem się z takimi zakupami. Wniosek, rozreklamował bym się na wszystkich ogródkach działkowych, są tam zazwyczaj tablice ogłoszeniowe, więc reklama za darmo.

2. Co do strony, nie wiem na ile znasz tematykę, ale za opłaca się założyć "dział" z poradami tzn. najczęstsze pytania kiedy sadzić czy coś (jak już pisałem nie znam się na tym ;) ) google przynajmniej coś "wyżej" zindeksuje za darmo.

3. Jak już pisałem podejrzyj konkurencję, wpisz do googla zapytanie jak byś ty szukał takich sadzonek, sprawdź kto się wyświetli, jaką mają stronę jakie usługi itd.

4. Co do darmowej reklamy, to poszukaj jakiś for tematycznych, zdarza się, że jest dział reklama, powtórzę się jeszcze raz, jeżeli nie ma takiego działu lub odpowiedniego, nie rób spamu, źle to się skończy.

5. Jeżeli się nie boisz opinii, daj sobie dosyć oryginalna nazwę (mam na myśli dosyć unikatową) i włącz sobie w googlach "alerty" na to słowo, jak i na słowa "thuje" itd. (sam pewnie będziesz wiedział jakie, ale dosyć wyspecjalizowane). z jednej strony będziesz miał wszelkie nowe informacje kto co o Tobie ewentualnie pisze (możliwość zareagowania), jak i kto ewentualnie szuka/pyta w tej tematyce.(Dalej przypominam o nie byciu nachalnym)

6. Popytaj firm zakładające ogrody, czy nie chcieli by z Tobą nawiązać jakiejś współpracy (zakładam, że jakiejś "lipy" nie będziesz sprzedawał), jeżeli chcesz to mogę zapytać jednej bo akurat znam, i mogę zapytać skąd się zaopatrują.

7. O szybkości reakcji na zapytania klientów nie będę pisał bo to chyba oczywiste.

8. Jeżeli ulotki to głownie w rejonach z domkami, a nie np. na rynku ;) , ale to też pewnie oczywiste.

9. Można by wiele jeszcze pisać, ale jeśli chodzi o darmową reklamę, to co prawda teraz nic mi do głowy nie przychodzi, ale jest wiele darmowych różnych "portali", ale są też gdzie mają okresy próbne (tylko musisz to mocno kontrolować, bo będą chcieli przedłużyć umowę bez powiadamiania Ciebie ) i gdy ktoś się do Ciebie zwraca, zawsze możesz zapytać gdzie Cię znalazł, jeżeli jakiś "portal" będzie dominował, przynajmniej będziesz wiedział, że warto za niego zapłacić.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez adamb Śr, 9 sty 2013, 21:54

marcin210 napisał(a):(...) strone internetowa napewno bym mial. Plus jest taki, ze sam potrafie ja zrobic wiec pare groszy w kieszeni.

Nie wiem dlaczego ale wydaje mi się, że sami niszczymy sobie rynek... i nie przyjmuję za bardzo twierdzenia, że jesteśmy biedni i dlatego to tak wygląda.
Jeśli wszyscy staniemy się "samowystarczalni" (Marcin sam sobie zrobi stronę) to kto będzie u nas cokolwiek kupował ? informatyk pewno nie :wink:
marcin210 napisał(a):" Ludzie i tak kupią w OBI" fakt, czesto tak bywa, ze ludzie kupuja w marketach -niska cena.

Przed świętami obserwowałem odwrotne zjawisko przed OBI i innymi marketami - ludzie kupowali sporo droższe choinki właśnie w marketach zamiast ładniejsze i tańsze w Nadleśnictwie :roll:
Pewnie lenistwo zwyciężyło...
adamb

Postprzez marcin210 Śr, 9 sty 2013, 22:17

skoro potrafie zrobic strone ktora nie bedzie straszyc to nie widze sensu dawac zlecenia osobie ktora tworzy www. Mam kolege ktory robi strony i na brak zamowien nie narzeka.. :) Co do marketow to sam myslalem czy nie zaparkowac przy jakims markecie z otawrtm bagaznikiem Nie na parkingu, ale obok(wiadomo o co chodzi)
Afordancja
1 o tablicy ogloszen na dzialkach nie slyszalem, dzieki.
2 dobra mysl
3 jakis czas temu przegladalem
4 nie do konca trafione poniewaz mam zamiar sprzedawac tylko w okolicy(mala ilosc wiec nie chce szalec na wieksza skale)
5 nie do konca wiem o co ci chodzi :/ pozycjonowanie? jesli tak to wiadomo wiaze sie to z kosztami bo sam tego nie zrobie, ale jest to jakis pomysl
6 tez o tym myslalem, ale przy kilkuset szt. watpie, ze bede wstanie zaoferowac atrakcyjna cene. Jesli mozesz to zapytaj sie tej firmy skad biora ewentualnie za ile(przy 3letniej tuji smaragd) Jakbys jeszcze sie dowiedzial ile mniej wiecej w miesiacu im tego schodzi to super..
7 wiadoma sprawa
8 oczywiscie. Myslalem tez zeby uderzac w nowo budujace sie domki. W rybniku troche ich sie znajdzie. Nawet w samych marklowicach sporo ich powstaje(chyba ze wzgledu na tanie dzialki)
9 wiadoma sprawa
sybin
Jesli chodzi o platna reklame na rybnik.com.pl to jak wczesniej pisalem najtansza to 500zl za dwa dni wiec lipa. Gdyby byla na 5 to juz lepiej
'z punktu widzenia marketingu twój produkt możnaby określić produktem nieposzukiwanym' i tak i nie. Teraz prawie kazdy dom z ogrodem ma tuje. Zamiast odgradzac sie murem od sasiada ludzie wybieraja choinki, drzewka itp. Nad wieksza produkcja poki co sie nie zastanawiam. Za duze ryzyko. Chce sprawdzic czy te kilkaset szt. sprzeda sie w jakims sensownym czasie..jesli tak to chetnie kupie/zrobie wiecej sadzonek i jak pisales wtedy mozna uderzac w centra ogrodnicze. No nic na wiosne chyba bede dzialac. Co z tego wyjdzie zobaczymy. Sugestie mile widziane
marcin210

Postprzez Afordancja Cz, 10 sty 2013, 11:49

marcin210 napisał(a):5 nie do konca wiem o co ci chodzi :/ pozycjonowanie? jesli tak to wiadomo wiaze sie to z kosztami bo sam tego nie zrobie, ale jest to jakis pomysl

http://www.google.pl/alerts?hl=pl

ja np. monitoruję informacje o pewnej firmie i sprawdza się to dosyć dobrze (nie wiem czy na wszystko znajduje, ale mi to wystarczy)
Afordancja

Postprzez marcin210 Pt, 11 sty 2013, 13:13

dzieki. nie slyszalem o tym wczesniej. Bede dzialac
marcin210

Postprzez Dynamikacja Pt, 11 sty 2013, 15:26

Witam, zapraszam do poczytania naszego bloga http://www.firnawi.pl/ - jest w nim w zwięzły i prosty sposób opisane jak zrobić ulotkę/wizytówkę/kalendarz swojej firmy. Blog jest napisany w taki sposób, alby nawet laik mógł sobie poradzić ze zrobieniem projektu i przygotowaniem go do druku. Pozdrawiam, Drukarnia Dynamikacja.
Dynamikacja

Kawiarnia przyjazna dziecku

Postprzez gagarinka90 Wt, 15 sty 2013, 16:08

Witam Serdecznie!
Jestem absolwentką pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej i od jakiegoś czasu zastanawiam się nad otwarciem na terenie Rybnika Kawiarni przyjaznej dzieciom. Wiem też, że do sierpnia 2012 działała kawiarnia muffin cafe o której dużo słyszałam i to niezbyt pochlebne opinie. Moim największym marzeniem jest praca z dzieciaczkami i tak oto mojej głowie zrodził się ten pomysł. Chciałabym otworzyć kawiarnię, która naprawdę jest PRZYJAZNA. Wśród znajomych mój pomysł cieszy się przychylnością ale chciałabym zasięgnąć opinii pozostałych mieszkańców Rybnika. Mam mnóstwo pomysłów, aby kawiarnia cieszyła się aprobatą dzieci, bo to przede wszystkim z myślą o nich będzie utworzona. Z góry dziękuję za wszelkie Państwa opinie,
Pozdrawiam!
gagarinka90

Postprzez adamb Wt, 15 sty 2013, 16:48

Kawiarnia dla dzieci ? świat się chyba kończy... a może pójść dalej otwórz pub dla dzieci :mrgreen:
adamb

Postprzez gagarinka90 Wt, 15 sty 2013, 17:03

Proszę dokładniej przeczytać a później złośliwie komentować..to ma być kawiarnia przystosowana do małych dzieci,tzn gdzie jest przewijak, kojec dla raczkujących dzieci, gry i zabawki itd. Gdzie rodzina może wspólnie spędzać czas i gdzie dzieci mogą się swobodnie bawić. Kawiarnia, która posiada udogodnienia dla rodzin z maluszkami.
gagarinka90

Postprzez Afordancja Wt, 15 sty 2013, 19:52

Aż zapytałem, żony co o tym myśli, i stwierdziła, że pomysł bardzo dobry. O tej pierwszej nie słyszałem, czyli wniosek, że musiała byś nieźle to wypromować.
Afordancja

Postprzez gagarinka90 Wt, 15 sty 2013, 22:04

Jak dobrze pójdzie to już za niedługo będziecie mieli gdzie spędzać czas z dzieciakami przy dobrej kawie i nie tylko, a jednocześnie nie martwiąc się o to, że dziecko niechcący coś zbrudziło czy stłukło;) Najważniejsze jest też to, iż potencjalni pracownicy będą posiadali odpowiednie kwalifikacje do pracy z dziećmi;) Chcę też organizować różne warsztaty dla dzieci, a także dla mam i tatusiów;) Czekam na dalsze opinie,
Pozdrawiam!
gagarinka90

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes