Parlamentarzyści z naszego regionu - czy czegoś dokonali?

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Re: Parlamentarzyści z naszego regionu - czy czegoś dokonali?

Postprzez meinland Wt, 24 lip 2012, 12:32

A czego się spodziewać? U nas lud potulny, więc i przedstawiciele ludu potulni. Co farorz powie, to zrobią.
meinland

Postprzez grzesnick Wt, 24 lip 2012, 12:39

a chrześcijaństwo to taka piękna idea... O wolności decydowania za siebie, talentach i czarnej owieczce, nieocenianiu innych, królu Dawidzie który tańczył z goła dupą i łamał konwenanse itd. Szkoda jej, wielka szkoda
grzesnick

Postprzez dr Becker Wt, 24 lip 2012, 16:42

grzesnick napisał(a):a chrześcijaństwo to taka piękna idea...

"Z chrześcijaństwem jest jeden problem – nigdy nie wypróbowano go w praktyce."
George Bernard Shaw
dr Becker

Postprzez grzesnick Wt, 31 lip 2012, 17:21

różne dokonania moja na swym koncie, bardzo różne http://www.sfora.pl/KROTKO-Ukrywany-sek ... dce-g45983
grzesnick

Postprzez grzesnick Cz, 4 paź 2012, 15:26

Krząkała, kosztuje podatnika gigantyczną kasę a sam wiesz, że pożytek z niego jest incydentalny lub żaden

to pisze człowiek, który nakłaniał do glosowania na Kluzik -Rostkowską.. Arteks masz coś nowego do powiedzenia nowego? Krzkała kroczek po kroczku, czyli pracowicie i uczciwie buduje swoją pozycje. Frekwencja w sejmie bez zarzutu, media lokalne relacjonują jego interpelacje o drogach (a nie np. Gadowskiego..) Lokalne instytucje odstają kasę z fundacji, którą współzarządza w imieniu polskiego rządu. Nie ma go w telewizji - to fakt. Jest tam Piecha opowiada o aborcji i in vitro - a potem wychodzi, że podpisał zezwolenie na handel pigułką "po stosunku" w Polsce
grzesnick

Postprzez monikawa16 Cz, 4 paź 2012, 17:52

Ktoś tu chyba mąci. Co jak co ale p. Piecha ma zasady.
monikawa16

Postprzez dr Becker Pt, 5 paź 2012, 00:22

monikawa16 napisał(a):Co jak co ale p. Piecha ma zasady.

podobnie jak większość krwawych dyktatorów, samo posiadanie 'zasad' nie determinuje wartości jednostki.
dr Becker

Postprzez grzesnick So, 6 paź 2012, 09:58

pani Moniko - a napisałem coś nieprawdziwego, coś co się nie wydarzyło?
grzesnick

Postprzez chammomila Wt, 9 gru 2014, 14:12

Odświeżę wątek ( głównie z racji tego że prowadzenie dyskusji na temat tego czym to wykazują się parlamentarzyści w komentarzach pod artykułami jest raz że niewygodne dwa trąci spamem )
Nie każdy wie że można łatwo sprawdzić co też nasi rybniccy reprezentanci w Sejmie poczynają.
Można sobie ich wystąpienia, interpelacje etc sprawdzić na : OKRĘG WYBORCZY nr 30

Pozwolę sobie również na przeniesienie tu małej dyskusji własnie z komentarzy pod artykułami
~Arteks
A porównanie Łomży ze Śląskiem świetne. Tam można było stworzyć Prokuraturę Okręgową do porównywalnej wielkości spraw, u nas nie. W prawie wszystkich miastach w północnej Polsce urzędy skarbowe wybudowane od nowa lub po całkowitej modernizacji - tylko w Rybniku taki syf. No ale nasz poseł Krząkała pojawia się albo z bukietem kwiatów dla Kuczery albo jako delegat na delegacji do Niemiec albo jako maszynka do głosowania. Problemy Rybnika i rybnickich instytucji go nie interesują.
~chammomila
Arteks - nie przesadzaj z tym Krząkałą można sprawdzić że jednak coś tam próbuje robić, też bardzo sceptycznie doń podchodzę ale po sprawdzeniu ( tu http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/posel. ... 203&type=A) aż taki bezużyteczny jak mi się zdawało nie jest.

~Arteks
@chammomila - interpelacji dużo ale wymień mi te zakończone sukcesem? Właściwie jedyna sprawa z jakiej dobrze mi się kojarzy Krząkała to jego konferencja jaką zorganizował w Rybniku z dyrekcją Nieruchomości PKP odnośnie dworców. Po niej ruszyło coś w sprawie dworca w Wodzisławiu, Raciborzu i Żorach. Tam też zapadła deklaracja remontu zabytkowego przystanku Rybnik Paruszowiec. Tu faktycznie była fajna jego inicjatywa z której może coś dobrego wyniknie dla poprawy wizerunku regionu. Ale z innych spraw nie wyniknęło nic... No sama popatrz na tę listę (płatna A1, trudna sytuacja w górnictwie, Sąd Okręgowy itd). Marek powinien się zdecydować czy bardziej odpowiadałaby mu praca w MSZ jako osoba która poprawia relacje polsko-niemieckie czy jako poseł który powinien lobbować za swoim rodzimym okręgiem który go wybrał i delegował jako swojego reprezentanta.

~chammomila
Zgodzę się z tym że jako poseł z Rybnika mało robi dla tego miasta. Jednak nie jest bezczynny - reszta naszych parlamentarzystów jest bardziej bezużyteczna (jeden z nich zaś w mojej ocenie jest kuriozalny) Tak więc uwagi o nic nierobieniu dla Rybnika powinny raczej być kierowane nie tylko i wyłacznie do Krząkały ale do wszystkich naszych posłów z okręgu 30. (No dobrze może nie bardzie ale równie bezużyteczna ;))

~werkk
Arteks chyba masz problem z Markiem bo wymieniasz tylko jego a zapominasz o Senatorach a mamy ich 2 dodać należy osoby w Sejmiku Wojewódzkim posłem Sobierajskim.

~Arteks
@werkk - nie zapominam o innych. Ale Marek jest w koalicji rządzącej i jakby chciał mógłby coś zdziałać tak samo jak zadziałał w sprawie dworców. Dało się?
chammomila

Postprzez rzyt Śr, 17 gru 2014, 15:54

Kluzik-Rostkowska to porażka Rybnika, a Poseł Krząkała też mógłby więcej robić dla regionu. Ale tu należałoby się wsłuchać w problemy ludzi i regionu, a niestety nasi politycy chcą uczestniczyć tylko w sukcesach. Gorzkiej prawdy nie trawią....sukces ma wielu ojców, a porażka leży po stronie opozycji. Tak dziś wygląda troska o obywateli kiedy nasi posłowie "pochylają" się nad problemem tylko przed kolejnymi wyborami.
rzyt

Postprzez dr Becker Cz, 18 gru 2014, 11:41

Krząkała jest bardzo aktywny, był chyba jedynym albo jednym z bardzo nielicznych samorządowców których rozpoznaje Angela Merkel.
dr Becker

Postprzez rzyt Cz, 18 gru 2014, 13:03

Kiedyś jeden poseł określił posła Marka, że "to ten co Bartoszewskiemu nosi torbę". Poseł był z PO. Więc się nie dziwię, że Angela M. może go rozpoznawać ...
rzyt

Postprzez dr Becker Cz, 18 gru 2014, 13:19

rzyt napisał(a):Kiedyś jeden poseł określił posła Marka, że "to ten co Bartoszewskiemu nosi torbę". Poseł był z PO. Więc się nie dziwię, że Angela M. może go rozpoznawać ...

A ten poseł dokonał czegoś? jest znany z jakiejś merytorycznej działalności? Bo takie złośliwostki wskazują na jakiegoś zawistnika.
Dla jasności nigdy nie głosowałem na Krząkałę ale doceniam to co robił, podobnie jak Mariusz Antoni Kamiński którego w moich oczach wykluczało członkostwo w PiS (już nieaktualne z wiadomych powodów) był również przeze mnie ceniony za swoją pracę i uważałem go za wzorowego posła opozycji - zresztą był wyróżniany w rankingu Polityki którą trudno przecież podejrzewać sympatię do PiSlamu...
dr Becker

Postprzez rzyt Pt, 19 gru 2014, 11:48

dr Becker; Mnie to ani nie ziąbi, ani nie grzeje - jak to się u nas mówi, że mi ktoś tak powiedział w kontekście rozmowy w samolocie, ze jestem z Rybnika. Polityka to nie jest moja bajka, a politycy to nie są ludzie, którym można wierzyć. Aby ograniczyć sobie rozczarowań to lepiej nie angażować się w te gierki i lepiej ich nie komentować. A Kluzik i Krząkała jakoś nie rozczarowali mnie swoimi osiągnięciami.....
rzyt

Postprzez bronekk So, 20 gru 2014, 09:27

świetna logika, no rzeczywiście ten poseł dużo robi, bo "rozpoznaje go Angela Merkel" - niezłe buahahaha :D no to jak Angela Merkel rozpoznaje szympansa w berlińskim zoo, to znaczy że on też byłby dobrym posłem? hahaha :D a dokonał czegoś w ogóle ten poseł, napisał jakąś ustawę czy coś, coś konkretnego? (poza tym że rozpoznaje go ktoś-tam)? takie rozumowanie że ktoś jest świetny bo jest rozpoznawalny mnie po prostu rozwala, Doda czy Steffen Meller też są rozpoznawalni i co?
Myślę że Barack Obama też rozpoznaje swoje czworonogi Bo i Sunny, czy z tego wynika, że są dobrymi "posłami" w USA? Ministra Mucha też znała swojego fryzjera, zrobiła go nawet jakimś prezesem czy dyrektorem, co to komu dało oprócz pensji dla fryzjera?
bronekk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne