Oczekiwania wobec nowego prezydenta.

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Re: Oczekiwania wobec nowego prezydenta.

Postprzez twojstary Cz, 11 gru 2014, 14:04

Swoją drogą, czy nie warto byłoby wskrzesić wątku "Internauci pytają - prezydent odpowiada"?
Bo możemy tutaj rzucać tysiące propozycji, a i tak nikt z urzędu miasta tu nie będzie zaglądać. Jest oczywiście Facebook pana Piotra Kuczery, natomiast ciekawsza dyskusja mogłaby się rozwinąć na forum. Nowy prezydent sprawia wrażenie człowieka otwartego, więc może udzielałby się chętniej niż prezydent Fudali, który moim zdaniem uciekł, gdy zaczęto zadawać niewygodne pytania. Jeśli sam prezydent nie znalazłby czasu, to w dyskusji wziąć udział mógłby ktoś inny z "góry".

Pozdrawiam
twojstary

Postprzez Arteks Wt, 13 sty 2015, 10:57

Tyle się różnych rzeczy w mieście dzieje, a zerknijcie sobie na miejską stronę. "Najważniejsze" wydarzenie z "dziś" to peregrynacja symboli światowych dni młodzieży :shock: która wisi tam już od 08.01.15. W dobie internetu news z wczoraj jest prawie nic nie warty, a co dopiero z zeszłego czwartku i to jeszcze taki o żadnym znaczeniu dla miasta.

A może by tak nowy prezydent obudził trochę dział który redaguje miejską stronę rybnik.eu? Chyba że sam potrzebuje jakiegoś przebudzenia po sukcesie którego się chyba sam nie spodziewał. Na razie słychać o nim tylko w kontekście wigilijek i orszaków. Wiem, że okres świąteczny ma swoje prawa ale normalni ludzie już dawno zapomnieli o świętach. O nim i jego współpracownikach kompletna cisza. No może poza niefortunnymi pomysłami związanymi ze strefą śródmiejską i parkingami co tylko nam jeszcze bardziej zagęści śródmieście.
Arteks

Postprzez biker74 Wt, 17 lut 2015, 22:34

Już zima pokazała jak super rządzi Pan prezydent.

Popadał śnieg, deptak od Bazyliki do rynku nie odśnieżony. Tak się ożywia deptak.

Drogi obok domów nie odśnieżone, na Zajezdnej i Mariańskiej oblodzone. Za prezydenta Fudalego, zgarnięty na drogę śnieg z chodników był ładowany na ciężarówkę i wywożony. Teraz ten śnieg który zamienił się w lód na wcześniej wymienionych ulicach będzie się topił jeszcze z miesiąc. Tak gospodarz dba o miasto.

Strażnicy miejscy przyjeżdżający o 7 rano i wlepiający mandaty na w/w ulicach, źle zaparkowanym samochodom. Gdzie ludzie mieli zostawić samochód jak z chodnika trafił on na jezdnie w miejscu w którym można parkować. Ale to łatwy sposób na zarobek.

Nigdy nie popierałem poprzedniego prezydenta, ale na razie nowy okazuje się jeszcze gorszy. Czyżby syndrom wyborczy całej PO i poprzedniego premiera udzielił się nowemu prezydentowi czyli obietnice wyborcze bez pokrycia.
biker74

Postprzez Afordancja Wt, 17 lut 2015, 23:05

Sugerujesz, że obecny prezydent odwołał ciężarówki na śnieg i ingerował w pracę straży miejskiej? Albo poprzedni dzwonił to tych od ciężarówki i mówił "ej wy zgarnijcie ten śnieg, a jak nie to na pewno nie wystawiajcie mandatów".

Oczywiście, zgadzam się, że drogi/chodniki powinny być uprzątnięte, nie sądzę jednak prezydent obecny zdążył coś napsuć. Prawda jest taka, że wszystko działa jeszcze po staremu teraz to jedynie może sobie rozeznać tematy, na budżet raczej nie wpłynie, przetargi pokończyć itd. itd. jakieś efekty rządzenia zobaczymy dopiero gdzieś pod koniec roku, albo w następnym roku.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez walek Śr, 18 lut 2015, 05:55

biker74 napisał(a):Już zima pokazała jak super rządzi Pan prezydent.
Popadał śnieg, deptak od Bazyliki do rynku nie odśnieżony. Tak się ożywia deptak.
Drogi obok domów nie odśnieżone, na Zajezdnej i Mariańskiej oblodzone.

Faktycznie ewidentna wina nowego Prezydenta, że w lutym napadało troszkę śniegu i że nie zadbał o majową pogodę we wszystkich dzielnicach Rybnika.
Prezydencie popraw się. :lol:
walek

Postprzez imrahil So, 7 mar 2015, 15:09

co ze smogiem?
imrahil

Postprzez imrahil Cz, 12 mar 2015, 12:36

16 marca prezydent organizuje debatę na temat niskiej emisji (info ze strony www miasta). kto może się tam pojawić (ja nie mogę) niech wspomni o zakazie palenia węglem w nowych domach (plan zagospodarowania przestrzennego), ewentualnie o zachętach do rezygnacji z paliw stałych (np. zwolnienie z podatku od nieruchomości lub opłaty śmieciowej przez jakiś czas po budowie)
imrahil

Postprzez adiqq Pt, 13 mar 2015, 13:09

imrahil, dostałeś priva?
adiqq

Postprzez imrahil Pt, 13 mar 2015, 18:13

dostałem. napisałem maila do Pana Prezydenta z podobnymi propozycjami. dodałem jeszcze zwolnienie z podatku od nieruchomości i/lub opłaty śmieciowej przez kilka lat dla budujących domy niedymiące :)

generalnie uważam, że najlepszy pomysł to zmiana planu zagospodarowania (zakaz stosowania paliw stałych w nowych domach). problem w tym, że władza boi się, że np. górnicy z deputatem planujący budowę domu na nich potem nie zagłosują. i tak może być, bo oni nie zdają sobie sprawy z tego, że deputat można odsprzedać i ogrzewać nowy dom inaczej.

ja niestety nie będę mógł się pojawić na zebraniu :(
imrahil

Postprzez bronekk Pt, 3 kwi 2015, 11:39

a to ciekawe - no, to może jakbyś miał wolną chwilkę to skrobnij też parę słów tu na forum co prezydent Ci na Twoje pismo mailowe odpisał, bo to chyba ciekawi wszystkich forumowiczów jakie teraz po tych wszystkich zmianach panują koncepcje rozwoju Rybnika, również w tym temacie
bronekk

komentarz w artykule o PEC

Postprzez adiqq Wt, 16 lut 2016, 12:17

nie zgadzam się, że jak górnik to na 100% będzie grzać węglem.
masz chyba jakieś uprzedzenia wobec tej grupy zawodowej jak arturo72 :P
Znam całkiem sporo górników i całkiem sporo z nich grzeje czyms innym, zwłaszcza ci bardziej kumaci i/lub wygodni
deputat można sprzedać i zapłacić za prąd do PC lub bufora lub gaz niż sie babrać w węglu
adiqq

Re: komentarz w artykule o PEC

Postprzez imrahil Wt, 16 lut 2016, 20:37

adiqq napisał(a):nie zgadzam się, że jak górnik to na 100% będzie grzać węglem.
masz chyba jakieś uprzedzenia wobec tej grupy zawodowej jak arturo72 :P
Znam całkiem sporo górników i całkiem sporo z nich grzeje czyms innym, zwłaszcza ci bardziej kumaci i/lub wygodni
deputat można sprzedać i zapłacić za prąd do PC lub bufora lub gaz niż sie babrać w węglu

nie w temacie, ale odpiszę. uprzedzeń nie mam, sam pochodzę z rodziny górniczej, ale w moim otoczeniu tak to wygląda. niektórzy ze znajomych górników (lub byłych górników) mnie popierają, ale oni akurat domu nie budują ani nie planują :)
imrahil

Poprzednia strona

Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne