Szpital Wojewódzki nr 3

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Szpital Wojewódzki nr 3

Postprzez rozynant N, 6 maja 2007, 09:40

Witam!
Ten post jest dla przyszłych matek.
Nie uciekajcie do innych miast rodzić dzieci, nie wiem z kąd wzięła się niepochlebna opinia o naszym szpitalu.
Jest to nowy obiekt, zatem żadnych przeróbek i dostosowywań, wszyskto na porodówce wybudowano od razu jak miało być. Czułam się tam wspaniale, opieka non stop, wszystko jak należy. Czułam się tam jak królowa. Opiekowała się mną świetna kadra! Od patologii poprzez porodówkę do pokoju matki z dzieckiem czułam się dobrze, nigdy nie zostałam sama z jakimś problemem, zawsze dostałam fachowe odpowiedzi na moje liczne pytania, nigdy nie widziałam zniecierpliwienia na twarzach osób, które opiekowały się mną i moim maleństwem!
Dodam, że poród mój był rodzinny i to pielęgniarki szukały mojego tel. kom. jak już było trzeba wzywać męża - nie spóźnił się i był fachowo obsłużony, żeby ze mną być w tej niesamowitej chwili.
Kobiety - nie szalejcie, ten szpital jest wspaniały!!!
rozynant

Postprzez orlik Cz, 7 cze 2007, 15:41

WSS w Orzepowicach robi wrażenie nowoczesnego i przyjaznego pacjentowi... czar pryska, kiedy zmuszeni jesteśmy skorzystać z jego usług. Wspomniana porodówka nie cieszy się najlepszą opinią - dlaczego mamy decydować się na tak ważny moment właśnie tutaj ? Czy niezależnie od faktycznego stanu mamy chwalić wszystko co rybnickie i zadowalać się "bylejakością" ? Przykład: wodzisławska porodówka zbiera praktycznie same pozytywne opinie mimo tego, że szpital jako całość nie jest tak imponujący jak nasz. Za to o rybnickiej pierwszy raz słyszę, czy też raczej czytam, coś dobrego :o
I bez przesady z tym uciekaniem do innych miast, bo to brzmi tak jakoś dramatycznie, jakby te matki z dziećmi już z nich nie wracały ;)
orlik

Postprzez rent1000 Cz, 7 cze 2007, 18:59

Czy na ten szpital patrzysz tylko przez pryzmat porodówki ?
Nigdy nie rodzilem , więc nie wiem nic na ten temat , ale szpital w Orzepowicach to równiez np. oddział ratunkowy , gdzie podczas obecnego strajku przyjmuje się wszystkich , nawet z bólem palca .
To równiez baza diagnostyczna , do której lgną ludzie z całego województwa .
Warto spojrzec nieco szerzej na ten szpital , a nie tylko parking , porodówka .
rent1000

Postprzez orlik Cz, 7 cze 2007, 19:32

Może pierwsze zdanie w moim poście wywołuje wrażenie, że oceniam źle cały szpital, tak jednak nie jest. Na pewno wiele oddziałów jest na dobrym poziomie :) Nie musiałem korzystać teraz, w czasie strajku, z oddziału ratunkowego i nie mogę nic powiedzieć na ten temat. Z tego co ja wiem to jedynym niestrajkującym szpitalem w okolicy jest skansen :wink: w Rydułtowach. Baza diagnostyczna na pewno jest dobra w WSS, ale czy z tymi pacjentami lgnącymi tu z całego województwa aby troszkę nie przesadzasz ??
orlik

Postprzez rent1000 Cz, 7 cze 2007, 19:45

Nie przesadzam , cos o tym wiem .
rent1000

Postprzez orlik Cz, 7 cze 2007, 20:19

No ja też wiem coś niecoś, mam tu parę osób z rodziny i znajomych :) Zdarzają się przypadki z różnych dziwnych miejsc w Polsce (nawet daleko z poza Śląska), przeważnie chcą się dostać do konkretnego lekarza - jest paru takich których nazwiska są rozpoznawalne w całym kraju, i ludzie ich szukają.
orlik

Postprzez Marczello Pn, 2 lip 2007, 13:09

Szpital w Rybniku to - rzeźnia!!! W gronie moich przyjaciół - jest nas około 15 par - urodziło się każdemu dziecko na przełomie około 1 roku i o dziwo 5 znich rodziło w rybniku i za każdym razem poważne problemy. Moja zona rodziła w Wodzisławiu i sporo z naszego grona przyjaciół również - chodziasz szpital wyglądem nie przyciąga - to jednak obsługa była ok. A przed Rybnickim szpitalem będę ostrzegał cały czas. W naszej sytuacji nie chciał nawet respektować oświadczenia o cesarskim cięciu (od pani Girkowej z Katowic - gdzie żona jeździła na badania) - mówiąc słowami pana doktora, którego nazwisko jest bardzo znane w Rybniku a jest to jeden z miesięcy w roku - poród nie wpływa na wzrok matki - to już o wszystki świadczy - nie wiem o co chodziło - ale jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze o jedno. Pojechaliśmy do Wodzisławia i tam ordynator powiedział, że mając oświadczenie MUSZĄ zroić tak jak jest napisane - nawet jakbyśmy chcieli porób naturalny - to się nie da. A z doświadczenia już wiemy, ze najgorzej leczyć się u lekarza, który w szpitalu jest tylko pionkiem.
Pozdrowienia dla wszystkich przyszłych matek!
Marczello

Postprzez robertm20 Pn, 2 lip 2007, 14:18

W Wodzisławiu jest o wiele lepiej przygotowany personel...oprócz tego maja bardzo dobrze wyposażone sale. Wiem o czym piszecie z tym Szpitalem w Rybniku :/ jest to rzeźnia i nawet znajoma pielęgniarka z tego szpitala(jednakże nie z tego oddziału) mówi ze lepiej znaleźć inne miejsce na ta chwilę.
robertm20

Postprzez Marczello Pn, 2 lip 2007, 14:28

Zrozumiałe jest że wszędzie można popełniają błedy - ale ważne jest by było ich jak najmniej. Jeśli zdecydujemy się na drugie dziecko to znowu do Wodzisławia pojedziemy.
Marczello

Postprzez badabum Pn, 13 sie 2007, 18:33

Witam
I ja chciałbym dodać słów parę na temat szpitala.
Denerwują mnie opinie typu szpital to rzeźnia bo dziecko miało problemy.

Nie wiem jak od strony gineko, jednakże mamy jeden z najlepiej w kraju zaopatrzony oddział noworodkowy i jedynym problemem jest to, że nie mamy OIOM dla noworodków w Rybniku.Lekarze przestrzegają norm dużo ostrzejrzych niż te w Wodziu czy innych miastach. Moje dziecko tam się urodziło, było wszystko dobrze, jednakże sam widziałem jaką totalną głupotą i nieporadnością wykazują się tabuny ludzi odwiedzających mamy i dzidziusie. Latają, wdzierają się i obmacują wszystko naokoło. Wybaczcie, ale jak się pojawia bakteria na oddziale, która dziesiątkuje maluchy to potem baranki krzyczą, że to rzeźnia, a właściwie sami tą rzeźnię robią.

Aha, i pytanie co to znaczy rodzić po ludzku.
Dostaje się punkty w ankietach, żeby dziecko było zaraz po urodzeniu oddawane mamie. Fajnie! ale nie każde dziecko się do tego nadaje, zwłaszcza dzieci "niskich warstw społecznych" - to widać! są słabe, mają problemy z oddychaniem (papierosy) no i czasem krążeniem (promilki). i potem milusie szpitaliki, w których mamusia może spokojnie zapalić w ubikacji są premiowane a te gdzie liczy się zdrowie dziecka dostają po dupie.

Zastanówmy się przed głupkowatymi hasłami ..kto tak naprawdę robi rzeźnię nowonarodzonym dzieciom.
badabum

Postprzez dr Becker Wt, 14 sie 2007, 11:30

Nie wiem jak na innych oddzialach ale mam bardzo kiepskie doswiadczenia (sporo moich znajomych rowniez) z oddzialem ortopedycznym, IMHO zasluguja na ostra krytyke.
dr Becker

Postprzez stfu1 Wt, 14 sie 2007, 22:58

dr Becker napisał(a):Nie wiem jak na innych oddzialach ale mam bardzo kiepskie doswiadczenia (sporo moich znajomych rowniez) z oddzialem ortopedycznym, IMHO zasluguja na ostra krytyke.

krytyke to malo powiedziane powinni zamknac ten oddzial bo bedac tam wychodzisz w jeszcze gorszym stanie niz przyszedles
stfu1

Postprzez orlik Pt, 17 sie 2007, 17:33

bedac tam wychodzisz w jeszcze gorszym stanie niz przyszedles

heh, to tak samo jak w rydułtowskim szpitalu... :cry:
orlik

Postprzez dr Becker Pn, 20 sie 2007, 15:36

O ile mi wiadomo ortopedia w Rydultowach jest na o wiele wyzszym poziomie niz ta w Rybniku.
dr Becker

Postprzez Adi N, 23 gru 2007, 12:41

witam dziś w nocy byłem przy porodzie mojej żony . Małżonka rodziła w tym jak to pisaliście szpitalu "żeznia" jak się okazało poród nie mógł sie odbyć normalnie było konieczne cesarskie cięcie . . .. . . . . . i powiem wam że opieka była jak najlepsza jak położnych tak i lekaży myślę że ile kobiet rodzi dzieci tyle jest różnych sytuacji nie każda kobieta reaguje jednakowo każda kobieta i każde dziecko jest inne i bardziej lub mniej podatne na choroby czy też ma mocniejszą lub słabszą psychikę a poza tym jak już ktoś napisał,błędy może popełnić każdy szkoda tyłko że płacą za to nasze żony i niewinne dzieciaczki ps........ Też mam znajome które, tam rodziły i różnie to było ale 90% było zadowolone
Adi

Następna strona

Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne