Szpital Wojewódzki nr 3

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Re: Szpital Wojewódzki nr 3

Postprzez rex N, 15 lip 2012, 12:40

ciekawe czy CBA bedzie wczesniej na Energetykow w WSS czy na ul.Chrobrego w UM :lol:
rex

Postprzez dr Becker N, 15 lip 2012, 13:42

rex napisał(a):ciekawe czy CBA bedzie wczesniej na Energetykow w WSS czy na ul.Chrobrego w UM :lol:

Na Chrobrego w UM już byli jakiś czas temu. Fudali jest chytry - wszelkie jego wątpliwe decyzje nie są aż tak prymitywne żeby byle CBA mogło go złapać za rękę.
dr Becker

Postprzez ludek Cz, 29 sie 2013, 19:47

Temat już dawno umarł ale może ktoś jeszcze podzieli się wiadomościami na temat rybnickiej porodówki. Nasłuchałam się wielu negatywnych opinii i jestem przerażona bo planuję rodzić w Rybniku, choć może lepiej jechać gdzieś indziej? A może przez ten czas coś się zmieniło i jest lepiej?
Interesuje mnie najbardziej kwestia porodów rodzinnych, czy faktycznie trudno dostać się na tą salę do porodów rodzinnych, czy nie odmawiają znieczulenia bez powodu, a już najbardziej chciałabym wiedzieć czy można wybrać pozycję do rodzenia czy trzeba na leżąco? pomóżcie bo muszę się zdecydować gdzie rodzić
ludek

Postprzez Anna P Cz, 29 sie 2013, 20:27

Rodziłam w Rybniku w 2010 roku. Rodziłam w niedzielę,więc być może było "nieco inaczej" niż w tygodniu ( nie było ordynatora ;). Poród rodzinny- nie było problemu by mąż mi towarzyszył, znieczulenie bezpłatne, choć u mnie akcja dość szybko się posunęła i nie skorzystałam. W pierwszej fazie porodu jest piłka do skakania i położne zachęcają do korzystania z niej, natomiast rodziłam już w pozycji leżącej/półleżącej bo tak było mi najwygodniej i nawet nie próbowałam jej zmieniać;,ale położna obserwując akcje proponowała np. by obrócić się na bok.Opieka generalnie w porządku ( oczywiście były też mniej sympatyczne zmiany pielęgniarek noworodkowych),położne bez zastrzeżeń, choć z nimi nie miałam jako tako kontaktu, ponieważ nie miałam żadnych problemów ( ale są pod telefonem). W sali już po porodzie jest telefon z którego można zadzwonić zarówno do położnych, jak i do pielęgniarek od noworodków. Generalnie ja nie nastawiałam się na hotel pięciogwiazdkowy, ani na prywatną opiekę;). Dla mnie bez zarzutów i gdybym miała rodzić drugi raz pewnie zdecydowałabym się na Rybnik.
Anna P

Postprzez Afordancja Pt, 30 sie 2013, 07:02

Mam podobne doświadczenia (żona rodziła nie ja, ten rok), z "pokojem"(raczej aneksem) do porodu nie było żadnego kłopotu po prostu przyszliśmy i powiedzieliśmy, byliśmy w trakcie 2 zmian położnych, i były b. miłe, nie mamy praktycznie żadnych zastrzeżeń. Nie wiem jak jest ze znieczuleniem, bo nie było takiej potrzeby. Reszta jak w poprzednim poście.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez gio45 Cz, 10 paź 2013, 08:52

No to pojechałeś po bandzie. W tym szpitalu bakterie siedzą w murach, nie można się ich pozbyć. To nie przypadek, że bardzo wielu ludzi, w tym noworodków po wyjściu ze szpitala miało zdiagnozowanego gronkowca albo też inne świństwo, dlatego też od tego szpitala jak najdalej. Poza tym jeśli chodzi o lekarzy, to wielu z nich zachowuje się, jakby było tu za karę.
Zawsze warto czekać do końca.
gio45

Postprzez orient Cz, 10 paź 2013, 09:27

@gio45 jest wręcz odwrotnie od tego co piszesz. Sterylna czystość i higiena, nowoczesność i dobra atmosfera. A co do lekarzy to wszystko zależy od oddziału. Na okulistyce lekarze wspaniali! :)
orient

Postprzez Anna P Cz, 10 paź 2013, 11:37

gio45, nie bardzo rozumiem kto pojechał po bandzie.Zarówno ja i jak i osoba komentująca po mnie nie wspominała nic o bakteriach tudzież brudzie.
Wyraziłam własna opinię, wydaje mi się że jak na subiektywną ocenę to jest ona dość obiektywna jednak...
Nie miałam problemu ani z własnym zdrowiem po porodzie ani ze zdrowiem dziecka.
Dla mnie było czysto, nawet bardzo.Panie sprzątające sprzątały przynajmniej raz dziennie.Mówiąc szczerze bardzo mnie to wówczas pozytywnie zaskoczyło.
A jeśli chodzi o lekarzy to bywają różni, tak jak różne bywają pacjentki...Im tez czasem się wydaję, że jak już ONA przyszła rodzić to lekarz prowadzący powinien natychmiast przy niej się zjawić. Mam takie znajome niestety.
Anna P

Postprzez Don Tytus Cz, 10 paź 2013, 13:05

orient napisał(a):@gio45 jest wręcz odwrotnie od tego co piszesz. Sterylna czystość i higiena, nowoczesność i dobra atmosfera. A co do lekarzy to wszystko zależy od oddziału. Na okulistyce lekarze wspaniali! :)

Zapomniałeś dodać, że okulistki bardzo ładne (przynajmniej te, które miałem okazję zobaczyć) :)
Don Tytus

Postprzez adamb Cz, 10 paź 2013, 20:54

gio45 napisał(a):No to pojechałeś po bandzie. W tym szpitalu bakterie siedzą w murach, nie można się ich pozbyć.

...ta jasne, a żywią się tynkiem :lol:
Jeśli nie masz o czymś bladego pojęcia to powstrzymaj się od komentarza - tu nie onet.
adamb

Postprzez ma Pn, 27 kwi 2015, 14:28

Ponawiam temat szpitala w orzepowicach. Oddział ginekologi, Czy warto wybrać ten szpital.
ma

Postprzez Afordancja Pn, 27 kwi 2015, 14:51

ma napisał(a):Ponawiam temat szpitala w orzepowicach. Oddział ginekologi, Czy warto wybrać ten szpital.

Pytanie na forach nie ma większego sensu, bo w 90% usłyszysz negatywne odpowiedzi (bo takie osoby mają żal, a tym którym poszło b. dobrze raczej nie pisują), a że szpital duży to dostaniesz dużo negatywnych historii ;)

Dla odmiany ja dam odpowiedź pozytywną (oczywiście też subiektywną, bo znam tylko swoje przypadki), więc w ciągu ostatnich 2 lat "odwiedziłem" 2 razy ten oddział,(poród rodzinny) i dwa razy było naprawdę bardzo dobrze. Oczywiście, że zawsze jest dobrze jak jest dobrze, jednak patrząc, że to oddział wojewódzki to mają dobry sprzęt. Jak masz blisko, to uważam, że dlaczego nie...aczkolwiek dalej uważam, że pytanie się na forum to marna jakośc odpowiedzi ;)
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez ma Pt, 1 maja 2015, 17:48

To jest racja ale tonący brzytwy się chwyta. Jednak jest taki portal znany lekarz i tam akurat są też bardzo dobre opinie. Najgorsze że na ten temat wogóle jest bardzo mało opinii co mnie zaskakuje.
ma

Postprzez adamb Pt, 1 maja 2015, 19:52

Tego portalu to ja bym tak zbyt poważnie nie traktował... :wink:
adamb

Postprzez ma Śr, 20 maja 2015, 14:58

Odpowiem sobie sama na swoje pytanie, może komuś też przyda się ta opinia i moje spostrzeżenia.
Po kilkudniowym pobycie i przebytej operacji stwierdzam, że na oddziale ginekologi są fachowcy w swojej dziedzinie jeśli chodzi o lekarzy. Dobra opieka ze strony położnych oczywiście nie wszystkich, bo były ze dwie które zwolniłabym w trybie natychmiastowym. Warunki dobre, czysto, jedzenie to wiadomo porażka na całej linii. Jednak mimo to polecam ten szpital, jestem zadowolona, mimo obaw wszystko przebiegło zgodnie z planem.
ma

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne