Przychodnia, które nie/polecacie

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Przychodnia, które nie/polecacie

Postprzez Afordancja Pt, 2 sty 2015, 12:47

W związku z nie otwarciem niektórych przychodni, zmotywowało mnie to do zmiany przychodni/lekarza rodzinnego.

Możecie kogoś polecić, lub odradzić.?
Lokacja nie ma większego znaczenia, byle dało się z centrum dojechać w jakimś rozsądnym czasie, i aby mieli też czynne po południu.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Re: Przychodnia, które nie/polecacie

Postprzez stopa Pt, 2 sty 2015, 15:41

Ja Ci polecam NZOZ Centrum Medyczne. Jako POZ przyjmują specjaliści (kardiolog, alergolog, reumatolog itp.) po 1-2 godz.
dziennie każdy, jest także lekarz do którego nie ma kolejek (można szybko załatwić recepty, skierowania). Lekarze przyjmują od 8 do 18.
NIESTETY TA PRZYCHODNIA TAKŻE NIE PODPISAŁA TO TEJ CHWILI UMOWY Z NFZ :evil: .
W RYBNIKU MAŁO KTO PODPISAŁ!!!
Też chętnie posłucham rad, gdzie można się przepisać, w której z przychodni które mają kontrakt z NFZ w Rybniku watro "chorować"?

Pozdrawiam
stopa

Postprzez rzyt So, 3 sty 2015, 11:54

A ja chyba zapiszę się do takiej przychodni, której właściciel ma już najnowsze i najszybsze auto, by w razie czego mógł do mnie dojechać i mi pomóc. Bo po tym widać, że taki lekarz jest bardzo dobry i operatywny. Mam już swoje lata i do tej pory jestem tylko płatnikiem i myślałem, że na starość kiedy potrzebna będzie mi większa opieka ten mój lekarz rodzinny trochę sobie odłoży kasy, by mi teraz przepisać jakiegoś specjalistę. A tu klops! Bryki zakupione i teraz nie podpisany kontrakt skazuje mnie na nowego lekarza, u którego znowu będę oszczędzał na starość.....Przychodnie walczą o 2,50 zeta na pacjenta to UM powinien im podnieść czynsz do wysokości rynkowej po 100 zł za metr i zacząć walczyć z prawem Kalego. Też już zacząłem szukać nowej przychodni, bo zawiodłem się na tej prowadzonej przez kandydatkę na zeszłorocznego człowieka roku :x :x :x
rzyt

Postprzez phil_collins So, 3 sty 2015, 21:22

I tak co roku po Sylwestrze państwo doktorostwo wycierając sobie gęby pacjentem domaga się większej ilości pieniędzy. Nienasycone skubańce. W placówce POZ od lat nic się nie zmienia - oprócz nowego modelu mercedesa państwa doktorostwa. Syf, kolejki i pan Kazio naprawiający cieknące kaloryfery. Grunt, że jest wyświetlacz dotykowy w najnowszym modelu auta. Nieważne, że szanowny pan doktor troszczy się o higienę i nie zmienia rękawiczek jednorazowych od rana do momentu wyjścia z przychodni ! Bo to prywatna przychodnia - miasto wyłożyło miliony złotych aby szanowne państwo doktorostwo miało regulaminowe 10 cm pomiędzy ścianą a kaloryferem, potem za darmo oddało wszystkie przychonie naszym troskliwym biznesmenom. Dlaczego tak nie postąpiono w stosunku do sklepikarzy, miejscowych ludzi prowadzących biznes od lat w Rybniku i osiedlach ? Czy są gorsi ? Sklep nie może sobie pozwolić na strajk pomiędzy świętami bo go ludzie oleją. Do doktorostwa musisz się przyczołgać na kolanach, bo boli lub jesteś chory. Miasto powinno dbać bardziej o siłę napędową aglomeracji czyli drobny biznes a więcej kazać płacić tym darmozjadom z przychodni. Szczęśliwego Nowego Roku życzę nowemu Prezydentowi i Radnym. Obyście byli zdrowi.
phil_collins

Postprzez smr N, 4 sty 2015, 14:35

Witam,

Macie może jakiś namiar na pediatrę dziecięcego bo widzę że Junior nie podpisał a obserwując leczenie pani Sekulskiej od jakiegoś czasu polegające na wypisywaniu tylko syropku pewnej firmy i namawianie do wizyt kontrolnych bo efektów brak, jest już żenujące ... Pora zmienić na kogoś lepszego

Ja należę do Alergokolu i korzystałem tylko z jednej wizyty pana Groborza, dzięki której postawił mnie na nogi, więc mogę polecić jak najbardziej.
smr

Postprzez marikara Wt, 6 sty 2015, 14:00

ja polecam poradnie i przychodnie w Rybniku ma Podmiejskiej. Nie podpisała porozumienia z tą bandą z PZ. Przyjmują tam cały czas, miła obsługa i poradnia dziecięca cały czas otwarta dla pacjenta.
Byłam zbulwersowana jak przychodnia na Orzepowickiej zatrzasnęła przed nami drzwi. Dosyc, żtam nie leczą tylko przepisują recepty i skierowania do specjalisty, to ciagle maja nas wnosie pacjentów. I ciagle narzekają na tłok, a panie w rejestracji sa tak niesympatyczne, ze powinny znalezć inna pracę. Ja już zmieniłam lekarza. pozdrawiam
marikara

Postprzez adamb Wt, 6 sty 2015, 16:49

Pytanie czy na Elektrowni przyjmują nowe deklaracje...
adamb

Postprzez zazula Cz, 5 lut 2015, 12:56

Rejestracja na I pietrze w Przychodni na Orzepowickiej to PORAŻKA.Króluje tam niepodzielnie pani o rudo-śliwkowych włosach (brak identyfikatora).Dla niej pacjent to ten,co przeszkadza w siedzeniu.Teksty w rodzaju "niech przyjdzie" są normalne.Skargi na nią u kierownika przychodni nic nie dają.PANI w zamian przy następnej wizycie "zapomina" zanieść kartę do lekarza,więc w pewien sposób odsiadujesz wyrok za skargę do ostatniego pacjenta.Nie ma możliwości wypisania recept na leki stale przyjmowane,trzeba się stawić osobiście-tak twierdzi ta PANI (z innymi paniami pracującymi w rejestracji załatwienie takiej sprawy jest możliwe).Jeszcze jedną trudność PANI sprawia odebranie telefonu-zatem o telefoniczną rejestrację w przypadku tej PANI raczej trudno.Zaznaczam,że moja opinia w tej sprawie nie jest odosobniona.Dziwi tylko,że kierownik poradni toleruje to wszystko,wszak nie wpływa to korzystnie na renomę przychodni.
zazula

Postprzez laaant Śr, 17 cze 2015, 16:41

Mamy prawo zmienic lekarza pierwszego kontaktu.Każdy na pewno kierował się logiką - blisko to tam się rejestruję.
Ten sposób jest dobry w stosunku do handlu. Najbliżej = najtaniej.Bo najdroższym składnikiem naszego życia jest czas.
Zmieniliśmy przychodnię na jeszcze bliżej z nadzieją że lepiej.Załoga młoda z nowymi wiadomościami.Pożyjemy zobaczymy.
Dziś przychodnia na ulicy chabrowej.Wczoraj inna.Nie będę pisał która , nie lubię szkodzić. Odniosłem wrażenie że przerabiają klijentów na sztuki.3 minuty następny proszę.A najlepszy numer był w pewien smutny dzień kiedy pani lekarz zapytała: ciekawe co może panu dolegać? odpowiedziałem ....pani dr ja jestem z zawodu elektryk.....
laaant

Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne