Krytyka segregacji śmieci przez gospodarstwa domowe.

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Krytyka segregacji śmieci przez gospodarstwa domowe.

Postprzez tobiash So, 1 sie 2020, 10:51

Dzień dobry, tutaj tobiash, opiszę parę problemów, dotyczących segregowania odpadów przez gospodarstwa domowe.

- Przed rozpoczęciem regularnego segregowania śmieci przez gospodarstwa domowe w Rybniku, istniały jednostki, które zajmowały się tym regularnie i nie było nigdy z tym problemów. Generowało to miejsca pracy.

- Problem charakterystycznego zapachu można było rozwiązać inaczej, próbując konwertować gazy, powstające przy spalaniu śmieci, na energię elektryczną.
Niestety problem rozwiązano w stylu pieniacza - wzbogaceni ludzie stali się mniej wytrzymalsi i gruboskórni na rzeczy naturalne, niż byli jeszcze 10, 20, 30 lat temu, nawet uwzględniając wymianę pokoleniową.

- Przed segregacją śmieci dzieci były skłonne chętniej spożywać owoce i warzywa, obecnie mniej, z powodu uciążliwego problemu wyrzucania śmieci nie do jednego, a do kilku pojemników na raz.

- Ponadto, pojawienie się kolejnych kontenerów do wyrzucania śmieci spowodowało pojawienie się kilkukrotnie większej ilości muszek owocówek, pająków, komarów oraz innych insektów, które trzeba eliminować trutkami, co stało się w konsekwencji mniej ekologiczne, ekonomiczne i bezpieczne dla zdrowia ludzi (bo przecież używki, służące do ich zabijania, też kiedyś powędrują na śmietnik, a im groźniejsze owady, tym więcej trzeba wydać na leki na ukąszenia i podrażnienia w kontakcie z nimi).
tobiash
 
Posty: 67
Dołączył(a): Wt, 4 lip 2006, 22:01

Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości

cron