To forum umiera lub już umarło. Jeden post na miesiąc...

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Re: To forum umiera lub już umarło. Jeden post na miesiąc...

Postprzez dr Becker Wt, 5 wrz 2017, 23:46

LEMUR napisał(a):@dr Becker
przez takie spam-wpisy faktycznie aż się odechciewa wchodzić na forum

Ale za to forum żyje :-)
Lokalny wciskacz pierdół, uaktywnił się że aż miło.
dr Becker

Postprzez tobiash Śr, 6 wrz 2017, 10:41

No nie wiem, na przykład sprawy z JP Morganem nie traktowałbym tak lekko.
tobiash

Postprzez Abisall Pt, 8 wrz 2017, 17:04

Forum umiera między innymi dlatego że cały portal prowadzi politykę usuwania niewygodnych treści.
Ot przykład z dziś - wiadomość o pogrzebie tego chłopca który zmarł w szpitalu okraszona zdjęciami jak z najpodlejszych tabloidów - poszły komentarze piętnujące takie podejście.
Co zrobiła redakcja?
Wywaliła komentarze nawet nie wg typowego dla siebie scenariusza - czytaj "Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii" ale po prostu usuwając komentarze i wyłączając możliwość komentarza pod treścią artykułu - na głównej widać że były 3 komentarze.
Osobo która to zrobiłaś - zapomniałaś wyłączyć możliwość komentowania w galerii zdjęć do których komentarze się odnosiły
Komentarz który został usunięty brzmiał tak
Zrzut ekranu (132).png
Zrzut ekranu (132).png (14.82 KiB) Przeglądane 325 razy
Abisall

Postprzez adamb N, 10 wrz 2017, 04:40

Forum może i nie umiera, ale mnie osobiście odechciało się pisać bo poza durnymi aluzjami i tak merytorycznie nie podyskutujesz (poza wyjątkami: Afordancja, Dr. Becker, czy Arteks i paru kolegów (sorki pamieć mam krótką))...reszta tylko hejt :(
Ostatnio edytowano N, 22 paź 2017, 09:30 przez adamb, łącznie edytowano 1 raz
adamb

Postprzez adiqq Pn, 25 wrz 2017, 08:21

tak mi się skojarzyło - to że stan forum jest taki a nie inny - to zasługa w dużej mierze redakcji - niestety.
Chodzi mi tutaj przede wszystkim o zakaz umieszczania w komentarzach linków. Zakaz ten nie musiałbym obejmować linków do forum - niektóre gorące dyskusje mogłyby z powodzeniem być kontynuowane na forum - a tak, po kilku dniach gdy dany artykuł spada z głównej strony, to dyskusja automatycznie się kończy.
adiqq

Postprzez Afordancja Wt, 26 wrz 2017, 07:08

adiqq napisał(a):tak mi się skojarzyło - to że stan forum jest taki a nie inny - to zasługa w dużej mierze redakcji - niestety.
Chodzi mi tutaj przede wszystkim o zakaz umieszczania w komentarzach linków. Zakaz ten nie musiałbym obejmować linków do forum - niektóre gorące dyskusje mogłyby z powodzeniem być kontynuowane na forum - a tak, po kilku dniach gdy dany artykuł spada z głównej strony, to dyskusja automatycznie się kończy.

Jak dla mnie to jest b. dobry pomysł, nie dość, że po paru dniach znikają to ja np. nie lubię tam komentować, bo jest to po prostu mniej czytelne.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez adiqq Wt, 26 wrz 2017, 12:09

widziałem to na innym portalu/forum. Tam też jakiś czas temu była rewolucja, forum zostało dostosowane pod smartfony. Nie ma możliwości komentowania pod wszystkimi artykułami, a tam gdzie jest, jest to powiązane z forum właśnie. To forum budowlane - jak ktoś skorzysta z formularza dołączanego do artykułów (prośba o pomoc w jakiejś konkretnej sprawie) - to automatycznie tworzy to wątek na forum z jednoczesnym linkiem do artykułu w którym ta lub podobna sprawa była opisywana.
To oczywiście tylko jeden z przykładów - ale osobiście też uważam dyskusję w komentarzach pod artykułami za mało czytelna. Częściej przypomina to zresztą hejt niż dyskusję....Byłoby miło, gdyby redakcja wzięła to pod uwagę.
adiqq

Poprzednia strona

Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne