Judeopolonia: 100 milionów złotych na Cmentarz Żydowski

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Judeopolonia: 100 milionów złotych na Cmentarz Żydowski

Postprzez p1chrunch Pt, 29 gru 2017, 11:30

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje ... 48257.html

Budowa Judeopolonii trwa w najlepsze. Szczątki Polaków na Kresach często spoczywają gdzieś w lasach lub na polach, Stare Powązki w ruinie, a filosemicki reżim PiS-uaru wciąż płaszczy się przed żydowskim lobby. W ekspresowym tempie Sejm przegłosował ustawę przekazującą aż 100 mln zł niewielkiej prywatnej fundacji kierowanej przez byłego działacza Prawa i Sprawiedliwości. Ma remontować Cmentarz Żydowski przy ulicy Okopowej w Warszawie. Sejmowi prawnicy nie zdążyli przeczytać uważnie ustawy – na ten fakt zwracała uwagę nawet liberalno-lewicowa opozycja. Piotr Gliński balujący w jarmułce na kolacji szabesowej stwierdził, że „wreszcie te 33 hektary polskiego dziedzictwa narodowego – polskiego i żydowskiego, dziedzictwa Żydów polskich – będzie podlegało cywilizowanej ochronie i doprowadzimy ten cmentarz do porządku”.

Za Ustawą głosowało 416 posłów (w tym „narodowcy”: Adam Andruszkiewicz i Sylwester Chruszcz), 4 było przeciw, 6 wstrzymało się od głosu.

Przypomnijmy, iż wcześniej „święty Lech” jako prezydent Warszawy przyłożył się do budowy Muzeum Historii Żydów „Polskich”. Wkład finansowy stolicy w budowę tej placówki wyniósł 40 mln zł w gotówce i działce o powierzchni 12 929 m2 w centrum miasta. Lech Kaczyński był pierwszym prezydentem III RP, który zapalał świeczki chanukowe w synagodze, a jako minister sprawiedliwości zdecydował o zablokowaniu ekshumacji w Jedwabnym przyczyniając się do podtrzymania holocaustycznych mitów o niezwykle pojemnej stodole.

Czy w takim kraju chciałeś żyć?
p1chrunch
 
Posty: 400
Dołączył(a): So, 15 sie 2009, 20:30

Re: Judeopolonia: 100 milionów złotych na Cmentarz Żydowski

Postprzez p1chrunch Pt, 29 gru 2017, 11:50

Komentując, stwierdziłbym, że za te pieniądze wyremontowanoby wiele miejsc pochówku polskiego żołnierza i zrewitalizowanoby, zresztą, za porównywalnie mniejszą kwotę, wiele cmentarzy katolickich lub komunalnych. Jeśli do tego dodać ciągłe domaganie się 65 mld dolarów od Polski przez to ADL, to WJC i tak dalej, to można powiedzieć, że to tak naprawdę pieniądze wyrzucone w błoto. Jak zauważył świecki żydowski politolog, prof. Norman Finkelstein, reanimacja życia żydowskiego w Polsce naprawdę nie musi wymagać tak olbrzymich kwot, a w zasadzie - nie musi wymagać żadnych. Poza tym, dlaczego tego cmentarza nie remontowano wcześniej za pośrednictwem kasy amerykańskich ziomkostw żydowskich w Ameryce, w zamian używając cudzych, gojowskich, tutaj polskich, pieniędzy?
p1chrunch
 
Posty: 400
Dołączył(a): So, 15 sie 2009, 20:30


Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron