Szukam wyborców, którzy zawiedli się na Komorowskim

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Szukam wyborców, którzy zawiedli się na Komorowskim

Postprzez wiktorszary N, 19 lip 2015, 20:56

Szanowni Państwo,
Jestem dziennikarzem agencji Reutera - przygotowuję obecnie materiał na temat wyborców, którzy w wyborach prezydenckich w 2010 roku zagłosowali na Bronisława Komorowskiego, ale, zawiedzeni jego prezydenturą i/lub rządam PO, w 2015 oddali głos na Andrzeja Dudę. Zależy mi na krótkiej wypowiedzi telefonicznej lub mailowej na ten temat, pod imieniem i nazwiskiem, lub ewentualnie samym imieniem. Jutro jestem w Rybniku, więc w grę wchodzi także spotkanie osobiste.
Będę wdzięczny za każdy komentarz!
Pozdrawiam,
Wiktor Szary
wiktor.szary[at]thomsonreuters.com
wiktorszary

Re: Szukam wyborców, którzy zawiedli się na Komorowskim

Postprzez johan Pn, 20 lip 2015, 10:28

Jak sie mozna zawiezc na tak dobrym czlowieku to jest przyklad narodowy a zawiedzeni to sa kaczorami no i tym Duda jezeli oni wejda do wladzy to dopiero bedzie heckabomba polityczna ,-pozdrawiam
johan

Postprzez laaant N, 26 lip 2015, 21:02

Jeżeli to prawda co piszesz To nie trzeba tego wcale ukrywać.Jak większość też miałem wyprany mózg przez propagande antypolskiej tvn.Ale internet otworzył nam oczy.I o dziwo stało się to po obejrzeniu programu w telewizji trwam.
Ogólnie o całokształcie pana Komorowskiego uważam ze były prezydent nas sprzedał.Podpisał wszystko przeciw swojemu narodowi.Nawet chciał sprzedac lasy aby pokryć jakieś roszczenia żydowskie.Brakło im 5 głosów.
laaant

Postprzez dr Becker N, 26 lip 2015, 22:35

Niczego dobrego się po nim nie spodziewałem - więc trudno powiedzieć żebym był zawiedziony...
dr Becker

Postprzez johan Pn, 27 lip 2015, 13:48

Teraz to juz wiym jedne ,_ ze jak taki wypowiedzi som Rydzykowski - ze Trwamu , Pis-owski i taki tam podobne to najlepi sie wypisac z tego Forum bo to je ganba zeby byc miyndzy takimi ludziami co chodzom w ,,kolorowych;; brelach na codziyn i widzom swiat w kolorach tak jak to widzom Kukisy i ta <<prziszlo>> ponoc <premierka > i wielu innych w takim kraju to za chwila bydzie gorzij niz we Grecji choc jedni juz to tam zrozumieli moze pod presjom ale zrozumieli a we polsce zodyn nie chce zrozumiec nic i zgupiyli na dodatek tych mlodych ludzi w ktorych byla nadzieja ,-Episkopat tez chce rzadzic ze Dudom o zgrozo ta polityka zacznie byc gorszo niz Panstwa IS ale zanim sie skapujecie bydzie juz za nieskoro ,-podobnie jak we rusach byli zauroczeni Leninym (Rewolucja) a potym prziszol Stalin i miliony swojich kozol zabic we lagrach , podobnie bydzie u was tam wprowadzom wom kontrole na granicach , inwestorzy sie wycofiom bo nie warto w takim panstwie niestabilnym politycznie inwestowac ,tam kaj wszystko stoji na ostrzu noza nic sie nie do zaplanowac dlugoplanowo ,- jedyn drugigo by zamknal do wiezienia ,podsluchy ,nagrania podkladanie nog itd itd a reszta to sie juz sami dopowiydzcie

Johan z Niymiec
johan

Postprzez niuti Wt, 28 lip 2015, 12:55

Ja Johan ja...tyś je z Nimiec i jak Angela kazo Ty godosz. łod łobrażanio innych co majom inne zdanie do wizji ino upadku PL. Siedzisz w Nimcach to se komentuj nimieckie sprawy. Ty za najniższo w DE żyjesz przyzwoicie, auto wczasy itd. Przyjedz do PL i wyzyj za 1300. Kaj tam przeca za mniej niż 6000 zł nie opłaco sie robic, tak pedziała dawno minister obecnej partii.
Ludzie chcą zmian, a nie ciągłego powolnego przykręcania śruby.
niuti

Postprzez johan Wt, 28 lip 2015, 13:39

Do Niuti
Kozdy zyje tam kaj chce to po piyrsze ,po drugi Angela zodnymu nic nie koze godac ani pisac to je moji zdani ,- po trzeci nie zyja za najnizsze ,-mom firma elektro o czym zech tu nieroz pisol ,- trza jeszcze dodac stare powiedzeni jak dbosz tak mosz ,- a z nieba nie poleci sama manna mie zodyn nic nie dol som zech sie wszystkigo dorobiyl ale u Wos taki Duda ze Episkopatym wom nic nie do ani ta nowo ,,,premierka,, ze pisowcow oni tylko szumu narobiom zagraniczni inwestorzy sie wycofiom bo kaj tam ,napewno te wielki sklepy pujdom z polski kaj indzi bydziecie zajs gowno tam mieli ale to juz jest Wasz problym - Kukiz i Duda ,-do wom kraina mlykym i miodym plynaca -wszystkigo dobrego pomimo to zycza

Johan z Niymiec
johan

Postprzez niuti Wt, 28 lip 2015, 17:13

Johan...ja ja napewno lidel z aldikiem se pójdą do nimiec, za nimi biedronka, kauf i cało reszta. Ja mosz recht. Downoch się tak nie ubawił.
Duda ni do, za to do Kopaczowo z Bronkiem.....sterta kredytów do spłaty przez społeczenstwo. 3 mej sie.....obadomy we wrzesniu.
niuti

Postprzez Wuipe Cz, 30 lip 2015, 05:35

Johan mo racja - jak wygrajom pisuary, to w połonczyniu z Dudą-Plastusiem bydzie tu obraz nyndzy i rozpaczy. Czamu oni ostatnio rządzili yno 2 lata? Yno kto to tera pamiynce...
Dobrze bydom mieli yno Ci, kierzy sie z nim bratojom tudzież zgodzajom, reszta to dla nich ludzie gorszygo gatunku. Czamu Macierewicz tera trzimie pysk? Bo by zaś palnył co gupiygo pora razy i ludzie by se dali z nimi spokój. A tak siedzi cicho, a jak wygrajom, to zostanie szefem MONu abo MSW i wtedy to bydzie przerombane, Tupolew bydzie wszyndzi!

I żeby nie było, ni ma żech za PO.
Wuipe

Postprzez rob78 Cz, 30 lip 2015, 08:07

Dzisiejsi dwudziesto paro latkowie nie pamiętają 2 letnich spektakularnych rządów PIS`u, Samoobrony i LPR`u. To był dopiero teoretyczny kraj. Są wkur.wieni na dzisiejszą władzę (ja też). Wierzą w obietnice Szydło-Dudów. Nikt im nie wytłumaczy, że będzie jeszcze gorzej. Sami się przekonają jakieś 2 lata po wyborach. PIS się będzie zajmował, komisjami śledzczymi, ściganiem Tuska i kopacz za Smoleńsk, no i budowanie pomników Kaczyńskiego na każdym placu w każdym mieście w Rybniku również, bo przecież Kaczyński zrobił wiele dobrego dla śląska, Rybnika jak i całej Polski. Też mam dość PO - przeginają i to mocno. Zagłosuja przeciw PIS bo dobrze pamietom ich "rządzenie".
rob78

Postprzez johan Cz, 30 lip 2015, 10:24

Widza ze som jeszcze ludzie co majom trocha oleju we glowie i rozumiom o co tu chodzi ,- jo nima juz tak mlody jak nikerzi tu bo mom wnukow i i prawnukow wiync moga cos powiedziec o zyciu ta Szydlo nic dobrego nie rokuje jest to zimno kobieta dobrze wyszkolono przez Kaczynskigo ,-juz na piyrszy rzut oka widac co bydzie o ile dojdzie do wladzy jest czlowiekym bezwzglednym , niezdolnym do zadnej dyskusji konstruktywnej , i nie myslcie o zadnym dialogu z nia ona nie jest do tego zdolno po prostu podobnie tyn Duda tak samo komiczny sztuczny usmiech niegodny zodnego zaufanio .
Co sie tyczy inwestorow to zostanie zerwano umowa co zapowiado juz PIS o tych podatkach do sklepow wielkopowierzchniowych ,- ich umowa byla na zasadzie wy dajecie ludziom robota - no i dali i nie placicie podatku w polsce -czy placom kaj indzi to nie wiym ale wtedy nie bydzie dotrzimano umowa oni sie wycofiom do innych panstw kaj sie im bydzie oplacac to wiec majom sprzedowac jak najtani i duzo dowac ludziom robota i zeby duzo zarobiali a jeszcze zaplacic wielki podatek do polski i w tym miejscu sie zamyko kolo .PIS zniszczy wszystko wtedy co inne rzady z trudem zbudowaly do tego stopnia jaki jest obecnie ,- no ale to bydzie juz ich decyzjo nie bydzie nic i autentycznie nic ,ale oczywiscie tylko wtedy jak ludzie w tych wyborach wybierom tych Pisowcow -jeszcze nie jest za pozno na rozmyslania .

pozdrawiom

Johan z Niymiec
johan

Postprzez anty.fudali Cz, 30 lip 2015, 11:25

Rety,przecież tego nie można czytać. Dlaczego wciąż tyle osób wierzy,że jest wybór PO-PiS? Obie partie idealnie pokazały,że liczy się dla nich tylko władza,że są w stanie jedynie debatować nad "pierdołami",a dobro Polski czy społeczeństwa nie jest w ich interesie. Fakty są takie,że za obiema tymi partiami stoją takie pieniądze,że nikt solidniejszy nie jest w stanie się przebić,więc i tak i tak w duecie będą dalej rozpieprzać wszystko. I totalnie nie ma znaczenia,która z nich będzie miała przewagę.
anty.fudali

Postprzez Wuipe Cz, 30 lip 2015, 12:32

Nie ma w zasadzie wyboru innego niż PO lub PiS, bo to co nakradli to ich i dzięki temu mają kasę na bzdurne kampanie, w których pomysły co chwila biją głupotą w zwykłych ludzi. Jest jeden wybór - gorsze zło.
Wuipe

Postprzez bronekk Cz, 10 wrz 2015, 20:40

był to niewątpliwie najsłabszy i najbardziej gnuśny prezydent po 1990 roku - ale czy się zawiodłem to trudno powiedzieć, bo ja już przed wyborami 2010 roku wiedziałem że to bardzo słaby kandydat - zaskoczyła mnie chyba tylko skala jego kompromitacji, lenistwa i indolecji; tak że tak, z tego punktu widzenia mogę powiedzieć, że okazał się o wiele gorszym prezydentem niż przewidywałem (choć przewidywałem trafnie że będzie złym, choć niestety nie podejrzewałem że aż tak złym). Zresztą to nie był wcale mój wybór, ja na niego nie głosowałem, tak że też nie mam się czego wstydzić, niech się wstydzą ci co głosowali.
bronekk

Postprzez dr Becker So, 12 wrz 2015, 07:48

Jeśli chodzi o kompromitację (na arenie międzynarodowej) to Komorowski idzie łeb w łeb z Lechem Kaczyńskim, ale wszystko wskazuje że ich obydwu przebije Duda - w ciągu niecałego miesiąca urzędowania zrobił niezły bajzel. Przebił chyba nawet dyplomatołkinię Fotygę.
dr Becker

Następna strona

Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne