Uwłaszczenie lokajów – początki imperium PiS-u.

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Uwłaszczenie lokajów – początki imperium PiS-u.

Postprzez tobiash Pn, 11 wrz 2017, 00:48

http://natemat.pl/170601,finansowe-impe ... granej-pis

W sprawie niepodległości RP zarówno PiS jak i PO potwierdzają, że nie mają jaj.

Zdrajcy z PiS-uaru i PO po raz kolejny potwierdzili, iż Wielka i Niepodległa Polska to dla nich coś wrogiego. – Nie ma mowy o Polexicie; rząd nigdy nie zgodzi się na rozmowy o opuszczeniu przez Polskę Unii Europejskiej – oświadczyła premier Beata Szydło na spotkaniu z ambasadorami RP. Jej zdaniem uciekanie od debaty na temat przyszłości UE jest błędem działającym na korzyść „sił i środowisk, które chciałyby osłabić Unię”. Według Beaty Szydło, od pewnego czasu można odnieść wrażenie, że część polityków europejskich nie jest gotowa do takiej „ważnej rozmowy”. – Ta rozmowa jest konieczna, po to, byśmy mogli dokonać takich zmian, które zagwarantują rozwój i trwanie Unii Europejskiej. To jest dzisiaj naszym celem – podkreśliła była stypendystka Departamentu Stanu USA.

(Oznacza to, nawiasem, że ewentualne referendum ws. wyjścia z UE muszą przeprowadzić sami Polacy, zaś do pełnego szczęścia one samo musi zostać poszerzone o postulaty modernizacji programów politycznych zarówno PiS jak i PO, opartych o narodową Polskę niezależną od Unii Europejskiej, syjonizmu i NATO pod każdym aspektem, odejście od globalizacji, silną armię i wydalenia z nich tych osób, które nadal domagają pozostawienia status quo pod tym względami, wraz z postulatem impeachmentu wierchuszek partyjnych i zakazu szkolenia kadr za granicą wraz z niemożliwością dopuszczania osób, których edukacja obejmowała powyżej 40% czasu poświęconego na nią poza terenem RP. W ten sposób ubiłby naród dwie pieczenie na jednym ogniu - otrzymałby niepodległy kraj ze zregenerowanym systemem politycznym. I to przez co - przez jedno referendum!).

Początki partii i sprawy niewygodne


Fundacja Prasowa „Solidarność”, która założona 15 marca 1990 r. przez ówczesnego senatora i redaktora naczelnego „Tygodnika Solidarność” Jarosława Kaczyńskiego, Marię Stolzman, Sławomira Siwka, Krzysztofa Czabańskiego, Macieja Zalewskiego oraz Bogusława Hebę. Specyfika prawna fundacji sprawia, że jej założyciele zwani fundatorami formalnie nie są właścicielami jej majątku, ale mają kluczową rolę w dysponowaniu nim. W maju 1991 r. na żądanie ówczesnego ministra stanu i szefa kancelarii prezydenta Lecha Wałęsy Jarosława Kaczyńskiego fundacja nabywa „Ekspres Wieczorny”, zakłady graficzne w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej i ul. Srebrnej oraz siedzibę Ekspresu Wieczornego w centrum Warszawy. Za całość fundacja płaci 4 200 000 PLN zł pochodzących głównie z państwowego banku BPH, który dofinansowuje fundację. Równocześnie fundacja podnajmuje biura wynajmowane od gminy bankowi BPH. Różnica czynszów będąca przychodem fundacji wynosi miesięcznie około 16 800 PLN. Bank opłaca czynsz za 12 lat z góry.

Tuż przed wyborami do Sejmu 10 września 1991 r. Fundacja, łamiąc własny statut udziela pożyczki Porozumieniu Centrum w wysokości 800.000 PLN (8 mld starych złotych). 4 października 1991 Sejm przyjmuje ustawę dotyczącą budownictwa mieszkaniowego, w myśl przepisów której fundacja uzyskuje prawo do dzierżawy wieczystej budynków przy al. Jerozolimskich, ul. Nowogrodzkiej, Srebrnej i Ordona. Ustawa przygotowana została w Ministerstwie Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, kierowanym przez ówczesnego wiceprezesa Porozumienia Centrum Adama Glapińskiego. 19 lipca 1993 Rada Fundacji pod przewodnictwem Jarosława Kaczyńskiego przyjmuje uchwałę stwierdzającą, że Porozumienie Centrum oddało pożyczkę z procentami. W 1995 Fundacja zostaje głównym udziałowcem w nowo powstałej spółce „Srebrna”. W 2012 roku zapada decyzja o likwidacji Fundacji Prasowej „S”. Jako powód podano „wyczerpanie środków finansowych”. Majątek Fundacji, m.in. spółka Srebrna, jest dzisiaj w Instytucie im. Lecha Kaczyńskiego. Łącznie to ok. 16 mln złotych. Do „Srebrnej” należy firma Geranium, za pomocą której PiS sprawuje kontrolę nad wydawcą ”Gazety Polskiej Codziennie”, czyli spółką Forum. W 2016 roku Urząd m.st. Warszawy wydał na wniosek spółki zgodę na wybudowanie wieżowca o wysokości 190 metrów na działce pod adresem Srebrna 16, u zbiegu ulic Towarowej i Srebrnej, należącej do spółki…..

------------------------------------------------------------------

Co do katomichnikowszczyzny z PC/PiS (a powinno być katolicyzm minus michnikowszczyzna), to tyle. Pozwolę sobie dodać, że i na michnikoidów UD, tudzież późniejsze PO się coś znajdzie. Na pewno obie partie są serwilistyczne wobec NATO, UE itd, itp. Opublikuję jutro, bo wróciłem z siłowni. Potwierdzały ten serwilizm liczne wypowiedzi Tuska, Szydło (takie jak powyższa), Kopaczowej, itd., itp


.
tobiash
 
Posty: 24
Dołączył(a): Wt, 4 lip 2006, 22:01

Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości