Prawda i medialne zakłamanie.

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Prawda i medialne zakłamanie.

Postprzez laaant Cz, 5 lut 2015, 10:43

Chcę się z Wami podzielić ciekawym spostrzeżeniem.Otóż nigdy dotąd nie oglądałem telewizji ojca Rydzyka, z powodu krążących różnych opinii w tych niby sprawiedliwych mediach.Dziś stwierdzam że jest to najbardziej wiarygodna telewizja w polsce.Cała reszta to czysto zmanipulowana treść aby nas podzielić.Chcesz dowiedzieć się prawdy po jakimkolwiek wydarzeniu to posłuchaj trwam, a się zdziwisz.
laaant

Re: Prawda i medialne zakłamanie.

Postprzez piotrekdec Cz, 5 lut 2015, 13:16

do tego włącz radyjo, odpal tv republika oddaj się lekturze GP, GPC, tygodnika dwóch szmaciarzy wsieci;
niech ci mejrusz "nie pochodzę z budgoszczy" mex kolonko wytłumaczy jak jest,
a na do..bę puść sobie filmy "reżysera" g. brauna i poczytaj "protokoły mędrców syjonu"
wszystko stanie się jasne i oczywiste
piotrekdec

Postprzez dr Becker So, 7 lut 2015, 19:21

Od czasu do czasu słucham Radia Maryja - manipulacji jest tam mnóstwo.
Dziś sobie pooglądałem TV Republika - ta sama sytuacja.
dr Becker

Postprzez solny79 So, 7 lut 2015, 20:09

Witam :)
do tego włącz radyjo, odpal tv republika oddaj się lekturze GP, GPC, tygodnika dwóch szmaciarzy wsieci;
niech ci mejrusz "nie pochodzę z budgoszczy" mex kolonko wytłumaczy jak jest,
a na do..bę puść sobie filmy "reżysera" g. brauna i poczytaj "protokoły mędrców syjonu"
wszystko stanie się jasne i oczywiste

Jakie to musi być niesamowicie uciążliwe dla naszego wszechwiedzącego ego, kiedy czytamy jak innym ludziom zapala się lampka. Czyżby dowiedzieli się czegoś nowego (a dla nas zupełnie obcego) na temat otaczającej nas rzeczywistości? Wszak my wiemy już wszystko i jeśli ktoś próbowałby zachęcić nas do większego wysiłku umysłowego, to trzeba go wrzucić do worka świrów, psycholi i innych wrogów (i tutaj zazwyczaj zaczyna się wyliczanka jak powyżej) oczywistej tvp-polsat-tvn owskiej prawdy.
A coś więcej na temat dlaczego wszyscy oni nie są wiarygodni? Bo stoi to w sprzeczności z twoim ograniczonym, zero-jedynkowym, myśleniem?

Powtórka z rozrywki, pojawia się kolejny co dorzuca do wora po poprzedniku. Bez konkretów na temat poruszony przez OP, byle było przeciwko jednym, a o całej reszcie, o której nie wspomina, można a nawet trzeba pomyśleć, że są aniołkami w eterze.

Wszyscy równo manipulują czy tylko te "prawicowe" panowie?
solny79

Postprzez meinland So, 7 lut 2015, 21:49

^^ Prawdopodobnie wszyscy manipulują, ale niektórzy robią to jednak subtelniej niż inni. W temacie manipulacji prawicowych mediów to najlepiej poczekać sobie na jakiś materiał, który będzie dotyczył Śląska, a jeszcze lepiej - autonomii Śląska lub narodowości śląskiej. Wtedy można się śmiać w telewizor ze skali manipulacji i kłamstw w TV Trwam czy TV Republika.
meinland

Postprzez piotrekdec So, 7 lut 2015, 22:42

solny79 możesz sobie rojenia znajomości mnie przenosić na to forum,
mam to, w przysłowiowej...
ja nie dotykam GP i dzieł reżysera brauna z tego
samego powodu, z którego nie czytam zinów i stron
narodowego odrodzenia polski i obozu narodowo-radykalnego;
brzydzę się i wstyd mi, że są tej samej narodowości co moja;

chciałbym wierzyć, że tak jak nie dotykam się ww. gówna
tak nie dotykałbym przed II wojną Der Stürmer;

ww. hity nie wnoszą nic do myśli ogólnoludzkiej, a jedynie poprzez szczucie
kłamstwa i zwykłe skurwysyństwo (patrz co pisali karnowscy o jerzym turskim) cofają nas w rozwoju;
więc chłopie baw się sam i jeśli ci z tym lepiej to wierz, że postrzegam świat zero-jedynkowo
Ostatnio edytowano So, 7 lut 2015, 22:56 przez piotrekdec, łącznie edytowano 1 raz
piotrekdec

Postprzez solny79 So, 7 lut 2015, 22:55

Prawdopodobnie wszyscy manipulują, ale niektórzy robią to jednak subtelniej niż inni.

Problem polega na tym, że nawet najbardziej subtelna informacja/dezinformacja nie będzie w dostatecznym stopniu odpowiednim ziarnem manipulacji, jeśli nie będzie powtarzana/powielana w wielu ośrodkach informacyjnych.
Zwracasz uwagę na siłę przekazu, ale o sile manipulacji decyduje też jej zasięg. Porównaj, jak by nie było niszowe stacje tv i radiowe do ogólnodostępnych, zajmujących czołowe miejsca na naszych listach "wiadomości", wspomaganych przez bardziej rozrwywkowe jak TTV i RMFki. I właśnie tutaj objawia się siła mediów tzw. masowego przekazu.
W temacie manipulacji prawicowych mediów to najlepiej poczekać sobie na jakiś materiał, który będzie dotyczył Śląska, a jeszcze lepiej - autonomii Śląska lub narodowości śląskiej. Wtedy można się śmiać w telewizor ze skali manipulacji i kłamstw w TV Trwam czy TV Republika.

Dzięki za wskazówkę, ale nie dziękuję. Dyskusja nie dotyczy Śląska, autonomii Śląska,narodowości śląskiej itd.
solny79

Postprzez solny79 So, 7 lut 2015, 23:23

Witam :)

ja nie dotykam GP i dzieł reżysera brauna z tego
samego powodu, z którego nie czytam zinów i stron
narodowego odrodzenia polski i obozu narodowo-radykalnego;

No ja też nie czytam i nie oglądam, nawet o tym nie wspominałem, nawet twórca tego wątku o tym nie pisał.
brzydzę się i wstyd mi, że są tej samej narodowości co moja;

Twój wybór. Co to ma do dyskusji?

chciałbym wierzyć, że tak jak nie dotykam się ww. gówna
tak nie dotykałbym przed II wojną Der Stürmer;

Czytaj moja odpowiedz powyżej.

ww. hity nie wnoszą nic do myśli ogólnoludzkiej, a jedynie poprzez szczucie
kłamstwa i zwykłe skurwysyństwo (patrz co pisali karnowscy o jerzym turskim) cofają nas w rozwoju

Do twojej myśli niewiele wnoszą sądząc po treści komentarza do mojego postu.
Czy moja odpowiedz była "szczuciem"?

Vide Karnowscy:
No i napisali, wszyscy przeszli obok tego tak jak przeszli obok nocnej zmiany. Nie wiem dlaczego piszesz o tym w wątku, który nie ma z tym nic wspólnego.
solny79

Postprzez piotrekdec N, 8 lut 2015, 10:05

Vide Karnowscy:
No i napisali, wszyscy przeszli obok tego tak jak przeszli obok nocnej zmiany. Nie wiem dlaczego piszesz o tym w wątku, który nie ma z tym nic wspólnego.

"prawda i medialne zakłamanie", taki jest tytuł wątku, a to wszystko w kontekście jedynej niezakłamanej (wg autora wątku)
treści podawanej przez rydzyka, czyli nestora polskiej kato-prawicy, w której prężnie działają od dawna karnowscy;

co do "nocnej zmiany": tutaj ja się zapytam co to ma do rzeczy? albo inaczej:
twierdzisz, że:
1. ludzie przeszli obok tego paszkwilu obojętnie - błąd, bardzo często pojawiają się odwołania
w "prawicowym" światku o tym jak to obalono jedyny polski rząd po 1989r;
w tym kontekście często pojawia się zdanie "zobaczcie sobie nocną zmianę" kurskiego (której popularyzacje może
sobie przypisać w dużej części k. staszewski);
2. ludzie ciągle pamiętają "nocna zmianę" - też nie bardzo; to raczej fetysz kato-prawicy,
a w kontekście tego co napisali karnowscy o turskim i o czym twierdzisz, że było cicho....było cicho w tym pseudoprawicowym
gronie, jak faktem stała się śmierć tego ostatniego; wtedy można było odczuć autentyczny wstyd karnowskich i chęć właśnie
tego aby ludzie przeszli obojętnie nad tym co ci dwaj szmaciarze napisali; dostaliby hienę roku gdyby SDP nie było instytucją
która wręcz organizowała wiece pisu
Czy moja odpowiedz była "szczuciem"?

jeśli odnosisz szczucie o którym pisałem do twojej wypowiedzi,
to masz problem, że słowem pisanym

widzę, że podniecają cię riposty, które jak sądzisz są nawet cięte, tylko niestety pozbawione treści
(może łatwiej: to tak jakbyś mi napisał: "pie...isz i nic nie rozumiesz" tylko jest to subtelniejsze i cię mile pobudza,
ale z treścią tu kiepsko; jedynie pokreślenie postawy wszechwiedzącego)

na koniec: próbujesz się kreować jak widzę na chłodnego, trzymającego się faktów medioznawcę ; )
ale taka rada: cytowanie wypowiedzi i pisanie pod każdą "i co z tego?", "nie o tym wątek", "nie wiem po co o tym piszesz"
prowadzi jedynie do karykatury medioznastwa i ogólniej takiej dyskusji niby akademickiej
Ostatnio edytowano Pn, 9 lut 2015, 09:29 przez piotrekdec, łącznie edytowano 1 raz
piotrekdec

Postprzez Afordancja N, 8 lut 2015, 10:33

hehehe, dobre..

Najpierw gość którego posty (większość ostatnich) wylądowało w "spamie politycznym" i zajmuje się ostatnio głównie przyklejaniem jakiś politycznych treści..nagle...

laaant napisał(a):Chcę się z Wami podzielić ciekawym spostrzeżeniem.Otóż nigdy dotąd nie oglądałem telewizji ojca Rydzyka,.

Cóż za odkrycie... aż się nie chce wierzyć ;)

kiedy:
"kiedy czytamy jak innym ludziom zapala się lampka."

Pojawia się (Kolejny):
"Powtórka z rozrywki, pojawia się kolejny co dorzuca do wora po poprzedniku."

dla którego "ego musiało to być bardzo uciążliwe, że treść wątku bardzo się nie przyjęło, że było za mało frustratów którzy myślą, że jak coś jest przeciwko "głównym nurtom"(tak to nazwijmy) to od razu musi być "źródło prawdy".

Wracając do głównego tematu..
Jakiż trzeba być naiwnym, że nagle jakieś media są źródłem prawdy...naiwnym, albo zwykłym "klakierem politycznym", ok mamy dwóch gości, może jeden jest naiwny a drugi "klakier polityczny". ;) (To moje podejrzenie, nie zarzut)

PS.
Żeby nie było, aktualnie nie oglądam telewizji, nie kupuję żadnych gazet i słucham tylko czasem radia w samochodzie ;)
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez piotrekdec N, 8 lut 2015, 11:45

Żeby nie było, aktualnie nie oglądam telewizji, nie kupuję żadnych gazet i słucham tylko czasem radia w samochodzie

mam dość podobnie, nawet bardzo; z tv to korzystam obecnie już prawie tylko jako wielki monitor do filmów ; )
a prasy drukowanej to wstyd się przyznać ale nie kupowałem już ładnych kilka miesięcy, takie czasy
jedynie radio prawie non-stop
(do solnego: to co napisałem powyżej wcale nie stoi w sprzeczności ze znajomością treści dziel zebranych kato-prawicy)

ps. nawet nie wiedziałem, że kolo zakładający wątek to jakiś ctrl+c, ctrl+v (taki trochę church1? ; )
piotrekdec

Postprzez dr Becker N, 8 lut 2015, 17:34

solny79 napisał(a):

Powtórka z rozrywki, pojawia się kolejny co dorzuca do wora po poprzedniku. Bez konkretów na temat poruszony przez OP, byle było przeciwko jednym, a o całej reszcie, o której nie wspomina, można a nawet trzeba pomyśleć, że są aniołkami w eterze.

Wszyscy równo manipulują czy tylko te "prawicowe" panowie?

Wszyscy manipulują, bo za manipulację można nawet przyjąć przedstawienie jakiejś sprawy we własnej optyce.
Natomiast media prawackie manipulują na potęgę bez zażenowania często też posługują się jawnym łgarstwem. "Do Rzeczy" może być modelowym przykładem takiego medium, natomiast media Rydzyka trudno tu jakoś klasyfikować - generalnie popierają prawactwo ale grają przede wszystkim do swojej bramki, ot takie państwo w państwie typowe zachowanie w przypadku agresywnych sekt.
Proszę sobie poczytać gdy "Do Rzeczy" wspomina o Ruchu Autonomii Śląska - można się spodziewać wyłącznie manipulacji, kłamstw i obelg - tamtejsi pismacy (głównie Rafał Ziemkiewicz oraz Piotr Semka) świadomie i z rozmysłem nazywają autonomistów separatystami - nikt mi nie wmówi że są zbyt głupi aby sprawdzić co znaczą oba te terminy, oni robią to świadomie, natomiast samych Ślązaków nazywają ślązakowcami i jednocześnie ci sami "rozpaczają" nad brutalizacją i tabloidyzacją języka mediów. Doprawdy paradne.
Dziś po raz kolejny oglądałem TV Republika, fajny materiał z Jastrzębia, rozmowy z protestującymi górnikami itd.
Ale jak Stankiewicz coś pierdolnie to ręce opadają...
Osobnym przypadkiem prawackiego medium jest "wSieci" braci Karnowskich powszechnie znane jako "Śmieci" to jest prawdziwie propagandowa gadzinówka w stylu "Völkischer Beobachter" "Prawda" czy "Der Sturmer" to jest prawdziwy rynsztok medialny, choć ma swoje jasne strony a mianowicie publicystykę Piotra Zaremby (pojęcia nie mam dlaczego taki człowiek publikuje w czymś takim) drugim jasnym punktem są świetne recenzje filmowe autorstwa Łukasza Adamskiego z którym poza tym w niczym się nie zgadzam, zresztą anwet jego recenzje bywają ideologicznie skażone (Adamski to ultrakatolik w rodzaju Terlikowskiego)
Media stricte prawicowe to pomijalny plankton, może tylko "Najwyższy Czas" jeszcze jest jakoś rozpoznawalny.
dr Becker

Postprzez rzyt Wt, 10 lut 2015, 10:16

Po komentarzach widać, że jak coś nie jest zgodne z moją linią poglądową to są to media, które manipulują .... Gdzie są wszyscy ci, co tak głośno krzyczą o tolerancji. Jak łatwo niektórym na tym forum pokazywać swoją dwulicowość; pisząc o tolerancji nie tolerują poglądów innych. Ciekawe zjawisko socjologiczne.
rzyt

Postprzez Afordancja Wt, 10 lut 2015, 10:47

rzyt napisał(a):Po komentarzach widać, że jak coś nie jest zgodne z moją linią poglądową to są to media, które manipulują .... Gdzie są wszyscy ci, co tak głośno krzyczą o tolerancji. Jak łatwo niektórym na tym forum pokazywać swoją dwulicowość; pisząc o tolerancji nie tolerują poglądów innych. Ciekawe zjawisko socjologiczne.

Dokladnie, jak tylko cos mowia w np. tvn co nie jest zgodne z czyjas linia pogladowa to od razu manipuluja i sa be, ba wszyscy sa be ktory ogladaja TVN..a jak w pewnym radiu/tv mowia co jest zgodne z naszymi pogladami to okazuje sie, ze sa jedynym zrodlem prawdy , naprawde dziwne zjawisko socjologiczne, dziwne ale prawdziwe...i jeszcze jest to czesto zwiazane z religia z definicji religia milosci, a tam tego jakos tak nie widac...dwulicowosc i tyle...
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez bronekk So, 14 lut 2015, 11:13

bardziej mi się wydaje że oczywisty fałsz jaki zapodaje telewizja WSI24 i jej gołym okiem widoczna stronniczość w stosunku do kandydatów i partii politycznych związana jest ze słynną "polityką miłości" PO i tzw.tolerancją oraz afiliacją tej stacji do panującej partii politycznej (w stylu "tolerujemy cię pod warunkiem, że będziesz miał identyczne poglądy jak my /czyli takie jak aktualna władza/").
Oczywiście każde medium ma pewien profil i tego nie ukrywa ale fałsz WSI24 aż wali po oczach, zresztą oni nawet tego wcale nie ukrywają że nie są żadnymi dziennikarzami ale dyżurnymi propagandzistami panującej władzy, zresztą po wyborach 2007 Sobieniowski powiedział wprost że "do tej pory dowalaliśmy rządowi a teraz dla równowagi będziemy dowalać opozycji" (?!?) ale co to ma wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem??? bardziej z Rosją i proputinowskimi mediami, które służą do nachalnej propagandy ludności (typu walimy ci w mózg propagandowym młotem 24 h na dobę) a nie do rzetelnego obiektywnego i wyważonego jej informowania. Ale jak ktoś lubi jak go okłamują i robią mu wodę z mózgu jego sprawa.
Laant ma rację że na tle innych telewizji Trwam wypada bardzo dobrze (nie oglądam tego kanału bo w ogóle bardzo mało oglądam telewizji ale znam osoby które oglądają i też byłem przyjemnie tym zdziwiony że te programy informacyjne jak na polskie standardy są w miarę wyważone, w każdym razie wypada in plus na tle TVP, POLSATU, o WSI24 już nawet nie ma co wspominać bo toto koło prawdziwego dziennikarstwa nawet nie stało).

Czasem warto obejrzeć też to, ciekawy trochę inny punkt widzenia z drugiej strony Atlantyku

https://www.youtube.com/user/MaxTVTUBE

a o tym jak można mając te same zdjęcia zmajstrować dwa zupełnie różne "przekazy dnia"

https://www.youtube.com/watch?v=S-yg1qwUEDk

ciekawe też o powrocie do łask w Ameryce głównie w zeszłym 2014 roku płyt winylowych, z których dźwięk jest o wiele wierniejszy niż z kompaktów czy empetrójek

https://www.youtube.com/watch?v=O5qr3Rz_fwg
bronekk

Następna strona

Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne