Chrześcijanie krytykują napad Izraela na kościelną własność

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Chrześcijanie krytykują napad Izraela na kościelną własność

Postprzez tobiash Cz, 7 wrz 2017, 23:16

http://www.christiantimes.com/article/church-leaders-decry-israels-attempt-to-weaken-christian-presence-in-jerusalem/72803.htm
http://pl.radiovaticana.va/news/2017/09/05/kościoły_jerozolimy_w_obronie_praw_tamtejszych_chrześcijan/1334842

Chrześcijańskie Kościoły działające na terenie Izraela potępiły w specjalnym oświadczeniu ostatnie działania tamtejszych władz. Żydzi zdecydowali bowiem oddać trzem izraelskim firmom kontrolę nad dwoma hotelami należącymi dotychczas do patriarchatu grecko-prawosławnego, a ponadto przygotowują ustawę mającą na celu ograniczenie praw Kościołów do decydowania o ich własności.

Dokument został podpisany przez przedstawicieli trzynastu Kościołów chrześcijańskich działających w Jerozolimie, w tym przez administratora apostolskiego patriarchatu łacińskiego abp Pierbattista Pizzaballa oraz franciszkańskiego kustosza Ziemi Świętej, o. Francesco Pattona. Wszyscy zwierzchnicy Kościołów w Izraelu potępili działania władz tego kraju, które ich zdaniem mają na celu osłabienie chrześcijańskiej obecności na Ziemi Świętej, a także godzą w integralność Jerozolimy.

Chodzi przede wszystkim o ostatnie działania syjonistycznych władz, które godzą we własność kościelną na terenie Izraela. Izraelski sąd w ostatnich dniach zgodził się na przejęcie dwóch hoteli przez trzy firmy należące do żydowskich osadników. Obiekty znajdują się w w pobliżu Bramy Jafy na Starym Mieście w Jerozolimie i dotychczas należały one do patriarchatu grecko-prawosławnego. Tym samym Izrael miał naruszyć dotychczasowe umowy dotyczące chrześcijańskiej obecności na Ziemi Świętej.

Ponadto kontrowersje budzi nowa ustawa przygotowywana przez izraelskich parlamentarzystów. Ma ona pozwolić na znacjonalizowanie gruntów, które wcześniej należały do Kościołów i zostały sprzedane prywatnym inwestorom, co może znacząco ograniczyć prawo chrześcijan do dysponowania ich własnością. Również takie działania mają naruszać istniejące na Ziemi Świętej status quo oraz dobrobyt jerozolimskich wspólnot chrześcijańskich.
tobiash
 
Posty: 24
Dołączył(a): Wt, 4 lip 2006, 22:01

Re: Chrześcijanie krytykują napad Izraela na kościelną własność

Postprzez dr Becker So, 9 wrz 2017, 15:46

Jak się to ma do naszej rybnickiej rzeczywistości? Co nas obchodzą relacje ponadnarodowej organizacji z jakimś odległym państwem na innym kontynencie?
dr Becker
 
Posty: 696
Dołączył(a): Pn, 5 wrz 2005, 11:00
Lokalizacja: Rybnik

Re: Chrześcijanie krytykują napad Izraela na kościelną własność

Postprzez tobiash So, 9 wrz 2017, 16:23

To swoją drogą, ale tu naprawdę się nic nie dzieje, jeśli by odjąć sensację, goniącą sensację z głównego Rybnika.com.pl.
tobiash
 
Posty: 24
Dołączył(a): Wt, 4 lip 2006, 22:01

Re: Chrześcijanie krytykują napad Izraela na kościelną własność

Postprzez dr Becker N, 10 wrz 2017, 08:50

tobiash napisał(a):To swoją drogą, ale tu naprawdę się nic nie dzieje, jeśli by odjąć sensację, goniącą sensację z głównego Rybnika.com.pl.

Ponieważ to takie sobie forum niezbyt dużego miasta, które w dodatku jest skutecznie sabotowane przez administratora/moderatora.
dr Becker
 
Posty: 696
Dołączył(a): Pn, 5 wrz 2005, 11:00
Lokalizacja: Rybnik

Re: Chrześcijanie krytykują napad Izraela na kościelną własność

Postprzez moderator N, 10 wrz 2017, 19:43

dr Becker napisał(a):Ponieważ to takie sobie forum niezbyt dużego miasta, które w dodatku jest skutecznie sabotowane przez administratora/moderatora.


Witam,

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą opinią.
Można podać przykłady tego sabotowania?


Pozdrawiam
Moderator
moderator
 
Posty: 90
Dołączył(a): Śr, 6 gru 2006, 14:14


Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość