prawo pierwszej nocy

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Re: prawo pierwszej nocy

Postprzez Abisall Cz, 8 paź 2015, 17:58

No i tu się z Tobą zgadzam w 100% jeśli idzie o PSL- partia która zawsze wygrywa. A w przypadku PiS - zastanawia mnie to że nie widać u nich żadnej refleksji nad tym że ich rządy, styl tych rządów i dyskursu politycznego w takim stopniu odstraszyły większość społeczeństwa że dwa razy z rzędu woleli dać władzę PO - partii bez właściwości, ot takiej pulpie z bardzo różnych odcieni politycznych. Niby pilnują się ale arogancja i już teraz okazywany podział "albo jesteś z nami alboś wróg, złodziej i zaprzaniec" daje poważne powody do niepokoju że będzie powtórka z historii - tym straszniejsza że jak wspominasz nie ma tak naprawdę alternatywy - bo dziwolągów i hucpiarzy w stylu Stonogi, Korwina itp nie można poważnie traktować
Abisall

Postprzez Arteks Cz, 8 paź 2015, 23:01

@Don Tytus - mimo różnicy zdań w wielu kwestiach podoba mi się że jesteś obiektywny. Ja też nie tęsknię za minionym systemem a potrafię docenić rząd Cimoszewicza za to, że wymyślili strefy przemysłowe i dzięki nim powstał Opel w Gliwicach. Może za strefami nie przepadam, ale bez nich trudno sobie wyobrazić współczesną gospodarkę Polski, szczególnie w trudnych latach 90. i początku 2000. Miller był pierwszym premierem który obniżył podatki dla przedsiębiorców - po czym nastąpił pamiętny boom gospodarczy. Niedawno jechaliśmy w grupie osób autostradą A4 i wkurzeni staliśmy w korku do "głupich bramek". Okazało się, że ludzie pamiętają, kto wymyślił i przegłosował w sejmie system bramkowy na autostradach - politycy obecnej PO, PiS i PSL. Ustawa o winietach dawnego lewicowego ministra Pola przepadła właśnie głosami prawicy i wieśniaków. Wszystkie nieudane reformym społeczne, górnicze, kolejowe, administracyjne, OFE, bajzel w kraju, fatalną rabunkową prywatyzację uprawiał prawicowy rząd Buzka, a nie lewicowe rządy którym się to czasami przypisuje.
Bardzo nie lubię jak ktoś komuś przypisuje niesłuszne przywary czy zalety. A czasami lewicy przypina się za dużo różnych złych rzeczy, szczególnie miniony system zapominając o tym że dwa ich rządy ratowały zrujnowaną gospodarkę i pusty budżet - 1993-97 i 2001-05.

Odnośnie PO moja ocena jest surowa ale szczera - 7 lat straconych, ostatni rok całkiem niezły. Kopacz zdecydowanie lepszym premierem od Tuska, który obiecywał i... nic nie robił. A ona przynajmniej się stara i jest świetna wizerunkowo. W ostatnim roku uchwalono kilka ważnych ustaw które czekały lata (In-vitro, antysmogowa czy metropolitalna). Chwalenie się inwestycjami unijnymi jest bez sensu - nawet gdyby Kukiz czy pamiętny Lepper byli u władzy - też Polska korzystałaby na wejściu do unii.
Arteks

Postprzez superelektro Pt, 9 paź 2015, 10:15

Arteks, nie rozśmieszaj mnie, " A ona przynajmniej się stara ", tak stara się i nawet nie tak źle jej to wychodzi. 17 rodzajów opłat i podatków które zbiera budżet tylko w czasie jej rządzenia zostało podwyższone. Więc średnio co 2 miesiące 3 podwyżki. Wynik super. Tak trzymać. Podobnie w gospodarce. Ostatnie decyzje między innymi ta o likwidacji sklepików szkolnych jest świetna.

" i jest świetna wizerunkowo " szczególnie jak Angela nią kieruje jak robotem i kiedy bez szemrania robi to co jej Juncker z Tuskiem każą.

uchwalono kilka ważnych ustaw które czekały lata (In-vitro, antysmogowa czy metropolitalna) i co z tego wynika dla zwykłego zjadacza chleba poza tym że z budżetu wypłyną kolejne miliony czy nawet miliardy złotych co przełoży się na kolejne podwyżki opłat i podatków. Naprawdę Cię to cieszy ? Bo mnie wcale.
superelektro

Poprzednia strona

Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne