Żydzi zaniepokojeni "antysemityzmem" w Polsce.

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Żydzi zaniepokojeni "antysemityzmem" w Polsce.

Postprzez tobiash So, 2 wrz 2017, 21:01

http://www.eurojewcong.org/ejc-news/170 ... itism.html

Chociaż prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się ostatnio między innymi z przedstawicielami ortodoksyjnych środowisk żydowskich, wyraziły one właśnie zaniepokojenie, że w Polsce „coraz częściej dochodzi do antysemickich incydentów”. Ponadto Europejski Kongres Żydowski twierdzi, iż polskie władze nie dyskutują z lokalnymi liderami żydowskiej społeczności o zwalczaniu podobnych zjawisk.

Europejski Kongres Żydowski opublikował na swoich stronach internetowych oświadczenie, którego autorem jest szef tej organizacji, Wiaczesław Mosze Kantor. Rosyjsko-żydowski oligarcha pisze w nim, iż w Polsce „coraz częściej dochodzi do antysemickich incydentów”, a w całej Europie w tej sprawie istnieje dialog pomiędzy rządzącymi oraz lokalnymi społecznościami żydowskimi w sprawie przeciwdziałania podobnym wydarzeniom.

Według europejskich Żydów w Polsce jest jednak zupełnie inaczej, ponieważ rząd „w niewielkim stopniu” jest zainteresowany konsultacjami oraz dialogiem z miejscową społecznością żydowską. Kantor zwraca uwagę w oświadczeniu, że przez blisko rok rząd Beaty Szydło nie był w stanie spotkać się z liderami Związku Gmin Żydowskich w Polsce, przy czym miliarder pomija niedawne rozmowy pomiędzy tą organizacją i prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim.

Jeśli chodzi natomiast o „antysemickie incydenty”, Kongres uważa za takie wytknięcie przez byłą kandydatkę na prezydenta Magdalenę Ogórek zmiany nazwiska przez byłego marszałka Sejmu i senatora Marka Borowskiego, a także odbywające się w Polsce manifestacje Obozu Narodowo-Radykalnego. Z tego powodu Żydzi mają nadzieję, że „polski rząd zatrzyma tę nienawiść i zacznie zdecydowanie działać przeciwko niej”.
tobiash
 
Posty: 24
Dołączył(a): Wt, 4 lip 2006, 22:01

Re: Żydzi zaniepokojeni "antysemityzmem" w Polsce.

Postprzez tobiash So, 2 wrz 2017, 21:26

Komentując, tak w sumie, to to stary bajer (taka żydowska wersja "a u Was biją Murzynów") i taktyk dyplomatyczny na "ból dupy", stosowany włącznie z "Polska i inne kraje Europy Środkowej/Wschodniej/Azji/Afryki/Świata/Wszechświata etc., etc. powinny się rozliczyć ze swoją antysemicką przeszłością" przez te środowiska na Europie Zachodniej i USA. - mówimy, że obawiamy się czegoś, nawet, jeśli konkretne przejawy nie są w sumie przejawami (bo jak tu można się, po gojowsku, wstydzić za pochodzenie Borowskiego, jeśli to znany przykład człowieka, który znał się z Morelem i miał rodzinne koneksje ze stalinowskim zbrodniarzem Jakubem Bermanem, skoro powinno się otwarcie mówić o tym, kto i przedstawiciele której mniejszości byli odpowiedzialni za morderstwa sądowe czasów stalinowskiego PRL i później, czy też za istnienie zdegradowanego liberalizmem ONR, który tak jak NOP czy inne organizacje radykalne mają prawo bytu, zresztą sam izraelski historyk Ze'ev Sternhell twierdził, że faszyzm jest integralną częścią europejskiej kultury długo po zakończeniu wojny, więc usuwając organizacje, chroniące radykalizm narodowy, bohaterów historycznych, cnotę męstwa i chrześcijaństwo, faktycznie likwidujemy Europę i jej wielokulturowe przecież, białe państwa narodowe, tudzież, wylewamy dziecko z kąpielą, a mimo to problem może istnieć sobie dalej), dalej po kolejnych tego typu "zaniepokojeniach" i odpowiednim zniewieścieniu rządów, budujemy muzeum "Holokaustu" (mimo istniejących i uzasadnionych przesłanek, że do niego nie doszło) w kraju delikwenta i siatkę lobbystyczną też, a następnie żądamy gigantycznych odszkodowań w stylu tych 65 mld dolarów.

Prostą odpowiedzią na te sztucznie wywołane mazgajstwo jest - "Panujemy nad sytuacją, nie powinno was to obchodzić, to nasza sprawa.". I tyle. Żadnych innych działań, a w wypadku wizyt izraelskich ambasadorów to samo, zaś w późniejszym okresie, po dojściu formacji propolskiej w miejsce POPiS - u, posuwanie się do szantażu wobec nich, czy to na wyburzenie obozów pod nowe osiedla i rozbudowy miast, wycofywanie społeczności żydowskich a la Gomułka do Izraela i w ten sposób realizacja ich postulatu. No semitism - no one is killed - Poland for Poles, Israelis for Israel, Palestinians for Palestine - no problem.

Pokój z wami, i bez napinki. NaRa.
tobiash
 
Posty: 24
Dołączył(a): Wt, 4 lip 2006, 22:01


Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość