Dlaczego JOW - y są złym rozwiązaniem, moim zdaniem?

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Dlaczego JOW - y są złym rozwiązaniem, moim zdaniem?

Postprzez KavinHarrison So, 29 sie 2020, 11:25

Oto moje wnioski:

- JOW - y obniżą reprezentację posłów ze Śląska i pozostałych województw, posiadających dużą demografię - ergo: zwiększy się działalność ugrupowań separatystycznych i autonomicznych na tle i z powodu mniejszych wpływów miast i wsi na rządy centralne. W przypadku ROW z większych wpływów na rząd i Sejm korzystali wszyscy prezydenci danych miast i gmin, choć cały czas pokutuje przekonanie, że wszyscy posłowie nic w materii dobra swoich miast i miejscowych nie robią nic, nie zaglądając nawet na stronę Sejmu. Tak jest też z moim tatą, co jest przykre.

- Na jednego posła w okręgu przypadną nie tylko zwykli Polacy, ale też reprezentanci grup interesu, nierzadko międzynarodiwi, jeśli wybierane są elity danej partii, najczęściej w prz. Jednego posła da się łatwiej złamać psychicznie i wymusić na nim lobbing dla odpowiednich dla tychże grup rozwiązań prawnych - ergo: niekoniecznie JOW - y, tak forsowane przez Kukiza pociągną za sobą rozwój gospodarki (zresztą, co mają JOW - y do gospodarki? Niewiele, tyle, co ma piernik do wiatraka, przynajmniej w obecnym, neoliberalnym, nieinterwencjonistycznym modelu gospodarki).

- JOW - y nie zlikwidują problemu braku wymienialności pokoleń poselskich w Sejmie.Takie rzeczy załatwia dopiero inicjatywa obywatelska w rodzaju "głosuj poniżej miejsca nr 5", propagowana przez nacjonalistyczny Jobbik i chadecki Fidesz na Węgrzech w 2010 i 2014 r.
KavinHarrison
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 29 sie 2020, 11:23

Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości