Marek Olszewski zdymisjonowany za słowa prawdy.

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Marek Olszewski zdymisjonowany za słowa prawdy.

Postprzez tobiash Pt, 1 wrz 2017, 11:34

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/3554 ... szewskiego

"Auschwitz to nie produkt turystyczny lecz miejsce martyrologii, zadumy i przemyśleń, a my zajmujemy się promocją Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie. Poza tym chcemy położyć nacisk na promowanie tego, co cenne w naszej własnej kulturze, pokazać nasz wielki wkład w rozwój Europy. Nie mam potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów. To polskie, nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane. Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała. W latach 30. z Niemiec wielu Żydów emigrowało. W Polsce pod okupacją niemiecką nie było takiej możliwości."


I co w tym dziwnego? Dziwne jest to, że szef POT został za to zdymisjonowany, bo powiedział prawdę - że Auschwitz nie może być atrakcją turystyczną, bo jest miejscem zadumy, przy okazji przy którym wielu Żydów, jak Kosiński, dorobiło sobie legendy Holokaustu, które później po weryfikacji okazywały się rzeczywiście legendami. Bo się nie wydarzyły.

Secundo, dlaczego to ma być atrakcja turystyczna? Ku*wa, przyjeżdżają do Polski już Francuzi, Anglicy czy Niemcy - często ich pierwszym (i ostatnim zarazem) miejscem poznawania Polski jest tylko KL Auschwitz, Sobibór i Majdanek. O Żydach nie wspomnę, bo żydowskie wycieczki tradycyjnie są izolowane przy pomocy tajniaków i kilku rabinów, którzy rzucą zgodnie z Talmudem coś o podziale między Żydami a gojami i że chrześcijanie nie czczą bożków talmudycznych, więc są nieczyści. Pomyślcie, na ile wypaczony i obleśny obraz Polski wywiozą. Elie Wiesel zaciera ręce zza trumny, i Jan Tomasz Gross też.
tobiash
 
Posty: 61
Dołączył(a): Wt, 4 lip 2006, 22:01

Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości