Jak sędzia może się tak "pomylić"?

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Jak sędzia może się tak "pomylić"?

Postprzez moteron Śr, 15 sie 2018, 20:41

Z góry informuję, że nie głosowałem na PiS. Miałem jednak kilka spraw cywilnych na placu Kopernika (tu akurat jest STOSUNKOWO nieźle) i w wielu innych sadach na terenie naszego kraju i moje naprawdę obiektywne opinie o sędziach są generalnie negatywne. To nie jest tak, że "zawsze ktos w sądzie jest niezadowolony po wyroku", obywatele - strony przegrane godzą się wewnętrznie z SENSOWNYMI uzasadnieniami wyroków. Nie będę wchodzil w szczegóły żeby sobie nie zaszkodzić, bo zapewne jeszcze wiele razy będę na wokandzie - jako powód. Do rzeczy jednak.

"Sędzia z Sądu Rejonowego w Kluczborku Wydział Rodzinny i Nieletnich obmacywał asystentkę swą, w tym oczywiście w intymne miejsca a także poprowadził ją na łóżko i położył się na niej. Wszystko to wbrew jej woli" jednakże "sąd ten uznał, że czyn tego sędziego to tylko naruszenie nietykalności cielesnej" a nie molestowanie (źródło http://www.funkcjonariusze.pl/sedzia-ma ... ykalnosci/ )

Pytanie: czy taka "reforma" co to się odbywa położy kres takim patologiom? Bardzo wątpię. Czy dyscyplinarki za głupotę będą? Wątpię.
moteron

Re: Jak sędzia może się tak "pomylić"?

Postprzez adamb Cz, 16 sie 2018, 15:03

Coś mi nie pasuje w tej historyjce z Kluczborka... a mianowicie gdzie doszło do tego karygodnego czynu ?
Z racji obowiązków zawodowych bywałem w Sądach na terenie woj. śląskiego, mam także znajomego sędzię i nic nie wiem na temat łóżek w sądach.
Więc drogą dedukcji :wink: wnioskuję, że sytuacja nie miała miejsca w gmachu sądu, czyli hipotetyczna sytuacja miała miejsce gdzie indziej, więc asystentka poszła na prywatne spotkanie z owym sędzią... gdzie wydarzyć się mogło wszystko i nic !
Może chciała podwyżkę, a na odmowę zareagowała oskarżeniami ? takie sytuacje to zawsze zdanie przeciw zdaniu.
adamb

Re: Jak sędzia może się tak "pomylić"?

Postprzez moteron Pn, 20 sie 2018, 13:25

Chodzi o to jak sąd to typowe molestowanie (gdziekolwiek miałby miejsce i o ile w ogóle miało miejsce ale sąd uznał że miało) podciąga tylko pod naruszenie nietykalności.
moteron

Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne