Walentynki, Halloween, Czarny Piątek - skończmy z tym!

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Walentynki, Halloween, Czarny Piątek - skończmy z tym!

Postprzez p1chrunch So, 26 lis 2016, 11:16

Od kilkunastu lat przeżera nas materializm na gruncie kultury, która budowana osobno, w oryginalny wobec siebie sposób w czasach II RP i PRL po 1956 r., jest obecnie konsekwentnie niszczona przez marketingowców i ośrodki, widzące wyłącznie zyski z globalizmu kulturowego i silnie zsyjonizowanej przez obecność amerykańskiego żydostwa w Hollywood amerykanizacji. Uruchomienie się regionalnych kultur w Polsce po 1989 r. trochę zahamowało ten proces, ale i tak one są ignorowane przez nie i podkopywane. Forsuje się totalną pustkę i dezorganizację na tym gruncie, a na problem podporządkowania kultury i jej "towaryzacji" zwracali uwagę nie tylko nacjonaliści, ale też i Kongres Kultury między 1998 a 2003 rokiem i dalej również.

Usiłuje się budować kicz na gruncie dechrystianizacji Bożego Narodzenia przez zastępowanie Dzieciątka Bożego czerwonym krasnalem znanego potentata od napojów gazowanych i odpowiedniego, politpoprawnego zestawu piosenek, od Last Christmas, po "Rudolf the Red Nosed Reindeer", celem zniszczenia resztek rozsądku w społeczeństwie polskim, które podobnie jak pozostali jego zachodni przykładowcy, ma służyć do atawistycznego szturmowania ambasad kapitalistycznego Babilonu po pierdyliard zniżek 20/30/40/50/60/70/80/9000+% zgodnie z zasadą "kupujemy rzeczy, których nie potrzebujemy, za pieniądze których nie mamy, by zaimponować ludziom, których nie lubimy". Przy tym, brakuje nam instytucji, takich jak francuski Christianitas czy Groupe Union Defense, uprawiające dywersję wobec amerykanizacji, totalsekularyzacji i materializacji wszystkiego co tylko możliwe, przywracając... hm, może nie równowagę, bo urynkowienie czy liberalizacja polskiej czy francuskiej kultury nie robią im zdecydowanie dobrze, ale pewną pamięć i odzyskiwanie sfery medialnej i społecznej dla siebie. Zaprzęgnięci zostaliśmy w trybiki, które żeby zdjąć, trzeba zdjąć system rynkowy, i to na rzecz jakiejś symbiozy dystrybucjonizmu, antysyjonizmu, izolacjonizmu i syndykalizmu, by go unieszkodliwić do reszty. Koncerny znacjonalizować i sprywatyzować, ograniczając grono nabywców do narodu polskiego, spółdzielczo. A sitwy marketingowców i PRowców wybić do nogi lub humanitarnie - pozwolić im uciec na Zachód. Takich tu nie potrzebujemy.

To samo jest w tzw. Walentynki, czyli nieludzkie jak sponsorowany seks kupczenie uczuciami na różowo, gdzie naiwniacy wmawiają sobie, że jakiś św. Walenty, a de fakto Kupidyn 14 lutego, a nie Chrystus na cały rok, ma jakiś sens, jak kupić za kasę kobiecie jakieś laurki niczym siedmiolatek babci, najlepiej jeszcze z Milką i miłosnym autodrukiem na tejże laurce, totalnie wywalającym romantyzm w miłości na śmietnik. Nawet O.S.T.R pisał:

"Ten pieprzony romantyzm
Czyli browar, ketchup, hot-dog i dodatki
Chodź kochanie zjemy gówno na pobliskiej stacji
W toalecie obok za złotówkę swoją pizdę dasz mi
Ta *****ona miłość
Nie ma jak biały miś, czarny frak, browar, wino
To nasz żywioł kochać z nienawiści
By niszczył nasze związki ślepy nagi instynkt".

Sam piszę sonety kobietom, i zawsze jest to to samo, choć umiem wyrazić to bogatym inwentarzem językowym, a jest to i tak piękne. Pomyślcie nad tym. No i 31 października, gdzie jacyś idioci przebierają się za dynie, a nie za słowiańskich Dziadów, a teraz jeszcze dowalono nam Czarny Piątek - symbolizujący Wielki Kryzys w Stanach i WB dzień, w którym pozostawiony sam sobie system kapitalistyczny z jego demoliberalno - neoklasycznymi miazmatami zapadł się dzięki konkretnym działaniom banksterów i przypadkowych, więc liberalnych, acz autorytatywnych decyzji pozostałych graczy, pozbawiając również i Polskę możliwości rozwoju do ok 1935 r., kiedy gospodarkę przejął we władanie interwencjonista Eugeniusz Kwiatkowski. De fakto, jest to najbardziej wstydliwe "święto" z tych wszystkich, bo w praktyce gra się według tych samych zasad w tym samym mechanizmie gospodarczym, którego uczestnikami są wszystkie sieci handlowe.

Quo vadis, polska kulturo? Czy musi tak być? Czy chcesz dalej rozkładać się w smrodzie forsy i globalizmu? Dalej! To problem! Przeciwdziałajmy!
p1chrunch

Re: Walentynki, Halloween, Czarny Piątek - skończmy z tym!

Postprzez Afordancja Pn, 28 lis 2016, 14:45

Niech każdy, żyje jak chce, ok? to prostsza droga.
Nie chcesz nie obchodź walentynek czy tam czego, inni, chcą, niech obchodzą, ich sprawa.
I tym w sumie możemy zamknąć temat.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez p1chrunch Pn, 28 lis 2016, 17:58

Nie zdziw się jednak, jak alternatywy życia zabłądzą w bagno.
p1chrunch

Postprzez Afordancja Pn, 28 lis 2016, 20:42

To są "alternatywy Twojego życia".
Mogę tylko powtórzyć, jedna z gorszych ścieżek to ta gdzie jedni chcą ingerować w życie innych, wg. własnych kryteriów/światopoglądu, a jak każdy skupi się na swoim, od razu świat będzie lepszy, ulepsz świat skup się na swoim życiu :D
Afordancja

Postprzez polk Wt, 29 lis 2016, 12:12

Afordancja problem polega na tym, że dziś ludzie nie żyją tak jak chcą tylko tak jak każą im media i spece od marketingu.
Walentynki, Halloween to nie nasze "święta" ale ktoś musi na tym zarobić i kreuje je jako super trendy wydarzenia by ludzie to łykali jak czapla ryby. Dlaczego Andrzejki nie są tak promowane w mediach? Dlaczego sklepy nie reklamują tego wydarzenia, na Halloween masa badziewia w sklepach a na Andrzejki nic? Racja, to nie jest "święto" z zachodu więc zapewne gorsze.
Kolejne cudo "czarny piatek". Następna akcja marketingowa z USA więc wszyscy walą do sklepów.
Pomijając fakt, że większość nie ma pojęcia o tym co to jest i dlaczego, ważne, że z ameryki.
To jest żałosne, że mając tak bogata kulturę, zachwycamy się tandetą.
Do niektórych w wigilię to zapewne już nie przychodzi dzieciątko tylko rasowy mikołaj made in USA, bo przecież to bardziej światowe.
W sklepach też już nie ma wyprzedaży tylko "sale", przecież wszystko co z angielska się nazywa to jest lepsze, prawda?
Jasne, że tak, nie od dziś wiadomo że nasza sprzątaczka jest gorsza od charwoman!
polk

Postprzez mwozniak Wt, 29 lis 2016, 13:00

Polk, nie zgodzę się z tym co piszesz. Mi żaden spec nic nie nakazuje. Ja nic nie kupowałem w "black friday", nie stroiłem dyńki w "Hellowen", a nawet w Walentynki nic nie podarowałem. Dla mnie to dni jak każde inne. Wstałem, praca, dom, internety, lulu. Afordancja idealnie to podsumowała. Cytując: "jedna z gorszych ścieżek to ta gdzie jedni chcą ingerować w życie innych, wg. własnych kryteriów/światopoglądu, a jak każdy skupi się na swoim, od razu świat będzie lepszy, ulepsz świat skup się na swoim życiu". Nie wymaga to lepszego komentarza i kontynuacji.
mwozniak

Postprzez Afordancja Wt, 29 lis 2016, 13:21

polk napisał(a):Afordancja problem polega na tym, że dziś ludzie nie żyją tak jak chcą tylko tak jak każą im media i spece od marketingu.

hm.. nie przypominam sobie aby ktoś mnie zmuszał do czegokolwiek.

polk napisał(a):Walentynki, Halloween to nie nasze "święta" ale ktoś musi na tym zarobić i kreuje je jako super trendy wydarzenia by ludzie to łykali jak czapla ryby. Dlaczego Andrzejki nie są tak promowane w mediach? Dlaczego sklepy nie reklamują tego wydarzenia, na Halloween masa badziewia w sklepach a na Andrzejki nic? Racja, to nie jest "święto" z zachodu więc zapewne gorsze.

To już Twoja interpretacja. Nikt nie zabrania promować Andrzejek.Ale widać albo ciężko z tego kasę jakoś wydobyć, albo nie trzeba reklamować bo ludzie i tak chodzą na imprezy i kasę zostawiają, to Ci już nie przeszkadza?

polk napisał(a):Kolejne cudo "czarny piatek". Następna akcja marketingowa z USA więc wszyscy walą do sklepów.
Pomijając fakt, że większość nie ma pojęcia o tym co to jest i dlaczego, ważne, że z ameryki.

Jak to mówią, biznes is biznes. Tutaj znów nikt ci nie każe walić do sklepu, ja tego nawet nie odnotowałem.

polk napisał(a):To jest żałosne, że mając tak bogata kulturę, zachwycamy się tandetą.

Jak dla mnie mylisz pojęcia, po pierwsze, biznes to biznes, nie za wiele to ma wspólnego z kulturą, prawdę mówiąc, nie za bardzo wiem czego byś oczekiwał.
Większego promowania andrzejek? Czy co?
Po drugie, niech każdy "zachwyca się" tym co mu się bardziej podoba, nie mnie oceniać, czy to coś czym się np. Ty zachwycasz to tandeta czy głęboka piękna kultura.

polk napisał(a):Do niektórych w wigilię to zapewne już nie przychodzi dzieciątko tylko rasowy mikołaj made in USA, bo przecież to bardziej światowe.

I to znów jest ich sprawa, Tobie nikt niczego nie zabrania.

polk napisał(a):W sklepach też już nie ma wyprzedaży tylko "sale", przecież wszystko co z angielska się nazywa to jest lepsze, prawda?
Jasne, że tak, nie od dziś wiadomo że nasza sprzątaczka jest gorsza od charwoman!

I poraz kolejny, nikt Ci nie zabrania (jeżeli masz np. sklep) robić "przyprzedaży" zamiast "sale".

Skracając.
Nie wiem czego byś oczekiwał? Aby inni żyli jak chcą czyli tak jak Ty/Wy sobie to wyobrażacie?
Dla Ciebie tandeta, dla innych, zabawa, dla Ciebie dzieciątko, dla innych przesilenie zimowe, czy tam jakieś inne pogańskie zwyczaje z choinką ;)
Nikt Ci naprawdę nie zabrania promować naszych rodzimych zwyczajów, zachęcisz w ten sposób innych, ale nie mów innym co dla nich ma być wartością a co tandetą, nie mów im, że żyją jak im media każą żyć, a mają żyć jak im Ty "każesz".
Afordancja

Postprzez polk Wt, 29 lis 2016, 13:35

Wywód długi na pół strony ale niepotrzebny.
Nie zrozumiałeś tego o co mi chodziło. Nie wiem skąd pomysł, że czegoś zabraniam, gdzie tak napisałem? Nikomu nic nie zabraniam, niech robi co chce, chce obchodzić tandetne święta to niech to robi, jego sprawa. Wyraziłem tylko swoje ubolewanie, nad zachwytem tym czymś, możesz się z tym zgodzić ale nie musisz, lecz uszanuj, że ktoś ma inne zdanie. Tobie to pasuje, Twoja sprawa, mnie nie koniecznie musi i mogę się na ten temat wypowiedzieć.
Nie do końca się zgodzę z tym że media i reklama do nikogo nie przemawiają. Skąd zatem u nas Halloween, walentynki i czarne piątki? Nic się nie dzieje przypadkowo a manipulowany jest każdy z nas, koncerny wydają miliony na badania jak nas skusić, świadomie lub nie, by wybrać ich produkt a nie konkurencji.
polk

Postprzez Afordancja Wt, 29 lis 2016, 13:46

polk napisał(a):Nikomu nic nie zabraniam, niech robi co chce, chce obchodzić tandetne święta to niech to robi, jego sprawa.

No i prawidłowo.

polk napisał(a): Wyraziłem tylko swoje ubolewanie, nad zachwytem tym czymś, możesz się z tym zgodzić ale nie musisz, lecz uszanuj, że ktoś ma inne zdanie.

Powiem Ci tak, znam ileś tam osób, i u ani jednej nie widziałem, jakiegoś tam szczególnego zachwytu.
Ponadto nie wiem z czym mam się zgadzać lub nie. Boli Cie to i klasycznie, totalnie mi to nie przeszkadza, tak samo jak ktoś wsadza świeczkę w dynie, więc też nie wiem skąd wniosek, że nie szanuje, że ktoś ma inne zdanie, ja praktycznie cały czas o tym piszę :) . Różnica jest taka, że skoro dla Ciebie jest coś tandetne to jest, a dla mnie, skoro kogoś coś nazwijmy to "bawi" to niech sobie to robi, jego sprawa. Czujesz różnicę?

polk napisał(a):Nie do końca się zgodzę z tym że media i reklama do nikogo nie przemawiają. Skąd zatem u nas Halloween, walentynki i czarne piątki? Nic się nie dzieje przypadkowo a manipulowany jest każdy z nas, koncerny wydają miliony na badania jak nas skusić, świadomie lub nie, by wybrać ich produkt a nie konkurencji.

Ależ to oczywiste, i tego nie zmienisz, bo znów, powstaje pytanie, czego oczekujesz? Zakazu, ogólnie reklam, media mają mówić tylko po Twojej linii światopoglądowej?
To jak z polityką, są pisma które widzą, sprawę z jednej strony, a drugie z nazwijmy to z drugiej strony "każdy" wybiera te które są po jego linii światopoglądowej.
Tak to działa, w biznesie jest jeszcze gorzej, robią to co ma przynieść pieniądze i nie obchodzi ich to, że to dla Ciebie tandeta, sprzedaje się, to się sprzedaje.

No, chyba, że chciałeś tak sobie tylko po ubolewać, to ok, Twoja sprawa, ale jak wszędzie będą inne zdania.
Afordancja

Postprzez dr Becker Śr, 30 lis 2016, 14:20

Pretensje do garbatego że ma dzieci proste.
Każdy ekscytuje się takimi świętami jakie mu pasują.
dr Becker

Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne